Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натална карта. Радикс


Recommended Posts

Привет на всички,

С голям интерес чета постовете ви и наистина мисля, че сте много добри :thumbsup1:

Ако намерите време и желание, рабира се, много ще се радвам, ако ми дадете някое и друго тълкувание и на моята натална карта, по-скоро ме интересува в професионален план. В момента се чувствам на кръстопът и доста несигурна в това, което умея да правя и това, което искам. Ако има значение бих могла да дам инфо и за това, с което се занимавам (право). Та така, родена съм на 14.11.1982 г. в Русе.

Ще чакам с нетърпение :)))

Много поздрави от мен и приятна и спокойна вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Някой знае ли как да се разбере часът на раждане понеже моят е неизвестен и се знае само,че съм родена м/у 12-14 часа и заради това не мога да си направя натална карта.

Питам понеже знам,че имало такива техники(нещо като обръщане назад и използване на другите данни)

Все пак щом всичко е съчетано точно ако имаш достатъчната имформация можеш да достигнеш до неизвестната имформация посредством другата.

Линк към коментар
Share on other sites

Периодично ме прихващат и да се блещя над картата си, но тъй като не разбирам особено пък имам огромния ентусиазъм да опозная себе си се обърквам максимално от множеството тълкувания, които намирам из нета например за ретроградния ми Плутон в първи дом или ретроградния ми Сатурн в дванайсти дом, глави и опашки на дракони, съвпади, стелиуми, опозиции и абсолютно противоречивите им тълкования.И тъй като, смятам че съм пристрастна и не мога обективно да погледна на картата си, а съвсем не искам да си приписвам качества, които просто ми харесват и ме карат да подхранвам егото си [повярвайте ми, от това пък имам най-малка нужда]имам огромното желание да ми кажете туй-онуй.Съвсем няма да се обидя ако ми кажете повечко недостатъци, дори точно те са ми интересни.Една квадратурка на Венера ми е ясна, хъх, може да не наблягате на нея.Опитвам се да се боря в тази насока като си избивам от главата страстите, я с готвене, я с четене или рисувам нещо, защото иначе ставам опасна.Имам навика да се самонадъхвам в желанията и страстите си към срещуположния пол, та от известно време прилагам самодисциплина.Явно много силно ми влияе, па и в комбинация с луна в Скорпион.Тая керлива риза си я знам.По принцип изпитвам силно влечение към окултното и имам желание да за се занимавам с астрология, съвсем любителски, ей така за себе си, но ми е много трудно със собствената ми карта.Със сигурност не гледам обективно, сама се хващам как се самозалъгвам.

Та тъй...

Дата - 17.02.1979

Час - 21:30

Бургас

Благодаря ви предварително, съвсем не държа да бъдете подробни или нещо подобно.Ще бъда благодарна ако ми дадете някои насоки в дебненето на недостатъци...че като взема да напредна :lol: ако не ми отвлече вниманието някой мухльо, както обикновено...уф :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Периодично ме прихващат и да се блещя над картата си, но тъй като не разбирам особено пък имам огромния ентусиазъм да опозная себе си се обърквам максимално от множеството тълкувания, които намирам из нета например за ретроградния ми Плутон в първи дом или ретроградния ми Сатурн в дванайсти дом, глави и опашки на дракони, съвпади, стелиуми, опозиции и абсолютно противоречивите им тълкования.И тъй като, смятам че съм пристрастна и не мога обективно да погледна на картата си, а съвсем не искам да си приписвам качества, които просто ми харесват и ме карат да подхранвам егото си [повярвайте ми, от това пък имам най-малка нужда]имам огромното желание да ми кажете туй-онуй.Съвсем няма да се обидя ако ми кажете повечко недостатъци, дори точно те са ми интересни.Една квадратурка на Венера ми е ясна, хъх, може да не наблягате на нея.Опитвам се да се боря в тази насока като си избивам от главата страстите, я с готвене, я с четене или рисувам нещо, защото иначе ставам опасна.Имам навика да се самонадъхвам в желанията и страстите си към срещуположния пол, та от известно време прилагам самодисциплина.Явно много силно ми влияе, па и в комбинация с луна в Скорпион.Тая керлива риза си я знам.По принцип изпитвам силно влечение към окултното и имам желание да за се занимавам с астрология, съвсем любителски, ей така за себе си, но ми е много трудно със собствената ми карта.Със сигурност не гледам обективно, сама се хващам как се самозалъгвам.

Та тъй...

Дата - 17.02.1979

Час - 21:30

Бургас

Благодаря ви предварително, съвсем не държа да бъдете подробни или нещо подобно.Ще бъда благодарна ако ми дадете някои насоки в дебненето на недостатъци...че като взема да напредна :lol: ако не ми отвлече вниманието някой мухльо, както обикновено...уф :unsure:

Помогнете и на мена,аз също съм 17.02

17.02.1994, 07,00 сутринта., Плевен.

Точно в този решеващ момент :D (решаваща възраст) ми е нужен точен хороскоп.Забелязвам напоследък много тежки планети.................... :rolleyes: ....пишете ЛС или пост.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега видях, че съм забравила да напиша часа на раждане....Значи 14.11.1982 г., 14.30, Русе. Пробвам и сама и до тук стигнах до извода, че Сатурн и Плутон в 7-ми дом предвещават пълен неуспех именно в това, с което се занимавам и за капак и в брака...Много ме уплаши това. А най-вече ме интересуват многото съвпади в 8-ми дом. Какво значи това? Че трябва да се занимавам с икономика, финанси, нещо такова, или с окултизъм....

Линк към коментар
Share on other sites

Няма "трябва" :)

Наталната карта не е абстрактен чертеж, а нещо, което изразява самият теб. Не я отделяй от твоите мисли и идеи, желания и стремежи, постъпки и действия - тя именно тях описва.

Какво те влече и ти харесва да правиш, с какво искаш да се занимаваш?

Сатурн и Плутон, освен трудности и кризи, ако човек е разумен, съзнателен и търпелив, дават огромен успех - с тяхната силна енергия и качества.

За брака също, изобщо възможните тълкувания и опции са много, кои ще са валидни за теб зависи от много други фактори, както и това какви избори правиш, как живееш.

Сатурн например може да означава връзка с партньор, по-възрастен от теб и т.н и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Както каза Ради,до известна степен това,че Сатурн или Плутон в 7 носят неуспехи в брака за глупости на търкалета и това зависи от развитието на личността,като цяло.Сатурн може да даде късен брак,например или с по-възрастен партньор.Освен това се гледа и управителят на 7 дом.Плутон може да ти даде стремеж към доста властни мъже или такива,които са със стабилна позиция в обществото. Засиленият 8 дом,освен всичко свързано със секс,застраховане,край на нещата и бля,бля,също дава и финансовото състояние на партньора,така,че всичко се разглежда като едно цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за помощта ;) Ще продължавам да се ровя и пак ще питам, явно има по-позизитивен начин за тълкуване, така и трябва да е според мен, за да има смисъл. Човек не трябва да се примирява с трудностите, а да ги преодолява ;) Иначе, за това, което бих искала да правя, май все още не съм открила със сигурност, затова и търся и се надявам хороскопът да ми помогне. Имам обаче още много неща да чета, но ми се струва, че в хороскопа ми има много противоречия, или по-скоро в живота ми спрямо хороскопа...не знам, още не ми е много ясно. Вероятно защото не мога да ги свързвам нещата едно с друго, което е и най-сложната част. Какво е Midheaven (понеже си направих натална карта от сайт, който е на английски)?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако наистина има толкова много разминавания и противоречия между наталната карта и живота ти, дали данните, по които се строи са верни - например точен ли е часът на раждане?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами мисля, че е точен, може и да е приблизителен, но според майка ми, и да не е точен до минутата, няма как да се разбере, понеже никъде не е записан :) Знам, че могат да се правят някакви изчисления и да се установи до минутата, може и да си поръчам на някой астролог да ми направи....А за разминаванията, така ми се видя само на пръв поглед, аз не разбирам много, може да не съм права :)

Лек ден на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Бих искал да задам въпрос на участващите във форум Астрология.

Въпросът който ме вълнува е свързан с подредбата на домовете в радикса. Каква е логиката първи дом да се намира под хоризонта ( Asc), а дванадесети, домът натоварен с най - мрачните значения, да е над хоризонта, в зоната на изгрева. Странно ми се струва домовете да се подреждат обратно на часовниковата стрелка, в посока обратна на движението на Слънцето.

Успях да си дам философско обяснение и за двете системи на подреждане, намирам подкрепа и от личната си практика, но все пак искам да чуя и мненията на другите участници, като коректив!

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че позицията на първи дом е в съответствие с посоката на движение на планетите. Овенът слага началото, защото е първият пролетен кардинален знак. Именно пролетен, тъй като пролетта се свързва с новия живот, раждането, събуждането. А кардинален, понеже всяко начало е трудно, защото нещата предстоят. Вероятно питаш защо обаче 12 дом не се брои за първи - няма как, рибите не са най-добрия знак за начало (извинявай, Вендор, ама си е така :feel happy: ) Това е моята логика.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че позицията на първи дом е в съответствие с посоката на движение на планетите. Овенът слага началото, защото е първият пролетен кардинален знак. Именно пролетен, тъй като пролетта се свързва с новия живот, раждането, събуждането. А кардинален, понеже всяко начало е трудно, защото нещата предстоят. Вероятно питаш защо обаче 12 дом не се брои за първи - няма как, рибите не са най-добрия знак за начало (извинявай, Вендор, ама си е така :feel happy: ) Това е моята логика.

Разбирам доводите ти, това което даваш като обяснение, беше едно от първите за които се сетих. За съжаление природата на знаците не може да се свързва трайно с домовете, и от тук да се съди за тяхното значение, поради прецесията на земната ос. Преди кардиналните знаци да заемат така наречените кардинални точки ( Asc, IC, Des, MC), тези позиции били управлявани от фиксираните знаци ( Телец, Лъв, Скорпион, Водолей ). Противоречието идва от това, че домовете разглеждат персонални черти, докато природата на знаците въплащава архетипни идеи, което от своя страна говори, че връзката знак - дом, не е взаимоопределяща в друг аспект, освен описателна. Съответно, знаците не са определили сегашната подредба на домовете.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът който ме вълнува е свързан с подредбата на домовете в радикса. Каква е логиката първи дом да се намира под хоризонта ( Asc), а дванадесети, домът натоварен с най - мрачните значения, да е над хоризонта, в зоната на изгрева. Странно ми се струва домовете да се подреждат обратно на часовниковата стрелка, в посока обратна на движението на Слънцето.

...І-ви дом под хоризонта ~ защото е "личен" дом, в смисъл себе-то, Аз-а като себеусещане, вкл. и външен вид, според знака на куспидата и планета/и ако има такива в дома;

От там започва "пътуването" ни през домовете все "по-надолу", та чак до корените ни в ІV-тия дом и съответно "изкачването" ни над хоризонта в VІІ-ия - домът на връзките, социалното общуване, брака и другите... та чак до МС и Х-ия дом, свързван с реализация/та...

* мнението ми е само хрумналост в момента :)

Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък ми хрумна, че паневритмията и астрологията по фигури,посока и действия са тясно свързани.

Оттам може да се намери някакъв смисъл,но не съм го измислила още какъв :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

...І-ви дом под хоризонта ~ защото е "личен" дом, в смисъл себе-то, Аз-а като себеусещане, вкл. и външен вид, според знака на куспидата и планета/и ако има такива в дома;

От там започва "пътуването" ни през домовете все "по-надолу", та чак до корените ни в ІV-тия дом и съответно "изкачването" ни над хоризонта в VІІ-ия - домът на връзките, социалното общуване, брака и другите... та чак до МС и Х-ия дом, свързван с реализация/та...

* мнението ми е само хрумналост в момента :)

Но е доста логично защо под, а не над хоризонта, Милена. Мисля че овенът е по-подходящ за първи дом от телеца, защото характеристиките на овена са по-подходящи за един старт от тези на телеца. Разбира се, че не е определяща връзката дом/знак, но едно Слънце в 3 дом, ако имаме скорпион на Асц., ще характеристиките на близнаците, не само на козирога.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Казусът с домовете ще остане за отворен за обсъждане и следващи изследвания.

Бих искал да задам друг въпрос, свързан с символиката на домовете.

Проблемът се състои в значенията на 5-ти и 7-ми дом.

Защо 5-ти дом се свързва с любовта, докато 7-ми е дадено значението на институцията брак, както и бизнес партньорите?

Къде се разминават любовта и брака?

Този въпрос може да се разглежда от гледна точка на философско осмисляне и на социално поведение. Дали брака не е договор за финансово оцеляване, а любовта - авантюра, предшестваща обществено полезното поведение или инцидентно увлечение, съживяващо брака? Къде е допирната точка, а паралелите?

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Защо трябва да възприемаме 12-ти дом като най-мрачния дом ? Това,че някой възприема смъртта като ограничение, не означава,че е такова. B)

Ако домовете се свързват със знаците, Рибите не са чак толкова лоша зодия, напротив...защо Исус се е появил в епохата на Рибите? Те са духовно извисени,а също имат много фино чувство за любовта и добрите отношения между хората.Така че като направим цялото завъртане на кръга,"изкачили" сме си по радикса , стигаме до смисъла на съществуването,до духовната сфера на живота :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление 12-ти дом не е най - мрачния, поделя си мястото с 4-ти и 8-ми ;) . А що се отнася до Рибата, то тя далеч не е духовно извисена. Исус се е родил в епохата на Рибата, защото от него се е изисквала жертва, нещо типично за Рибата. Ако съпоставим духовността със знаците, Буда е роден под знака на Телец, Дева Мария е Дева. Така че в това състезание нямаме победител.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

ее,ти всички "водни домове" ги обяви за ужасни :thumbsup1::D

Не съм съгласна,че не е духовно извисена...просто си плува в едни нейни си води, до които малко хора имат контакт и като цяло усещанията,поне такива наблюдения имам от 2 приятелки рибки, им са тооолкова плавни и спокойни,че и теб те зареждат с едно блажено спокойствие :angel:

а за 5-ти и 7-ми дом...може би в 7-ми дом любовта се разглежда под формата на един съюз(везни), в който и двамата партньори работят в екип, но това не означава че любовта липсва в него. даже може тя да се нарича обич,двама се допълват взаимно и си помогат. Докато при 5-ти дом имаме любовната забава,флиртове(лъв),приятната неангажирана любов.. като имаме предвид в какво материално общество живеем това рефлектира и на разбирането за семейството, но не мисля,че би повлияло на значението на домовете.

бтв какво имаш предвид под "инцидентно увлечение,съживяващо брака"?? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор,много ме караш да мисля,а пък нямам толкоз гънки,но да ти кажа моето наблюдение...12 дом го свързвам с утробата...Бебчо си плува там на спокойствие и тишина и си "опознава" кармата и уроците,които трябва да усвои тук...Дори а нмерологията,първата година е под влияние на 12 дом,а не на 1. Моментът на раждането си е асц. и съответно първи дом са и първите 2 часа от раждането на бръмбъзъка...Сега,що се касае до часовниковата стрелка,сега не мога да го измисля-))))...Всъщност...да,...долната половина си е нашата същност и вътрешност,все още не сме опознали света и си лежим в креватчето-))))...може би за това-))))

Апропо,ай,дан'СА заяждаме за рибите....че паля-)))). :angry:

Редактирано от kabala
Линк към коментар
Share on other sites

Като спомена номерологията кабала и се сетих вчера четох Линда Гудман :rolleyes: и тя там пишеше за 7-та,която е числото на Нептун и 9-та - на Марс и когато разделим числото на Вечността,което тя не спомена, на 7..се получавало все 9.

значи тези две планети са си свързани..оттам 12-1 дом. преминаване от Вечността във земното,материалното.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

казусът с домовете ще остане за отворен за обсъждане и следващи изследвания.

Бих искал да задам друг въпрос, свързан с символиката на домовете.

Проблемът се състои в значенията на 5-ти и 7-ми дом.

...ако свържем този въпрос /за значенията на 5-ти и 7-ми домове/ с предишния за подредбата на домовете ~ мисля, че отговорът би бил именно в "посоката на развитие" на домовете;

за да "стигнем" до 7-мия дом, "преминаваме" през 6-ия ...който е служене, което може да бъде разбирано в много широк диапазон и осъществявяно според нагласите, светогледа и т.н. на конкретната личност.

Да се стигне до партньорството на 7-ия дом и да си приел ~служенето, като вътрешен мотив на отношение би описвало любовта като едно :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да задам въпрос на участващите във форум Астрология.

Въпросът който ме вълнува е свързан с подредбата на домовете в радикса. Каква е логиката първи дом да се намира под хоризонта ( Asc), а дванадесети, домът натоварен с най - мрачните значения, да е над хоризонта, в зоната на изгрева. Странно ми се струва домовете да се подреждат обратно на часовниковата стрелка, в посока обратна на движението на Слънцето.

Успях да си дам философско обяснение и за двете системи на подреждане, намирам подкрепа и от личната си практика, но все пак искам да чуя и мненията на другите участници, като коректив!

Здравей, Вендор!

Аз също съм мислила защо това е така. Наталната карта с коя да е от домовите системи се построява по принцип спрямо Земята. Логиката според мен е следната - при въртене в посока обратна на часовниковата стрелка се осъществява приемане на енергия - в случая въздействието от страна на звездите. Планетите по същия начин (ако проследим транзитирането им).

Първи дом (азът, личността на човека) е под хоризонта, защото именно тогава въздействията са такива, че човекът има най-голяма възможност да възприема и съответно да работи върху себе си или може би по-точното е вътре в себе си.

Нещо подобно съм срещала и при Р. Щайнер, който обяснява как Земята най-много приема и работи вътре в себе си през зимата, а през пролетта спира, заспива вътрешната работа, вътрешното развитие и започва по-скоро едно проявление навън, излъчване навън, което продължава и през лятото, но постепенно затихва до есента и се подготвя пак за вътрешна работа.

12 дом аз не възприемам като най-тежък или мрачен, а по-скоро като дом на кармата. Той е първият дом над хоризонта (изгряването на Слънцето, като настъпването на пролетта в горния абзац) следователно най-слабо се влияе от външните въздействия и това е логично - щом е на кармата, той е твърдо зададен, предопределен...

Хм, прочетох се и нещо много неразбрано звучи (дори за мен :P ). Обещавам да си подредя мислите и да опитам пак по-нататък :feel happy:

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Казусът с домовете ще остане за отворен за обсъждане и следващи изследвания.

Бих искал да задам друг въпрос, свързан с символиката на домовете.

Проблемът се състои в значенията на 5-ти и 7-ми дом.

Защо 5-ти дом се свързва с любовта, докато 7-ми е дадено значението на институцията брак, както и бизнес партньорите?

Къде се разминават любовта и брака?

Този въпрос може да се разглежда от гледна точка на философско осмисляне и на социално поведение. Дали брака не е договор за финансово оцеляване, а любовта - авантюра, предшестваща обществено полезното поведение или инцидентно увлечение, съживяващо брака? Къде е допирната точка, а паралелите?

Любовта и бракът, въпреки че могат да вървят ръка за ръка, не са едно и също нещо. Седми дом може да се свърже с отношенията ни с хората, доколко те са хармонични или не, доколко са стабилни. Бракът е само частен случай, както и бизнес отношенията. Освен това има любов и любов. Любовта в пети дом е любовта на личността към личността. По висшите аспекти на любовта могат да се търсят в единадесети (опозиция на пети) и дванадесети дом. Единадесети дом е груповото съзнание, самоидентифицирането ни с групата, докато дванадесети дом е саможертвата, себеотрицанието и на завършека. В последните два случая имам предвид само духовно-напредналите хора. Останалите няма да могат да възприемат това влияние на домовете.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...