Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Искам да ви попитам за една конкретна комбинация. Маг и Кралица Меча. Спомням си че преди време в Таро чата Мона говореше за нея, но не помня добре.

Въпросът беше за мен. Попитах какви събития ме очакват в период от време. Цялата комбинация е Жрец, Маг и Кралица Меча. Мисля, че картите говорят за промени в мен и от там навън. Другото ми предположение е че е възможно да си имам разправии с жена. Комбинацията е силна и на мен поне ми е много интересна.

Какво мислите вие за тези карти, а и извън въпроса за самата комбинация? :hmmmmm:

Деяна, няма да се занимавам с никакви други препратки, които се носят като тенденции в тази комбинация от карти; ще взема най-важния извод, а той е следният - нещата са в твои ръце, ножът е в твои ръце, както и изборът да бъде по-добра или по-малко добра (кралицата, а това е най-силната кралица). От самосебе си се разбира, че Кралица меча няма как да е нито едното, нито другото. Тя е минала през долината на скръбта и е осъзнала къде и в какво е силна. Силна е с ума си и с решенията си, а те обикновено са крайни и ... правилни.

Останалото го знаеш :)

П.С. Магът преди това просто подсказва, че това ще е поредната ситуация, която изправя Кралица меча на нокти.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много ти благодаря за отговора. Силно се надявах да пишеш за тази комбинация. Малко по-рано писах за същата, но с Кулата, като последна карта и с твоя отговор нещата ми се доизясниха съвсем.

П.П. Малко съм модерирана и мненията леко се разминават!

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много ти благодаря за отговора. Силно се надявах да пишеш за тази комбинация. Малко по-рано писах за същата, но с Кулата, като последна карта и с твоя отговор нещата ми се доизясниха съвсем.

П.П. Малко съм модерирана и мненията леко се разминават!

Кулата се е появила, защото си се позабавила или Кралица меча се е позабавила, заради Магът преди това. Трябвало е да уцели моментът, но пък и е трябвало да заслужи и името си Кралица МЕЧА. И така, и иначе.

Много напрегнати карти, много болка има в тях, дори учестено дишане и сърцебиене, като силен пристъп на мигрена са :)

Болката обаче отшумява, след като решението се вземе.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бих се радвала да изкажете мнение за една комбинация. Въпросът касае отношението на работодател към служител, няма нищо любовно - 7 пентакли, Паж чаши, Дявол -- Човекът е от няколко месеца във фирмата. Аз смятам, че тези карти се отнасят строго до работодателя и до неговия маниер на действие и възприятие на света. Паж пентакли и Дявол дали е лицемерие, лъжи, преструвки...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бих се радвала да изкажете мнение за една комбинация. Въпросът касае отношението на работодател към служител, няма нищо любовно - 7 пентакли, Паж чаши, Дявол -- Човекът е от няколко месеца във фирмата. Аз смятам, че тези карти се отнасят строго до работодателя и до неговия маниер на действие и възприятие на света. Паж пентакли и Дявол дали е лицемерие, лъжи, преструвки...

Така нареченият работодател твърде много юрка горкият новобранец :)

Но, да ти кажа, самият служещ се е поизлъгал с тази работа, твърде много се е надявал, искал е да прескочи няколко нива.

Работодателят или е властна жена или е мъж, който аз наричам мъжка истеричка :3d_146:Това съдя по Паж чаши и Дяволът, както и по 7 пентакли и Дяволът, което отваря и една скоба друга (в тая фирма как се отнасят към бременните жени, които са по майчнство и към болничните?)

Не знам, лошото ще е, ако фирмата е семейна, защото има такива индикации, но не са толкова силни.

Като цяло, това не е онова - совите не са това, което са - тази работа не става, като цяло за този човек.

Мисля, че проблемът е изцяло у самият човек, който реагира прекалено емоционално на ситуацията и се страхува. Обикновено Дяволите говорят за неоснователни страхове, но понякога упоменават и за ситуация, от която не излиза нищо добро.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да! Точно така е, аз съм сляпа, боже господи. Човекът наистина очакваше твърде много и сега е разочарован. Изискванията са наистина огромни, а това всъщност е само стаж. Той няма никаква обратна връзка от работодателите си и наистина се притеснява много дали се справя добре.

Фирмата се управлява от 2 жени и 1 мъж. Нямам идея как се отнасят към бременните хаха, но сигурно недобре.

Благодаря много, Мона!

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Кулата се е появила, защото си се позабавила или Кралица меча се е позабавила, заради Магът преди това. Трябвало е да уцели моментът, но пък и е трябвало да заслужи и името си Кралица МЕЧА. И така, и иначе.

Много напрегнати карти, много болка има в тях, дори учестено дишане и сърцебиене, като силен пристъп на мигрена са :)

Болката обаче отшумява, след като решението се вземе.

Не съм съгласна с тебе! :) Няма какво повече да се решава. Решението го взех не вчера. Всички мостове са разрушени. Исках да стане нещо и стана. Преди да взема решението Магът и Кралицата бяха на втора и трета позиция, след като го взех станаха на първа и втора, а последна Кулата, което за мен значи, че е окончателно приключване на всичко. Крайно и безкомпромисно. Поправи ме ако греша. Кулата никога няма да разкара нещо, което да помага в живота на някой и което да му е полезно. Като Смъртта и тя пречиства.

Линк към коментар
Share on other sites

Кулата се е появила, защото си се позабавила или Кралица меча се е позабавила, заради Магът преди това. Трябвало е да уцели моментът, но пък и е трябвало да заслужи и името си Кралица МЕЧА. И така, и иначе.

Много напрегнати карти, много болка има в тях, дори учестено дишане и сърцебиене, като силен пристъп на мигрена са :)

Болката обаче отшумява, след като решението се вземе.

Не съм съгласна с тебе! :) Няма какво повече да се решава. Решението го взех не вчера. Всички мостове са разрушени. Исках да стане нещо и стана. Преди да взема решението Магът и Кралицата бяха на втора и трета позиция, след като го взех станаха на първа и втора, а последна Кулата, което за мен значи, че е окончателно приключване на всичко. Крайно и безкомпромисно. Поправи ме ако греша. Кулата никога няма да разкара нещо, което да помага в живота на някой и което да му е полезно. Като Смъртта и тя пречиства.

Кулата винаги говори за предистория и за отлагане и понеже е болезнено било това отлагане, затова се пада и Кулата. Кулата винаги е следствие. Просто, ако всичко се е случило по-рано, тя едва ли е щяла да се появи, та в този смисъл има позабяване и всъщност всичко е ок.

Понякога Кулата отваря още хоризонти за разпадане, но това се вижда след години, поне две. Големите Аркани от типа на Кулата, а да не говорим за Страшният съд, имат дълъг отглас във времето.

Последствията на Кулата, ефектът на Кулата е горе-долу правопропорционален на съпротивата преди това.

За съжаление.

Напоследък доста разсъждавам върху някои моменти в Таро и вече не мисля, че Кулата пречиства, не пречиства нито една карта, която носи страдание - понеже съм убедена и че нито едно страдание в живота не пречиства. Пречиства радостта :) НО, това е друга тема ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, още нещо ми хрумва за тази комбинация - Магът, Кралица меча и Кулата; тук Кулата спокойно може и да е отпред, а Кралицата да е последна, все един и същи резултат щеше да излезе.

И понеже Кралицата дълго се е колебаела, все пак - готиният Маг, трябва да му се признае това, шикалкави по различни начин и схеми, просто е неустоим :)

В крайна сметка една Кула има нужда от една Кралица меча и само една Кралица меча може да понесе изцепките на Кулата, без много белези и рани ... Остава й презрението, а после следва епохата и на Безразличието ...

Линк към коментар
Share on other sites

Пречиства радостта :) НО, това е друга тема ...

Ако радостта пречиства, то смятай, че сме прецакани! :) Благодаря ти за отговорите! Говорим за едно и също, но утрото е по-мъдро от вечерта! :) :)
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам ви за анализ една определено интересна комбинация; можеше и да е в Големите Аркани в Таро, щото има два големи аркана, но понеже е ситуационна комбинация, заради Магът като средна карта, я публикувам тук.

Картите са следните:

Крал меча, Магът, Глупакът.

Как тълкувате?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще споделя моето мнение за картите на Мона. Първо бих разгледала Крал меча, защото той е в началото. Не само защото е първа карта, Магът и Глупакът са следствие от него. Често сме свикнали да гледаме на Крал мечове като на окончателно решение на наболял проблем. Аз тук гледам на него дори като на отрязване на ненужна част/период от живота, скъсване с хора, решение за промяна, да си кажеш "писна ми" и да зачеркнеш нещо. След това продължаваш сам, разчиташ на себе си, намираш у себе си всичко, което ти е необходимо, за да вървиш по новия път пред теб (Магът и Глупакът - ще ги разглеждам като едно цяло). Нямаш представа какъв е този път, нямаш очаквания, нито страхове, но само това, че той е нов и необременен от миналото, го прави по-добър.

Това е, което ми хрумва на първо четене :)

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано, замен Крал меча и Магът са едно, като Магът е проявление на краля, а Глупакът е резултатът от този план, т.е. той се явява една тотална непредсказуемост, наистина.

Кралят меча е старо решение, но константно, то не е още изявено в света, Магът е мисълта - кое как да се случи, но си мисля, че и за самия Маг, развитието на сюжета ще е неочаквано.

Хрумва ми идея, че зад Магът стоят хора, обединени в една обща цел, но май само той знае за какво ще ги използва; параван за целите му.

Давайте още идеи :)

Бейби, мерси.

Ще се радвам да пишете още и още :3d_167:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересни карти. Веднага ми се набиха на очи Крал Меча на първа и Магът на средна позиция.

Кралят е на първа позиция, т.е. решението е взето, дори вече се е действало по въпроса. Магът на средна позиция обикновенно говори за това, че нещата зависят и от нас и от друг, но тук имаме Крал на първа позиция. Всичко си зависи от човека. Кралят и Магът са един човек, едно! В него е ножът и пръчката :) и камъка и всичко :) Глупакът е безгрижен. Много хубава карта на последна позиция. Свобода. Пътят напред е свободен. Ако има проблем ще бъде скоро решен! Глупакът не следва правила, не признава граници пък и традициите не са това, което бяха :) или пък совите! :)

Не знам. Това ми хрумна за твоите карти, Мона! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Първото ми хрумване по комбинацията беше, че жена задава въпроса, но може и да се бъркам. Запланувал ли е питащия нещо примерно за конкретната ситуация? Опитвано ли е досега да се разреши този проблем? Имало ли е някаква пречка? Някой да е пречел да се осъществи решението? Според мен решението на краля вече ще излезе и ще има проявление в света, но не мога да определя като време това нещо. Самото решение свързано ли е с едно тотално отказване от нещо примерно? Да се остави нещо окончателно? Зависи ли от някой човек цялата тази ситуация. Човек, който държи в себе си разрешението? Примерно някой високопоставен. Хрумна ми нещо - дали ще е възможно мага дори и да следва някакъв план в последния момент самия той да реши нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Крал меча, Магът, Глупакът

Няма въпрос и никаква друга информация, само комбинация.

Смятам, че касае 1 човек (не мога да определя пола:( ), а не група, ако това въобще има значение от гледна точка на крайният резултат :)

Анализирайки става ясно, че ситуацията не носи удволетворение и е непродуктивна (наболяло е), именно затова е изтеглен Крал меч. Този крал се появява когато сме в състояние да преценим нерадостното положение трезво и вземем решение, дори имаме ясна стратегия. Магът на 2-ра представлява активната енергия, волята да се реализират желанията на егото и мислите да се материализират. Това е шамана манипулиращ елементите и енергийте в света за неговата работа. От тези 2 аркана до тук имаме осъзнаване, решение и с помощта на силата на волята - действие, което цели промяна в действителността и създаване на нова такава, което се и получава в лицето на Глупакът, а какво по-хубаво от това? Всичко е възможно с Глупакът. Само трябва да си подготвен за приключения и да вярваш в по-доброто утре :) Харесва ми Глупакът на последна позиция тук. Внася свежест и оптимизъм, освобождава от напрежението.

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано, замен Крал меча и Магът са едно, като Магът е проявление на краля, а Глупакът е резултатът от този план, т.е. той се явява една тотална непредсказуемост, наистина.

Кралят меча е старо решение, но константно, то не е още изявено в света, Магът е мисълта - кое как да се случи, но си мисля, че и за самия Маг, развитието на сюжета ще е неочаквано.

Хрумва ми идея, че зад Магът стоят хора, обединени в една обща цел, но май само той знае за какво ще ги използва; параван за целите му.

Всъщност Магът размива смелостта на Крал меча; единият може и знае, че може; вторият отлага развръзката и в крайна сметка се стига до ... Глупакът.

Не винаги Глупакът е хубава карта на трета позиция; това е поредният пример за непредсказуемостта на един Идиот, какъвто е Глупакът. А Магът на средна - той съвсем се е оакал :)

Жалко за смелостта на Краля, ама явно тази смелост само е сънувана ... Печели обществото от лицемери, водени от Големият Лицемер, какъвто е всъщност Магът.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Никак не мога да се съглася с теб Мона. Обезличаваш Магът, а той си е точно на мястото и не размива абсолютно нищо. Енергията на кралят, тук се реализира в практиката именно посредством уменията на Мага и двата аркана заедно на мен ми говорят за целенасочено, много добре обмислено и преднамерено действие или манипулалация. Ситуацията е изхабена до предел и нищо друго не би я променило вече освен един Маг - човешката воля и акт ( иначе защо той е там, а не някой друг аркан?). Тук дори не смятам, че резултата - дали е положителен или негативен е от толкова голямо значение........просто е необходим въздух! Глупакът, както вече писах, ми харесва на последна позиция (независимо дали ще се сътвори грамади от глупост или ще успее да сбъдне и най-невъзможната и щура мечта). Той носи свобода и спасение.

Това е комбинацията в която Глупакът най-малко е Глупак, още толкова пък Идиот! А защо да не е изненадата за този, който именно подценява силата на Мага :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се че имах такава комбинация, като на Мона и стигам до извода, че това са просто игрички, въртележки, сякаш сме на по 5-ет години. Магът просто ги обича, много! Страшно ме дразни тоя! :)

Искам да ви питам за две комбинации, които малко ме объркват, като ги свържа една с друга. Първата е на въпрос какво някой изпитва към друг - 8 пентакли, Крал Меча и Глупак. Аз поне не виждам тука чувства. Виждам едно бегриживе и безразличие, хич не му пука. Не иска и да слуша даже. Питах какво иска този човек от другия - 3 пентакли, 6 чаши и 8 меча....а де? Контакт, среща ала бала, ама не се връзват двете комбинации! Хем няма чувства, хем пък другото. Кажете си вие мнението? Какво мислите за тия карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се че имах такава комбинация, като на Мона и стигам до извода, че това са просто игрички, въртележки, сякаш сме на по 5-ет години. Магът просто ги обича, много! Страшно ме дразни тоя! :)

Искам да ви питам за две комбинации, които малко ме объркват, като ги свържа една с друга. Първата е на въпрос какво някой изпитва към друг - 8 пентакли, Крал Меча и Глупак. Аз поне не виждам тука чувства. Виждам едно бегриживе и безразличие, хич не му пука. Не иска и да слуша даже. Питах какво иска този човек от другия - 3 пентакли, 6 чаши и 8 меча....а де? Контакт, среща ала бала, ама не се връзват двете комбинации! Хем няма чувства, хем пък другото. Кажете си вие мнението? Какво мислите за тия карти?

Деяна, с две думи от първо прочитане мисля, че някой е инвестирал големи очаквания и както сама разбираш е променил коренно отношението си. Какво иска? - не е среща или контакт...........иска да "окове" другия, да страда. Нямам възможност да се задълбоча сега и ти написах набързо :( дано разбра идеята ми

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета питах каво е отношението на мъж към жена , паднаха се Справедливост- 7 мечове-обърнат Маг. Аз разглеждам тези карти по два начина . едниия е че разчина на чужда помощ за да разбере нещо. А другото ми тълкуване е , че този човек се потива да нарани жената за нейни минали постъпки.Нещо като заслужено наказание, като не разпитва и не се интересува от нея.

Извинете но не знаех къде да поместя комбинацията в обрънатите карти заради Мага , или на друго място.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна

какво някой изпитва към друг - 8 пентакли, Крал Меча и Глупак
, за мен този човек налага раздаличаване в чувствата .

какво иска този човек от другия - 3 пентакли, 6 чаши и 8 меча
,за мен не е добра тази комбинация - иска да си припомни нещо , ограничава другия човек. Привързва /буквално /към го нещо отминало. Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за комбинацията - Висшата жрица, Светът, 10 меча. Въпросът е "Ще си намери ли един човек работа?". Поставих срок от 1 месец. Ако това може да ви помогне, човекът е без работа от няколко месеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Справедливост- 7 мечове-обърнат Маг

Като я видя тази комбинация 7 меча и Маг и не знам какво ми става :) Доста потаен мъж. Жената не може да го разбере. Мълчелив е. Не споделя и се държи на разстояние от нея! Тя няма достатъчно яснота за неговите намерения и той я държи в напрежение. Не съм сигурна, но мисля, че нещо я баламосва. Имат ли връзка въобще тези двамата? Ако нямат аз си мисля, че той и не иска да имат. Измъква се!

Висшата жрица, Светът, 10 меча. Въпросът е "Ще си намери ли един човек работа?". Поставих срок от 1 месец

Може да има някое друго предложение за работа, но не мисля, че ще започне такава до месец! Нещо обаче ме притеснява в тези карти. Боледува ли от нещо? Някакъв физически проблем да има? Уволнен ли беше от старата си работа?

Не че има общо с въпроса ти но себе си проверявам! Ако искаш сподели!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...