Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натална карта. Радикс


Recommended Posts

  • Отговори 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Даниела, часа 14,00 ли е?

Да

Със сигурност не съм с асцедент дева, защото съм много разпиляна, неподредена и на този етап не виждам да се променя в тази насока. Много ще бъда благодарна за всичко, което ще ми подскажете при разчитане на по-особените моменти от разположението на планетите в хороскопа. Дано дойде денят, в който ще мога да си позволя да получа знания по въпроса. Ако вие можете да ме насочите към истински учител в тази област, ще ви бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Права си- не е дева, лъв е.Луната ти е в рак в 11 дом .Козирог и рак, съответно 5 и 11 дом при теб са интерсептирани.Слънцето е в овен в 9 дом.Телец е на МС.Тази интерсептирана Луна дава много голяма емоционалност, още повече, че е в рак.Луната и Слънцето са в квадратура.Луната символизира най-общо емоциите, а Слънцето-егото.С други думи налице е борба между мъжкото и женското начало, между егото и емоциите.

Линк към коментар
Share on other sites

Права си- не е дева, лъв е.Луната ти е в рак в 11 дом .Козирог и рак, съответно 5 и 11 дом при теб са интерсептирани.Слънцето е в овен в 9 дом.Телец е на МС.Тази интерсептирана Луна дава много голяма емоционалност, още повече, че е в рак.Луната и Слънцето са в квадратура.Луната символизира най-общо емоциите, а Слънцето-егото.С други думи налице е борба между мъжкото и женското начало, между егото и емоциите.

Много ми е трудно да разчета смисъла на МС, какво означават квадратите и интерсептирани/за първи път чувам тази дума/. Тежка терминология :D

Линк към коментар
Share on other sites

Права си- не е дева, лъв е.Луната ти е в рак в 11 дом .Козирог и рак, съответно 5 и 11 дом при теб са интерсептирани.Слънцето е в овен в 9 дом.Телец е на МС.Тази интерсептирана Луна дава много голяма емоционалност, още повече, че е в рак.Луната и Слънцето са в квадратура.Луната символизира най-общо емоциите, а Слънцето-егото.С други думи налице е борба между мъжкото и женското начало, между егото и емоциите.

Много ми е трудно да разчета смисъла на МС, какво означават квадратите и интерсептирани/за първи път чувам тази дума/. Тежка терминология :D

това отвореност навън ли е, в смисъл активност или прибиране
Линк към коментар
Share on other sites

Права си- не е дева, лъв е.Луната ти е в рак в 11 дом .Козирог и рак, съответно 5 и 11 дом при теб са интерсептирани.Слънцето е в овен в 9 дом.Телец е на МС.Тази интерсептирана Луна дава много голяма емоционалност, още повече, че е в рак.Луната и Слънцето са в квадратура.Луната символизира най-общо емоциите, а Слънцето-егото.С други думи налице е борба между мъжкото и женското начало, между егото и емоциите.

Много ми е трудно да разчета смисъла на МС, какво означават квадратите и интерсептирани/за първи път чувам тази дума/. Тежка терминология :D

това отвореност навън ли е, в смисъл активност или прибиране

в смисъл открояване на изявяването на този дом, като връх
Линк към коментар
Share on other sites

ето защо се чувствам объркана :) и сякаш бореща се сама със себе си. Явно тази борба м/у женското и мъжкото води до противоречие и напразно изразходване на енергия. Щом е "борба", а не допълване

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам да отговоря на въпроса ти относно МС.Това са върховите постижения, единият от родителите, кариерата, славата, егото, властта, издигането.МС е върхът на 10 дом.Относно интерсептираните знаци-най-общо казано началото и краят на слънчевият знак попадат в един дом.Например на АСЦ имаме 28 градуса и 20 минути в риби.Върхът на 2 дом е на 3 градуса и 17 минути в телец.Тогава говорим за интерсептиран овен в 1 дом.Планетите, които се намират тук /ако има такива/, понякога изискват акцентът да падне върху тях.

Отговорът ми засяга въпроса на Даниела.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте и Христос Возкресе на всички!

В начален стадий на изучаване на астрологията съм и бих искала да помоля за малко помощ...Получи се нещо, което не знам точно как да разтълкувам. Имам Луна, Сатурн, Уран и Нептун в Козирог и 10ти дом в Козирог. Както прочетох 10ти дом отговаря за кариера, цели, професия, а планетите, които са попаднали в този дом не са малко и не са еднотипни (има благоприятна, няколко неблагоприятни и неутрална)...без да задължавам, просто ако някой има свободно време и желание, много бих била благодарна за някое по-опитно тълкувание. Притесних се, защото нещото с което съм се захванала не е леко (изучавам медицина), а прогнозите май не са много обещаващи...

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей natural,

без точен час и място на раждане е доста нееднозначно това положение.Разоложението на Слънцето и Асц. са много важни и биха променили някои неща.За съжаление без повече данни не може да се определи и къде попада върха на десети дом и следователно кой ще го управлява. Аз, при липса на данни, ползвам теория на вероятностите и математ. статистика.Така че най-вероятно (80% примерно) очаквам :

Имаш вътрешна необходимост да се издигнеш в обществото, ще работиш много упорито и дисциплинирано, ако трябва ще намалиш забавленията и излишния разход на време и средства и един ден ще стигнеш до висок пост. Очакват те някои разочарования и сътресения, но ще ги преодолееш, защото притежаваш изключителна търпеливост и кураж.

Възможно е майка ти да те подкрепи в големия стремеж за изкачване по социалната стълбичка или да е доста властна и авторитетна, но тук много зависи от часа на раждане, защото Луната(майката) се движи много бързо-за два часа изминава около градус.Най вероятно имаш съвпад на Слънце и Юпитер втори дом(и той най-вероятно е в Телец), ако е така ще имаш късмет във финансите и един ден ще печелиш наистина добре.

Спокойна и приятелски настроена си, обичаш красивата и уютна обстановка,имаш афинитет към изкуствата, може да се каже, че си консервативна.Обичаш природата.

Въпреки че Уран(особено комплект с Луна) може да предизвика промени и обрати в служебното положение, мисля, че един ден ще се издигнеш и ще станеш, примерно главен лекар. :rolleyes::rolleyes:

Асц. ти е или Риби или Овен. Най-вероятно е Риби и ако е така, отчитайки , че и Нептун участва в твоя стелиум в 10-ти дом и още повече, че лунния възел-главата на дракона попада също в Риби, смятам че ти имаш лекарски способности и призвание и даже това е най-прекия и хубав път в живота ти. Така че не се притеснявай, много правилно си се захванала с медицина.

Въпреки че имам вдъхновение да пиша още, ще се въздържа, защото е без точен час.Това до тук е с голяма вероятност,но за да продължа са желателни повече

данни. Кога точно ти е сесията? Във всички случаи ти пожелавам успех на изпитите! :3d_125::3d_014:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, благодаря ти за отделеното време. Наистина, май много повърхностно се изказах и не дадох точно данни..сметнах, че няма да са необходими...или по-скоро исках да разбера точно този "отрязък" от картата, това струпване на няколко противоречащи си планети в един доста важен дом ( въпреки, че всеки дом е важен сам по себе си и не би било правилно да се прави сравнение между тях, тъй като изразяват различни аспекти от живота ни). Особено след като в него попада и Сатурн (както прочетох - "Голямото Нещастие" ;) )

Да, Слънце и Юпитер са ми в съвпад, но асцендента е Телец, както и зодията - 06.05, 5:45h.

Благодаря и за подкрепата относно сесията...започва юни месец и се очертава едно горещо начало на лятото и откъм емоции, и откъм работа :)

Прекрасна вечер желая! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасна вечер и на теб и успех през сесията.

Не си казала къде си родена, географската ширина е важна за домификацията. Защо ми се струва, че за територията на България не възможно хем стелиума, за който писа да попада в 10-дом, хем Асц. ти да попада в Телец.Най-добре си дай мястото на раждане да "те преслушам" :D

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасна вечер и на теб и успех през сесията.

Не си казала къде си родена, географската ширина е важна за домификацията. Защо ми се струва, че за територията на България не e възможно хем стелиума, за който писа да попада в 10-дом, хем Асц. ти да попада в Телец.Най-добре си дай мястото на раждане да "те преслушам" :D

Към казаното от Атлантида бих прибавила и липсата на годината на раждане.За да се тълкува правилно, е нужен поглед върху цялата карта.Колкото до професията-трябва да се имат предвид 1, 6 и 10 домове, техните господари, аспектите, които сключват, планетите, съдържащи се в съответните домове.Струва ми се, че си родена през 1988, следователно, за да си с Асц. телец, въпросният стелиум е в 9, не в 10 дом.В 1 дом би трябвало да имаш съвпад на Слънцето с Юпитер, което си е залог за успех и показва амбиция.Дева би трябвало да е на върха на 6 дом, което е предпоставка за точност, методичност, все неща, които са нужни за лекарската професия.Аз също поддържам твърдението, че е невъзможно въпросният стелиум да е в 10 дом и Асц. да е телец, освен ако си родена извън пределите на България. :feel happy: .Успешна сесия и от мен! :thumbsup:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей natural,

...Получи се нещо, което не знам точно как да разтълкувам. Имам Луна, Сатурн, Уран и Нептун в Козирог и 10ти дом в Козирог. Както прочетох 10ти дом отговаря за кариера, цели, професия, а планетите, които са попаднали в този дом не са малко и не са еднотипни (има благоприятна, няколко неблагоприятни и неутрална)...

По данните, които си ми изпратила излиза, че нямаш нито една планета в 10ти дом. :P

Имаш стелиум (натрупване на няколко планети, верижни съвпади) от Луна, Сатурн, Уран и Нептун, който е в девети дом. Въпреки че написаното горе ще важи като един лек нюанс, защото цялата"тълпа" :rolleyes: е в Козирог, който си е 10-ти монданен дом, нещата съществено се променят. Това е хубава илюстрация, струва ми се, как биха се "завъртели" звездните влияния при промяна с около час- два,примерно, в часа на раждане.

Мисля, че с удоволствие ще променяш местожителството си, ще пътуваш в чужди страни, където може да развиваш някаква дейност.Стремеж към пътуване,духовен растеж и интереси към наука и религия. Ще се интересуваш от световните проблеми и от философия и ще се отнасяш сериозно и задълбочено към тях.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Докато обърнеш мислите си в друга посока и се отвориш за позитивните неща. Всичко зависи от нас, воля се иска да повярваш в доброто привикнали сме все на лошотията мисля ;) Не е лесно, но си струва да се опита нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Снощи късно съставих вашата карта и така на прима виста мога да кажа, че наистина няма да ви е много лесно в този живот. Ще се постарая да направя по-сериозен и по-подробен коментар, като включа и нумерологията, но за това ще ми е нужно малко време (примерно в неделя съм по-свободна).

Ще изпратя моите заключения на лични съобщения. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един въпрос към Цено Банчев- доколко е сигурен часът на раждане?Защото в случай, че сте роден 5 минути по-рано, нещо което не изключвам, ситуацията се променя.Асц. в 12,00 е в рак и квадраатурата на Слънцето към Асц. изчезва.Така че първо трябва да се установи точният час на раждане.

Има нещо в ранната Ви семейна среда (загуба, неразбирателство или властен родител), което е оказало влияние върху Вас.И понеже Сатурн в хороскопа Ви няма положителни аспекти, вероятно Ви е трудно да давате и получавате любов.Навярно имате усещането, че никой не го е грижа за Вас, затова имате склонност да се отдръпвате от останалите.

В момента Сатурн транзитира във Вашия 2 дом, прочиствайки го от ненужното, което сте трупали като материални и морални ценности.Вероятно това е причината да изпитвате известни финансови затруднения, но знайте, че онова, което Сатурн остави, ще е истински стойностното.Той напуска Вашия 2 дом в средата на септември.Но в началото на октомври тразитният Марс ще направи опозиция съм Слънцето Ви в 10 дом, при която е възможно отново да имате финансови неуредици.Така че след 20.10. ще настъпи един по-спокоен период, поне що се касае до финансите.Изобщо 2008 се очертава като една по-трудна година за Вас.

И все пак, това е една бегла интерпретация при неустановен точен час.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма и да откриеш съответствия в споменатия сайт, защото те дават една обща представа за деня като такъв.Няма как да бъде съпоставена с твоя собствен хороскоп, да се отчетат всички транзити към собствените ти планети и домовете, в които това се случва.

Тъй като източникът на часа е майка ти, подлагам го на съмнение.Защото съгласи се, че в онзи момент тя е имала далеч по-важна задача от това да следи часовника, който няма да се учудя, ако е бил напред или назад.И понеже става въпрос за 5 минути, добре е да се уточни Асцендента.В твоя случай - рак или лъв.Това са два твърде различни знаци, така че не е трудно да се установи точният.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте всички,

регистрирах се скоро във форума и още съм новак, извинете ме, ако правя нещо което не е по правилата. Имам нужда от помощ/съвет и разтълкуване на хороскопа ми. Цял живот полагах усилия и все без резултат-дали е плод всичко това на лош късмет, поредица от лоши решения , чуждо влияние(всякъкви щуротии си мисля вече )или ми е предопределено от звездите до някъде.

Няколко думи за мен. завършила съм 2 спецялности-електроника и философия на технологиите(в чужбина). В момента не виждам никъква прерспектива за работа. Дали това, че съм без работа вече 4 год, неуспешната ми връзка или това че не съм в България ме доведоха то това трудно положение в което съм сега или просто така е тябвало да стане. Има ли изход и ще го намеря ли някота?

Моля ви , имам нужда от сериозен хороскоп и добра дума:)

Благодаря на всички, които ще вложат време и енергия за да ми отговорят!:)

л.данни-19.11.72 , в Перник, 23,18 часа -за часа не съм сигурна определян е от астролог,но и тя не беше сигирна дали е точен. каза че най-точно се определя часа на раждане , ако знае дата на скличване на брак или на раждане на дете- и двете неща не съм имала щастието да ми се случат.

Планирам да се запиша на курс по астрология , но за сега съм пълен лаик-моля ,обясявайте без сложна термнология:)

поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

zvezdichka, извини ме първо за закъснението, с което ти отговарям.Да, по отношение на работата, виждам че в момента си в затруднено положение.А и не само в работата.Просто периодът е труден.Сатурн "прочиства" твоя първи дом (същността ти).Около средата на март 2009 и малко след това очаквам да ми кажеш, че в интимен план нещата са във върхова форма.Тогава пред теб се отваря вратата на Пепеляшка (тези дни ще пусна материала за тази тема).Съветвам те да не пропускаш периода - това е времето, в което ще срещнеш своя "Принц".

Тогава се отваря и един много по-добър период по отношение на работата.Ще имаш едно израставе през септември 2008, но то няма да има материално изражение.

Иначе, поздравление за избора на професия -напълно правилен е!Не пишеш къде си, за да бъда по-точна.

Успех от мен-заложен ти е, не го изпускай! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

zvezdichka, извини ме първо за закъснението, с което ти отговарям.Да, по отношение на работата, виждам че в момента си в затруднено положение.А и не само в работата.Просто периодът е труден.Сатурн "прочиства" твоя първи дом (същността ти).Около средата на март 2009 и малко след това очаквам да ми кажеш, че в интимен план нещата са във върхова форма.Тогава пред теб се отваря вратата на Пепеляшка (тези дни ще пусна материала за тази тема).Съветвам те да не пропускаш периода - това е времето, в което ще срещнеш своя "Принц".

Тогава се отваря и един много по-добър период по отношение на работата.Ще имаш едно израставе през септември 2008, но то няма да има материално изражение.

Иначе, поздравление за избора на професия -напълно правилен е!Не пишеш къде си, за да бъда по-точна.

Успех от мен-заложен ти е, не го изпускай! :3d_137:

Първо искам да ти благодаря много, много, Оля за отговора ти и отделеното време. Прятно ми е да говоря с безкористни хора, а не ми се случва често някои да прави нещо за мен , така че няколкота написани реда наистина означават много за мен.

Няколко въпроса имам (всъщност много), но тук ще напиша само някои от тях:) Намирам се в Холандия. Незная дали трябва дълго да остана тук и изобщо на къде ще тругне живота ми. Пълна дезориентация. Така че всякъкви идеи са добре дошли:)

А тази врата на Пепеляшка колко дълго е отворена? Какво трябва да направя за да се възползвам от този благоприятен перид (извине ми за наивния въпрос), просто много се страхувам че мога да го проспя този преиод. А, толкова се изморих да полагам усилия без да постигам резутат. Иска ми се да ми се случи нещо хобаво, просто защото съм човек.

Сатурн, като 'почисти' първият дом ще почисти ли след това и вторият? Там са материялните неща и вероятно , ако въобще си намеря работа тя ще е ниско платена? а , къде да я търся?(имам в предвид геогравско положение-BG or NL)Кога ? Каква?(свързана с философя или с програмиране?)

Поздрави:) и До скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

zvezdichka, не пишеш в кой град си в Холандия, а това има значение при соларните (годишни) прогнозни карти.Вратата на Пепеляшка се отваря за теб на 19.02.2009 и се затваря на 22.03.2009; след това има ново отваряне на 15.05.2009 до 22.05.2009.Много е възможно в този период да срещнеш подходящия за теб брачен партньор, тъй като има индикации за това в хороскопа ти.Точно по тази причина те питам в кой град си.

Относно Сатурн си права, след като напусне твоя 1 дом на 21.09.08, той ще влезе в твоя 2 дом.Но освен финансовите дела, втори дом разкрива и вътрешните дарби и резерви, удовлетворението, самопреценката, моралните ценности.Тогава има индикации за придобиване на опит, неуморен стремеж за постигане на целите, постоянство.При теб (в хороскопа ти) Сатурн се намира в близнаци в 10 дом, който се свързва с кариерата.При това отговаря и за твоя 6 дом (работа).В близнаци придава логичност и рационалност на мисленето ти, благоприятства професии, свързани с изследователска дейност, инжинерство, математически и научни професии.Тъй като и в двете ти специалности има от посочените дисциплини, ти прецени коя е по-подходяща, тъй като не съм запозната в дълбочина с тези две материи.Питаш дали в България или в Холандия да търсиш работа.В България се търсят програмисти, но все ми се струва, че Холандия може да ти предложи повече, що се касае до работата.Това е чисто човешки отговор, нямащ нищо общо с астрологията.И накрая може би най-важният въпрос - кога.В средата на септември имаш възможност за намиране на работа, след това в края на февруари и началото на март 2009.

И още нещо, заложено в радикса ти (разбира се, ако часът на раждане е точен).Имаш индикации за работа с жени в чужбина (Лун в 9 дом в съвпад с МЦ и в тригон с Юпитер).Това е от мен, дано съм била полезна.Желая ти много успехи, където и да решиш да живееш!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...