Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Астрология. Въпроси от начинаещи.

Ако сте начинаещ в изучаването на астрология, задайте своя въпрос тук.

По-напредналите могат да отговарят или да дават своите препоръки и мнения.

искам да си видя наталната карта родена съм на 20,06,1970г 21,40ч с.ш42,39 и.д27,44 може ли да ми помогне някой? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Rе:Бихте ли казали нещо за съвпада на ПЛУТОН И ВЕНЕРА в картите на двама

Уважаема Мари -Жармен,

обикновенно се стига до приблизително такива текстове

Съвпад-Венера и Плутон-Страстни любовни връзки и приключения.Родените са чувствени ,еротични,ревниви.Отмъстителни,когато са наранени или измамени.

Аспекта показва раздели ,разводи.Страдание,мъка от загуба на любов

Аз лично не бих Ви дал такъв отговор.

Зависи къде се намират в отделните натални карти ,каква характериктика имат в натала аспектите им и чак тогава бих ги разглеждал синастрично.Общото е че възниква некотролируемо възбуждане и в двете планети.Възможни са огромни оттоци на енергия от единия към другия партньор-това действа доста изтищително.Възможно е вашето държане да е доста занимателно шоу за околните.Разбира се там където е Венера ние ще получаваме нашите истински наслаждения,а там където е Плутон ще възникват трудности от който ще трябва да се измъкваме сами.Элементарен отговор аз не знам за случая.

Нека чуем и други мнения.

Не съм се спирал на огромната трансформираща роля на Плутон.Във всички случай Венерата я очаква трансформация -Плутон ще се погрижи за това .Дали тя ще е приятна или не от даните не може да се каже .Възможно е да става дума не за любов, а за творчество в дадена област.,за нови утвържаващи нашата личност виждания за нещата около нас.

С уважение :

К.Петров

PS-Срещнах изказано мнение за свободната човешка воля.Сигурно поне аз няма да открия нещо ново в постановките й .Но!:

-Да такава има.

-Да ние я упражняваме.

-Да тя се подчинява на най -демократичния закон в космосаТова е закона за свободата на всички наши действиея или т.н. закон за Кармата.-

-Да съществуват ограничения .

-Да те са причинени от самите нас.

-Да но никой не може да стане примерно кола ,самолет или звезда -само използвувайки свободата на волята си.Никой не може да промени коренно битието си.Ние слизаме ,като завършени същтности/вечеконструирани/за изпълнение на нашите задачи.В този смисъл възможностите ни за проява на свободна воля са все пак ограничени в рамките на земните ни вэзможности.Неограничени са възможностите ни за промяна в нашите схващания за заобикалящият ни свят ,тъй като това е света на нашите илюзий/Мая/Тук на земята ние строиме новите си модели за същтноста на всичко което ни интересува.

Вижте, и мнението на генетиката-как влиаят наследствените белези.Ето Ви и примера с Майкъл Джексън-неговата свободна воля пожела белият цвят за негърската му кожа и...успя но докъде го доведе успеха.

Когато получавах първите си резултати от прилагането на принципите на хипотезата за дълбоката научностна същтност на астрологията аз също бях очуден и донякъде стреснат.Това което говоря не противоречи на нищо достигнато от човешкото съзнание.

Ако Гостът се представи и се съгласи на провеждането на един чист эксперимент ,бих се съгласил да участвувам.Всъщност всичко което казвам във врезка с използването на векторите в астрологията е точно заради конкретния сблъсък с всяко различно мнение

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Ива_*

Здравейте,

оказа се, че майка ми не е успяла да види точният час, в който съм родена (защо ли не си е гледала часовника :hmmmmm: ) Тар тя ми каза, че съм родена между 8,00 и 8,30 сутринтал Изчислявайки с единият и сдругият час се оказва, че има два различни асцедента :unsure: Сега незнам кой ми е сцедента - не че някой от тях ми харесва, но все пак! Може ли някой да ми каже къде да прочета повече относно асцедента и как по-точно да го изчисля ... малко съм объркана :( до момента само за зодията си бях чела - а сега планети, асцеденти и ... ах да още един въпрос - понякога две планети влияят на личноста противоположно, кое е вярното?

Благодаря :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Астрология. Въпроси от начинаещи.

Ако сте начинаещ в изучаването на астрология, задайте своя въпрос тук.

По-напредналите могат да отговарят или да дават своите препоръки и мнения.

ЗДРАВЕЙТЕ!!!

ОТ СКОРО СЪМ ТУК И МИ Е МНОГО ИНТЕРЕСНО!ИСКАМ ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ВЪЗМОЖНОСТА ЕГОИСТИЧНО ДА ПОПИТАМ ЗА СЕБЕ СИ :unsure: НАКРАТКО:

ОТ ИЗВЕСТЕН ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ МИ СЕ СЛУЧВАТ ЛОШИ НЕЩА,НАКЪДЕТО И ДА ПОГЛЕДНА ,САМО НЕПРИЯТНОСТИ И РАЗПРАВИИ....ВСЪШНОСТ ЦЕЛИЯТ МИ ЖИВОТ ДО ТУК Е ДОСТА ЗЛОПОЛУЧЕН!ПОМОЛИХ ДА МИ НАПРАВЯТ ХОРОСКОП И МИ КАЗАХА САМО,ЧЕ СЪМ КАРМИЧНО ОБРЕМЕНЕНА :unsure: МНОГО ВИ МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕ МИ С МАЛКО ЯСНОТА ПО ВЪПРОСА,ВЯРВАМ,ЧЕ ТУК ЩЕ НАМЕРЯ,ДОБРИ ХОРА,КОИТО ЩЕ МИ ПРОТЕГНАТ РЪКА!

РОДЕНА СЪМ В ГРАД СОФИЯ НА 30,05,1969Г. В 5,30 СУТРИНТА

АКО НЯКОЙ ПРОЯВИ ИНТЕРЕС И ИМА ЖЕЛАНИЕ,МНОГО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА!!!

ВЯРВАМ ВЪВ ВАС!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

niakoi moje li da mi kaje kakvo znachi tova az sum absoluten neveja v taia oblast i nishto nerazbiram no mi e mnogo intersno da razbera neshto za sebe si-ako niakoi sluchaino mi otgovori neka vse edno obiasniava na malko dete taka che da go razbere .blagodaria predvaritelno

Слънце 18 57' Слънце в Риби

Луна 8 50' Луна във Везни

Меркурий 27 08' r Меркурий във Водолей

Венера 5 42' Венера във Водолей

Марс 5 52' Марс в Близнаци

Юпитер 0 21' Юпитер в Риби

Сатурн 27 53' Сатурн в Близнаци

Уран 27 11' r Уран във Везни

Нептун 9 37' Нептун в Стрелец

Плутон 5 55' r Плутон във Везни

Аспекти на планетите във вашия личен хороскоп

Луна тригон Венера (орбис - 3° 08')

Луна тригон Марс (орбис - 2° 58')

Луна секстил Нептун (орбис - 0° 46')

Луна съвпад Плутон (орбис - 2° 55')

Меркурий съвпад Юпитер (орбис - 3° 13')

Меркурий тригон Уран (орбис - 0° 03')

Венера секстил Нептун (орбис - 3° 55')

Венера тригон Плутон (орбис - 0° 13')

Марс опозиция Нептун (орбис - 3° 45')

Марс тригон Плутон (орбис - 0° 02')

Юпитер тригон Уран (орбис - 3° 10')

Сатурн тригон Уран (орбис - 0° 42')

Нептун секстил Плутон (орбис - 3° 42')

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislq 4e 6te bade istinsko predizvikatelstvo za vseki da mi raztalkuva horoskopa/koi kak moje/,za6toto sam rodena izvan Balgariq.Rodena sam na 25.12.1960 v Budape6ta - Ungariq v 6.30 sutrinta.

^te sam vi blagodarna ako mi izpratite nqkakva informaciq za tova kak se iz4islqva to4niq 4as na rajdane?!!!Blagodarnosti na vsi4ki.Hubav den!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Zdraveite Nadejda ,

Naistina ponqkoga neshtata ne zvu4at dostatu4no seriozno podneseni i tova se useshta...Sledvam psihologiq ,no jivo se interesuvam ot parapsihologiq i astrologiq ,za sujalenie vse oshte prohojdam v tezi oblasti . Probema mi oba4e e ,4e sum na takuv krustoput i preosmislqne na dosegashniq mi put ,v koito znaniqta mi do momenta ne pomagat osobeno, a i vinagi e po-lesno da pomognesh na nqkoi drug, otkolkoto sam na sebe si. Zatova i tursq vsqkakvi na4ini da dopulnq kartinkata, koqto sum si suzdala v momenta za situaciqta ,v koqto se namiram, za da namerq nai-vqrnoto za sebe reshenie i izhod!

Bih vi bila izkliu4itelno blagodarna ,ako mi pomognete ! Nadqvam se, 4e v horoskopa si shte namerq nqkoi vajni neshta ,koito moje bi propuskam ...

Albena - 13.12.1975 - Haskovo- 01.55 h

Blagodarq vi predvaritelno za otdelenoto vreme i energiq ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Диана_*

Много Ви моля,ако някой знае откъде да си взема лунен календар за 2006 и 2007 год. нека да ми каже.Ще съм му безкрайно благодарна.Необходим ми е за един проект.Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички участници(новодошли и на тези с опит:),модератори и приятели на портала!Искам да изкажа моите поздравления към Таня по повод публикуваната от нея вчера статия :"ПЛУТОН В ЕВОЛЮЦИЯ НА ЧОВЕШКАТА ДУША".

Браво Таня!Много ми хареса статията и отчасти ми помогна да си разтълкувам изключително силното положение на Плутон в хороскопа ми,а именно на Трон в 1ви дом в Скорпион в много точен съвпад с Прозерпина в Скорпион-1 градус орбиса(отново в 1дом)и в опозиция на Марс в Телец в 7дом.Имам обаче доста пропуски в знанията си и най-вече в интерпретирането относно това положение... :huh: Опитвала сам се да си го обясня и да разбера как точно влияе това разполовение на Плутон в опозиция с Марс,но ми е изключително трудно.Вътрешно усещам,че тази опозиция поражда напрежение в мен и в същото време знам,че това положение на Плутон ми дава излкючително много сила и воля.Често пъти съм стигала до ръба на пропастта и всякаш нещо става и възкръсвам като птица Феникс..!

Ще ви бъда изключително благодарна,ако някой ми помогне в по-точното интерпретиране на това положение и този аспект.Още много въпроси остават с отворен край. :whistling: Незнам и почти нищо за Прозерпина,за Плутон разбрах повече от тази лекция и от бегли познания от преди.Ще очаквам с нетърпение отговори и мнения от по-опитни участници на портала. Благодаря Ви! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Много Ви моля,ако някой знае откъде да си взема лунен календар за 2006 и 2007 год. нека да ми каже.Ще съм му безкрайно благодарна.Необходим ми е за един проект.Благодаря предварително.

Здравей Дианче,за Лунни календари 2006 знам със сигурност че можеш да си купиш от книжарници"ХЕЛИКОН".Успех в проекта :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

е, здравейте. тези дни ми казаха,че понеже имам хирон в 9 дом,значи е по-вероятно да се омъжа за чужденец. всъщност може ли някой да ми обясни по-подробно за моя хирон.

а ако не е много нахално да ми погледнете хороскопа-интересувам се дали ще си намеря мъж с който да свиеме гнездо :)

19.03.1972 софия, 13.55 ч.

е благодаря ви предварително :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

е, здравейте. тези дни ми казаха,че понеже имам хирон в 9 дом,значи е по-вероятно да се омъжа за чужденец. всъщност може ли някой да ми обясни по-подробно за моя хирон.

а ако не е много нахално да ми погледнете хороскопа-интересувам се дали ще си намеря мъж с който да свиеме гнездо :)

19.03.1972 софия, 13.55 ч.

е благодаря ви предварително :angel:

Не знам кой ти е тълкувал хороскопа, но Хирон в 9 дом не може да се изтълкува като брак с чужденец. Не се доверявай на подобни изказвания, още по малко на хора, които не са професионални астролози, или са псевдо-астролози (учили-недоучилия)

Хирон в 9 дом, според моите наблюдения дава трудности в връзките, неуспешни или късни бракове.

Щастието в любовта обикновено се постига в зряла възраст, когато човек вече е успял да се поучи от горчивия си опит. За да се справи с трудностите във взаимоотношенията, човекът с Хирон в 9дом трябва отрано да се насочи към духовното развитие, да открие своя духовен път. Само така ще може да се справи успешно с изпитанията, на които ще го подложи животът.

Линк към коментар
Share on other sites

Да напомня на пишещите тук, че темата е малко по-различна-начинаещите в изучаването на астрология да потърсят мнение,съвет, препоръка от по-напредналите,а не да заявяват "Искам да си видя хороскопа" , "Разтълкувайте ми моя хороскоп" и прочие. Поради спецификата на астрологичните тълкувания не може да очаквате че ще получите подробен отговор и дори някакъв отговор-това ще е все едно наука, която се преподава 5-6 години в университета и след това се прилага на практика десетки години, да се предаде или изучи за 10 минути.

Освен това никой от хората,които биха могли да ви помогнат, няма да повярва,че имате нужда от тълкувание и то ще ви помогне по някакъв начин, щом причината да пишете тук е "Любопитно ми е какво ще ми кажете" или "Случайно влязох тук.Интересно ми е да чуя как можете да ми изтълкувате хороскопа".

Разбира се,написаното от мен не се отнася за всички.

Но само да припомня,че имаше тема, в която можехте да оставяте личните си данни, които да се ползват с учебна цел,но крайният резултат беше злоупотреба с дадената възможност и неоснователни оплаквания че няма желаещи да тълкуват :) Затова Иво заключи темата и настъпи мир.... за известно време.

Извинете ме ако ви звуча рязко, не пиша с лошо чувство, напротив-точно защото смятам,че има смисъл да чуете това,го написах.

Линк към коментар
Share on other sites

Относно Хирон в 9 дом мога да добавя още нещо: много често се среща някакъв физически проблем,често вроден, което все пак зависи и от други показатели в картата, но като цяло ако има подкрепа и от друг/-и положения и аспекти, се наблюдава и аз лично го свързвам с тази позиция на Хирон. Виждала съм доста карти, в които според знака и аспектите проблемът може да е детска церебрална парализа, луксация на тазобедрената става, дори фимоза и куп други,но общото между тях е че се оказват причина за кардинална пренастройка на личността чрез изпитанията и силата, която се развива. В това няма нищо странно,защото 9 дом е домът на висшите истини, един от най-духовните.

Линк към коментар
Share on other sites

e, Zara, sujeliavam , he ti e tolkova nepriatno da zadovolish liubopitstvoto mi :D

Da, no za moe shtastie imashe po-lubezni hora, na koito goreshto blagodaria :)

Slava Bogu, ne sum se rodila s neduzi, daje sum si mnogo zdrava........i karasiva.

A moje bi ti triabvada se zapoznaesh po otblizo s Hiron :):):)

Oshte vednuj, sorry, che neshto sum ti oburkala reda vuv foruma. :) celuvki

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...