Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натална карта. Радикс


Recommended Posts

здравейте бих искала да попитам нещичко относно моя хороскоп свалих си една програма и там ми излезе цялата натална карта но честно казано доста неща не са ми ясни като например възмогно ли е всичките ми планети да са съсредоточени само в 4-5 от домовете гледахме и други хороскопи но не видях никъде такова нещо даге малко ми е притеснено.предварително благодаря на този който ми помогне да го поразчета.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте всички приятели на астрологията.Искам да питам Уран може ли да се има предвид като добра предпоставка за занимаване с астрология.При мен се намира във втори дом във Везни,тригон със Слънце в Близнаци,образуващ се тригон с Меркурий в Близнаци,тригон със Сатурн,тригон към МС,BQ с Луна в Телец е и едно квадратче с Марс.И искам да питам нещо друго,разбира се ако някой има време и желание да ми отговори:Юпитер при мен е в падение в Козирог,в квадрат с Плутон и опозиция с Венера/всъщност влиза в тао квадрат/,но се намира в 4 дом,дома на Рака където се намира в екзалтация.Смекчава ли този факт неговата слабост?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей!Ради е отговорил с постинга си за Уран като предпоставка за астрологията.Всъщност той я управлява....Уран във 2 дом,по-скоро ще ти даде неочаквани загуби или печалби.По-скоро няма да има кой знае каква стабилност във финансовата сфера,както е препоръчително да наблюдаваш и здравето си:)))Това,което те вълнува за Юпи мога да кажа,че е по-слабо като точки.Някои астролози точкуват разположението на планетите и аспектите им...Нали не искаш да намериш нещо мъъъъничко по-добро,че да си отдъхнеш с тази тау-квадратура:)))))Повярвай,няма мърдане от нея :thumb down: Имам опит :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!!!Ами,гледай сега......Нали си забелязал(предполагам,че си от мъжки пол,ама все бъркам,така че предварително моля за извинение),че картата има 12 дома,а пък планетите,заедно със светилата са 10 и няма как да се наместят във всички домове.....Това са съвсем нормални неща :harhar: При някои има съсредоточаване в 3 дома,например.....Моите планети са пръснати навсякъде,а аз така копнеех поне за един стелиум :1eye: ...То,май всеки иска каквото си няма и му е интересно 'кво има в другата чиния:)))).Просто при теб,когато това струпване се задвиджи от някой транзит,дъх няма си поемеш.Докато тресе едната планета и ти си казваш"Ох,дано скоро се махне от там"....и вече е натресъл следващата :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

привет на всички и честита да е новата година :thumbsup: мерси kabala че все пак си ми отговорила то май май при мен е така.някой може ли да ми каже нещо за тригона между луна и нептун .мерсиии :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Тригона между Луна и Нептун дава голяма интуиция, но и склонност към самозаблуда относно личните желания и предпочитания. Такива хора почти винаги са замечтани и се намират в свой собствен свят, но това не означава, че не са способни да се справят с ежедневните си задачи. Напротив те в повечето случай вземат решенията си напълно интуитивно, като реагират перфектно и адекватно на съответната ситуация. Проявяват милосърдие и благородство. От тях стават дори родители, които вдъхновяват свойте деца. Увличат се по източни практики и медитация

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Поздрави на всички!

Нептун в опозиция на трите лични планети, слънце, луна, меркурий и северен възел от 11 дом към 5 - ти. Човекът е роден на пълно слънчево затъмнение.

Винаги ми е било трудно да разтълкувам тези аспекти. Как влияе слънчевото затъмнение върху личността. Интересувам се от астрология и чета по въпроса, но в книгите няма отговор - как да помогнат знанията, когато някой е толкова объркан, и ти е толкова близък.

Дано вашите знания ми помогнат, ако решите да ги споделите с мен.

Изпащам ви своята любов и споделеност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
:thumbsup1: Здражеите!Казвам се Гергана,родена съм на 23.11.1986г.,в 18:15 4аса в София и съм на4инаеща в занаята.Знам си аспектите,асцендента,лъната и така нататък,но доста неща не знам.Пурво се опитвам да разшифровам моя хороскоп,и така постепенно да се нау4а и с останалите... :hmmmmm: Знам,4е астрологията е доста сложна наука,но о4аквам поне малко помощ и разяснения от вас...Наскоро си купих и книжка,но докато я про4ета,искам да обменям опит и с вас... :dancing yes: Един от основните ми въпроси е какво озна4ава МЦ във всеки знак,моя е във Водолей... Имам и други въпроси,но засега-това е! ByeBye от мен и Весели Великденски Празници! :sorcerer:
Линк към коментар
Share on other sites

Миличка,при условие,че си наясно какво е МЦ,както и значението на всеки един знак по отделно,какво те притеснява,всъщност.Доста дълго трябва да се пише за всеки един знак в МС,освен това,трябва да се види къде е и управителят на МС,както и аспектите му.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички запалени астролози !

Винаги съм се интересувала от астрологията ,но разбира се абсолютно непрофесионално.

Наистина невероятна наука .Много бих искала да навляза малко-повече в нея ,след като си изготвих натална карта и автоматично ми излязоха всички планети,в кой дом са ,и отделните аспекти ,успях да стигна до някакво схематично тълкувание ,но съвсем не съм наясно какво означават всички тези тригони,квадратури и секстили между тях.Какво означава /съвпад / и т.н.

Освен това има ли някакви принципни положения ,който символизират определени качества или предсказват определени събития ,които би било добре да знам като абсолютен начинаещ?

Бихте ли ми дали пример за съчетание на отделни планети и положения,които да предсказват огромен успех в кариерата да речем или световна известност или истинска любов /говоря за стереотипни неща/.Опитвам се да намеря някакъв начален ориентир ,или азбука на нещата примерно :)

Благодаря на всички доброволно отзоваващи се :) с цялото си сърце ,надявам се да не ви се стори напълно досадно . Много се вълнувам ! :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравей ,благодаря за ценната информация отдавна чета в сайта и отскоро се регистрирах като един лаик в науката Номерология всичко което чета е интересно и увлекателно Бих искала да те попитам несто ако неми отговориш небих се сърдила разбирасе защото такива като мен ти питат питат но въпреки всичко аз ще си напиша въпроса как би интерпретирал когато Локус фортунавъв Козирог прави тригон със Плутон Везни 2 дом и меркурий венера Овен 8 дом леле дали го написах както трябва добре родена съм на 19.03.1978 г в софия 17.00 ч Благодаря ти при всеки случай

Линк към коментар
Share on other sites

Тригоните винаги внасят външни опитностиЗлотворните планети поставят индивида в ръцете на други хора !Чоек с такъв тригон не преследва активно своята локус фортуна и тя обикновенно го избягва-до времето когато ще се озове безда е сторил нищо за достигането и.Човек се учи как да се справя с обстоятелствата,другите хора и разни събития свързани с местоположението на всички участвуващи в натала астрологически факториКогато тригона е към благотварни планети се осъзнават много лесно мечтитеВ областта на неговата локус фортуна той е щастлив.

В козирог е нужно човек да достигне щастието си след като го структорираТук човек иска да създаде нещо ,което да го надживее.Води борба с ограниченията на своята младост.Е ..фортуна е свързана с точката на обектиното съзнание/тя е вопозиция на Л.Ф.-щеизживее пълният обхват на емоционалната си енергия/тази точка за конкр.сл .е в Рак/Напрежението идва от трудността да остане обективен.Винаги е необходимо да се обмисли хубаво първата стъпка във всяко начнаниеТочката на обективното съзнание/тук/ дава възможност на човек с Л.Ф. в козирог-да зачене ,роди и се грижи за новото до неговата зрялост ,когато ще иа свой соствен живот и т.н

Проблемите не се решават на парче Астрологията е холистична наука

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

При мен възникват някои въпроси относно аспектите в хорара:

- какъв е орбиса;

- и по-важния - когато едната планета, участваща в аспекта, е ретроградна, това променя ли го от сепариращ в апликиращ и обратно? Да кажем Меркурий на 14 градуса спрямо ретрограден Плутон на 16 градуса като какъв аспект трябва да се отчита - апликиращ или сепариращ, предвид ретроградността на Плутон?

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В хорарната астрология действащите аспекти са само апликиращите и тези от сепариращите които са с орбис до 1 градус.

Когато имаме апликиращ аспект, а планетата в по-голям градус е ретроградна се получава т.н. от някои автори взаимна апликация, т. е. това е действащ аспект, както е в примера даден от Змайли.

Пропуснах да отбележа, при апликация няма значение орбисата, планетата е в аспект докато напусне знака. Например ако Меркурий е е 5 градуса в Лъв, а Плутон е в 27 градуса Стрелец, аспекта между двете планети е действащ, а ако Плутон е ретрограден, това ще подсили още повече взаимодействието между тях. Трябва да се следи по ефемеридите дали по-бързата планета няма да стане ретоградна и да не може да достигне точния аспект преди по-бавната да напусне знака.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мисля, че по-скоро ще навреди, отколкото да помогне ако човек без да вникне дълбоко в Астрологията се опитва по хаотично четеното в книги на нашия пазар да си интерпретира рождената карта. Да започнем с това, че тя дори може да не е вярно сметната. Измислените анализи и особено грешните изводи могат трайно да увредят себевъзприемането и реалния житейски път на човека. От това следват много страдания.........

д-р Калоян Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Нова съм в този форум Да не кажа, че май ми е за първи път и не знам дали правя нещата правилно. Искам да ми разтълкувате взаимодействието на моя осми дом с неговата ретро Венера, която попада там. И Слънцето му също. А моето Слънце е в неговия пети дом, заедно с моя Меркурий. Познаваме се повече от трийсет години, но нищо не се беше случвало. Как така се задействат енергии, за които дори не съм подозирала, че съществуват. Аз съм болна от любов. Той, мисля не.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен :harhar: .....Е,аз препоръчвам да не започваме от Фортуната,когато започваме тълкуването на наталната карта :dancing yes: Калоян каза,че не се тълкува на парче :1eye: Но аз мисля,че след много четене на книги,много хора сами ще стигнат до този извод.....Всеки започва по различен начин тълкуването и аз също,даже всеки път май е различно :blink: ,сигурно да не ми е скучно :D .....Но като цяло си започвам от асцендент ,слънце и луна:))))),стихиите.....Фортуната я оставям за десерт :thumbsup1:

Еееееее,Калояне,ами нали от хаоса е започнала еволюцията :1eye::thumbsup: Напълно си прав за хаотичното четене,но в един момент,ако наистина имаш желание да учиш,сам започваш да отсяваш семето от плявата :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

ДО ВСИЧКИ АСТРОЛОЗИ

Вчера бях поразена от една рождена карта - от аспектите в нея. Тя е като...нарисувана ! Нямах време да я разгледам по-подробно, но наистина е удивителна на пръв поглед, представете си тригони и секстили...огледални...Не искам да публикувам данните на човека, но ако някой се заитнересува, мога да му ги пратя.

16.09.1982 v 8:00 sutrinta
Линк към коментар
Share on other sites

Аспектите във всеки един хороскоп са идеално балансирани и взаимосвързани с всички други фактори. Хороскопът е цялостен /холистичен/, а не на парче. Затова е безсмислено да се коментират отделни аспекти - сигурно ще си объркате представите и ще си въобразите неизвестно какво. Вие сте жив човек появил се на Земята чрез Тайнството на Раждането. Много по-сложен сте, отколкото можете да се видите и в повечето случаи това дори и не се подозира. Чрез средствата на елементарния психологизъм едва ли ще можете да възприемете себе си адекватно, на онова, което всъщност сте.

Ако искате някаква подкрепа е най-добре да пишите дата, място и точен час на раждане. Това позволява холистичен /цялостен/ поглед върху вас. Ако съобщавате само някой аспект, който ви е впечатлил ще получите само чисто теоретични общи обяснения, които със сигурност няма да се отнасят конкретно до вас, но пък ще ви внушат различни мнения. Дори и да няма други последици най-малкото ще си загубите времето.

Светъл ден !

Калоян

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до интересната рождена карта на Милкана: всички рождени карти са съвършени и удивително интересни, защото това са живи хора с божествена искра в себе. Времето и Мястото, когато ще се извърши Тайнството на Раждането се определят от висши сили /, защото са много повече в Любовта от нас/, които спрямо земния човек са божествени. Затова хороскопът на всеки човек носи съвършенство и идеален баланс, който продължава да ме удивлява постоянно.

Калоян

Линк към коментар
Share on other sites

Един лаик :) в областта на Астрологията, иска да попита:

Как се тълкува следния аспект /не съм дори сигурна, че така се нарича :rolleyes: / - слънчевият знак е Телец, а асцендента е противоположния - Скорпион, като "утежняващо" обстоятелство - планетата Уран в 1-ви дом?

Благодаря предварително за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Един лаик smile.gif в областта на Астрологията, иска да попита:

Как се тълкува следния аспект /не съм дори сигурна, че така се нарича rolleyes.gif / - слънчевият знак е Телец, а асцендента е противоположния - Скорпион, като "утежняващо" обстоятелство - планетата Уран в 1-ви дом?

Това е опозиция, която се характеризира с непрекъсната криза между личността/самосъзнанието/, изразена чрез Асцендента в Скорпион и Същността/съзнанието/, изразена чрез Слънцето в Телец.

„Тази непрекъсната криза може да бъде осъзната и човекът с този аспект да се пребори с двете основни качества на своята природа и характер:силен ум и мощна сексуалност и да се преобърне и да поеме към дълбините на себе си, а не към атака спрямо другите хора. Но затова се изисква смирение.

Най- тежката победа се постига в битката между индивида и личността, където съзнанието и самосъзнанието стават врагове, впрягащи на своя страна целия натрупан опит в живота.

Тежък,труден и саркастичен характер.Това ли сте вие?Това ли ще оставите след себе си?Единствено когато се преборите с това,можете да чуете думите на Христа:”Довечера си в Царството на Отца Ми”.

Източник:Спас Мавров,”Пътят на пробудената душа”

Присъствието на Уран в първи дом и в опозиция на Слънцето дава индивидуализъм,ексцентричност,непредсказу

емост, независимост,безпринципност, незаинтересованост от мнението на другите, което може да доведе до силни нервни кризи и избухливост на човека, който и без това е склонен към такива прояви-Скорпион на Асцендента./Повече за Асцендент в Скорпион може да се прочете от „Кармична астрология” на Мартин Шулман. /

Всичко зависи, обаче, от еволюционното ниво на човека и от това на какво ниво се преработва опозицията. Човек с по- високо еволюционно ниво може да насочи енергиите на Скорпиона и Телеца към преодоляване и преборване с всички негативни аспекти на двата знака и използване на ума и сексуалността за творческо съзидание и прилагане на Божествената Любов във взаимоотношенията с другите.

Малко повече за аспекта "Опозиция" :)

Опозиция – най – устойчивия аспект. Тя довежда до силно вътрешно напрежение, невъзможност за непосредствена изява.Противостоящите сили могат при точен аспект взаимно да се компенсират една с друга и да се изключат от активно действие.Човек е разпънат от двете страни и му е трудно да вземе решение. Двете планети не могат да действат едновременно, без да си навредят една на друга.Обикновено сферите на влияние на планетите са разделени- техните прояви са несъвместими. В това отношение опозицията на еднородните планети се преживява по- трудно , отколкото опозицията между разнородните.

Ключови думи на опозицията – отношение и осъзнаване;противопоставяне и допълване.

В ситуации, когато външната активност е затруднена, се увеличава вътрешната активност, което спомага да се осъзнае ставащото.Опозицията е силна със способността си да помогне на човека да осъзнае настоящото си положение в света.

Задачата на опозицията е да се балансират противоположните полюси в процеса на търсене на начин за получаване на максимална енергия.Опозицията проявява различни възгледи, които са поляризирани и затова водят до подтискане на едната страна или до противопоставяне.

Опозицията е напрегнат аспект, който носи препятствия и проблеми.

Основното действие на опозицията е необходимост от избор или изборът ти е натрапен.Опозицията между Скорпион и Телец действа бавно, защото и двата знака са фиксирани.,т.е. на човек ще му е много трудно и той много тромаво ще премине от едното състояние в другото.

Този аспект се явява като противопоставяне на енергиите на двата знака, в които се намират планетите, съобразно с характера на планетите и домовете, в които се намират, а също така взаимно действие, сблъсък, борба, противоречие, но и партньорство, допълване, Ян и Ин,любов.

Това е възможно най- големия аспект. Неговите потенциални качества трябва да се развиват перспективно и съзнателно. Опозоциите сочат противоречивите качества на работа, които се допълват един друг, когато се съгласуват. Те включват разпознаването вътре в теб и използвайки полярността на двата знака посрещат тази липса. Съгласуването на опозиционните сили обикновено се постига чрез осъзнаване и разбиране.Задачата на аспекта е осъзнаване на конфликта между енергиите на знаците, изразени чрез планетите в тях, по пътя на страданието,т.е.чрез борба и противопоставяне на субективно ниво се стига до хармонично отношение в областта на домовете, където се намират двете планети.

Опозицията е най- широкият енергиен канал,при който има най- силно взаимодействие между енергиите на знаците и планетите, чрез които се изявяват тези енергии.

Кармични фактори на опозицията и задачи: В миналите си животи душата не е съумяла да съчетае, да уравновеси, да накара енергиите на двата знака да си сътрудничат, затова планетите в опозиция ще имат именно тази задача- по пътя на конфликта, на разногласията, на спора, на борбата, да се стигне до уравновесяване, до хармонично отношение, спокойствие, т.е. до едновременно изявяване на положителните качества и на двата знака. Това ще стане чрез осъзнаването по пътя на страданията и пречистването, по пътя на духовното израстване. Когато човек се научи да съчетава вътрешното с външното, тогава той ще е в състояние да преодолее опозицията.

За елемента Земя- тук кармата е материална. Земните знаци изиграват докрай играта на земния опит. Те му се посвещават напълно, работят с всички сили, градят. Но понякога така изгубват из очи духовната цел, към която е насочен този труд.Телецът дотолкова обожава труда сам по себе си, че „оре със златно рало”, без много да се пита за какво би могло да послужи това. Девата се загубва в детайлите, Козирогът забравя за духовната цел на властта, която той така упорито преследва. Родените под земните знаци вероятно и преди са попадали в подобни клопки. Те са използвали неразумно материята, земните притежания, благата на този свят, парите и почестите. Но е възможно и обратното- цялата тема да свидетелства, че те имат да научат един „земен” урок в тази област; след няколко твърде усамотени или твърде съзерцателни минали съществувания, те „трябвало да слязат на земята”. Твърде духовно насочени или твърде интелектуални в предишните си животи, този път те са избрали за програма да изживеят пълнокръвно настоящото си въплъщение.

Плановете на проявление на опозицията са:

-Физически-да се научат до каква степен да се свързват с материалните неща в живота.

-Емоционален-да се научат да владеят чувствата и емоциите си за конструктивно решаване на възникнали проблеми.

-Духовен/ментален/-да се научат да различават реалното от нереалното и да вземат активно участие в настоящия живот, като не избягват трудните ситуации, а да израстват духовно чрез преодоляването им и чрез прилагане на Божествената Любов във взаимоотношенията с другите.

Линк към коментар
Share on other sites

Таня, първо сърдечно благодаря за отделеното време :)

Второ - ако имах и най-бегла идея, че от един единствен аспект някой може да характериза част от "същността ми" не бих задала въпроса си :D /предупредих, че съм лаик/.

Представям си ако имаш достъп до целия ми личен хороскоп - който всъщност успях да разгледам благодарение на възможността в Портала /освен опозицията има и четири съвпада на двойки планети/ - може и да е тривиално, но на мен ми е леко странно...

„Тази непрекъсната криза може да бъде осъзната и човекът с този аспект да се пребори с двете основни качества на своята природа и характер:силен ум и мощна сексуалност и да се преобърне и да поеме към дълбините на себе си, а не към атака спрямо другите хора. Но затова се изисква смирение.

Тежък,труден и саркастичен характер.

Присъствието на Уран в първи дом и в опозиция на Слънцето дава индивидуализъм,ексцентричност,непредсказу

емост, независимост, незаинтересованост от мнението на другите.

...по пътя на конфликта, на разногласията, на спора, на борбата, да се стигне до уравновесяване, до хармонично отношение, спокойствие, т.е. до едновременно изявяване на положителните качества и на двата знака. Това ще стане чрез осъзнаването по пътя на страданията и пречистването, по пътя на духовното израстване.

Земните знаци изиграват докрай играта на земния опит. Те му се посвещават напълно, работят с всички сили, градят.

Благодаря ти още веднъж!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Милена,

Това, което съм представила като информация е във връзка с въпроса ти за аспекта между

слънчевият знак е Телец, а асцендента е противоположния - Скорпион, като "утежняващо" обстоятелство - планетата Уран в 1-ви дом?

и не съм разбрала, че става въпрос за твоя хороскоп. Ако с нещо съм те засегнала, моля да бъда извинена. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...