Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Благодаря ти ,Орли, за интерпретацията. :sorcerer:

Ще я имам предвид при астрологичните си консултации. :yinyang:

Таня, това което пиша, особено тук, в темит епо астрология, е абсолютно непрофесионално и аматьорско! Просто вземам тетрадката, в която си водя записки по време на лекциите по астрология при Румяна Кожухарова, и отварям. Поглеждам аспектите, за домовете и т.н., и най-вече преписвам, с малко мой синтез и влагане, разбира се!

Астрологията е твърде дълбока бездна, за да може да бъде разучена за няколко месеца... И аз, като всеки начинаещ,едва допрял се до обширното знание, си мисля че вече знам всичко... Но, ако продължа активно да уча тази звездна наука, след няколко години ще разбера, че знам все по-малко - защото кръгът ми на знание ще се е увеличил, а оттам и допирните му точки с непознатото също ще са се увеличили ...

Нещо форумът е малко замрял - не виждам активно писане от страна на много хора. А нали е място за обмен и взаимно обогатяване! Пишете, Астролози - споделяйте, не крийте знанието си! Има хора жадни да го попият!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Здравейте:)

Включвам се за първи път във форума.

От години изучавам различни астрологични книги и от източната и от западната традиция, но по една или друга причина знанията ми си остават хаотични и по-скоро липсва ми стройна система за анализ на картата.

В тази връзка ви моля да ме насочите към добър астрологичен курс, такъв, за който вие имате добри отзиви. Предпочитам езотерична астрология. Не проявявам интерес към курс, който разглежда аспектите само или предимно от материална гледна точка.

Благодаря ви предварително:)

П.П. Честито Рождество Христово на всички ви! Нека Христовия Дух ви напътства и закриля в живота ви! :)

Линк към коментар
Share on other sites

сайт на Емил Лещански

търся прогноза от Лещански за 2007-рак

Здравейте,

моля ви за съдействие.

Търся годишен хороскоп от Емил Лещаски за 2007 - зодия рак,

но съм затруднена , нищо не мога да открия

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

За мое огромно съжаление...много хора са си дали данните! :D

Въпреки това,аз виждам че тук има много любознателни и търпеливи астролози,затова ако случайно имате недостиг на данни,реших и аз да си дам моите. :) Казвам се Николета(Ники).Родена съм на 9 Април 1991 между 16.25-16.30 в Пловдив.Интересувам се от астрология(и прераждането),но е наистина сложна наука и за да я усвоиш,трябва да си изцяло отдаден на нея. Понеже аз нямам(за сега) възможност да се занимавам сериозно,затова и моля за помощта ви.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Иван1!

Бих ти препоръчала книгите на Авесалом Подводни, особено що се отнася до езотеричната астрология. На български обаче има преведени и издадени едва няколко книги, има няколко и в www.spiralata.net

Почти всички негови книги обаче можеш да ползваш безплатно, но в оригинал (можеш ли да четеш на руски?) на авторския му сайт www.podvodny.ru

Успех в усвояването на астрологията :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос ако може?! Така наречената черна луна-ако не се лъжа ЛИЛИТ- има доста важна роля в хороскопа, но не съм наясно каква точно. Как мога да разбера в кой дом и в коя зодия се намира моята при липсата на астрологична програма с новите планети и съзвездия...?Много ще съм благодарен ако някой знае. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Първо да изкажа радостта си че намирам това място...мисля че интереса ми е голям...та за това и го намерих хехе...

Значи...имам едно питане: Може ли някой да ми обясни малко повече за това чудо "десцендент"?

роден съм 05.01.1989 София 11:14 сутринта...проверих го в болницата която са ме раждали...само че не знам с детаили дали това е точния час...все пак би трябвало да има разлика от няколко минути между раждането и самото записване...а доколкото знам за точен час се смята момента на отрязване на пъпната връв...както и да е....

а ще ми е интересно ако някой напише и нещо като портрет за мен...ще се радвам...видях че по-назад е писано...

та...асцендента ми е риби доколкото знам и съм проверявал...(astro.com например)...разбрах и че десцендент-а ми е дева......нооо нищо повече (така де...искам да разбера какво следва от това)

просто каквато и информация да напишете ще е от голямо значение...ще задоволите интереса ми...поне донякъде...и ще съм ви благодарен...това мога да кажа...

Линк към коментар
Share on other sites

:o Интересувам се от повтарящите се неща в живота:предопределени ли са? Такова мнение изказва и известния писател Елиас Канети. Ако са кармично предопределени, то човек може ли да ги променя?
Линк към коментар
Share on other sites

Да, има цикличност - но от човек зависи как се проявяват нещата. Това, което вече не може да се промени - пак човек си го е създал в миналото.

Линк към коментар
Share on other sites

:o...цял живот бягям от самотата и силноемоционалната болка, но се повтаря нейното преживяване. Забъркването става по независещи от мен причини.Някои автори/Ч.Брео/ обясняват това с болка от минал живот.Тогава,питам се, какво е значението на данните за сегашното ми раждане и съответно разположението на планетите в този момент? Иначе всички ме мислят за силен овен и весел човек.
Линк към коментар
Share on other sites

Данните на сегашното ни раждане са резултат на нашите минали мисли, чувства и действия. Когато ние не разрешим даден проблем вътре в нас, той ни преследва и се проявява пак и пак. Често мислим, че сме му "избягали", но това не е така - ние не можем да избягаме от себе си. Но можем да го решим - Астрологията показва как, но от нас е волята, решимостта, смелостта и постоянството. За всеки човек съдбата му, картата му е най-доброто за неговата душа и развитието му.

А хора, които носят силна емоционална болка обикновено са силни хора : много по-силни от болката!

Линк към коментар
Share on other sites

:huh: Радиии, и вие ли така казвате? Хм. От 10 дни живея с неистова болка-един Човек ме остави, тук на земята, а той отиде в отвъдното...между нас е една голяма обич и страдание.Моля се да той да намери там покой.А ако може за себе си да намеря отговор на предишните въпроси , но не мога сама. Не искам да се чувствам наказана, виновна, изоставена...не е така ...изгорена, изпепелена се чуствам. Знам, че психоанализата ще ми бъде в помощ, но съм убедена, че нещата са в моята карма и са свързани с хороскопа ми. Можете ли да ми помогнете?Родена съм на 28.03.1955г.,понеделник-вероятно сутрин/като планирана операция/.
Линк към коментар
Share on other sites

Родена съм в централна столична болница т.е. в София. Много пъти съм питала родителите си за ориентировъчен час, но така и не ми казаха нищо/ аз и между тях се чувствах от малка много самотна и далечна/ Мое предположение е, че след като раждането е било с планирано цезарово сечение, то най-вероятно е било сутрин .

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ !

Линк към коментар
Share on other sites

Каква е точността на хороскопа, при положение, че детето е родено чрез секцио? Ако часът предварително е бил планиран от родителите, или тогава им е бил опресделен час в родилното? При това положение можем ли въобще да говорим за точен хороскоп?

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм запознат с медицинската термонология. Предполагам, че ако раждането е нормално, по позива на природата, и тогава жената или лекарят решат да изродят бебето чрез операция - поради страх от раждането на жената, или поради проблеми - тогава часът на раждане и хороскопът ще е точен.

Но - ако жената, ил имедиците планират раждането предварително, като запазят уговорен час, без да се съобразяват с природния импулс на позив за раждане? А този импулс и раждане идват неслучайно в определен момент, предполагам. Тогава планетното и звездно съчетание отговаря на психоматрицата, която въплъщаващото се съзнание носи от предно съществуване, отговарят на кармата му! И - ако този момент бива нарушен чрез планирано раждане с операция, при което няма родилен импулс - тогава за какъв хороскоп въобще може да се говори, за каква точност? Или - освен ако моментът избран от родителите или лекарите, или от "случайното" наличие на свободен час за раждане в дадена болница - ако този момент също влиза в неслучания кармичен план на идващата душа... Не знам, интересно ми е какво мислите по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо случайно. Независимо как е планирано секциото, независимо дали е отклонение или не от природните закони - имаме раждане. Часът на проплакване или прерязване на пъпната връв (разликата е обикновено секунди) е времето за което се строи хороскопа, независимо дали е секцио или не. Дали е правилно или не да се прави секцио, това е вече друг въпрос - но хороскопа се строи за раждането - фактическото.

Линк към коментар
Share on other sites

:o планираната операция/секцио/ е без нормалните позиви на идващото дете.Причинатае е неуспешното предишно раждане на майка ми и нежеланието , а разбира се и лекарската препоръка предвид размерите на бебето и майката. При всичките ми питания/а те не бяха малко/ се мълчеше по въпроса за часове и ден от седмицата.Разказваше ми се само за след оперативншя период. Убедена съм, че има изход и можете да победите със знанията си и мисленето си.
Линк към коментар
Share on other sites

РАДИ, какви събития биха били в полза на предложеното?Последното вече го разбрахте и предхождащото е видно от приложеното мое стихотворение, посветено на човека, когото обичах и исках много да му помогна. Не успях.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...