Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

аз съм пристрастна и просто исках да чуя и чуждо мнение, все пак мерси:sleeping::huh:

Пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от екипа на Портала.

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Астрология. Въпроси от начинаещи.

Ако сте начинаещ в изучаването на астрология, задайте своя въпрос тук.

По-напредналите могат да отговарят или да дават своите препоръки и мнения.

роден сам на 16.09.1982 в 8:00 сутринта ама аз ли не разбирам само негативни

аспекти виждам!можели ниакои да ми разясни хороскопа!в ямбол сам роден

viiito@abv.bg!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Някой може ли по-конкретно да ми изясни , какво като на мен и приятеля ми , Лилит е "кацнала" точно на асцедента ?

25.08.1988 , Плевен - около 7.10

21.05.1980, Плевен , 15.50

Благодаря , Поздрави :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:unsure: ЗДРАВЕЙТЕ, АЗ СЪМ ДЖЕСИ. ПОЗДРАВИ И МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ ДА СЕ ВКЛЮЧА ВЪВ ФОРУМА. ИМАМ МАЛКА ПРЕДСТАВА ЗА АСТРОЛАГИЯ И МНОГО ИСКАМ ДА НАУЧА ОЩЕ, АКО НЕ Е ДОСАДНО КАТО НАЧИНАЕЩА.

С МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ. ДЖЕС.

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли някой напреднал да ми поясни с по-прости думи какво означава това->>

Личен хороскоп за 19.08.1976 в 05:30:13

Слънце Слънце 26 Лъв 16' Слънце в Лъв

Луна Луна 8 Близнаци 51' Луна в Близнаци

Меркурий Меркурий 22 Дева 32' Меркурий в Дева

Венера Венера 13 Дева 17' Венера в Дева

Марс Марс 26 Дева 45' Марс в Дева

Юпитер Юпитер 29 Телец 36' Юпитер в Телец

Сатурн Сатурн 9 Лъв 11' Сатурн в Лъв

Уран Уран 3 Скорпион 41' Уран в Скорпион

Нептун Нептун 11 Стрелец 12' r Нептун в Стрелец

Плутон Плутон 9 Везни 55' Плутон във Везни

Аспекти на планетите във вашия личен хороскоп

Слънце квадрат jupiter.gif Слънце квадрат Юпитер (орбис - 3° 19')

Луна квадрат venus.gif Луна квадрат Венера (орбис - 4° 26')

Луна секстил saturn.gif Луна секстил Сатурн (орбис - 0° 20')

Луна опозиция neptun.gif Луна опозиция Нептун (орбис - 2° 20')

Луна тригон pluto.gif Луна тригон Плутон (орбис - 1° 03')

Меркурий съвпад mars.gif Меркурий съвпад Марс (орбис - 4° 13')

Венера квадрат neptun.gif Венера квадрат Нептун (орбис - 2° 05')

Марс тригон jupiter.gif Марс тригон Юпитер (орбис - 2° 50')

Сатурн квадрат uran.gif Сатурн квадрат Уран (орбис - 5° 30')

Сатурн тригон neptun.gif Сатурн тригон Нептун (орбис - 2° 00')

Сатурн секстил pluto.gif Сатурн секстил Плутон (орбис - 0° 43')

Нептун секстил pluto.gif Нептун секстил Плутон (орбис - 1° 16')

Въобще не съм наясно,но отскоро се запалих и бих искал да понaуча нещо за астрологията.Мерси предварително :D

Редактирано от Beoulf
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля знаещите и можещите да помогнат на незнаещите и търсещите!

Какво означава ретроградността на планетите по принцип? Как се тълкува ретроградността при синастрията - в смисъл когато ретроградни планети на единия съвпадат с планети на другия? Разбира се, домът и знакът му се взимат на предвид, но как да тълкуваме отношението между двете карти при ретроградни планети в едната?

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно ми е да разбера кой ми е асцендента . Някои го изчисляват Риби , други 6 градуса Овен , трети - 18 градуса Овен . Кой ми е асцендентат и колко градуса ? 8.01.1974г. в 11 .20 сутринта - Карлово , България.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!! :feel happy:

Нямам добри познания по астрология, за да си дам отговор засега сама какво е значението на всички тези планети в Скорпион, които са се "струпали" така странно сега?

Имаме:

Слънце в Скорпион

Луна в Скорпион

Меркурий в Скорпион - дори ретрограден.. :hmmmmm:

Венера в Скорпион

Марс в Скорпион

Юпитер в Скорпион

:ph34r: .............. :1eye:

Та какво явление са само! А дали някой би могъл да ми обясни в какво се изразява..Макар и най-общо?

Благодаря! :sorcerer:

p.s Упс, току-що забелязах, че Венера е влязла вече в Стрелец :thumbsup:

Но...относно останалите?

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!! 60.gif

Нямам добри познания по астрология, за да си дам отговор засега сама какво е значението на всички тези планети в Скорпион, които са се "струпали" така странно сега?

Имаме:

Слънце в Скорпион

Луна в Скорпион

Меркурий в Скорпион - дори ретрограден.. g.gif

Венера в Скорпион

Марс в Скорпион

Юпитер в Скорпион

Здравей Жул,

Всеки човек притежава качествата и на 12-те знака в характера си, но най- силно са изразени качествата на Слънчевия му знак.

Този период, в който през знак Скорпион минават почти всички лични планети плюс Юпитер, който е социална планета, се характеризира със засилено влияние на Скорпионовите качества във всеки един от нас//+/проницателност, самокритичност, магнетичност, невъзмутимост,отговорност, независимост, интуиция, психологически умения, любознателност, загриженост, изследователски дух;/-/-безмилостност, ревност, властност, саркастичност, отмъстителност, нетолерантност, деспотичност, раздразнителност;във физиологично отношение бърз обмен на веществата и опастност от хранителни отравяния, от възпалителни процеси, от венерически заболявания и заболявания на половата система./, но особено силно тези качества се проявяват при Скорпионите, особено ако в наталните им карти има и планети.

В този момент тяхното влияние се засилва много чувствително.

"Това е момент за избавяне от страстите и главоломното пропадане в материята, момент на дълбока духовна и интелектуална криза, която може да доведе до преобръщане и себеосъществяване, в превръщане в Бял Скорпион, предпочитащ да унищожи себе си, отколкото да нарани другите.

Това е момент на драстична криза за душата Скорпион, която стои на ръба на дълбока пропаст и е в състояние или да прападне на дъното на пропастта или да литне като птица към небето; момент на дълбока промяна в троичната му природа, която се свежда до трите основни тела-Физическо/Физическо и Етерно тяло/, Емоционално/Емоционално, Астрално и Нисш ум/ и Ментално/Висш ум, Нисш ум и качества на Въображението/, чиято координация, отношение и дейност дават спецификата на човешкото съзнание.Тези три тела се наричат още Форма, Душа и Дух, които при Скорпиона могат да действат заедно и самостоятелно и човек трябва да ги изживее външно, чрез изява в обществото."Спас Мавров,"Пътят на пробудената душа"

Всички планети, които се намират в този знак ще му помогнат да реализира скорпионовата енергия за доброто на всички, да преодолее ревността, потайността, отмъстителността, стремежа към манипулация на хората около себе си /става въпрос за хора с по-ниско ниво на съзнание/, да използва максимално енергиите , с които разполага и да развие положителните качества на Скорпиона-проницателност, самокритичност, поемане на разумни рискове, осъзнаване на чуждата психика-мисли, желания, настроения;интерес към окултизма, към тайните и загадките на живота/възможно е за хора с високо ниво на съзнание/.

Слънцето ще го дари с творческия си импулс, с топлината и щедростта си и желанието за самореализация, с възприемчивостта си за вътрешна трансформация и бърза адаптация.

Луната- със силата на емоциите и способността си за възприемане на външните въздействия и реакция с цел приспособяване, със стремежа си за съхраняване на устойчивостта на вътрешните структури, с високата си чувствителност и способността си да реагира бързо на измененията в условията за съществуване, с желанието си за адаптация чрез обществено признание.

Меркурий -със взаимодействието и взаимообмена си, с усвояването на възприеманото, в търсенето на средства за самореализация, с лесното възприемане и запазване на информацията, със своето критично и рационално мислене и възможност за игнориране на нежеланата информация,опирайки се по-скоро на опита, отколкото на логиката.

Венера - с любовта и усета си към красивото, с възможността си за правилна оценка и избор, със своята силна и дълбока привързаност, с голямата си сила на подсъзнателните импулси, но и с дълбоко напрежение в чувствата и висока реагентност, която може да доведе до временна загуба на вътрешната опора при избора.

Марс-със своята активност и действие, породени от вътрешните подбуди /на Слънцето/ и съобразени с желанията му/избора на Венера/.Действието му е в състояние да измени света, да преодолее съпротивлението му, притежавайки бързи реакции и способност за концентриране на енергията и активно действие при реализация на поставените цели.

Юпитер- с желанието за израстване, за развитие, да експанзия и търсене на нови цели, със скрития си стремеж към самоотвърждаване, запазвайки привързаността си към традиционните/родовите / ценности, с широките възможности за трансформиране на вътрешната енергия във външно въздействие за самоутвърждаване в социалната среда, с разнообразните си окултни способности.

Линк към коментар
Share on other sites

Таня, незаменима си! Благодаря !!! :angel:

Много интересно - наистина времето е много ценно за трансформация! А колко време продължава това преминаване през скорпион?

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно - наистина времето е много ценно за трансформация! А колко време продължава това преминаване през скорпион?

Слънцето е в Скорпион от 24.10 до 22.11

Луна-от 19.11 до 21.11

Меркурий- от 03.10 до 08.12

Венера- вече е в Стрелец-от 18.11

Марс - от 24.11 до 06.12

Юпитер - от 27.10 2005 до 24.11.2006

:):smarty::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Е, има още десетина дни... Ама и аз, все със закъснение загрявам ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, може да се разбере, има такъв метод в астрологията, който се нари4а РЕКТИФИКАЦИЯ, с помощта на който според важни събития от живота може да се уточни точния час на раждане

Знам, че така се нарича, но не знам какви са тия различаващи се системи - роден съм между 18 и 24 часа, което прави асцендент от Близнаци до Дева - 4 възможности... обръщал съм се към 4 астролога и те изредиха всичките тези възможности... всеки беше уверен, че е прав и толкова убедителни бяха, че ми се стори, че всеки отчасти има право, но все пак не може да имам четвърен асцендент, нали? :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, ако човек не си знае часа и минутата на раждане, точността на наталната карта отива на кино. А и дали ако ги знае , съдейки по неясните спомени на родителите си, ще е винаги вярно...

Линк към коментар
Share on other sites

<_< Вчера гледах един филм за произхода на астрологията и например разбрах , че първите наблюдения на фазите на луната датират още от първобитни времена , а по - късно Вавилонците , развиват познанията си в астрология , при срещата си с Александър Велики , Вавилон и Гърция , обменят важни разбирания ,тайни и се ражда науката астрология , такава каквато я познаваме сега.

Интересни бяха проучванията на наталната карта на Исус Христос . Стана въпрос за съвпада на Юпитер и Сатурн . Бихте ли разказали малко повече за това , аз самата имам същия съвпад и много ме интересува . Иначе слънцето ми е в Близнаци .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Съвпад между Сатурн и Юпитер: Един вид - разширяване на трудностите! При чист и духовен човек може да бъде силно мощно продвижение в "Пътя"! При обикновен човек говори за препятствия, финансови затруднения. Успехът идва след много време и труд! Засегнати са най-силно от обществените икономически кризи!

Инка - ти си духовно фино момиче и при теб този съвпад носи силни вътрешни опитности и е предпоставка за развитие! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Я, я, кажи нещо и на мен, грешника - ама при мене са си баш трио - как беше, стелиум май че - Юпитер, Венера и Сатурн! Това нали са големи планети - и да не си зная часа, трябва пак да важат. А също имам и съвпад между Меркурий и Нептун и някъде четох, че би трябвало да ми е голяма каша в главата. Уж не съм съгласен, тъй като мога да боравя с подозрително количество инфо едновременно, ама като знам, че не постигам кой знае какво с това...

Линк към коментар
Share on other sites

Меркурий с Нептун предполага интуоитивно обагрено мислене. В зависимост о тцелиа хороскоп това може да води или до самозаблуда и празно фантазиране, или до един добър ум, който се позовава на висшите импулси на Любовта и се съобразява с тях!

За съвпада Сатурн - Венера - Юпитер - освен казаното в горния постинг, би трябвало да имаш трудности в любовните връзки, в изявата на любовта си! Но - ако това бъде отработено съзнателно, дава много силна комбинация - едно много дълбоко и сериозно отношение към Любовта, последователното следване, дълга стабилна връзка с жена, както и, спрямо духовните уения - стабилно последователно вървене по пътя на Любовта! Така че - зависи от съзнанието, което има този аспект- а и от целия хороскоп - само от един аспект малко може да се каже! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Влечение към тайните, задкулисните причини на видимите следствия! Стремеж към психология, окултизъм, към висшата любов! Силна интуиция и контролирани емоции! Това е при добри аспекти и вътрешна чистота! Зависи и от дома и знака, в който попада съвпадът, разбира се!

При напрегнати аспекти на планетите от съвпада, при вътрешна замърсеност и посредственост на дадения човек с такъв съвпад: Изкривена и невярна интуиция, емоционални проблеми, катаклизми и невъзможност за ясното им осъзнаване. Подсъзнателни проблеми, депресии, неврози, психози, фобии, влечение към зависимости!

Така че - еднозначност няма - всико звиси от качеството на съзнанието, през което се проявяват комбинациите от психични предразположености, символизирани от психохимизма на планетите, изявен матрично в характерите ни!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...