Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Лаик съм в астрологията и се интерисувам от своя хороскоп - личен и кармичен . Родена съм на 17.08.1971 между 18.30-20.00 ч. в град Варна. Ако ми дадете е-mail мога да изпратя снимка . Благодаря ви предварително

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей,Ариел ;) Това е много силна позиция за Плутон и Прозерпина,когато са в съвпад.Прозерпина във везни,както и Плутон рушат всичко старо и консервативно и това означава,че са в състояние да премахнат и брак дори,ако той е ненужен,нежелан и без добра основа.Прозерпина в във везни от 1918 до 1984 :hmmmmm: ,а това е и периодът на световните разпри и създаването на нови закони.Прозерпина във везни руши хармонията.Съвпадътобаче,с Плутон дава изключителната възможност за духовно развитие,за промени в добра посока,ако щеш,стига да използваш вибрациите както трябва. :thumbsup: На висше ниво ти се дава възможност да се докоснеш до истинските знания :thumbsup1:

Здравей,Непознат ;) Много голяма разлика има в часа на раждане,трябва да си по-точен :( В противен случай ще се наложи,т.нар.ректификация,за нагласяне на картата,което си е доста сложен и труден процес и ще отнеме доста време.За да те вълнува кармата,значи имаш някакви дълбоки проблеми,които ги свързваш с нея :hmmmmm: Какво по-точно те вълнува?снимката може да послучи само най-общо да се каже приблизителен асцендент иначе астролозите не са гадатели :thumbsup: Мога ли да говоря тук за това,което виждам по датата? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Ариел ;) Това е много силна позиция за Плутон и Прозерпина,когато са в съвпад.Прозерпина във везни,както и Плутон рушат всичко старо и консервативно и това означава,че са в състояние да премахнат и брак дори,ако той е ненужен,нежелан и без добра основа.Прозерпина в във везни от 1918 до 1984 :hmmmmm: ,а това е и периодът на световните разпри и създаването на нови закони.Прозерпина във везни руши хармонията.Съвпадътобаче,с Плутон дава изключителната възможност за духовно развитие,за промени в добра посока,ако щеш,стига да използваш вибрациите както трябва. :thumbsup: На висше ниво ти се дава възможност да се докоснеш до истинските знания :thumbsup1:

Здравей,Непознат ;) Много голяма разлика има в часа на раждане,трябва да си по-точен :( В противен случай ще се наложи,т.нар.ректификация,за нагласяне на картата,което си е доста сложен и труден процес и ще отнеме доста време.За да те вълнува кармата,значи имаш някакви дълбоки проблеми,които ги свързваш с нея :hmmmmm: Какво по-точно те вълнува?снимката може да послучи само най-общо да се каже приблизителен асцендент иначе астролозите не са гадатели :thumbsup: Мога ли да говоря тук за това,което виждам по датата? :huh:

Знам по думите на майка ми, че съм се родила трудно след 4 дневни мъки на свечеряване на 17.08.1971 . Предложението за снимка дойде от факта, 4е съм 4увала че асцендент може да се определи и по външни физически данни Ще Ви бъда благодарна ако ми помогнете за ректификация, за нагласяване картата на асцендента. Благодаря Ви

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Аз току-що се регистрирах тук, защото ми станаха интересни вашите дискусии. Какво ще кажете за моя хороскоп, родена съм на 1.11.1963 г. около 7.20 ч. сутринта в София и според програмките за изчисляване на изгряващия ми знак, той също е скорпион. Това усложнява ли съдбата ми?

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Магдалена 63,

Наистина и Слънцето и Асцендента ти се управляват от Плутон.

Във Форума има една тема за Плутон, която ще ти помогне да не се оставиш този твой Плутон да ти усложни живота. Аспектите му с Лунните възли са положителни, така че имаш този голям шанс.

Бъди здрава.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

По отношение на съвпада на Уран и Плутон в композита мога да кажа че, водят до много внезапни и неочаквани събития, които променят събитията за единият от двамата партньори, най често за този който има подобен аспект в хороскопа или зле аспектирани Уран и Плутон. Въобще този аспект води до трансформации в областите на дома в които се намират двете планети. Знака дава информация за събитията които ще ги предизвикат.Възможно е другият партньор да помогне за тях и да се създаде ситуация от типа: " Аз го обичам той ми забива нож в гърба:. Този аспект се среща в композита на хора, които трябва да излекуват стари рани, да променят разбиранията си и да започнат отначало. Самата връзка спомага за това. Крайно неблагоприятен е за брак. Затова не е добре, ако се намира в 1ви, 4ти, 5ти, 7ми и 8ми дом. Важни са и аспектите към този съвпад. Защото подсказват много и понякога променят сдействието му.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Аз току-що се регистрирах тук, защото ми станаха интересни вашите дискусии. Какво ще кажете за моя хороскоп, родена съм на 1.11.1963 г.  около 7.20 ч. сутринта в София и според програмките за изчисляване на изгряващия ми знак, той също е скорпион. Това усложнява ли съдбата ми?

Да yсложнява съдбата ти това, 4е Асц ти е Скорпион? Не виждам за6то така си ре6ила. Освен това Сатyрн ти е на трон, а и има6 6-бисекстила. Би трqбвало лесно да намира6 изxода в някои ситyaции. Това са 6тастливи конфигyрации. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Благодара ти за отговора! Ами някъде из коментарите четох, че когато зодиакалният знак и асцендентът били един и същ, това говорело за кармична обремененост и затова реших така!:)Съжалявам, ако е прозвучало смешно, но съм пълен лаик в тази област! Иначе действително винаги съумявам да се оправя в каквито и ситуации да попадна, но пък от друга страна, нещата при мене стават много трудно, колкото и да се старая и обикновено получавам нещо, чак когато загубя интерес към него. Или казано простичко, нито ми се дава да пропадна и да остана гладна и жадна, нито ми е позволено да преуспея, колкото и да се старая!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

можете ли да ми кажете как се тълкува венера влиза в марс(тригон) доколкото аз си го тълкувам.запалих се по астрология от приятелката ми и съм начинаещ .свалих си прог. зет7 и направих натална карта. помагай те!

благодаря предварително на всички отговорили ми

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Keksa,

Много добре е направила приятелката ти, че те е запалила по астрологията.

Голяма наука е астрологията!!!

Понякога много ти се иска да направиш нещо, но когато звездите ти кажат , че не му е сега времето... Закон Божи, какво да се прави.

Колкото до тригона между Венера и Марс.

Във всеки от нас има и една Венера и един Марс /а и всички други планети/.

Венера е тази , на коята й се искат разни неща, а Марс е този , който изпълнява.

Когато аспекта между нашите Венера и Марс е тригон, тогава на Марс ще му е приятно да върши всичко, което му заповяда Венера, а тя може да бъде капризна понякога. Зависи от еволюционното й ниво.

Понякога тя може да бъде много взискателна/особено при по- високо еволюционно ниво,а в такъв случай и Марсът ще действа по- разумно/.

Но всичките тези неща трябва да ги знаеш предварително, а на това ще те научи астрологията.

Изучавай тази наука, колкото и трудна да ти се вижда.

И на мен ми е все още много трудна за разбиране, но това , което знам ми е от голяма полза.

Бъди здрав.

Таня :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. :feel happy: Току що се регистрирах при вас и ми е много интересно,начинаеща съм и бих искала да науча повече за астрологията.Много бих искала да разбера какъв е асцендента ми.Опитвам сама,но веднъж се получава скорпион,а друг път стерлец.Явно грешката идва от часа на раждане,защото не мога да се оправя с часовите зони и лятното часово време.Родена съм на 28.07.1980г. в гр.Бяла Слатина в 16.10ч.Ако може някой да ми каже какъв е асцендента ми и каква е връзката на този знак със зодията ми (ако въобще има връзка)Благодаря предварително! :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,Деска! :) Получава се така,защото асц.ти е в последния градус на Скорпиона.....Твърде възможно е и да си стрелец,ако се ректифицира картата ти...Той все пак ти е интерсептиран,т.е.влиза изцяло в 1 дом и там ти е също Нептун :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Много ти благодаря Кабала :thumbsup2: Но да ти кажа честно не разбрах точно какво ми казваш ;) не разбирам терминологията.Но същността мисля,че я схванах.А би ли ми казал какво означава когато в дадени домове няма планети,когато има-ясно,те влияят на този дом,ами когато няма?Също така според тази натална карта,която аз съм си направила излиза,че в девети дом се намират и Юпитер и Сатурн????Какво ще рече това?Може въпросите ми да са малко тъпички :o ,но аз сега навлизам и много неща са ми като в мъгла.Благодаря :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Деси,

Знаеш ли,че характерното за всички начиещи, когато започнат да се интересуват от астрология/при мен беше същото/,е, че искат всичко да разберат и научат за нула време.

Но знай,че астрологията е много сериозна наука и изисква много време да се занимаваш с нея, да я изучаваш много сериозно,за да ти е наистина полезна.

Според часа, който си дала, Асцендента ти/знакът, който се е намирал на източния хоризонт в момента на твоето раждане/ е Скорпион, управителите му са Плутон в ХІ дом и Марс в Х дом.

Управители на първи дом са също и Нептун, който се намира в І дом и ще има много важно значение за теб и Юпитер, който е управител на интерсептирания/включения - намиращ се изцяло в първи дом/ знак Стрелец и се намира в ІХ дом.

Всички тези планети, чрез домовете, в които се намират, ще влияят на твоя първи дом- самочувствие, самоуважение, себеизява, себереализация- всичко, което е свързано с твоето Себе.

Сатурн се намира в Х дом- на трон по дом и ще оказва много силно влияние в обществените ти прояви. Може да е показател и за строг родител.

Колкото до Юпитер в ІХ дом /там той също е на трон по дом/ може да показва, че ще обичаш да пътуваш по света, да изучаваш нови територии и култури, да се запознаваш с нови религии и философски учения, а също и да изучаваш астрология. Това,че се интересуваш от астрология се потвърждава и от факта,че третият ти дом се управлява от Уран, с който пряко е свързана астрологията.

Когато в даден дом няма планети, на този дом ще влияят управителите му чрез домовете, в които се намират.

Например при теб, управителят на V дом- Марс ,ще се изявява в десети дом и в зависимост от това как той ще се прояви в тази област , ще се прояви и твоя пети дом- творчество, таланти, любов,т.е. любовта, творчеството, талантите ти ще се изявят най- силно чрез обществената ти реализация.

Надявам се да съм ти била полезна.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Интересува ме влиянието на Марс върху Земята, въз основа на това Велико противопоставяне(май имаше такъв термин в Астрологията-това всъщност е и следващия ми въпрос). Кога преди Марс е бил толкова близко до Земята, това 18г цикъл ли е?И извинявайте за глупавите въпроси... :)

Предварително благодаря!!

Линк към коментар
Share on other sites

Страхотно! :lol: Много ти благодаря Таня :angel: Много ми помогна.От това,което ми казваш разбирам,че наталната карта,с която аз разполагам малко се различава от тази,която ти си построила,има разминаване.Но моята сигурно е грешна защото аз все пак налучквам.Наистина имам огромното желание да науча повече и ще продължавам да се интересувам.Отново едно голямо БЛАГОДАРЯ :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново!

Пак искам да задам едно ?че за Марс!!Вярно ли е, че влиянието му в момента като ретроградно е по-силно и неблагоприятно за земляните??

Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей Caspar,

Марс е планетата на енергията,действието, активността, жизнеността, инициативността, ентусиазма, волята, самоувереността,сексуалността и желанието, импулсивността.

Когато Марс е ретрограден, всичките му функции са насочени навътре в човека. През този период той става по- затворен в себе си, ограничава своите контакти, избягва да взема решения, да завързва приятелства, анализира всичко, което е извършил /или не е извършил/ пред директния период, поставя си оценка “+” или “-“,търси философско обяснение на ситуациите в които е попадал и начин да обясни действията си .

В този момент действието на Марс е насочено към удовлетворяване желанията на Духа.

“Плодът на Духа е любов, радост, мир, дълготърпение,благост, милосърдие,вяра, кротост, въздържание: против таквизи няма закон.” Гал.5:22,23

Та дали е благоприятно или не ретроградното движение на Марс, зависи от гледната точка на човека , от начина му на мислене и степента му на осъзнатост.

Надявам се да съм била полезна.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :P пак съм аз и отново ще ви задам едно може би тъпо въпросче ;) какво означава една планета да е ретроградна ????Дано не ви досаждам с тези въпроси,но ако някой иска да ми отговори ще съм много благодарна :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Аз съм програмист и имам за задача да направя програма, която да чертае натална карта по готови данни. Данните мисля да ги генерирам с програмата Astrolog. От няколко дни чета какво точно представлява наталната карта, както и за зависимости между планети и домове и т.н и започвам все повече да се убеждавам, че астрологията е доста точна наука и има доста строги математически принципи, заложени в нея :). Моля, ако някой има възможност, да ми опише с 2-3 думи как се построяват зодиите, домовете и как точно се поставят планетите на картата.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Леле,майко! Трябва малко да попрочетеш наистина! Съветвам те да влезеш в някоя е-книжарница и да си поръчаш следната книга:

"Най-добрият начин да научим астрология"-ч.2 /Техники за изчисляване и интерпретация/ на Марион Марч и Джоан Макевърс.

Успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Както повечето новаци в интереса си към астрологията, така и аз най-напред се опитах да направя пълен хороскоп на мен самата.

Веднага се сблъсках със следния проблем - родена съм в Кайро-Египет и не знам къде да намеря подходящи таблици приопределяне на асцендента.

Моля Ви ако не е проблем да ми кажете къде да намеря.

Понеже Кайро и София са на горе долу близка геогравска дължина, ако гледам в таблиците София ще бъде ли вярно?

Предварително благодаря

Теменужка Билкова

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...