Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Здравей :)

Слънцето ми е в 1-во дом а Луната-2-ри.

Зная , че има сайтове , но не знам къде точно са добри тъй като има и доста комерсилни.

И ти благодаря за бързия отговор. :)

И се извинявам за копването на въпросите от нет-а е ?)

Не знам как да ги изтрия

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Стрелецът предполага една общителна, ентусиазирана, възприемчива натура, ведра, общителна и честна.Слънцето, поставено в първи дом, дава индикации за упоритост, воля, оптимизъм, желание за лидерство, смелост.Луната в риби е една от най-отзивчивите и състрадателни Луни в зодиака.Понякога може би проявяваш наивност, възможно е да имаш склонност да се самосъжаляваш на моменти.Не умееш да разглеждаш хладно и безпристрастно нещата, защото ти пречат емоциите.По всяка вероятност си доста романтична, състрадателна към онеправданите, стремиш се да им помагаш.Възможно е да имаш и нюх към бизнеса, тъй като Луната е в екзалтация във втори дом.Там, където е Луната, се предполага, че ще има доста промени.При теб те са свързани с финансовото положение, което е важно за емоционалната ти стабилност.

Това е една съвсем кратичка интерпретация на Асц. и Слънце в стрелец в 1 дом и рибешка Луна във 2.Но трябва да се гледат и аспектите, които сключват.А това няма как да стане без да се взема предвид цялата карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Olq3 Благодаря ти найстина много си отзвичива дано има все повече хора като теб ! :)

Аз се опитах да си направя такава карта , даже намерих един сайт , но е на ен а аз не разбирам :(

Разгледах доста в форума има доста полезна информация , но и в повечето случай значенията дори на Планетите и домовите системи не съм срещнала подробно на Бг .Аз лично много се интересувам от Астрологията има и ключов момент в Таро-то а то ми е любимо. :)

Ти можеш ли да ми направиш такава карта ?

Каквото е необходими ще направя , но найстина имам огромно желание а не мисля , че мога да се справя сама !

Виждам , че ги разбираш нещата та за това те питам де . Благодаря ти още веднъж и извинявай , ако съм била по нахалничка с въпросчетата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако става въпрос за построяване, да мога, но предполагам, че не за това иде реч.Тълкуване на картата вероятно искаш, но мисля, че е по-добре да минем на лични съобщения.Ако желаеш, можеш да оставиш данни и тук.Педполагам, че и някой от колегите ще се включи.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ето давам и тук инфо :)

Родена в Варна на 30.11.1984 в 6 и 45 сутринта.

Слънце 8/10 в Стрелец

Луна 6/39 в Риби

Меркурий29/8 в Стрелец

Венера 10/25 вКозирог

Марс 10/53 в Водолей

Юпитер 14/23 в Козирог

Сатурн 21/18 в Скорпион

Уран 13/28 в Стрелец

Нептун 0/18 в Козирог

Плутон 3/27 в Скорпион

Домова система.

1-ви дом /АСЦ/О/20 В Стрелец

2-ри дом2/27 в Козирог

3-ти дом 10/14 в Водолей

4-ти дом /ИС/17/24 В Риби

5-ти дом 17/36 в Овен

6-ти дом 11/4 в Телец

7-ми дом ДЕСЦ 0/20 в Близнаци

8-ми дом 2/27 в Рак

9-ти дом 10/14 в Лъв

10-ти дом /МС/ 17/24 В Дева

11-ти дом 17/36 в Везни

12-ти дом 11/04 в Скорпион

Аспекти на планетите.

Слънце квадрат Луна (орбис-1-31)

Слънце секстил Марс (2-43)

Слънце съвпад Уран (5-18)

Луна тригон Плутон (3-11)

Меркурий съвпад Нептун (1-10)

Венера съвпад Юпитер (5-02)

Марс секстил Уран (2-35 )

Нептун секстил Плутон (3-08)

Който желае едно упражнение за него :)

Ще съм благодарна на мнения !

ХУбава вечер :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Здравейте! Вълнува ме един въпрос, но не знам къде да потърся отговора, затова го задавам тук и ако някой може да ми даде информация ще съм му много благодарна! Въпросът е следният: Ако бебе е родено в седмия месец от зачеването си дали в действителност е зодията на месеца, в който се е родило:) Малко оплетен въпрос, но се опитвам да отгатна характеристиките на коя зодия носи един специален за мен човек, роден е на 28.02, но е седмак, дали е зодия Риби или зодията според 9-тия месец, ако изобщо може да се гадае в кой точно ден и месец е трябвало да се роди...Дано има някакво обяснение:) Ако трябва нещо допълнително да разясня, ще се отзова. Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Хороскопът е звездната карта в момента на раждане на човек, не на зачеването му. Има тясна връзка и взаимодействие между душата и звездните силови линии и констелации в момента в който тя слиза на Земята. Зодиакалните знаци са различните порти, през които тя би могла да мине. Приятелят ви е зодия Риби.

Когато (и ако) се интересуваме от хороскоп на зачатието- тогава е много съществено дали е седмаче, да. Възможно е тази карта да съдържа важна допълнителна информация, обаче е почти невъзможно да се разбере, кога точно е станало зачеването. Раждането поне е ясно. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Хороскопът е звездната карта в момента на раждане на човек, не на зачеването му. Има тясна връзка и взаимодействие между душата и звездните силови линии и констелации в момента в който тя слиза на Земята. Зодиакалните знаци са различните порти, през които тя би могла да мине. Приятелят ви е зодия Риби.

Когато (и ако) се интересуваме от хороскоп на зачатието- тогава е много съществено дали е седмаче, да. Възможно е тази карта да съдържа важна допълнителна информация, обаче е почти невъзможно да се разбере, кога точно е станало зачеването. Раждането поне е ясно. :D

Много благодаря за отговора, зарадвахте ме много:)) Зодия Риби са ми слабост:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте,

Пускам първата си тема в този форум и очаквам компетентни отговори от хора занимавали се астрология ;) Искам да ви попитам за комбинацията от Асцедент, Луна и Плутон в Скорпион. Като мъж ме интересува дали таззи комбинация влияе силно върху чувсатвата ми. Назвсякъде чета, че скорпиона внася силна емоционалност в характера. Това при мен е вярно до някъде, но възможно ли е да бъде опасно. И осве това знам, че скорпиона е най-сексуалния знак, според вас комбинацията добра ли е за силен любовник като се има предвид, че имам Венера в Лъв и Марс в Овен? Аз познавам уменията си, но нека разберем и какво казва астрологията ;)

Редактирано от maverick88
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!От доста време съм само читател,но реших ,че ще е още по-интересно да се регистрирам и обменям мнения с останалите във форума.Интересум се от астрология,но имам още много да се уча. Въпросът ми е свързан с СЛВ разположен в 2 дом в стрелец . Луна , Марс,СЛВ правят тау-квадрат,съответно в 8,10,2 дом Венера,Марс,СЛВ -също и отново в 8,10,2 дом. Много бих се радвала,ако някои ми помогне с коментари и съвети .Чела съм ,че тау-квадратите са важни аспекти,но при участието на СЛВ това пак ли е така? Благодаря предварително на тези,които ще отделят от времето си за да отговорят.

Линк към коментар
Share on other sites

Синди, хайде да не гадаем. Нужни са данните, за да се състави звездна карта. Без нея няма как да ти се отговори. Има отделна тема, посветена специално на Лунните възли.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Синди, хайде да не гадаем. Нужни са данните, за да се състави звездна карта. Без нея няма как да ти се отговори. Има отделна тем, посветена специално на Лунните възли.

Sori,не бях сигурна за точното място на въпроса ми и затова ще го преместя .

Редактирано от sindi
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте! Бихте ли могли да разгледате моя хороскоп? Родена съм на 6.6.1982г. във Варна в 13:45. Благодаря :v:

Здравейте,

Ако искате някой от желаещите да ви направи публично видим хороскоп с илюстрации и тълкуване, моля пишете тук. Дайте точни данни - име, дата на раждане, място на раждане и час+минута на раждане. Имайте предвид, че анализа който получите ще бъде на доброволни и учебни начела. Тук задачата ни няма да бъде да правим подробни професионални хороскопи, а по-скоро да покажем възможностите на астрологията и всички да се учим един от друг, да събираме опит, да създаваме нови приятелства и мостове между хората.

Нека да започнем от Флори. :)

Иво

седнах да ги изчислявам и до никъде не стигнах освен че числото ми е 8 моля някой ако желае да го направи тоз хороскоп предварително благодаря Васко димитров Димитров 9 май 1956 година в град Пловдив за час и минута не знам

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, вече няколко пъти чета вашите форуми и наистина ми е много интересно. Ако на някой от вас му се занимава, това са моите рождени данни;

17.11.1978г. 01:15 гр. Пловдив Какво ще кажете за моят хороскоп

Линк към коментар
Share on other sites

Много неща могат да се кажат като напрлимер че си интровертен, но чувствата ти са дълбоки, че имаш склонност да се изолираш, да живееш в миналото, възможно е и да е имало трудно раждане, тъй като Сатурн е на самия ти Асц. Трябва да си абсолютно сигурен в часа, защото защото Марс и Сатурн са на границата между два дома. Ревността и потайността също не са ти чужди, доста често преценките ти са на база емоции. Кажи какво те интересува, за да знаем какво да гледаме, защото много може да се пише и говори върху един хороскоп.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Много неща могат да се кажат като напрлимер че си интровертен, но чувствата ти са дълбоки, че имаш склонност да се изолираш, да живееш в миналото, възможно е и да е имало трудно раждане, тъй като Сатурн е на самия ти Асц. Трябва да си абсолютно сигурен в часа, защото защото Марс и Сатурн са на границата между два дома. Ревността и потайността също не са ти чужди, доста често преценките ти са на база емоции. Кажи какво те интересува, за да знаем какво да гледаме, защото много може да се пише и говори върху един хороскоп.

Истината е, че нямама определен въпрос. Просто от няколко месеца се чуствам така, че всеси момент нещо страшно ще се случи, а определена причина няма. Не съм човек, който изпада в депресии и винаги съм усмихната пред другите хора, но тази тревожност непрекъснато ме побърква. Не вярвам на врачки и гадатели и за това не търся тяхно помощ. Смятам, че астрологията е сериозна наука и когато в един хороскоп има дадености за едно или друго да се случат, винаги има някакво решение, с което може да се намали или облекчи дадено негативно влияние. Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Скорпионът е една прекрасна зодия. Най-важното е да не се плашиш от себе си. :P

Силно интелектуална натура, обичаш общуването, приятелите и пътуванията, понякога може би си прекалено субективна в преценките си. Препоръчвам ти да отстъпваш, когато не става дума за сериозни неща, вместо да отстояваме за нещо, за което всъщност няма голяма полза дали го приемаме или не.

Препоръчвам ти да се запознаеш с характеристиките на планетата Сатурн и да потърсиш всички нейни положителни страни и да се опиташ да ги намериш в себе си и ако някоя от тях ти хареса, да си пожелаеш да я изграждаш все повече и така често пъти се сещай за нея и в дадени ситуации пробвай да я влагаш в опита си. Проблемът при Сатурн е, че понякога той крие доброто си и иска другите да му помагат, но ако самият той се стабилизира, може много неща да направи. Помисли си какъв искаш да е съвършения човек, съвършената жена, с обноските си към другите, с мисленето и чувствата си, и се помъчи да бъдеш като нея, напук на другия свят, който не е такъв.

Страстна в любовта и емоциите. : )) Имаш силна интуиция, само трябва да й позволиш да се проявява.

При Скорпиона опасността е, че обожда другите, защото обожда самия себе си. Ако спре да прави едното, ще спре да прави и другото. Често пъти си мислят, че те са точният пример за подражание и изискват от другите безапелационно съгласие.

За страха - не е твой. Прояви силната си воля и го изхвърли от себе си! Така, както би направила с врачката, която иска да ти предвиди бъдещето до седмото прераждане напред. : ))

Мисля, че четенето на духовна литуратура ще е полезно за повишаване вибрациите на цялостния хороскоп, както и повече вяра в себе си.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Скорпионът е една прекрасна зодия. Най-важното е да не се плашиш от себе си. :P

Силно интелектуална натура, обичаш общуването, приятелите и пътуванията, понякога може би си прекалено субективна в преценките си. Препоръчвам ти да отстъпваш, когато не става дума за сериозни неща, вместо да отстояваме за нещо, за което всъщност няма голяма полза дали го приемаме или не.

Препоръчвам ти да се запознаеш с характеристиките на планетата Сатурн и да потърсиш всички нейни положителни страни и да се опиташ да ги намериш в себе си и ако някоя от тях ти хареса, да си пожелаеш да я изграждаш все повече и така често пъти се сещай за нея и в дадени ситуации пробвай да я влагаш в опита си. Проблемът при Сатурн е, че понякога той крие доброто си и иска другите да му помагат, но ако самият той се стабилизира, може много неща да направи. Помисли си какъв искаш да е съвършения човек, съвършената жена, с обноските си към другите, с мисленето и чувствата си, и се помъчи да бъдеш като нея, напук на другия свят, който не е такъв.

Страстна в любовта и емоциите. : )) Имаш силна интуиция, само трябва да й позволиш да се проявява.

При Скорпиона опасността е, че обожда другите, защото обожда самия себе си. Ако спре да прави едното, ще спре да прави и другото. Често пъти си мислят, че те са точният пример за подражание и изискват от другите безапелационно съгласие.

За страха - не е твой. Прояви силната си воля и го изхвърли от себе си! Така, както би направила с врачката, която иска да ти предвиди бъдещето до седмото прераждане напред. : ))

Мисля, че четенето на духовна литуратура ще е полезно за повишаване вибрациите на цялостния хороскоп, както и повече вяра в себе си.

Поздрави.

Благодаря ти за прекрасните думи. Смятам да те послушам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Аз искам да попитам, на кой аспект се казва "пръст на съдбата"?

Знам само, че е квинконкс-150градуса, но между кои планети, и в линия хороскоп на един човек ли се гледа или между планета на единия партньор и планета на другия в наталните им карти?

Моя сатурн е на 151 гр. от този на партньора, това какво означава? :hmmmmm:

Ако има писано досега по тези въпроси в други теми на форума, моля да ме насочите!

Благодаря ви! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Аз искам да попитам, на кой аспект се казва "пръст на съдбата"?

Знам само, че е квинконкс-150градуса, но между кои планети, и в линия хороскоп на един човек ли се гледа или между планета на единия партньор и планета на другия в наталните им карти?

Моя сатурн е на 151 гр. от този на партньора, това какво означава? :hmmmmm:

Ако има писано досега по тези въпроси в други теми на форума, моля да ме насочите!

Благодаря ви! :feel happy:

Куинконс е отстояние от 150 градуса между две планети. Той е минорен аспект и е натоварен кармично. Трябва да се отчита в отделна карта, но по-голяма роля определено играят главните аспекти, за това и се наричат така. Истински важни в синастриите, съпоставянето на две карти са главните аспекти, особено когато точността им е под градус. Общо взето е излишно главоболие да се разглежда куинконс в синастриите,когато е и между тежки планети,два Сатурна, освен ако не е съвсем точен, примерно до към половин градус.

Една важна конфигурация в един хороскоп е Йод - две планети в секстил помежду си и същевременно и двете в куинконс към трета. Последната планета, която образува куинконсите често се нарича "Божия пръст", тя е като чувствителна точка, отразяваща необходимостта от действие. За това конфигурацията се нарича също и пръст на съдбата.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Една важна конфигурация в един хороскоп е Йод - две планети в секстил помежду си и същевременно и двете в куинконс към трета. Последната планета, която образува куинконсите често се нарича "Божия пръст", тя е като чувствителна точка, отразяваща необходимостта от действие. За това конфигурацията се нарича също и пръст на съдбата.

Моят Плутон 13гр. дева в 1 д. е на 61гр. от марс и нептун- скорпион 14гр. ,стелиум са в 3д., отделно марс и нептун са на 151гр. от Юпитер, който ми е в 8д. овен 15гр., а Юпитер е на 148гр. от Плутон - това Йод ли е и какво показва?

Линк към коментар
Share on other sites

Вики,аз имам визуална памет,та няма как да си го представя това,което си написала,освен,ако не го начертая,но йодът е точно равнобедрен триъгълник. Две планети са в секстил (61 гр.също си е секстил,защото си е в орбис) и тези две планети,всяка от тях е в куинкокс с трета.Ей,тая третата планета си е много важна.Тя си е рамо на конфигурацията,подобно на тау-квадратурата.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...