Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Исках да попитам как мислите дали е подходящо да се склучва брак при луна в Стрелец? Знам, че най подходящо е когато луната е в Телец, Рак и Везни, но тази година почти винаги когато луната е в тези знаци е намаляваща, а при намаляваща луна никакви такива начинания не са за предприемане.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В стрелец не, Луната трябва да е във фиксиран знак-в Лъв също е добре.В краен случай може и в кардинален, но не и в подвижен.

П.П В темата за Елективната астрология пуснах материал, в който има указания как да се подбере най-подходящият ден за брак.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм!

Стрелецът не само е подвижен знак, но като се отчете и неговата свободолюбивост, особено спрямо обвързване на партньори - не, едва ли ще е добре.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А какво ще кажете, при положение, че луната е в дева? Подходящо ли е за такова начинание? Някъде бях чела, че при луна в дева има голяма вероятност за ранна смърт на единия от двамата партньори. Другаде пък четох, че при луна в дева се създвали много хармонични и здрави отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Девата е подвижен знак и не е подходящ за сключване на брак.За такова начинание е добре Луната да е във фиксиран знак (без Скорпион); някои от кардиналните знаци (Рак, Везни) също са подходящи.В "Елективна астрология" има указания за подбиране на дата при сключване на брак.Не само позицията на Луната е важна. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един въпрос, който дори не знам как точно да го формулирам.

Все пак ще опитам

Дали при родените преди навършване на 9 месеца има значение влиянието на звездите и планетите.

С една дума как се сформира хороскопа при седмаците. Все си мисля, че има някакво значение.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един въпрос, който дори не знам как точно да го формулирам.

Все пак ще опитам

Дали при родените преди навършване на 9 месеца има значение влиянието на звездите и планетите.

С една дума как се сформира хороскопа при седмаците. Все си мисля, че има някакво значение.

Раждането си е раждане, и с поемането на първия дъх се поема и енергията на планетната конфигурация. Обстоятелствата около седмачетата могат да се прочетат в преднаталаната космограма, където Луната е в мутабилни знаци и често наранена от аспекти с Марс и Сатурн, а Луната е в последната си четвърт.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам един въпрос, който дори не знам как точно да го формулирам.

Все пак ще опитам

Дали при родените преди навършване на 9 месеца има значение влиянието на звездите и планетите.

С една дума как се сформира хороскопа при седмаците. Все си мисля, че има някакво значение.

Mdrya, независимо дали става въпрос за седмаче или не, раждането е факт.В съответния миг планетите са "застинали" на точно определено място, формирайки звездната карта на индивида.За да избърза душата, значи има защо.Тя сама избира подходящия момент на появата си тук в зависимост от задачите, които си е поставила.

Хороскопът им се формира по същия начин както и на тези, които са нормално износени, т. е. 10 лунарни месеца.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Това за хороскопа го разбрах но питах за тези обстоятелства около седмачетата за които говори Вендор

цитат "Обстоятелствата около седмачетата могат да се прочетат в преднаталаната космограма, където Луната е в мутабилни знаци и често наранена от аспекти с Марс и Сатурн, а Луната е в последната си четвърт."

Линк към коментар
Share on other sites

Това за хороскопа го разбрах но питах за тези обстоятелства около седмачетата за които говори Вендор

цитат "Обстоятелствата около седмачетата могат да се прочетат в преднаталаната космограма, където Луната е в мутабилни знаци и често наранена от аспекти с Марс и Сатурн, а Луната е в последната си четвърт."

Подобни показатели могат да се наблюдават в преднаталния хороскоп или по-точно казано в космограмата в момента на на зачеване. Най-ясна картина се получава когато се разгледа хороскопа на майката, съответно 5-ти дом при първа бременност и най-вече Луната, нейната позиция и аспекти в транзитната карта, защото тя пряко е свързана с бременността и износването на плода. Като акценти в знаците може да има нараняване или "злосторни'' планети в Рак и Телец. Струпването на планети в ъглите позиции на хороскопа също е притеснително при такива ситуации.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

можете ли да ми кажете как се тълкува съвпада на Луната и Северния възел?

Благодаря предватително :)

Доколкото ми е известно, всички планети в съвпад със Северния възел са индикация за духовен растеж, пробуждане и стремеж към развитие. Обратното, съвпадите с Южния се тълкуват повече като липса на мотивация за развитие в символизираната от планетата област.

Когато Луната е в съвпад със Северния възел са налице събития, даващи развитие в областа на емоционалните потребности, чувството за сигурност, дома, семейството, публиката...и всички останали сфери, свързани с лунното влияние.

Знакът в който се случва съвпадът ще покаже по какъв начин се проявява това влияние, а домът в който попада - онази област от живота, която ще бъде засегната.

да и аз така мисля

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм на същото мнение :D .

Планетите в съвпад със Северния възел показват необходимост от напредък и от научаване на даден урок. Те показват съставената за настоящия живот програма за развитие. Роденият би могъл да я изпълнява или евентуално да я отхвърли и отложи (като се върне, примерно, към опитностите разкрити от опашката на дракона, т.е. южния възел). Тогава се очаква главата на дракона да остане като индикация за следващото прераждане.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте не разбирам ама нищо от астрология гледах едно предаване по телевизитя гостуваше Алена и разказваше за кармичнио числа и предопределеност вие по- разбиращите акво бихте могли да ми кажете родена съм на 04.09.1988 г и се казвам Мирела :) .Освен това прочетох за асцендент и че трябва да се знае часа и минутите на раждане за мое най голямо съжеление няма как да знам поради субективни причии.

Shadou, без часа на раждане и месторождението астрологията нищо не би могла да каже.Часът на раждане можеш да видиш в регистрите на болницата, където си родена, както и в служба ГРАО на кметството.Другият начин (ако първите два са изчерпани) за установяването му е ректификацията.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Shadou, без часа на раждане и месторождението астрологията нищо не би могла да каже.Часът на раждане можеш да видиш в регистрите на болницата, където си родена, както и в служба ГРАО на кметството.Другият начин (ако първите два са изчерпани) за установяването му е ректификацията.

[/quot

Родена съм в Добрич ,а няма как да разбера часа по горе спометите само за последния начин не знам какво представлява. ;););)

Линк към коментар
Share on other sites

Ректификацията е астрологичен метод за установяване на точния час на раждане.Лично аз използвам ректификация чрез минали важни събития (брак, развод, раждане/смърт на дете, първо излизане зад граница, прием във ВУЗ, преместване, пожар в дома, преживении операции, травми, раждане/смърт на брат/сестра, раждане/смърт на родственици и пр.Този метод съгласувам с Везните на Хермес.

Все едно ми пишете на патагонски сега кандидатствам във ВУЗ във Варна право в Свободния ВСУ

:huh:;):huh:;)

Благодаря за отговора всепак

Добре, ще се опитам да обясня малко по-ясно.За да се направи ректификация (установяване на точния час на раждане с помощта на астрологията), е нужно астрологът да знае гореспоменатите важни събития от миналото на човека, на когото се прави.Разбира се, може някои от тях да не са се случили или да има други.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте на всички! Първо искам да изкажа че съм възхитена от това което правите, а то не е никак малко. За жалост съм начинаеща в астрологията . От вчера се каня да се регистрирам и ето най-сетне се престраших.. Направих си личен хороскоп, но за жалост не успях да го разгадая, въпреки че прочетох всички възможни дадени от вас материали. Това е ... Когато човек не е достатъчно компетентен по дадена тема... всичко му куца и гледа като препариран... Затрудни ме тълкуването на неща от сорта: Слънце в Телец. 2-ри дом - във Водолей. Слънце - квадрант Юпитер. Това не мога да го разбера. Ех... поне от всичко неясно, 1 единствено нещо ми се изясни моя ASC - козирог. :) Ако е възможно да дадете някакви обяснения ще съм ви мн благодарна. Извинявам се за неудачния въпрос който поставям... :(

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Priestess!Ще започна от асц. ти - козирог.Този знак се характеризира с отговорност, амбиция, деловитост, перфекционизъм, практичност, предпазливост, въздържаност, властност, независимост, инат, стремеж към управление, известна мрачност.Но това задължително трябва да се види и в картата.По-горе само изброих основните качества, характерни за този знак.Слънцето в телец също дава решителност, упоритост, постоянство, отговорност, съвестни работници са телците като цяло.Във втори дом говори за преуспели родители, вероятно произхождаш от богат дом или ще имаш такъв.Финансовият успех е важен за теб, обичаш разкоша, собствеността ти издава положение.Квадратът към Юпитер говори за известен егоизъм, високомерие, склонност към угаждане, сляп оптимизъм, също е възможен.Но това е тълкуване на парче, което е абсолютно погрешно.Трябва да се гледа цялата карта.Вероятно ще откриеш в поста ми неща, за които ще кажеш, че не са така.Това е така, защото нямам картата ти пред себе си.Дадох ти само основните тълкувания на Асц., положението на Слънцето и квадрата към Юпитер.Но не знам къде се намира последният, нито какви са другите аспекти.Затова те съветвам да гледаш нещата цялостно.Ако възникнат други въпроси, питай.Ще се радвам, ако мога да помогна.А и колегите ще се включат, надявам се.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте нова съм във форума много ми допадна и реших да се регистрирам .

Имам едно въпросче ще съм благодарна , ако някой ми отговори защо в различните сайтове ми дава различен Асцедент ? :( Ако някой може да ми каже кой точно ми е ще съм много благодарна .

Родена съм на 30.11.1984 6 и 45 сутринта в Варна това е надявам се някой да помага , че на едното място казва Стрелец на другото Козирог и аз се обърках :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според четирите програми (ЗЕТ8 ЛАЙТ, ЗЕТ ГЕО, Астролог32, Антарес 7.5), с които работя Асц. Ви е 00 градуса и 19 минути в стрелец.Не е козирог със сигурност.По-скоро сте на границата на стрелеца и скорпиона.Но асц. е в стрелец - в самото начало на знака.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много това значи , че гледам асцедент Стрелец или не може да се каже със сигурност има и част от Скорпион ?

Мерси и се извинявам , че питам пак , но за мен е важно за да знам какво точно да чета и уча :)

Линк към коментар
Share on other sites

Асцендентът Ви е на 0 градуса и 19 минути в стрелец.Опитах се да обясня откъде може да е дошла заблудата.Но е стрелец, със сигурност.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Olq3 :)

Стрелец със Асцеденст Стрелец никак не ми харесва и луна във Риби :)

Малко инфо може ли ?

И по принцип знаети ли някой , който прави пълен хороскоп, ще съм благодарна на отговори. Лек ден ви желая :)

Линк към коментар
Share on other sites

В кой дом са Слънцето и Луната?Слънцето в 12 дом действа различно от Слънце в 1 или 2.Същото важи и за Луната - в зависимост от това дали попада във 2 или 3 дом, тълкуването е различно. И тук има хора, правещи пълни хороскопи.А по принцип, има сайтове на професионални астролози, които предлагат тази услуга.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

Слънцето ми е в 1-во дом а Луната-2-ри.

Зная , че има сайтове , но не знам къде точно са добри тъй като има и доста комерсилни.

И ти благодаря за бързия отговор. :)

Да не би аз да не съм наясно , че май взех да се обърквам , защо дом ?

Аз това го гледам в личния хороскоп , който пресметнах тук във форума.

Или трябва да гледам в домовата система ? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...