Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натална карта. Радикс


Recommended Posts

Здравейте!бих искала да споделя с вас една история,която четох наскоро.Двама съпрузи,занимаващи се с астрология решават да създадат "перфектното"дете-дете,което през целия си живот да не се сблъска с нито един сериозен проблем,да не му се налага да се бори с каквито и да било спънки,препятствия.

След като избират "перфектната" дата,планират зачеването и манипулират раждането на бебето,следвайки "гениалната" си идея в картата му да няма нито един лош аспект,нито една напрегната конфигурация,всичко да е постлано с цветя и рози,да върви по мед и масло...И...

Бебето се ражда умствено изостанало.Родителите се отричат от астрологията и приемат идеите на християнската църква.

Тази история според мен показва не вредата от астрологията,а от нейното прилагане.И не са ли точно двамата родители тези,които са заложили умственото изоставане на детето си?Защото ако е така,трябва да признаем,че те са осъществили "гениалния" си план?...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много поучителна история Olq3! :sorcerer:

Ето въпросния цитат на Николай Дойнов от "Астрологията" из Школата на Учителя Беинсà Дунò:

"Не,твърдо ми отговори Мъдрецът,Христос е имал само квадратури в звездната си карта."

Линк към коментар
Share on other sites

Логично е-затова и според мен съставяйки въпосната "перфектна" карта,родителите сами обричат детето си.А и много е вероятно в картата на Христос да е имало много квадратури-нали точно те ни подтикват към действие,а оттам и към развитие. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Логично е-затова и според мен съставяйки въпосната "перфектна" карта,родителите сами обричат детето си.А и много е вероятно в картата на Христос да е имало много квадратури-нали точно те ни подтикват към действие,а оттам и към развитие. :angel:

Много страшна и поучителна история, направо тръпки ме побиват. Но си мисля, че това им е наказанието за вмешателството и невежеството. Един добър астролог не би съставил "перфектната" карта без динамични /както казва Аройо/ аспекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Не намерих друго подходящо място за молбата си...

Имам нужда от изготвяне на адекватен хороскоп... Ще ми помогне да анализирам някои важни за мен неща...

Понеже не съм много в час с материята разчитам на вас...

Поздрави...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей bulgaro, видях,че имаш дата на раждане в профила. За хороскоп трябва и точен час и място.Пълен хороскоп изисква дни наред работа. Вярвам,че ще се включат и останалите,аз съм доста притисната от времето. С общи усилия можем да направим един добър анализ на радикса,така мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей bulgaro, видях,че имаш дата на раждане в профила. За хороскоп трябва и точен час и място.Пълен хороскоп изисква дни наред работа. Вярвам,че ще се включат и останалите,аз съм доста притисната от времето. С общи усилия можем да направим един добър анализ на радикса,така мисля.

За часа не съм сигурен... Доколкото знам 5-6 ч. сутринта... София

Не знаех, че отнема толкова време...

Който може ще съм благодарен...

Поздрави

П.П. А този радикса не го познавам... :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако кажеш коя сфера от живота те вълнува преимуществено, ще стане по-лесно/бързо.

Линк към коментар
Share on other sites

....

П.П. А този радикса не го познавам... :):):)

bulgaro,запознай се с твоя радикс,постнах го горе. :rolleyes:

Ето и няколко думи от мен, от пръв поглед. През следващите дни може би -втори и трети...

Булгаро,за теб приятелството е висша ценност,вероятно имаш много добри приятели.Засилени умствени способности,вкус към наука,изкуство или литература.

(госп. В 8дом и луна в Скорпио)-Влечение към окултни и психически въпроси.

Имаш ли някакви прояви като медиум?

Нептун на Мц – управлява Сл.,и Юпитер в 1д.,интерсептирани Риби.Въпреки изключително големия потенциал и възможности за кариера,ще успееш само след доста сериозна борба.Имаш да преодоляваш някои пречки,които са кармични.(за интерсептираните знаци въпроса е спорен,очаквам и друга интерпретация)

Занимавал ли си се с изкуство?

Понеже всяка конфигурация има 10-20 варианта за тълкуване,по-добре е да кажеш нещо за себе си,както и какво най-вече те вълнува, за да знаем “по кой път” да тръгнем.

Евентуални пречки за преодоляване в брака,ако имаш такъв и в пълното разгръщане и изява на личността ти..

Струва ми се , че интелигентността ти е голям помощник в тази борба. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, и аз заложих като теб 5.30часа, но като видях как са разположени планетите и неуточниния час от 5.00 до 6.00, то според мен е много важно да се направи ректификация, която в случая би могло сравнително лесно да стане. Защото един малко по-различен час би довел до някои съвпади с асцендента (а той се отразява и на външния вид), което би променило много картинката. В долната граница на посочения интервал на раждане дори няма интерсептирани знаци.

Линк към коментар
Share on other sites

В случая външният вид наистина може да ни ориентира за ректификацията, обаче ако някой от нас е виждал bulgaro , аз не съм.Диана ти познаваш ли го лично? Ако даде няколко по-"яки" събития може да направим ректификация. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Изцяло подкрепям Атлантида,относно приятелствата.Комуникараш просто чудесно-цели 3 въздушни тригона!Сатурн в 5,Уран в 8,Меркурий/съвпад с АС/;Сатурн,Уран,Юпитер/отново съвпад с АС/ и Марс в 4,Плутон в 7/мисля,че оттук идват препятствията в брака/и Венера в 12-освен изкуството,що се отнася до професионална ориентация бих прибавила окултизъм,философия,чужди култури,може би говориш и пишеш добре,а това ме навежда на мисълта за юрист и рекламна дейност.Друго,което ми прави впечатление в тази карта е възпрепятстваната близост с единия родител или ранната му загуба;властен родител или някакъв конфликт в семейството.Слънцето ти прави квадрат със Сатурн-вероятно изявата през младостта е ограничена по някакъв начин.С повечко усилия постигаш нещата,затова пък би трябвало доста добе да се справяш с професионалната преценка.И от мен молба-дай някаква насока. :feel happy:

Да-а-а и аз взех "осреднен" час 5,30,но май наистина е нужна ректификация.Защото едно е Нептун да е в 9,друго е в 10,а той пита за професионална ориентация.Освен това след 5,50 Меркурий преминава от 1 в 12 дом.А и в зависимост от часа интерсептираните риби и дева или изчезват,или в 5,57 например са заменени от интерсептирани лъв и Водолей;след 5,56 Рибите идват на АС.А това вече дава съвсем различна картинка. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Вие ме пребихте с въпроси... :)

Часът остава същият... Друго не знам...

Говоря и пиша правилно, надявам се... :)

Ако някой има време да ме разработва... :), нека ми пише на ЛС...

И снимки имам...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е интересна науката астрология и се мъча да си разталкувам хороскопа сама но нищо не се получава защото тези домове са ми пълна каша.Моля някой да ми помогне.Родена към на 01.12.1964 год. в София в 04.08. Моля за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,bulgaro!Като казвам,че говориш и пишеш добре,нямам предвид правопис,а добър изказ,остроумие и пр.Току-що получих ЛС-то и тези дни ще огледам картите.Радвам се,че си оптимистично настроен.Поздрави :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво да гледаме,Lidiana,5-ти и 7-ми дом ли?Работа,здравето и семейството-дай някаква насока? :sorcerer:
Благодаря за разбирането интересува ме само работата доли ще започна работа в желанота от мен място ще ми помогне ли мой приятел.Много искам да работя там а сега съм в невидение.Много много ти брагодаря.
Линк към коментар
Share on other sites

Привет,bulgaro!Като казвам,че говориш и пишеш добре,нямам предвид правопис,а добър изказ,остроумие и пр.Току-що получих ЛС-то и тези дни ще огледам картите.Радвам се,че си оптимистично настроен.Поздрави :thumbsup:

Благодаря на всички... :thumbsup1:

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

С един ден закъснение,но...Честит рожден ден!Много здраве,усмивки и сбъднати мечти :3d_117::3d_115:

Давам ти насока до ми кажеш нещо за работата защото в момента си търся и искам в един хотел дали ще стаме.Само това ме интересува.А тези 5 ти и 7 ми дом нищо не ми говорят.Помогни ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като задаваш въпрос"ще започна ли работа в желаното от мен място",отнасям въпроса към хорарната астрология и построявам карта за часа,в който съм видяла въпроса/02.12.07-22,18/.Не исках да ти отговарям вчера,защото явно искаш тази работа,но...звездите казват "не".Съжалявам,много ми се искаше да те зарадвам,но не мога. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,моля ви обяснете как да изчисля скоростта на Луната за 31.03.1965?Знам,че трябвада гледам ефемеридите,но не знам как да я изчисля.Моля ви помогнете. :3d_016:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Olq3!

На 31.03.1965г. в 0 часа по Гринуич Луната е на 15 градуса 54 минути и 01 секунди в Риби.

На 01.04.1965год. тя е на 28 гр. 44 мин. и 34 секунди,т. е. изминала е 12 градуса 50 мин и 33 секунди за 24 часа,което е : 12.3600+50.60+33= 46 233 секунди.Между 0 часа на 31.03.1965г и 0 часа на 01.04.1965 год Луната се е движела със средна скорост 46 233:24=1926.375 секунди в час.Превръщаме го в минути:32.106 минути в час,това са 0 градуса 32 минути и 6 секунди на час.Това е средната скорост на Луната специално на 31.03.1965г..

Може ли да попитам за какво ти е?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...