Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Понеже си говорим за комбинации, ето ви една "интересна" комбинация:

5 меча, Рицар меча, 5 пентакли

:) Както се казва No comment.

Гняв, болка, яд, безсилие, някаква агресия, която лесно би се насочила навътре, човек, който повече прилича на ранено животно, което се опитва да избяга от капан. А 5 пентакли е стената, в която се блъска и която не може да прескочи. Цялата ситуация прилича на омагьосан кръг, от който излизане няма. No comment отвсякъде :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и от мен една комбинация. Какви са намеренията на един мъж към една жена? Звездата, 9 пентакли, Крал пентакли. Преди да изтегля комбинацията изпадна Асо пентакли.

Интересно ми е тук комбинацията от Звездата и 9 пентакли. Ще поемат ли тези отношения в друга насока? Иска ли някаква стабилност този мъж в отношенията си с тази жена? Тази комбинация на мен ми говори за тези неща, ще се радвам, ако се включите и Вие:)

Приятелски отношения. Тук няма време. Има близост между душите, сродство. Тия карти просто говорят за други някакви неща, не за намерения, не за развитие, времето тук тече толкова бавно, че почти е лишено от смисъл. Тя може да разчита на него, може да открие някаква своеобразна стабилност в тези отношения и душа като нейната. Така мисля аз за тези карти :)

Много интересно тълкуване:). Благодаря. Да, отношенията са приятелски. Това са интересни взаимоотношения и не бях се замисляла дори за момент, че може да са сродни души, но в известен смисъл са. А комбинацията определено говори и за други неща. Ще видим:).

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, тази комбинация като ми се падна и се сетих за теб :P

Звездата, 8 меча, Слънцето, на въпрос какви са намеренита на този човек :) Все едно с един напън е решил да си сбъдне мечтите, на мен така ми изглежда, ти как мислиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, тази комбинация като ми се падна и се сетих за теб :P

Звездата, 8 меча, Слънцето, на въпрос какви са намеренита на този човек :) Все едно с един напън е решил да си сбъдне мечтите, на мен така ми изглежда, ти как мислиш?

Lifetime мерси:P. Като ти видях картите и се сетих, че мен по едно време ме преследваше Звездата и то все на първа, но най-сетне ме остави. Сега се появява рядко:).

На мен тази комбинация ми говори, че това е човек, който се намира в някаква мъгла, неяснота, чуди се какво да прави в някаква ситуация. В един момент ще му се наложи да излезе от това състояние, но с големи усилия, и ми се струва, че самият той ще ги направи. Като цяло ми се струва нелека комбинация.

Та, това мисля аз:).

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Треперя тук над една среща ,която трябва да се осъществи утре и ми е много важно ,та не издържах и хвърлих едни карти как ще мине...но нещо не ми харесаха много Висшата жрица ,паж мечове, Умереност.... толкова не ми харесаха колко са общи и никакви ,че си позволих да задам втори подобен въпрос ,но по -конкретен за същото нещо "Какво ще ми отговори утре Х. на желанието ми...?" и се паднаха 9 меча,Папата ,6 пентакли.Втората комбинация ми харесва и по-конкретна ,показва и моето отношение по проблема,но сега има друго -дали е вярна комбинацията предвид това ,че си позволих да задам 2ри пореден въпрос по един и същ проблем ,въпреки че беше различен. Искам мнението ви по тези комбинации и изобщо по тази ситуация с двата въпроса.А утре ще пиша какво е станало

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Треперя тук над една среща ,която трябва да се осъществи утре и ми е много важно ,та не издържах и хвърлих едни карти как ще мине...но нещо не ми харесаха много Висшата жрица ,паж мечове, Умереност.... толкова не ми харесаха колко са общи и никакви ,че си позволих да задам втори подобен въпрос ,но по -конкретен за същото нещо "Какво ще ми отговори утре Х. на желанието ми...?" и се паднаха 9 меча,Папата ,6 пентакли.Втората комбинация ми харесва и по-конкретна ,показва и моето отношение по проблема,но сега има друго -дали е вярна комбинацията предвид това ,че си позволих да задам 2ри пореден въпрос по един и същ проблем ,въпреки че беше различен. Искам мнението ви по тези комбинации и изобщо по тази ситуация с двата въпроса.А утре ще пиша какво е станало

Първата ти комбинация е ясна, в напрежение си, луташ се и не знаеш, но има един съвет в тези карти: Умереността, не показвай никаква нетърпеливост или въодушевление.

Втората комбинация няма да коментирам, тя е твоя проекция, заради Папата и 6 пентакли; Господ е само на небето, нали се сещаш :3d_146:

Малко по-сериозно сега: ако искаш да научиш наистина какво ще се случи, има един прост въпрос: Какъв ще е резултатът за мен в крайна сметка от тази среща, а не как ще протече самата среща :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мона ,:) за този въпрос периодично през няколко месеца питам по няккое друго въпросче и винаги досега отговорите са били конкретни и ясни ,дори хубави -аса пентакли в началото ,после 3 пентакли ,папата ,рицар пентакли през ноември.Дори за самият момент на този разговор бях питала и знаех,че ще стане точно в края на годината .И ето сега дойде момента и някакви яко бозави карти се падат,мпже би м ие трудно да се концентрирам достатъчно ,въпреки ,че се старая да мисля за други неща.Както и да е ,зададох твоя въпрос за крайният резултат и пак Умереност ,9 чаши ,Папата ... направо ми звучи като "сладки приказки" или обещания за мечти ...или ще стане наитина чудо и то достатъчно лесно или ...утре ще разбера :) Според мен ще ми обещаят нещо ...но много неконкретно ,да видим

Линк към коментар
Share on other sites

Мона ,:) за този въпрос периодично през няколко месеца питам по няккое друго въпросче и винаги досега отговорите са били конкретни и ясни ,дори хубави -аса пентакли в началото ,после 3 пентакли ,папата ,рицар пентакли през ноември.Дори за самият момент на този разговор бях питала и знаех,че ще стане точно в края на годината .И ето сега дойде момента и някакви яко бозави карти се падат,мпже би м ие трудно да се концентрирам достатъчно ,въпреки ,че се старая да мисля за други неща.Както и да е ,зададох твоя въпрос за крайният резултат и пак Умереност ,9 чаши ,Папата ... направо ми звучи като "сладки приказки" или обещания за мечти ...или ще стане наитина чудо и то достатъчно лесно или ...утре ще разбера :) Според мен ще ми обещаят нещо ...но много неконкретно ,да видим

Нормално е да се падат такива карти в подобни ситуации; така бях аз вчера - от нищото ми изникна страхотен проблем и за миг си казах - край, свършено е, огромно напрежение ... Хвърлих си карти - само меча, пак не е както трябва, това бяха проекции на моите страхове и притеснения.

Днес сутринта вече имах яснота за всичко, гледах си и картите бяха съвсем различни, но пък и аз бях успокоена. Най-добре е да видиш каква е ситуацията утре сутрин и да не се притесняваш от Папи, 9 чаши и подобни съдове :) Просто Таро не желае да отговаря, има си и такива периоди и това най-вече личи по карти от боя чаши, наистина пълна боза, ама изнервяща боза ...

Особено пък, когато желаем нещо силно - тогава Таро не спира да се шегува с нас и то яко.

Линк към коментар
Share on other sites

Мдаа засилва се връзката с папите и чашите ,когато предстои възможност да се реализира някаква цел или мечта :D А мечовете са м икласика ,когато изникне неочакван проблем и аз имам същият опит поне 12 часа след такова силно емоционално натоварване не вярвам на картите ,но важното е да можем да преценим кога говорят те и кога са проекциите ни.Затова в такива ситуации май е най-добре да не се гледа ,аз и попринцип не се изкушавам да си гледам ,но на,пусто любопитство :)) По-добре е да намериш някои от предните си карти ,когато всичко е било спокойно ,въпреки ,че тогава може да сме имали по-малко информация и събитията да не са били толкова близки не винаги означава ,че картите не са били достоверни тогава.За някои неща Таро дава информация още месеци дори година по-рано,но пак с уговорката ,че умеем да познаваме дали са адекватни картите ,които ни се падат.

Линк към коментар
Share on other sites

За някои неща Таро дава информация още месеци дори година по-рано,но пак с уговорката ,че умеем да познаваме дали са адекватни картите ,които ни се падат.

Ами то това е всъщност изкуството на Таро: да разграничаваш себе си от Таро, дори и да им влияеш, да знаеш, че им влияеш.

НО, както казваш ти - пусто любопитство, и аз съм така, нормално е - все пак имаме сърца, а не камъни, нали :)

В подобни случаи е добре да ти гледа на карти някой друг, на когото имаш доверие, разбира се. И още нещо, много е важно какво сънуваш през този период, предната нощ ... Всичко това образува една смислова верига и всяко нещо от нея е свързано неразривно с другото. Сънища, таро, настроения, мисли, случайни срещи, дежа вю, ако има - всичко е част от психичния ни живот, особено натоварен преди важни събития. Приеми, лошите понякога, шеги на таро - като за утихването на вятъра преди да се разрази в лятна буря или минаването на слънцето за миг през облак :)

Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо, много е важно какво сънуваш през този период, предната нощ ... Всичко това образува една смислова верига и всяко нещо от нея е свързано неразривно с другото. Сънища, таро, настроения, мисли, случайни срещи, дежа вю, ако има - всичко е част от психичния ни живот, особено натоварен преди важни събития.

Напълно споделям наблюденията ти ,при мен е абсолютно същото! Дори мислех да спомена ,че на 20ти ,т.е. 3 дни преди утре :) имах интересен сън ,за който бях сигурна,че не означава нищо свързано с днешният ден (20ти.дек) ,а имах ясното знание,че касае темата от въпросът ,който ме вълнува днес и ,че скоро ще имам информацията и яснтотата по него ,затова записах съня и утре вероятно ще мога да си направя и изводите за символите и усещането ми от него.Не е ли интересно как понякога след събуждането самият сън няма никакво значение ,а информацията за нещо вече е дошла в съзнанието ни ,само че не е под формата на думи ,а и аз не знам точно как ,като представа ,усещане ,но това вече излезе от темата.Едно е ясно Таро е с пъти по-полезно като една част от целия сетивен комплекс ,с който разполагаме -сънища ,интуиция ,мисли и всичко това,което ти описа.А и да не забравяме за красивото пълно лунно затъмнение само 3 дни преди Коледа,по пълнолуния винаги сънищата са особено реални ,а психичния живот някак обременен ,цветен и по-дълбок :) или поне при жените май е така

Линк към коментар
Share on other sites

[Едно е ясно Таро е с пъти по-полезно като една част от целия сетивен комплекс ,с който разполагаме -сънища ,интуиция ,мисли и всичко това,което ти описа.А и да не забравяме за красивото пълно лунно затъмнение само 3 дни преди Коледа,по пълнолуния винаги сънищата са особено реални ,а психичния живот някак обременен ,цветен и по-дълбок :) или поне при жените май е така

Наистина Луната е особено свързана с психичния живот, а работата с Таро още повече усилва тази връзка.

Верно е, че излизаме извън темата и май е добре да се направи специална тема за картите Таро и Лунните фази; таро, луна и сънища. Нещо такова ми хрумва :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Честита 2011 година на всички от форума:). Пожелавам Ви много здраве, щастие и късмет!

Имам една комбинация на въпрос: Какви са причините определен човек да направи конкретно нещо спрямо мен: 4 меча, Смъртта, Колесницата. Така, вижда се липсата на каквито и да е отношения, и според мен това, което направи човекът е от някаква промяна, настъпила в него, и всъщност го е направил импулсивно.

Какво мислите Вие?

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Честита 2011 година на всички от форума:). Пожелавам Ви много здраве, щастие и късмет!

Имам една комбинация на въпрос: Какви са причините определен човек да направи конкретно нещо спрямо мен: 4 меча, Смъртта, Колесницата. Така, вижда се липсата на каквито и да е отношения, и според мен това, което направи човекът е от някаква промяна, настъпила в него, и всъщност го е направил импулсивно.

Какво мислите Вие?

Прави ми впечатление преходът от пасивност към активност. Не знам дали постъпката му е логична или смислена, Колесницата понякога може да бъде много глупава карта, когато става въпрос за отношението на един човек към друг. Тя е по-скоро следствие на негов личен проблем, който отдавна се е затлачил и е бил надмогнат. Картите някак следват логичния развой на ситуацията. Както и да е постъпил, било е необмислено или импулсивно, не си го слагай на сърцето. Аз бих погледнала на комбинацията като на негов личен облик, на чийто фон стои постъпката му.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Прави ми впечатление преходът от пасивност към активност. Не знам дали постъпката му е логична или смислена, Колесницата понякога може да бъде много глупава карта, когато става въпрос за отношението на един човек към друг. Тя е по-скоро следствие на негов личен проблем, който отдавна се е затлачил и е бил надмогнат. Картите някак следват логичния развой на ситуацията. Както и да е постъпил, било е необмислено или импулсивно, не си го слагай на сърцето. Аз бих погледнала на комбинацията като на негов личен облик, на чийто фон стои постъпката му.

Права си за прехода от пасивност към активност - мен точно това ме учуди, но както и да е. Правилно говориш и за личния проблем, който най-вероятно е имал, но той си е негов и ще си остане. А аз няма и да си го слагам на сърцето, щото няма и за какво - затворена страница е:).

Благодаря ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви кажа една комбинация, която много ме впечатли. Наистина уникални карти, интересни и сложни.

Картите са 6 жезли, Рицар меча, Жрицата, въпросът е за състоянието и отношението на някого.

Не знам как да ги тълкувам, просто самия им сбор ме впечатли.

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime, в тези карти за отношение ми се струва , че има желание за разкриване на нещо , за търсене на нови начини и решения. Да чувства се наранен и прикрива това си състояние.

Също така може да се каже, че се подготвя тайничко за победа, за възможността да се изяви и да изкаже това което му тежи.

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да споделя с вас две комбинации от карти. Не знам колко съм права в тълкуването, но събитията след тези карти ми направиха това впечатление за значенията им. Ако вие имате друго тълкуване, споделете го. Ще ми е много интересно да прочета и вашите мнения! Двете комбинации засягат любовни въпроси :)

Обесен, 6 чаши и Дявол

Никой не е достатъчно силен, за да върви срещу любовта си. Не можеш посто да я изключиш, а само да се примириш и да я изстрадаш! Болезнена привързаност. Нищо не е в състояние да те утеши. Страх, че миналото ще се повтори. Жертва за другия и той да е добре. Мъчителни, жалки опити да изплуваш!

Рицар Пентакли и Смъртта е нещо като предупреждение, че скоро отношенията ще приключат. Нещо, като Страшния съд или Кулата. Наблюдавах тази комбинация и събитията после. Хората се разделят въпреки чувствата си. Нужна е промяна в тях самите и без нея те знаят, че нямат бъдеще!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна незнам калоко ще съм ти полезна , но ще споделя мнението си ,което не е много по различно от твоето .....

наистина има много привързване и зависимост в първата комбинация , от общи спомени и минало .Има някакво желание да се намери излизане от ситуацията , да се издигнеш над нещата , но дявола пречи.Има много затъване и вкопчване.Отровен живот.

за второта мога само да кажа , че ще има промяна в досегшното статукво .Може би ще се поеме отговорност, и вероятно тази промяна е ставала отдавна ,бавно но сигурно.Не съм толкова сигурна в лошия изход от ситуацията, дори по скоро има положителна промяна.

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Обесен, 6 чаши и Дявол

Рицар Пентакли и Смъртта

По първата комбинация:

Повторения, повторения, повторения. Уроци, които не са научени. Предоверяване и озлобление. Свиване в черупка, бягство в омразата - не става. Резултатът - болно сърце, нелекувано. Освен, че 6 чаши свързва по тъжен начин Обесеният и Дяволът, то е давала и дава надежда, че някъде там се крие и Слънцето, зад облаците.

В тази комбинация все още има надежда, дори и да е с пресечени криле.

Във втората - болката еманира - Смъртта е неизбежна последица от упорствата на Дявола ... и е прекрасно, че не е тук Кулата или Страшният съд - болката от Кулата би била неимоверно по-голяма, а Страшният съд щеше да доведе до едно безкрайно зацикляне и примирение със статуквото.

Смъртта е осъзнаването на отговорността, която носи само един Рицар пентакли - вестителят на промяната.

Няма как, промяната е налице, а докъде ще доведе - не се знае, няма индикации по тези карти. Освен това, належащи са други проблеми сега - светът отвън, светът на хората, на парите, на притежанията. Много неща само от тези 2 карти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Още няколко, но не претендирам, че на 100% са така.Все пак винаги зависи от въпроса и ситуацията. Просто това са моите впечатления за тях.

Рицар Жезли и Рицар Меча :)

Голям гняв и то към конкретен човек. Желание за отмъщение е движеща сила. Иска да излезе победител и да види другия сразен. Човекът си има план и ще действа при първа възможност!

Отшелник и Паж Мечове

Интриги. Груби и обидни думи. Ще разбереш за тях без да питаш никой, а може и директна нападка да е. Стремеж да се измъкнеш от тази ситуация. Търсиш начин. Много подла комбинация! Често е замесен трети, та дори и четвърти човек. Враговете се радват и дори го показват, но може и да не подозират, че ти знаеш. Това е едно много хубаво умение на Паж Меча в подобни ситуации.

8 меча и Паж меча

Прилича си с горната. Тук обаче интригата може и ние да я завъртим. Зависи къде се падат тези карти. Скриване на информация. Грижливо пазим истината. Целта е да заблудим!

Кралица Пентакли, Крал Пентакли и Страшен съд

Една комбинаця, която не се забравя, нито чувството когато я видиш. Въпросът е дали двама човека ще успеят да съхранят връзката си въпреки проблемите, които имат?

Тук няма отговор "Да" или "Не" защото всичко зависи от двамата. Да, те ще се съхранят като двойка,НО само ако осъзнаят сериозността на проблемите и имат смелостта да поемат отговорност един към друг и към живота им заедно, защото един просто не стига. Тук няма един или два проблема. Има повече.

От друга страна обаче тези карти ми говореха за раздяла. Дали защото познавах хората добре или просто картите са класика, не знам?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви попитам за една конкретна комбинация. Маг и Кралица Меча. Спомням си че преди време в Таро чата Мона говореше за нея, но не помня добре.

Въпросът беше за мен. Попитах какви събития ме очакват в период от време. Цялата комбинация е Жрец, Маг и Кралица Меча. Мисля, че картите говорят за промени в мен и от там навън. Другото ми предположение е че е възможно да си имам разправии с жена. Комбинацията е силна и на мен поне ми е много интересна.

Какво мислите вие за тези карти, а и извън въпроса за самата комбинация? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна , а дали е възможно комбинацията да казва , че ще имаш период на необвързване , В смисъл че няма да има партньор до теб изестно време. Съща така смятам че маг + кралица мечове може да е в смисъл на поемане на отговорност , на разрешаване на проблем, или пък взимане на решение. Да направиш нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е и ти да си права. Наистина не знам. Тази комбинация ми се падна когато попитах как е най-добре да се държа с един човек в конретна ситуация. Картите са Маг, Кралица меча и Кула, което мен отново ме изненада. Твърде жестоко, освен ако не бъркам в тълкуването!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...