Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:yinyang: Здравей Тоника, Зара е права. Трябва да се усмихваме, когато ни се подиграват :D:D:D:D:D Бъдете щастливи всички. Изглежда много съм сериозна за вашата компания. Съжалявам, мислех, че Порталът е мястото, където човек може да обсъжда сериозни теми. Хиляди извинения , че ви се натрапих. Все пак не пожелавам на никоя душа да си избере програма с два пръста на съдбата- с Асцендент в съвпад с Плутон и Прозерпина на върха и Черна Луна в съвпад с Точка на щастието и Северен възел в края на секстила; и другия- с Черна Луна в съвпад с Точката на щастието на върха и Меркурий и Плутон в съвпад с Прозерпина и Асцендента в края на другия секстил, а и не е възможно да бъдат едновременно в опозиция на Марс. Съжалявам, вижданията ни за астрологията са съвсем различни . Все пак между Уран и Меркурий има твърде голяма разлика. :yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Здравейте приятели,

Събудих се с изключително настроение! Не бях се чувствала много отдавна така. Имам много силно влияние на Сатурн в картата си , а и през последните две-три години транзитния ми Хирон се разхождаше напред – назад около рождената си позиция, което изглежда ме е направило още по- сериозна. Действително, трябваше да се преборя с достата кал, натрупала се през 52 годишния ми живот и наистина да се почувствам като нов човек- със светли мисли,чисто сърце, широка душа и силен Дух.

Благодаря на Бога за това.

Благодаря и на всичките си учители, които чрез словото си ми помогнаха;най- вече словото на Учителя Беинса Дуно. С Учението на Учителя, както и с астрологията се срещнах за първи път преди 5 години. Дотогава бях съвсем невежа в това отношение, затова и поставих темата: “Астрологията, като средство за възпитание”. След като помогна толкова много на мен, защо да не помогне и на много други хора. Далеч съм от мисълта, че всички трябва да станат астролози. Идеята ми е за по- широка астрологична просвета, за да не бъдат хората подлагани на влиянието на “псевдоастролозите”. Но основната идея е, чрез знанията си по астрология, хората да станат по- добри. Виждате какво е положението в момента.Колко негативизъм цари навсякъде!

Благадаря на Кирил Стойчев-Учителя ми по астрология, който по “скорпионовски” едновременно с уроците по астрология ме насочваше и в не лекия път към Просветлението.

Специални благодарности на Огнян Николов, който чрез семинара си “Проява на гласа” ми вдъхна изключителна вяра и оптимизъм, за да мога да се справя в този кризисен период.

Благодаря на всички астролози и кандидат-астролози от БАА, от всеки, от който научих по нещо полезно за мен.

Благодаря и на Вас, приятели от Форума ,за теста, който ми устроихте. Чувствам се изключително!

В знак на блогодарност ще ви предложа някои по- важни събития от живота си , свързани с важните транзити на Хирон, за да бъда полезна в изследване на неговото влияние. Та нали моят Хирон е в девети дом...

При първи секстил на транзитен Хирон с натален Хирон станах девойка.

При транзитен Хирон в съвпад с Меркурий започнах средното си образование, за първи път излозох от село.

При първа квадратура на транзитен Хирон с натален Уран се омъжих,бях на 19 години.

При първа квадратура на транзитен Хирон с натален Хирон се роди дъщеря ми , трудно раждане, с вакуум , бях на 20 години.

При тригон на транзитен Хирон с Плутон и опозиция на транзитен Хирон с Луна се роди сина ми- бях на 25 години, нямаше проблеми при раждането.

При тригон на транзитен Хирон с натален Хирон се превестихме да живеем от село в малък град.

При опозиция на транзитен Хирон с натален Хирон – започване на неуспешен бизнес ; по същото време си счупих лявото коляно.

При транзитен Нептун в съвпад с натален Хирон и транзитен Уран в съвпад с Уран, започнах много успешен самостоятелен бизнес , чрез който си създадох условия, които да ми позволят да се срещна и с астрологията, и с ученията на учителите.

При следващ тригон на транзитен Хирон с натален Хирон – успех в бизнеса и преместване във Варна.

При следващ секстил на транзитен Хирон с натален Хирон – първа среща с окултните знания- слушах лекция за Аурата от един изключителен за мен човек, благодарение на който по- късно при коинконс на транзитен Хирон с натален Уран и квадратура с натално Слънце проявих първия си интерес към астрологията.

Възвръщането на Хирон в рожденото си положение е свързано с моята психодуховна и физическа трансформация. Не беше лесно!

Всички тези аспекти са били свързани с етап на духовно израстване.

Още веднъж благодаря на Бога, че ми помогна да се справя успешно с кризисните ситуации в живота си.

Разглеждайки така подробно живота си в светлината на астрологичните знания се оказа , че проблемите ми не са били толкова големи, колкото си ги мислех, преди да започна да се занимавам с астрология и духовни науки.

Благодаря Ви за вниманието. Надявам се и аз да съм Ви била полезна с нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Таня!

Наистина си достигнала до важни прозрения за себе си и живота като цяло. И сигурно вече си разбрала,че има разлика между това да достигнеш до знанието за нещо и това да го приложиш последователно и упорито. Аз чета всичко във форума и естествено -твоите мнения. И смятам,че е важно да придобиеш вътрешна устойчивост,т.е. да не си толкова зависима от реакциите на другите. Вътре в теб трябва да е центърът на равновесие.

Ще ти дам пример: ти защити моята позиция по-горе,защото друг реши да се изкаже и да се "подиграе" /по твоите думи/ с написаното от мен. За което разбира се ти благодаря :) макар че аз наистина в случая нямах нужда от защита. Тези думи по никакъв начин не нарушиха моето вътрешно равновесие,защото имам достатъчно голяма убеденост за това коя съм, към какво се стремя и какъв е моят път. Случайни подмятания от хора, които не ме познават и които не могат да понесат истината,нищо не означават. Опитай се да го приложиш,защото виждам колко си чувствителна от гл.т на чуждото одобрение. А това е изписано ясно между редовете в твоите изказвания.

Опитвай се всеки ден, когато нещо наруши твоята емоционална стабилност, особено под формата на неодобрение от страна на някой, да си припомниш, че ти си част от Вечността и ти си Вечност. Никой не може да те съди, защото Бог не съди. Всичко друго е временно и не може да показва Пътя ти.

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Здравей Зара,

Благодаря ти, че все пак се реши да ми драснеш няколко реда, макар и да не е по темата, която поставих. Какво толкова страшно има да ми кажете, че това в този момент не е възможно, имайки предвид степента на еволюция на човешката душа като цяло. Може би след сто-двеста- триста години и това ще стане.Едно време, когото учихме "Основи на комунизма" се казваше,че комунизмът ще се построи само след израстване на човешкото съзнание. Затова строяхме "развит социализъм", но и него доникъде не построихме- пак заради ниската степен на съзнанието на хората. Зная колко съм чувствителна, нали съм Риби, особено ако някой , който ме познава, иска чрез Форума да ме изкара ненормална и по този начин да ме накара да се почувствам най- малкото кофти. Имаше такова мнение във връзка с Хирон в девети дом преди да се намеси някой от модераторите, а и единственото мнение, което беше изказал Ради относно астрологията във връзка с темата, просто изчезна. Затова поставих и темата за Плутон. Защото мисля, че истинските астролози не трябва да използват силния си Плутон за манипулация над по- слабите и неукрепнали като мен души, които все още търсят своя Път. Много упорито работя по този въпрос, но вярвам ще се съгласиш с мен, че това не е от най- лесните неща, които може да направи човек. Разбрах , че още ми е много рано да участвам в този форум. Наистина имам още много да уча , за да мога да достигна онова състояние , за което ми говориш, да се почувствам като част от Вечността. Трудна работа! Но все пак постоянно се опитвам да го постигна. Зная , че е възможно и го пожелавам на всички, които прочетат тези редове.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се,Таня,това е много трудно. Не си мисли че някой те обвинява за това,че става бавно,мъчително, не тълкувай по този начин изказаните мнения. Аз те съветвам да не спираш участията си тук и да не се ограничаваш само с астрологични теми, а да се включиш и в останалите.

Хората от твоето поколение срещат неимоверни трудности при промяна на нагласата-има различни фактори,които го указват, вкл. спецификата на обществения строй през най-плодотворните им години, промяната му и т.н. Разликата в поколенията е много ярка - ето например при моето поколение /30-годишните/,въпреки че и то беше свидетел на тези промени в обществото, личностовите промени стават не само под давление на външните обстоятелства,а поради силни вътрешни причини. Това се засилва с всяко следващо поколение. На 50-годишните им е по-трудно от тази гл.т., защото при тях винаги се е налагало да има големи външни сътресения и промени, за да преобърне това съзнанието им. Може при теб да не е било точно така, може причините да се обърнеш сериозно към духовното знание са били "вътрешни", а не толкова "външни", но така или иначе общата тенденция я има и ти също си изпитала нейното влияние върху себе си.

Макар че ... няма "външни" причини, а само "вътрешни", т.е. начина, по който възприемаме нещата от живота.

И именно от това беше провокирано изказването ми за хората,които искат, случайно минавайки оттук, да им бъде разтълкуван хороскопа. Това не е "вътрешна" причина и няма да има "вътрешен" ефект, следователно се обезмисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Таня,

този форум не е за много дорасли и съвършени, а за всички нас - хората, които се стремим към по-осъзнат и одухотворен живот, към разум и любов.

Не е важно кой колко развит, а че сме заедно и си помагаме в трудния път.

Все пак без любов няма и живот, нали?

Така, че този форум е за теб, и за всички нас - а не за измислени "съвършени" персонажи.

Поздрави,

Ради

Линк към коментар
Share on other sites

Как може северният лунарен възел да е ретрограден, след като не е планета? Не мога да открия какво е тълкуването му в този случай /евентуално "обръщане" на значението, което носят домът и знакът ?/. По-точно говорим за NNode R в козирог, шести дом и SNode в рак / съвпад със Сатурн и Локус Фортуна в 12 дом/.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте ,

опитвам се да се включа ,но ми е малко трудно...дали може да ми направите и на мен хороскоп....Казвам се Аксиния и съм родена на 01.07.60

За съжаление не си знам точния час , но по думите на майка ми ...след 17часа...знам ,че е много относително но....

благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! От доста време ме мъчи една любов и искам да попитам(не съм сигурна, че въобще тук е мястото) дали има някакъв шанс да се получи нещо между нас?

Моята дата е 14.12.1987г., 14.14h a неговата 9.02.1987г.(за час не знам)

Благодаря предварително! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Милкана, сверният и южният възел са фиктивни точки, но те също имат движение в картата. Посокат съвпада с посоката на ретроградноот движение на планетите, т.е възлите винаги са ретроградни в движението си.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак съм тук, да споделя нещичко. Везна съм, с майка Дева и баща Везна. Луната ми е Дева. Имам общо 4 планети във Везни, 4. дом. Имам странната способност дасе обграждам с Деви - близки роднини 2+1, приятели със силно влияние-5. Преследва ме също датата 12.- като рождена или като смърт. Това за Девата май идва от майката и силната връзка с нея, а и Луната...Освен това съм трябвало да се родя Дева, но съм позакъсняла с 15-ина дена:) Някой може ли да коментира ? Това за Девата и мен.

За подробности виж /като на длан :) / 25.09.1973 , 23 05 h Пловдив

Линк към коментар
Share on other sites

Примерен хороскоп

Предлагам да разгледаме заедно една рожденна карта тук.  Ако някой има желание да разгледаме неговия хороскоп - да каже. Ако не - може да използваме инфо на някоя известна личност. Дайте идеи.

Казвам се Елена Чакърова родена съм на 15.02.1978 в гр.Рудозем,час 1.45. Много ми се иска и на мен Иво да направи хороскоп-може ли?

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Здравейте Елена,

Тъй като Иво е много зает в момента ,реших аз да ви дам някои данни от Вашата натална карта, за да ги използвате , когато четете астрологична литература за Знаците, Домовете и Планетите,а именно:

Асцендент- на 28 градуса в Скорпион; Слънце - на 26 градуса във Водолей, в ІІІ дом; Луна - в Телец в съвпад с Десцендент- в VІ дом и на 30 градуса от Юпитер в Близнаци в VІІ дом в тригон със Слънце;

Венера е в съвпад със Слънце в Риби-2 градуса в Риби , в ІІІ дом; Меркурий- на 16 градуса във Водолей, в ІІІ дом; Марс- в Рак, в VІІІ дом; Сатурн - на 27 градуса в Лъв, в ІХ дом, в опозиция на Слънце; Уран - на 12 градуса в Стрелец, в І дом, Хирон -на 2 градуса в Телец,прави секстил с Венера; Нептун - в Стрелец, в І дом, Плутон-Във Везни, в ХІ дом; Северен възел във Везни; Южен възел в Овен.

Поздрави, Таня.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest отчаяна вече

Здравейте, първо си признавам, че съм съвсем боса в сферата на астрологията и въпроса ми може да ви се стори малко тъп :unsure: , ама да питам все пак.

Може ли астрологията да даде отговор на въпроса кога ще забременея? И ако да, някой може ли да ми каже (и какви данни трябва да ви дам)?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Надявам се някой да може да ми помогне да разбера какво ме очаква в следващите 2 години. Аз съм зодия Лъв и както знаете Сатурн ще ни разкаже играта в общи линии :angry:

В моя случай той ще транзитира през 10 и 11 дом, като ще е в опозиция на Слънцето, Венера и Юпитер на рожденната ми карта. Някой може ли да ми помогне в тълкуването и най-вече дали положението с Венера означава проблеми в личния живот???? :huh:

ооопссс, не в опозиция, а в "conjuction" с Венера, Юпитер и Слънце. Съжалявам, но не знам точния превод на термина. Ако някой от модераторите премести питането ми във форума за начинаещи май ще е по-добре... :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Здравейте,

Тъй като и аз ще отсъствам известно време, реших да Ви отговоря веднага.

Тъй като става въпрос за транзитен /проява на битово ниво/Сатурн , то през този период се очакват ограничения в материалния план, изпитания, тежки житейски уроци, състояния на подтиснатост,депресия , песимизъм, поставяне на рамки, граници в отношенията, криза в материалната сфера, любовните отношения и други сфери, ограничения във финансово отношение, разочарования вследствие на неуспехи, но при проявено търпение, запазване на самообладание в критични ситуации, преодоляване на страхове и комплекси,проява на уважение, респект към хората- родители, учители, служители, партньори, съпрузи и т.н.,вслушване в гласа на съвестта, проява на реалистично, практично отношение към нещата от живота, може да се издигне еволюционното ниво на съзнание и по този начин да се осъществят поставените високи цели, заслужено издигане в кариерата, помъдряване, вследствие на натрупан жизнен опит. Тъй като тук става въпрос за сферите от дейности, свързани с Х дом - кариера, социално и обществено положение, професионални способности, чест, слава , признание , бизнес, семейно положение, работодатели и др. и ХІ дом - приятели, надежди, проекти, организации с идеална цел, клубове, колективи, колективни спортове , благотворителност, доброволен труд, открития, наука; то чрез въздействието на Сатурн върху Слънце-самосъзнание, сила, гордост, авторитет, благородство, щедрост, артистичност, духовност, виталност, слава,но и щестлавие,високомерие, честолюбие, надменност, горделивост, деспотизъм, позьорство, егоцентризъм, самодоволство; Слънцето символизира бащата, мъжът, президента, работодателя; в човешкото тяло отговяря за сърцето, кръвоносните съдове и нервните окончания по гърба; Венера- любов, чувства, радост, щастие, късмет, обаяние, красота, чар, етика, естетика, изкуство, музика, мода,лукс, комфорт, финанси, любовница, любима, съпруга, дъщеря, брак, хармония; В човешкото тяло Венера отговаря за уста, устна кухина, сливици, гласни струни, гърло, уши, и щитовидна жлеза, бъбреци, кръст, кожа, вегетативна нервна система ; и Юпитер-могъщество, мъдрост, далечни пътешествия, доверие, ентусиазъм, величие, широка душа, уважение на традиции и семейство, ерудиция, образованост, религиозност, благотворителност, искреност, отзивчивост, философски поглед върху нещата, но и превзетост, позьорство, лицемерие, пристрастност, чревоугодничество, гуляджийство, грандоманство, невъздържаност, сметкаджийство към етнически и духовни ценности, повърхностност в образованието- ще настъпи промяна в характера на Лъва - в творческите му изяви и успехи, в отношенията му с децата и любимите хора, в желанието му за власт , хазарт и риск, за авантюри, забавления, в проявата му на щедрост и великодушие в положителна или отрицателна насока, в зависимост от това , кои качества на споменатите Планети , които участват, са засегнати от конюнкцията /доближаването/ на Сатурн при транзитирането му през Х и ХІ дом .

Или по друг начин казано през този период ще сте твърде много заети с професионални и обществени дела, че може да забравите за семейните, домашните и любовните си задължения , което може да доведе до обтягане на отношенията с децата, съпруга/та/ или любовника/цатаІ, изобщо всевъзможни неуспехи в севмейния и личния живот. Възможни са също финансови неуспехи. Но наред с това са възможни и укрепване на отношения,превръщането им в сериозни и трайни, особено ако в тези отношения участва по- възрастен човек, свързан със сферите на Х и ХІ дом.

Бъдете здрави.Таня :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_александрина_*

Здравейте, напреднали и начинаещи астролози!

Аз съм много ,много начинаеща в астрологията.Свалих си от интернет астропрограми,но не мога да разбера какъв точно ми е асцендента.Различните програми дават различен асцендент. Родена съм на 18.09.1968 год в 6 и 35 часа сутринта в гр.Стара Загора.Може ли някой да ми каже със сигурност дали е Дева или Везни.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_александрина_*

:v: Благодаря за информацията относно моя асцендент!

Точно тази програма при мен дава асцендент Дева-Zet 7 , а в сайта

www.astro.com се получава Везни. Предпочитам да съм Везни.

Сигурно аз не правя нещо както трябва.Всички асценденти,които досега съм проверявала на двете места съвпадат,само моя даваше разлика.Свалих си и Antares, но там ми е тъмна Индия.Благодаря още веднъж за помощта!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_александрина_*

:feel happy: Здравей,Александра! Явно не съм настроила нещо както трябва.Проверих в още сайтове и наистина дават Везни.Не искам да съм прекалено сериозна Дева.Радвам се ,че съм Везни.Не знам какво става с моята програма.Не съм я инсталирала изглежда,защото трябва да има и интерпретационни текстове,а при мен те липсват.Не мога нищо да прочета.

Освен с астролагията съм начинаеща и с компютрите.Благодаря още веднъж! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

NE E VAZMOJNO DA NQMA6 TEKSTOVE,OSVEN AKO NE SI SVALILA FAILA.NO PROVERI GORE NA SAMATA PROGRAMA,KADETO PI6E TEKSTI,KATO KLIKNE6 TAM SE OTVARQ EDNO MENU,TA V BIBLIOTEKA,,IZBRANOE,, MARKIRAI SI AVTORITE I KNIGITE,KOITO ISKA6 DA POLZVA6.MISLQ,4E TAM E PRI4INATA :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...