Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Какво чувства Х по отношение на мен?...

Принцеса Жезли, Императорът (4), Умереност (14)...

не съм сигурен как да тълкувам 3тата карта...

апропо благодаря за насоките.., това наистина ми погага да си изясня ситуацията...

поздрав...

Здравей! Картите ти не ми вдъхват надежда. Нещата са започнали добре, прекрасна комуникация, желание за срещи и т.н., но след това този Император е пълна липса на емоция и спонтанност. По някаква причина човекът слага бариери към себе си, стена, не е готов и не желае да се обвързва, според мен. Умереността ти казва да не очакваш големи промени, нещата следват свой естествен ход. Ако някога бъдете заедно, това ще отнеме доста време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,аз съм нова във форума,от скоро имам карти Таро,и много бих искала да се науча,но все още съм в самото начало,надявам се че ще ми съдействате...:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,аз съм нова във форума,от скоро имам карти Таро,и много бих искала да се науча,но все още съм в самото начало,надявам се че ще ми съдействате...:3d_047:

Добре дошла!

Не се притеснявай да задаваш въпросите си, със сигурност всеки, който има възможност, ще ти помогне! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,аз съм нова във форума,от скоро имам карти Таро,и много бих искала да се науча,но все още съм в самото начало,надявам се че ще ми съдействате...:3d_047:

Здравей.

Форумът ще ти бъде много полезен. Успех от мен:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,благодаря за сърдечния приемbiggrin.gif!!! Въпросът ми е,как ще се развият нещата/ т.к.съм в затруднено положение както в работата така и в личен план/до края на месеца т.е.какво ще се случи,знам че съм начинаеща и трябва да хвърлям по прости комбинации,но ми се струва,че с 3 карти информацията не е достатъчна и затова хвърлих 7 карти:

1.- 6 меча ---2.- 7 жезли ---3.-Кралица на чашите--- 4.-10 меча --- 5.Рицар на жезлите--- 6.-10пентакли--- 7.-6 пентакли

Моля,да споделите мнението си,как вие виждате тази комбинация.Благодаря предварително...60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,благодаря за сърдечния приемbiggrin.gif!!! Въпросът ми е,как ще се развият нещата/ т.к.съм в затруднено положение както в работата така и в личен план/до края на месеца т.е.какво ще се случи,знам че съм начинаеща и трябва да хвърлям по прости комбинации,но ми се струва,че с 3 карти информацията не е достатъчна и затова хвърлих 7 карти:

1.- 6 меча ---2.- 7 жезли ---3.-Кралица на чашите--- 4.-10 меча --- 5.Рицар на жезлите--- 6.-10пентакли--- 7.-6 пентакли

Моля,да споделите мнението си,как вие виждате тази комбинация.Благодаря предварително...60.gif

Опитай с три карти да се упражняваш първо и защо информацията да не е достатъчна от тях след като си начинаеща. Сама ще видиш, че с повече е още по-трудно, но тук лесно няма.

А пък и има тема За начинаещи :).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,благодаря за сърдечния приемbiggrin.gif!!! Въпросът ми е,как ще се развият нещата/ т.к.съм в затруднено положение както в работата така и в личен план/до края на месеца т.е.какво ще се случи,знам че съм начинаеща и трябва да хвърлям по прости комбинации,но ми се струва,че с 3 карти информацията не е достатъчна и затова хвърлих 7 карти:

Моля,да споделите мнението си,как вие виждате тази комбинация.Благодаря предварително...60.gif

Нормално информацията да ти се струва недостатъчна в три карти, когато още не разбираш добре посленията им. Тогава търсиш по-големи и изчерпателни комбинации, но това ще отшуми с времето, ще видиш :) Аз самата в началото мислех като теб и това е съвсем естествено, и дори също предпочитах гледане със седем карти. Съветвам те да пробваш с всичко, което ти се струва интересно, така ще добиеш повече опит и поглед върху нещата, а постепенно ще видиш, че гледането с три карти е прекрасен начин да разбереш всичко, което те интересува!

Единственото, което трябва да правиш е да конкретизираш въпроса си, да даваш времеви срок, да казваш имена, да се знае за кого се отнася. Това като вметка попринцип :)

Без оглед на позициите, и да си имала затруднения досега, щастието ще ти се усмихне и то без да го очакваш. Ненадейно за теб ще изгрее Слънцето, без да го очакваш и без да полагаш усилия за това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много си права Lifetime наистина предпочитам комбинацията със седем карти,явно е нормално,благодаря за напътствията, защото по някой път се питам дали наистина правя правилно нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте. Сториха ми се интересни тези комбинации и затова ги споделям с Вас, а самата ситуация не е ясна на човека на който съм гледала.

Каква е причината за държането на един един мъж към една жена? Паж на чашите, Влюбените,3 жезли.

Моето тълкувание е , че този мъж е много емоционално незрял. Неспособен да избере нещо. Изправен е пред избор. Има намерение за нещо, но е неспособен да го осъществи. Като цяло - човек на който не може да се разчита.

Ще си замине ли този човек за /град/ до 2 месеца?

8 жезли, Справедливост, 4 чаши. Променливи са му желанията, днес едно, утре друго. Всичко това се случва не за първи път. Чувства се неудовлетворен. Не знае какво иска.

Според мен няма да замине, но ще се радвам да споделите и Вие вашите мнения.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Сториха ми се интересни тези комбинации и затова ги споделям с Вас, а самата ситуация не е ясна на човека на който съм гледала.

Каква е причината за държането на един един мъж към една жена? Паж на чашите, Влюбените,3 жезли.

Моето тълкувание е , че този мъж е много емоционално незрял. Неспособен да избере нещо. Изправен е пред избор. Има намерение за нещо, но е неспособен да го осъществи. Като цяло - човек на който не може да се разчита.

Ще си замине ли този човек за /град/ до 2 месеца?

8 жезли, Справедливост, 4 чаши. Променливи са му желанията, днес едно, утре друго. Всичко това се случва не за първи път. Чувства се неудовлетворен. Не знае какво иска.

Според мен няма да замине, но ще се радвам да споделите и Вие вашите мнения.:)

Здрасти, Жур :)

За съжаление и двете комбинации от карти са от регистъра на несъбитийните карти; положението отдавна е такова, каквото е - всичко се движи по повърхността и по линията на най-малкото съпротивление. Като видях и двете комбинации, независимо от конкретните въпроси, се появи картата Обесеният като обобщение на всичко. Защо се държи така с тази жена ли? Ех, ако и той знаеше ... Дали ще замине - ами би трябвало да замине, но някак и това няма особено значение: важното е този човек да се чувства необезпокояван. Има планове, но не и сили да ги осъществи. Жалко за жена, ако е влюбена в подобен образ.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Инетресни и донякъде трудни са  ми  комбинации в които участва Кулата . Има вече коментирани назад в темата  такива съчетания , но все пак като общо дали маже да се каже нещо повече за Кула и последваща  добра карта след нея , примерно 10 пентакли ,6 пентакли .

по конкретно едното питане беше свързано с въпрос за повишение на работното място  първата карта не си я спомням , но и по важно е съчетанието Кула- десятка пентакли , изтълкувах го че ще има повишение ,но  неочаквано , изненадващо , и по независещи от питащия причина. 

Втората ситуация е за отношения мъж -жена , дали мъжа се инетресува по някакъв начин за конкретната жена ? -  - Кула-6 пентакли -  е основното съчетание . Отговора според мен да . Дали Кулата и 6 пентакли на такъв въпрос може да се тълкува ,като сриване , като отдаване  на усещанията на мъжа към жената.Като нещо градено и стопирано , ограничавано и в един  момент отприщено. Все пак тези съчетания са доста объркващи и ще се радвам на помощ за разбирането им.

Ако кулата е развръзка , то картата след нея малък аркан ,оказва ли според характера й каква ще е развръзката?

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Инетресни и донякъде трудни са ми комбинации в които участва Кулата . Има вече коментирани назад в темата такива съчетания , но все пак като общо дали маже да се каже нещо повече за Кула и последваща добра карта след нея , примерно 10 пентакли ,6 пентакли .

по конкретно едното питане беше свързано с въпрос за повишение на работното място първата карта не си я спомням , но и по важно е съчетанието Кула- десятка пентакли , изтълкувах го че ще има повишение ,но неочаквано , изненадващо , и по независещи от питащия причина.

Втората ситуация е за отношения мъж -жена , дали мъжа се инетресува по някакъв начин за конкретната жена ? - - Кула-6 пентакли - е основното съчетание . Отговора според мен да . Дали Кулата и 6 пентакли на такъв въпрос може да се тълкува ,като сриване , като отдаване на усещанията на мъжа към жената.Като нещо градено и стопирано , ограничавано и в един момент отприщено. Все пак тези съчетания са доста объркващи и ще се радвам на помощ за разбирането им.

Ако кулата е развръзка , то картата след нея малък аркан ,оказва ли според характера й каква ще е развръзката?

На пръв поглед комбинациите са като по учебник и точно тук може лесно да се сбърка.

На първия въпрос, касаещ повишение: Кулата и 10 пентакли ... Ако следваше Папата или Светът, щях да кажа категорично да, но при наличие на 10 пентакли след Кулата, ще се поколебая. Виждам други проблеми, пречещи на това израстване в професията и то проблеми свързани с дома, със семейството, дори с някакво преместване. Акцентът на проблема е друг, според мен. И понеже нямам визия над ситуацията като цяло, не се ангажирам с никакви прогнози.

За втория случай:

Кулата с 6 пентакли. Какво чувства този мъж ли? Честно казано, той е самодоволен и се усеща като господар на ситуацията, тоя я владее. Ако след тази Кула следваше или 10 меча, или Крал меча, щеше да е съвсем различно и можеше да ги има всички тези драматични състояния, за които ти говориш. Или пък преди Кулата да имаше една 8 меча, а след Кулата, като средна карта - Глупакът да завършваше - класическа комбинация за отприщане на нещо потиснато отпреди.

Кулата с 6 пентакли говорят за период на спокойствие и усмивки, но за дълбоки чувства - не знам. Дори е възможно този мъж да се е чувствал безкрайно наранен от нещо, но чисто егоистично. Т. е. равновесието му е възстановено и егото му - отново закърпено с тази 6 пентакли. Ако обаче тук имаше Слънце, Папата преди 6 пентакли, любовта щеше да е безспорна.

Като казвам всичко това, си представих един мъж Дева, Лъв или Скорпион ... Някакви подобни характеристики.

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

Моноа много благодаря за изчерпателния отговор и за бръзото откликване.

Значи за първия въпрос става дума за преместване на по висока позиция , но към момента на задаване нъ въпроса имаше свободна позиция, оказа се по късно ,че тази позиция временно се стопира и за сега няма да начанават човек , но пък има обещанието за повишение.Затова си мислих дали все още сме в периода на Кулата .....

По втория въпрос напълно ми е достатъчно отговора ти за усмивки и спокойствие като Кула - 6 пентакли , защото и въпроса беше повърхностен , от рода спомня ли си човек аза жената .Тоест нямаше задълбаване и връзка с това какви чувтва изпитва мъжа. Иначе по астро е Рак , но това не пречи да има някоя силвна планета и в занците за които говориш.

Дори е възможно този мъж да се е чувствал безкрайно наранен от нещо, но чисто егоистично. Т. е. равновесието му е възстановено и егото му - отново закърпено с тази 6 пентакли
Да мъжа е наранен и обиден - факт! радвам се че мислиш че е преодолял в известна степен тнараненото си его.

Благодаря още веднъж !

Линк към коментар
Share on other sites

Да в тази комбинация има много обида , има нещо което се е събирало и вече няма отлагане има взривна ситуация , отмъщение , много се е насъбрало и нещата ескалират.Много емоционални карти но със знак минус.

Линк към коментар
Share on other sites

Да в тази комбинация има много обида , има нещо което се е събирало и вече няма отлагане има взривна ситуация , отмъщение , много се е насъбрало и нещата ескалират.Много емоционални карти но със знак минус.

Да, права си, но бих допълнила и още нещо: ядът и гневът са удавени в самосъжаление, заради 5 пентакли. Имаме 2 петици: едната е гневна - но другата я неутрализира; просто безсилие ...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и от мен една комбинация. Какви са намеренията на един мъж към една жена? Звездата, 9 пентакли, Крал пентакли. Преди да изтегля комбинацията изпадна Асо пентакли.

Интересно ми е тук комбинацията от Звездата и 9 пентакли. Ще поемат ли тези отношения в друга насока? Иска ли някаква стабилност този мъж в отношенията си с тази жена? Тази комбинация на мен ми говори за тези неща, ще се радвам, ако се включите и Вие:)

Линк към коментар
Share on other sites

Жур не съм много сигурна в това, което ще ти кажа, но мисля, че този мъж няма намерение към тази жена. Много са ми пасивни картите с изключение на Крал Пентакли, която по принцип дава сигурност. Въпреки това липсват карти на действието и някакви намерения. Точно заради това аз мисля, че няма намерения!

Надявам се не си питала твърде често този въпрос :)

Линк към коментар
Share on other sites

Попаднах в неприятна ситуация преди два дена. Уволниха ме! Имам постоянен договор и ми казаха, че ще ми платят заплатата, обещетение и 11-ет дневната отпуска, която ми се полагаше за тези 7-ем месеца. Попитах Таро дали наистина ще ми ги изплатят. Отговора е Император, Кралица Мечове и Висша Жрица ???

На мен ми прилича на жестока манипулация и като крайна карта Висша Жрица имам чувството, че това никога няма да стане! Вие как тълкувате тези карти? Нека да обсъдим и конкретната комбинация Кралица Мечове и Висша Жрица.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур по твоите карти не мога да кажа че няма намерения , но те са за напред във времето , в момента човека не бърза , оставил е нещата да преминават спокойно и неприпряно, може би опипва почвата.мисла че нещата са в такива , защото търси по голяма сигурност .Финансова или друга , просто търси стабилност и безопасност и практичност.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяня съжалвам за ситуацията , значи без да гледам картите са длъжни да ти изплатят отпуската при освобождаване .Същото важи и за заплатата до момента на отработените дни за месеца .Обезщитение зависи по кой член ще те освободят ,не трябва да е по взаимно съгласие , а по тяхна инициатива.Дотук са три казуса , ние имаме едни карти за трите , допускам , че първите две са дължими и непроблемни , и остава да се разглежда въпроса с Обезщетенията.

Жена ли има намесена в тази работа ? Според мен отговора е положителен , но ти трябва да покажеш в унисон на казаното по горе , че искаш именно по такъв най добър за теб начин да те осовободят, за де е в сила обезщетението.Тоест информацията която имаш или ще намериш да използваш в свой интерес./Кралица мечове + жрица/

Друго което ми идва наум кралица мечове + жреца - може да се опитат да действат прикрито , при осовобождаването . И пак до по горното отивам , трябва да си защитиш правата.

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Деяна,

съжалявам за неприятната ситуация през която ти се налага да преминеш и то малко преди Коледа.....някои хора просто нямат сърце :3d_158:. Знам, че си силна и това е поредното изпитание за теб, не случайно Кралица меч се е появила и то на тази позиция. От тази комбинация си мисля, че ти си имала идеята какво ще се случи, т.е. не е било изненадващо, неприятно - да, но някак си очаквано. За мен тук няма манипулация, не и с Императора. Има борба между логика и чувства при теб и това те обърква. Вслушай се в интуицията си. Кралица меч + Жрицата е силна комбинация- това си ти! Ще вземеш своето.

Линк към коментар
Share on other sites

ще споделя и аз едно мое питане за изплащане на сума пари,които трябваше да са пуснати 30 ноември.

последната карта от моите три беше ''висшата жрица''.

за съжаление не съм записала тегленето,и не мога да дам другите две карти на първа и втора позиция.

значи парите не ги получих,причина на кратко:неуредени документи.незнание,неясност към попълване,подаване в срок на документи.

е със закъснение направих поправка,но на лице има и загубена сума.

извън темата за комбинации съм,но по повод появата на ''висшата жрица'' писах тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и от мен една комбинация. Какви са намеренията на един мъж към една жена? Звездата, 9 пентакли, Крал пентакли. Преди да изтегля комбинацията изпадна Асо пентакли.

Интересно ми е тук комбинацията от Звездата и 9 пентакли. Ще поемат ли тези отношения в друга насока? Иска ли някаква стабилност този мъж в отношенията си с тази жена? Тази комбинация на мен ми говори за тези неща, ще се радвам, ако се включите и Вие:)

Приятелски отношения. Тук няма време. Има близост между душите, сродство. Тия карти просто говорят за други някакви неща, не за намерения, не за развитие, времето тук тече толкова бавно, че почти е лишено от смисъл. Тя може да разчита на него, може да открие някаква своеобразна стабилност в тези отношения и душа като нейната. Така мисля аз за тези карти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...