Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Здравей,

Трудно е да се коментира позиция, когато не е известен самия хороскоп, затова това което ще кажа е по принцип, може да не се отнася до тебе конкретно, ако в хороскопа има позиции, които да променят това тълкувание.

Подобна позиция говори за т.нар. "опасен чар". Популярност. Може да има много мъже които да те харесват, да те желаят, да са влюбени в тебе. Когато Лилит е в Скорпион, още повече в съвпад с Плутон, трябва да се обърне особено вннимание на сексуалният аспект на връзките - да се изследват в тази светлина. Не трябва да се допуска изневяра. Целомъдрие в смисъла на това което пишеш за богинята Юнона.

Позицията, заради акцента върху знака Скорпион, има отношение и към изучаването на окултни науки, в частност астрология, интереси към свърхестественото, към нетрадиционната медицина, търсене на начини да се трансформира кармата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

:rolleyes:

Здравей Gara,

Въпроса ти е каква е съвместимоста между жена Водолей с асцендент Скорпион и мъж Везни с Асцендент Козирог?

Ще разглеждам нещата принципно!!!

Бегло погледнато, Слънца в сродни стихии – и двете във въздушни знаци и Асценденти в стихии, които се погаждат помежду си – Вода и Земя,може да се помисли, че съвместимостта е добра.

Но да поразсъждаваме дали наистина е така.

Първо:И на двамата Слънцето и Асцендента са разположени във враждебни стихии ;Въздух/Водолей/ – Вода/Скорпион/ за жената и Въздух/Везни/ - Земя/Козирог/ за мъжа.

Това само по себе си говори /ако не се уравновесява от други фактори в картата/, че и у двамата съществува вродено вътрешно напрежение, което неминуемо ще се отрази в партньорските отношения.

Второ:Водолеят и Скорпионът са постоянни знаци, а Везните и Козирогът – кардинални.

Постоянните знаци са много инертни. Много трудно променят посоката си на действие /освен ако някоя голяма сила не ги обърне/. За тях е характерна голямата упоритост при отстояване на своите позиции. Много са упорити и не се съобразяват с никакви обстоятелства при постигане на своите цели.

Кардиналните знаци са много импулсивни. За тях невъзможността да действат, да проявяват активност, са мъчителни. Тяхната дейност има вътрешна нагласа за реализация и ако не правят нищо, то това също влиза в тяхната нагласа. Бездействието им е толкова активно, както и действието.

Иначе казано, кардиналният знак е склонен да нагласява обстановката в света по своя си начин.

Его го другото голямо противоречие.

Жена, която отстоява позициите си докрай и мъж, който се стреми на всяка цена да нагоди другите според своите си изисквания. :lol:

Мнението ми е, че в този случай не може да се говори за добра съвместимост, особено на по- ниските нива на съзнание.

Ако разгледаме нещата от друг ъгъл, а именно, да разгледаме кардиналните знаци като генератори , а фиксираните – като акумулатори на енергия и двамата партньори се включат в една по- възвишена сфера на дейност, където и двамата ще са достатъчно съзнателни за отредената им роля и ще са в състояние да се съобразяват с партньора си и да го уважават, то тогава съм на мнение, че ще има добра съвместимост помежду им.

Изводът е, че ако трябва да се говори за някаква съвместимост, то ще е след много работа и от двете страни върху собствените си хороскопи и упражняване на свободната воля, която им е дадена от Бога за самоусъвършенстване.

Бъди здрава.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня,

благодаря ти за изчерпателния отговор!

Беше ми много интересно тълкуванието ти. Прерових много сайтове на тема астрология. Доскоро не бях чела нищо по тази тема и ми доста интересно.

Знам че за да съпоставиш две натални карти трябват много познания за да изтълкуваш тяхната съвместимост.

Предполагам и че има значение за каква точно съвместимост става въпрос.

В случая ме интересува не толкова съвместимостта за една дълготрайна връзка а по-скоро на подсъзнателно ниво, като степен на привличане?

Благодаря ти предварително GARA!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, сайта ви е страхотен. Браво! :thumbsup2:

Искам да ви помоля, ако имате възможност да направите хороскоп на приятеля ми, който има финансови проблеми от доста време. С каквото и да се захване невърви и невърви. Роден е на 31 юли 1974 в гр.Поморие в 14:00ч.

Отговора изпратете на e-mail: liza_radost@abv.bg

Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от известно време се интересувам от астрология и форумът ми е изключително интересен и полезен. :feel happy:

Дали някой може да ми помогне при интерпретирането на следното: с асцендент Везни съм, плюс Плутон и Сатурн в първи дом в Скорпион? :hmmmmm: Доста ме затруднявя конкретното тълкуване, защото различни източници дават доста различни интерпретации. Слънце в Дева и Луна в Козирог и т.н. :rolleyes: Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Gara,

"В случая ме интересува не толкова съвместимостта за една дълготрайна връзка а по-скоро на подсъзнателно ниво, като степен на привличане?

Благодаря ти предварително GARA!"

За подсъзнанието отговарят Луната и Плутон, за интуицията -Нептун, а за пророчествата - Уран.

Тъй като тези сфери за мен са много трудни за обяснение :) , ще ти предложа малко имформация от книгата на Хенри Рийд "Едгар Кейси - Да се свържем с висшето си Аз"

"СЛУЧВАЛО ЛИ ВИ СЕ Е НЯКОГА просто да знаете нещо за човек, с когото току-що сте се запознали? Има хора, на които инстинктивно вярвате, и други, на които не вярвате.

Понякога имаме за дадена ситуация усещания, които просто не можем да обясним. Тези усещания са просто като предчувствия. Предчувствията често са правилни, макар да изглеждат абсурдни. Понякога просто изпитваме чувство към нещо и не можем да го обясним въз основа на наученото от опит. Знанието сякаш идва отвътре. Колкото и странно да звучи, това знание обикновено е точно.

Говоря за интуицията, разбира се. Често я определяме като знание без използване на сетивата или разума. С други думи това е знание наготово. Просто го имаме. Загадъчното знание ни връхлита изневиделица и ни моли да го приемем, дори да не можем да си го обясним.

“Интуиция” е често употребявана в ежедневието дума. И все пак в нея има някаква тайственост. Интуицията винаги е била предизвикателство за мислителите. Тя предполага съществуването на по- различна или скрита от очевидното за сетивата или разума реалност.

Сигурно и вашата интуиция ви е карала да се чудите как може да знаете нещо, без да има очевидни основания за това. Може би тя ще ви помогне да разберете и мнението на Кейси, че човешкото същество е естествен проводник.

1.Интуицията като проводник

Интуицията е проводник на знания, които идват при вас от сякаш невидим и непознат източник. Може да я усетите като предчувствие или да я “подушите”. Интуицията може да ви подтикне или възпре да не направите нещо. Тя може да предизвика у вас чувство, склонност или импулс. Интуицията е естественият проводник на напътствия.

2.Свръхсетивният аспект на интуицията

Едгар Кейси нарича интуицията най- висшата форма на свръхсетивни способности. Тя е нещо повече от свръхсетивна способност. Тя прави заключения и направлява действията ви. Има холистичен подход – Кейси обяснява, че интуицията сравнява получената по свръхсетивен път информация с вашите идеали, нужди и цели, а след това търси подходящия отговор. Тя е като носа на вярно куче. Може да подуши ситуациите, да открие дивеча или да ви предупреди за приближаваща се опастност.

Интуицията често направлява постъпките ни , без да го усещаме. Тя често действа посредством подсъзнателно проведено ръководство.

Но както и да определяме интуицията, нейната невидима ръка наистина направлява действията ни. Можем да бъдем благодарни за това, макар и да не го проумяваме. Все пак Едгар Кейси ни показва как да я разбираме, за да можем да развием този ежедневен проводник на напътствия в своя полза. Неговият подход дава на интуицията и по- висша цел – да ни помогне да осъзнаем нещо още по- важно.

3.Цялото знание е вътре у нас

Кейси е ценял интуицията като проводник както на напътствия, така и на вдъхновение. Ценял я е защото действа целенасочено, в съгласие с ценностите на човека. Най- важно обаче му се е струвало това, че използването й насочва вниманието ни навътре.

Той я определя като знание отвътре. За да се научиш да използваш интуицията, трябва да се обърнеш навътре, да погледнеш у себе си и да усетиш информацията, която идва оттам. Да осъзнаем, че цялото знание се намира вътре у нас и да се научим да се вглеждаме вътре у себе си – това са двата основни принципа в учението на Кейси. Разбирането и развиването на интуицията ни води по пътя към усвояването на тези важни уроци.

Учението на Кейси се основава на библейските понятия. То ни напомня за учението на Исус, че Царството Божие е вътре у нас. Ако Бог е у нас, значи всичко е у нас. Съветът на Кейси е да се следва принципът, даден в Библията – да търсим първо Царството Божие вътре у нас. Всичко друго ще дойде като вътрешна последица от това.

Кейси съветва да развиваме интуицията си не за да постигнем добро представяне, например да станем медиуми, а да следваме нейния път, защото той води към нашата истинска природа- единство с Бога. За него това откритие е истинската награда и главната стойност в развиването на интуиция.

Развитието на лазерната холография направи концепциите за единството, каквото е учението на Кейси, по- скоро важни и вълнуващи, отколкото философски или мистични. Единството е реалност, колкото и да ни е трудно да го схванем или повярваме.

Казано с езика на Кейси, душата е част от слажната холограма, която наричаме Сътворение или Бог. Всяка душа притежава познание за цялото. Именно затова, обяснява Кейси, свръхсетивните способности са вродено, естествено качество на душата. Интуицията черпи от това универсално знание, което е достъпно по свръхсетивен път за душата.

4.Свръхсъзнанието

Очевидно от това описание на душата следва, че нашият ум е нещо повече, отколкото може да схване съзнанието. Според модела на Кейси съзнанието е най- ниската форма на ума. То е сетивно съсредоточено само върху подробностите като мишка, но му липсва широкия поглед на орела. Този поглед е притежание не на съзнанието, а на онова, което Кейси нарича свръхсъзнание.

Веднъж Кейси сънувал ума като фуния. Отвореният й край се спуска сякаш от безкрайността и се свивал надолу, за да образува отделният малък ум. Малкият ум е съзнанието – това, което душата използва, за да се съсредоточи върху физическата реалност. В друг сън пък видял ума като многолъчева звезда, всеки лъч на която представлявал фуния, израстваща от универсалния ум, за да се превърне в съзнанието на отделната душа.

Сънят на Кейси за ума има някои изненадващи белези:

Първо, според него има само един ум. Тази единствена, жива реалност е Универсалният ум, който е общ за всички ни. Трудно е да се възприеме такова нещо. То означава, че с изключение на съзнанието, умът не е нещо лично, а се споделя от всички. Той е като въздуха, който дишаме. Макар всички да имаме собствени дробове, с които да го докосваме, въздухът е само един." :)

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Gara,

Не ми се сърди, но всеки от нас сам трябва да разбере какво искат да му кажат Висшите му планети, т.е. никой не може да ни накара да разберем собствената си истина, ако ние самите не достигнем до нея.

Процесът е дълъг, но повярвай ми, изживяването е чудесно!

Бъди здрава.

Таня. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей,

Луната е доминиращата "планета" докато човек порасне. При мъжете това обикновено не става толкова бързо. Някои мъже могат да си останат деца през целия си живот. Но това също е въпрос на избор.

Таня.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Сега по- сериозно!

Докато Сатурн се завърне до рождената си позиция, дотогава Луната може да има доминиращо значение за човека, но това зависи и от всички други фактори в наталната му карта - разположение на планетите по знаци и домове, аспектите между тях и др.

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

аха, значи, в крайна сметка изобщо не се знае кво ще става с мене завбъдеще? :thumbsup2::thumbsup2::harhar::harhar::D:dancing yes:

не че ми трябва, аз съм фен на това човек да се променя сам <_< а не да се остави "планетите" да го променят. :)

Линк към коментар
Share on other sites

мерси за отговора :)

ако те разбирам правилно, ако реша да уча много по математика и да изкарвам високи оценки там няма да мога да го направа, защото според планетите ми е писано да съм зле по математика, така ли?

или ако го направа, то ще е защото планетите са ме накарали да уча, но аз си мисля, че аз сам съм се накарал :D:D:D:D

(тва последното звучи малко олигофренски, но не са ми ясни мноо нещата :) )

Линк към коментар
Share on other sites

Ако решиш да учиш математика, развиваш способности свързани с дадена Планета. Това спомага за нейното по-благоприятно влияние върху теб и живота ти.

Но Планетата не може да го реши вместо теб.

Линк към коментар
Share on other sites

мерси отново за отговора :)

искам да попитам и друго нещо, макар че не е свързано с темата(а тя достатъчно се разводни без тва).

според китайския зодияк коя зодия съм?(роден на 8 февруари 1988) :D

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей момче,

"или ако го направа, то ще е защото планетите са ме накарали да уча, но аз си мисля, че аз сам съм се накарал"

Планетите винаги те карат да учиш, коя едно, коя - друго, но от теб зависи дали ще учиш или не /те са нещо като родителите - казват ти да правиш нещо, а пък ти си правиш каквото си искаш/ .

(тва последното звучи малко олигофренски, но не са ми ясни мноо нещата )

Не се тревожи, човек докато е жив все се учи - кога по- бързо, кога по- бавно. Пък и си още много млад - и да правиш грешки , имаш време да ги поправяш. А и сигурно си чувал поговорката:"Човек се учи от грешките си". Но има и друга поговорка:"Съзнателният човек се учи от грешките на другите".

Това е друг пример за избор.

Винаги зависи от теб, независимо какво те карат да правиш планетите. :hypocrite:

"според китайския зодияк коя зодия съм?(роден на 8 февруари 1988) "

Котка-

Дискретни, рафинирани, добродетелни, общителни, тактични, самоуверени,чувствителни, дружелюбни,грижливи, амбициозни, надарени, прощаващи, горди,традизионни, гостоприемни, умни;

Но и старомодни, педантични, докачливи, неискрени, надменни,потайни, дилетанти,малодушни, претенциозни. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

много мерси Таня :D

сигурна ли си за котката?

според китайския зодияк на mysticbg.com(май такъв беше сайта) съм заек,

а според китайския зодияк на една програмка Z-Info, която по ЕГН-то на даден човек определя зодията му, характера му и др., съм дракон.

а и, междодругото,

пак малко извън темата

вярваш/-те ли, че на човек могат много лоши неща да му се случат за един ден(в смисъл, затва, че има дни, в които се прецакваш тотално?)?... защото днеска ми е примерно такъв ден(много гадно прецакване с едно момиче дето харесвах + 2 двойки в даскало + 2 забележки и др.)

и още едно отклонение, за китайския зодияк, за котката има самоизключващи се неща(напр. неискрени, надменни != дружелюбни)...може ли да има такива и кое кога как се проявява?

Линк към коментар
Share on other sites

Gara,

Добре дошла във форума. Започваш с един доста сложен въпрос. КОгато става дума за изследване на взаимоотношенията между двама души, от първостепенна важност е да се изследват аспектите между Слънцето и Луната, Венера и Марс...

Тежките планети за които пишеш, особено в композитна карта са последното нещо което аз бих погледнал при едно подобно изследване. И в случая един такъв съвпад, изолиран от цялата карта не би могъл да се тълкува конкретно и да се каже нещо важно за връзката.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен :harhar: В сайта ви влязох по определен повод,но пък май взе да ми харесва :D ...Тук имаше едно питане,на Ариел,мисля,че беше за асцендент Везни с Плутон и Сатурн в първи дом :hmmmmm: Предполагам,че чака още за отговор :hmmmmm: Плутон и Сатурн в съвпад ли са?В случая,първата планета си управлява знака,така,че тя ще окаже изключително влияние върху теб :thumbsup1: Плутон в 1-ви дом дава и желание да контролираш хората или поне да се опитваш...Аз ги наричам плутонианците :D Имат страхотно излъчване.Понякога сте готови да се саморазрушавате,емоционално и ревността ви също не е за подценяване :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Кирил значи общо взето нещата изглеждат така

аспект орбис:слънце в квадрант с плутон;слънце в квадрант с хирон;

сатурн в квадрант с нептун;плутон опозиция с хирон;меркурии в квадрант с плутон;слънце секстил сатурн;слънце съвпад с меркурии;меркурии секстил сатурн;нептун секстил плутон;марс тригон сатурн;уран опозиция хирон

венера съвпад нептун;юпитер тригон раху/с.възел/;слънце квадрант уран

слънце секстил марс;венера квадрант сатурн;венера тригон юпитер

луна опозиция лилит;меркурий квадрант юпитер;меркурий секстил марс;

уран секстил лилит;луна тригон уран;нептун тригон хирон;уран съвпад плутон;

венера секстил плутон

Мога да добавя че липсват планети в седми дом, асцедент, слънце и меркурий в първи дом, луна в пети дом,венера и нептун и лилит са в 12 дом,марс в единадесети дом,юпитер в четвърти.

Долу горе това е!

Сега какво ще кажеш!

Чакам с нетърпение Gara!

Линк към коментар
Share on other sites

:D Мерси за отговора, Кабала. Плутон е в съвпад с Прозерпина /за тази звезда/планета почти нищо също не ми е известно/, която също се е разположила в първи дом и е във Везни. Прозерпина 29°49'56.23"Lib, Плутон 0°13'44.55"Sco,Сатурн 11°57'54.49"Sco. За емоционалното саморазрушаване съм 100% съгласна /е, и за страхотното излъчване също B)
Линк към коментар
Share on other sites

Iskam da popitam tyi kato sym roden na 23.10.1987 se 4udq koq sym zodiq, gledam 4e prez 2005g. navliza v 10h v skorpion, no se 4udq prez 87-ma v kolko 4asa e navlqzlo, az sym roden v 13h i ot tova mi zavisi zodiqta, nqkoi moje li da mi pi6e na po6tata s otgovor vzone@abv.bg ili icq 261686558. Blagodarq predvaritelno.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...