Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Да, аз наистина не знам всичко. Осланям се на информация от новините. Моя позната направи катастрофа, има и ранена жена и по всяка логика няма как да и се размине затворът. Но в България знаем как е ... И на мен картите са ми малко странни и неговорещи за такива важни събития. Ще видим. Когато имам информация, ще споделя.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз наистина не знам всичко. Осланям се на информация от новините. Моя позната направи катастрофа, има и ранена жена и по всяка логика няма как да и се размине затворът. Но в България знаем как е ... И на мен картите са ми малко странни и неговорещи за такива важни събития. Ще видим. Когато имам информация, ще споделя.

Нека се върнем на картите: няма затвор, казвам го с пълна отговорност, дори и човекът да е под заплаха - няма смъртен случай, независимо дали е в България или където и да било. Ако имаше затвор, най-малкото щеше да има карти като Справедливостта, Крал мечове, Страшният съд. Такива карти, а има трета карта Паж жезли, което за какво говори - понеже сме живи, ще простим.

Ами такива сме. Тук и Таро е безсилно и нека не обвиняваме законите, законът сме ние в крайна сметка. Но нещата докъде са стигнали в частния случай?

Понеже говориш за затвори, имам и такива случаи: типични карти са Рицар меча, Справедливостта, Страшният съд, Крал меча - това е класиката и тя е безотказна. А за ненадейно затваряне е 8 меча и Рицар меча, с повтаряща се карта Крал меч.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.trud.bg/A...rticleId=393674 това е конкретният случай.

Какво я чака оттук нататък? - Смъртта, 7 пентакли, Страшният съд. Зададох този въпрос още преди другия. Мона, ти как би коментирала тази комбинация.

П.С. "типични карти са Рицар меча, Справедливостта, Страшният съд, Крал меча - това е класиката и тя е безотказна. А за ненадейно затваряне е 8 меча и Рицар меча, с повтаряща се карта Крал меч." --- Благодаря за това допълнение. От полза ще е за всички.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.trud.bg/A...rticleId=393674 това е конкретният случай.

Какво я чака оттук нататък? - Смъртта, 7 пентакли, Страшният съд. Зададох този въпрос още преди другия. Мона, ти как би коментирала тази комбинация.

П.С. "типични карти са Рицар меча, Справедливостта, Страшният съд, Крал меча - това е класиката и тя е безотказна. А за ненадейно затваряне е 8 меча и Рицар меча, с повтаряща се карта Крал меч." --- Благодаря за това допълнение. От полза ще е за всички.

Какво мога да кажа аз? Освен, това което виждам.

При тези карти, това не е нещо неизвестно и нечакано, а ти можеше в самото начало да кажеш за какво става дума?!

Беше явно, че няма затвор и няма и да има. Всички последствия са за пострадалата жена и тя ще се примири, каквото и да говори сега. Освен това, тя, пострадалата ще се възстанови, просто ще мине през страданието си, казано най-грубо.

А Страшният съд говори за минали неща, които сега няма нужда да бъдат напомняни, но понеже работим с Таро, чувствата ни пречат - в този случай няма нито затвор, нито изкупление, нито съд и присъда, нито осъзнаване - има страх и гняв.

Когато гледате на близки хора, се опитвайте да бъдете абстрахирани от емоциите си, иначе таро ще пречи, няма да помага.

В този случай има болка и драма, но ТАРО я отчита като малка болка, явно си има причина ...

Бих казала много неща, вследствие на третата карта в тази подредба - Страшният съд, като обобщение, но не е за този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Мона. И аз смятах, че затвор няма да има. Мисля, че си права в тълкуванието си за това, което ще последва. А има и други начини за изкупване на вината, различни от затвора и много по-страшни.

Права си за гледането на близки хора. Конкретното момиче не ми е близка, бегло я познавам, затова очаквах да ми е по-лесно да видя нещата обективно.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам на вниманието ви интересни съчетания от карти, които не са много често срещани, дори бих казала са редки и навяващи различни анализи и тълкования.

Ето и първото:

9 меча, Глупакът, Звездата

Второто:

Паж чаши, Справедливостта, Паж пентакли

Третото:

2 пентакли, Ас меча, Паж меча

И четвъртото:

9 меча, Рицар меча, 3 пентакли

Какво мислите вие за тези карти? Идеи за възможни тълкования, доверете се на вътрешния си усет :) Виждате ли сюжет, история, събития?

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ще ми е интересно да се пробвам, въпреки че съм начинаеща :) За комбинации не мога да говоря, но като отделни карти, като история, ще се опитам.

9 меча, Глупакът, Звездата - тук Глупакът е като отворена врата, която ни извежда от страданието, от всичко, което ни притиска и не ни оставя да спим спокойно, и то ни извежда на път, който ни лекува, успокоява, дава надежда. Картите сякаш казват "край на страданието, повярвай в себе си, довери се, следвай пътя си, повярвай". Все едно си стоял в тъмна стая и си се страхувал, но изведнъж си дръпнал пердето и си видял през прозореца, че навън е прекрасен слънчев ден, че сега настъпва пролетта.

Паж чаши, Справедливостта, Паж пентакли - пажовете са едно и също според мен, може би някаква ситуация, човек, или някаква възможност, която след сблъсъка си със Справедливостта, който по някакъв начин е съдбовен, преминава на по-високо ниво, добива по-реални очертания. Ако е за отношения, за чувства, значи човекът нещо е разбрал, нещо е осъзнал и вместо несериозно отношение, вече има реални намерения. Все едно някакъв обрат ни кара да погледнем под друг ъгъл на нещата.

2 пентакли, Асо мечове, Паж мечове - като че ли след известно отлагане във времето, сега е настъпил момента да се разреши нещо, което досега е било неясно. Просто е дошло времето да се изясни ситуацията, да се "дръпне завесата".

9 мечове, Рицар мечове, 3 пентакли - тук като че ли определен човек дълго е таил нещо в себе си, страдал е, измъчвал се е и в един момент "чашата е преляла". Рицар мечове ми навява мисълта за открит конфликт, но това не изглежда никак лошо в контекста на 3 пентакли - тя е някак "заземяваща" - от тези карти мисля, че става въпрос за отношения, ако досега нещата са се развивали едностранно, тоест някой се е измъчвал за нещо, след сблъсъка коуникацията е възстановена, нещата са изяснени и като че ли са се "успокоили" :)

Амии това е моят поглед върху картите :)

Линк към коментар
Share on other sites

lifetime, много ценно тълкуване: подробен анализ, засягаш различни аспекти на комбинациите.

Надявам се това да ти е било от полза, както на мен ми беше. Радвам се, че има толкова можещи хора във форум Таро.

Благодаря на всички ви :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ей, Мона, благодаря ти, толкова е хубаво някой да те окуражи! :) В началото на всяко начинание най-трудно е да повярваш в себе си! :)

Разбира се, че ми беше от полза, надявам се и друг път да предлагаш такива интересни комбинации, винаги е полезно да помислиш и да видиш нещата от различна гледна точка!

Линк към коментар
Share on other sites

Скоро бях питала за комбинацията Кулата и Слънцето, която се оказа, че е по-особена, а сега искам да питам за същите карти в обратен ред. Може ли да се каже нещо специфично за Слънцето и Кулата, вероятно да, защото Кулата се появява при крайна необходимост, в смисъл когато нещо е отлагано, напластявало се е и тогава трябва да "рухне", а не ми се вярва период (или каквото и да е) белязан от Слънцето да има нужда от промяна. Не знам де, така си мисля. Идеи?

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, Мона, благодаря ти, толкова е хубаво някой да те окуражи! :) В началото на всяко начинание най-трудно е да повярваш в себе си! :)

Разбира се, че ми беше от полза, надявам се и друг път да предлагаш такива интересни комбинации, винаги е полезно да помислиш и да видиш нещата от различна гледна точка!

Хей, lifetime, ето ти още една интересна комбинация: 5 жезли, Луната, 8 жезли :) Две карти от боя жезли и по средата Луната ... на пръв поглед лесно, но на втори :3d_150:Когато нещо ни изглежда по-елементарно (а то често не е), значи има и някакъв друг, втори сюжет, какво мислиш ти?

Линк към коментар
Share on other sites

Скоро бях питала за комбинацията Кулата и Слънцето, която се оказа, че е по-особена, а сега искам да питам за същите карти в обратен ред. Може ли да се каже нещо специфично за Слънцето и Кулата, вероятно да, защото Кулата се появява при крайна необходимост, в смисъл когато нещо е отлагано, напластявало се е и тогава трябва да "рухне", а не ми се вярва период (или каквото и да е) белязан от Слънцето да има нужда от промяна. Не знам де, така си мисля. Идеи?

Сами по себе си, Кулата и Слънцето са много ярки и силни карти, но аз бих отдала по-голямо влияние на Кулата; Слънцето, колкото и да не ми се иска, не е равностойно по сила на Кулата. Общо взето, картите могат да говорят за: от мълниеносно прозрение, че си сгрешил в избора си за нещо, до внезапна смърт - ако става дума и за такива неща, просто щрих. Такава комбинация може да се отнася и до природни бедствия и катастрофи, които засягат много хора.

В личен план, може да значи и скъсване с образа на бащата като ментор и авторитет: бащата в случая е символ: това може да е любимият, учителят, нещото, в което сме вярвали, приятелите като обобщено понятие също. Но без малък аркан до тези карти не може да се прави конкретен анализ, или той може да бъде направен, едва когато до Кулата започне да се появява дворцова карта или десетка, от която и да е боя.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ей, Мона, благодаря ти, толкова е хубаво някой да те окуражи! smile.gif В началото на всяко начинание най-трудно е да повярваш в себе си! smile.gif

Разбира се, че ми беше от полза, надявам се и друг път да предлагаш такива интересни комбинации, винаги е полезно да помислиш и да видиш нещата от различна гледна точка!

Хей, lifetime, ето ти още една интересна комбинация: 5 жезли, Луната, 8 жезли smile.gif Две карти от боя жезли и по средата Луната ... на пръв поглед лесно, но на втори 3d_150.gifКогато нещо ни изглежда по-елементарно (а то често не е), значи има и някакъв друг, втори сюжет, какво мислиш ти?

Определено съм съгласна, че "лесното" подлъгва! :) Особено за начинаеща като мен е голямо предизвикателство да се сблъсквам с карти, които изглеждат очевидни кто смисъл, но излиза че съвсем не е така!

А за тази комбинация - 5 жезли, Луната, 8 жезли - трудно! Ако това е човек в конкретна ситуация, изглежда все едно е готов да се бори, но обстоятелствата го карат да се съмнява, да не вярва в собствените си сили, изглежда обезверен и не вижда ясен смисъл и цел. Все едно не смее да предприеме действие, нещо го спира (най-вече съмнения и неяснота), но 8 жезли като завършваща карта ми харесва, тя докарва вятъра на промяната, сменя досегашния курс и извежда човека от неговите съмнения. Според мен, ако този въпрос изисква да се отговори с да или не, отговорът е "да". Картите ми приличат на отражение на някаква ситуация, не ми напомнят примерно за отношения, но не знам дали съм права :)

Ще споделиш ли своето тълкуване?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето това ще го споделя, защото просто ме застреля! За първи път ми хрумна да попитам "какво представлява еди кой си като човек". И какво ми излезе: 6 пентакли, 4 пентакли, 10 пентакли, всичките обърнати.

Бих ви оставила, ако искате, да тълкувате преди да ви кажа какво представлява този човек. Отговорът на картите е точно в десятката!Показа най-важните аспекти от него, които пречат на отношенията ни.

А ето и за друг човек същия въпрос: Десятка пентакли (обърната), Колелото на съдбата (обърната), Смъртта.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

На теб винаги ти се падат много интересни карти :)

Аз ще кажа какво мисля за тези конкретно: 6 пентакли обърната - според мен няма търпимост и толерантност спрямо хората около себе си, няма добро отношение, за което ми говори и обърната 4 пентакли - саможив човек, егоист, закостенял в представите си и зациклил в идеята, че всичко му се полага по подразбиране. Това си е и своеобразен инфантилизъм - малките деца също са на това мнение :) 10 пентакли обърната - затвърждава ми се мнението, че е тясноскроен, праволинеен. Такъв човек не може да ти предложи стабилност, защото сам няма такава, нито в ума си, нито може би в живота си. И понеже всичките са пентакли и то обърнати, струва ми се материалист, далеч от всичко... духовно, от всякакъв по-възвишен стремеж. Прилича ми на човек, ограничен в собствените си земни проблеми, или просто... Ограничен.

Не знам доколко съм права, опирам се на усещане, надявам се да кажеш твоето мнение.

Тази комбинация май беше по-скоро за обърнатите карти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime :thumbsup2:

Това е човек, който се занимава с духовност (преподава бойни изкуства) и даже в началото много се радвах да живея с него, защото мислех, че имаме общи идеи, може да учим заедно и т.н. Но възникна конфликт, защото се оказа, че цялата му духовност е "мижи да те лажем". Всъщност е голям материалист и егоист (при това осъзнат, сам си го каза). Съгласна съм за инфантилизма и за нежеланието да работи сериозно над нещата, оттам и приемането им за "дадени", както и за липсата на искрено добро отношение към хората. Напълно му пасват всички тези обърнати пентакли и то САМО пентакли. Картите удариха точно в центъра на проблема, без компромиси. Най-интересното е, че картите показват тази картина при него и чрез третата карта. Тоест няма съществен шанс това при него скоро да се промени. Няма развитие, има застой.

Другите карти. Става дума за човек, който също бил също вкопчен в материалното, без дори задължително да го осъзнава, и особено в идеята за семейно щастие (десятка пентакли). Обърнатото колело не знам как точно да го тълкувам, но нещо като носене по течението, което човекът е осъзнал, че не е добро, че не бива всичко да го отдаваш на "съдбата", ми си има и едни такива неща, които от нас зависят и за които се налага да мислим и да вземаме решение. А смъртта е трансформация, промяна. При този човек има шанс за развитие под влияние на разтърсващите събития, така че старият му мироглед ще се промени, ще умре и ще се прероди. Нещо такова. В тези карти има развитие, в предишните само застой.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи съм ги разбрала! Супер!59.gif Но е ужасно, че човека е такъв! :(

За другите карти Колелото обърнато ме затрудни, аз бих му казала "късмет", но в случая като че ли обстоятелствата са се стекли така, че са му подпомогнали да се осъзнае, нещо така се е получило, така са се наредили нещата, че благодарение на него започва трансформацията на Смъртта. Обърнато Колело и Смъртта ми приличат на предвестник на дълбока вътрешна промяна, щом преди е бил вкопчен в определена идея, даже тази промяна вече е започнала. Права си, тук има движение, макар и бавно, но сигурно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Значи съм ги разбрала! Супер!59.gif Но е ужасно, че човека е такъв! :(

За другите карти Колелото обърнато ме затрудни, аз бих му казала "късмет", но в случая като че ли обстоятелствата са се стекли така, че са му подпомогнали да се осъзнае, нещо така се е получило, така са се наредили нещата, че благодарение на него започва трансформацията на Смъртта. Обърнато Колело и Смъртта ми приличат на предвестник на дълбока вътрешна промяна, щом преди е бил вкопчен в определена идея, даже тази промяна вече е започнала. Права си, тук има движение, макар и бавно, но сигурно :)

Ами жена му го напусна, което той никога нямаше да направи, защото е влюбен и загубен и лоялен до маниакалност. А и това беше, поне на външен вид, перфектното фамилно щастие, като в приказките. Но ето че балонът се пукна - тя толкова неразумни неща вече направи, вкл. заряза си децата, че според мен, както каза един мой приятел, съдбата го е оттървала от нея, тъй като сам не може. Може би си права, че така трябва да се тълкува обърнатото колело. Съдбовни развития отвъд неговия контрол, които обаче са за добро в крайна сметка.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, предлагам ви за анализ още една интересна комбинация, за която лесно може да се твърди, че се отнася и за мъж, и за жена, но все пак има индикатори за пола, но и не само за това :) Комбинацията е следната: 8 чаши, 8 меча, Кралица пентакли.

Дано тази комбинация да ви вдъхнови за тълкуване и интепретации, ви сте.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам една идея по тази комбинация: Мисля, че човекът е преживял голямо разочарование, останал е тотално без мотивация, без надежда, без идеи как да продължи напред. Мисля си, че е за жена. И бих тълкувала Кралицата като същността на този човек, не като събитие или състояние, настъпило после. Т.е. предполагам това е била жена, която е имала много и е искала много, взискателна, придирчива, свикнала да има това, което иска.

Линк към коментар
Share on other sites

8 чаши, 8 меча, Кралица пентакли.

Аз мисля, че този човек иска да продължи пътя си, да напусне мястото където е сега и да остави каквото прави, но не може! Чувства се като в капан и безсилен пред обстоятелствата. Има и много тъга в тези карти, самота! Този човек не е щастлив от живота си и не се чувства добре. Обстановката, средата в която е му влияе зле!

Линк към коментар
Share on other sites

Позволих си да наредя 3 карти като допълнение (изясняване) към тази комбинация на Мона и смятам, че Деяна е феноменална. Страхотно тълкуване! Няма как да е друго при подретбата на 10 пентакли+Крал пентакли+8чаши :)

Линк към коментар
Share on other sites

Позволих си да наредя 3 карти като допълнение (изясняване) към тази комбинация на Мона и смятам, че Деяна е феноменална. Страхотно тълкуване! Няма как да е друго при подретбата на 10 пентакли+Крал пентакли+8чаши :)

Кое налага да хвърляш карти за доизясняване, картите, които съм предложила са достатъчно ясни :) Още повече, че има две осмици и един пентакъл - това е реализация на болезнен копнеж или когато капката роса или дъжд роди цвете, ако има благоприятна почва. 8 меча е борбата нещо-то да се роди.

Изобщо тази подредба е като приказката за Малечка-палечка ... и всъщност е много устойчива и плодотоворна. Имам предвид 8 чаши, 8 меча, Кралица пентакли, за която по-горе пиша.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

8-ем меча борба? Това вече е нещо ново! Никога не би ми хрумнало, че точно тази карта би значила борба!

Sve това, което си направила е доста неприятно, поне за мен. Нека уважаваме личното пространство на хората и не си пъхаме носа там където не ни е работа. Мона е дала достатъчно интересна комбинация. Нека мислим върху нея :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...