Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Веднага се сблъсках със следния проблем - родена съм в Кайро-Египет и не знам къде да намеря подходящи таблици приопределяне на асцендента.

Моля Ви ако не е проблем да ми кажете къде да намеря.

Няма да е вярно.

По-добре ползвайте астро програма или в някой от сайответе където има интегрирана такава, за определяне на Асцендента.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Здрасти,gubarez :harhar: Да,наистина е точна наука астрологията...И какво по-точно искаш да разбереш,как се построяват домовете по принцип като градуси ли?....Първо,всичко е свеързано с географското положение на определеният град,село или паланка:))))където си роден.Като те интересува математически-мга да ти дам насока,да,въпреки,че е по-лесно човек да се снабди с определени таблици и да работи по тях,ама след като си го решил,това....няма лошо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! :)

Може ли някой да ми разгледа хороскопа? На мен нещо не ми се отдава а ми е интересно... :P

Даниела,25.06.1984, 10:02 AM, Пловдив

Благодаря Ви предварително

:D

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един глупав въпрос относно синастрията и по-точно тази свързана с аспекти на наталните планети. Може ли някой който е в час да ми отговори кои аспекти имат по-голяма тежест, примерно ако имам около 10 аспекта, кой от тях би повлиял най-силно на една връзка... И също така какво мислите за хармоничните аспекти в синастрията, имат ли те почва у нас? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! Надявям се въпросът ми да не е много досаден и все пак ще го задам.

Моля някой да ми помогне да разбера кой асцедент съм!

Родена съм на 02.03.1981г. в 19:50ч. в град Москва - Русия.

Няколко пъти са се опитвали да ми го разберат, и ми казват или Везни или Дева.

Ако някой може да ми помогне, Моля!

И предварително Благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

Ами,проблемът при вас е,че сте съвсем на граница :hmmmmm: Ако,часът ви,наистина е верен,в което се съмнявам...все пак,винаги има някакво отклонение,то вие сте Везни в 0гр.18мин.Но,в случая да ви кажа,дори и да сте дева :harhar: това няма да се отрази много на вашия характер,поради това,че имате 2 планети в 1 дом и това е по-важното :dancing yes: Съвпад на Сатурн и Юпитер

Линк към коментар
Share on other sites

Кабала, много ти благодаря за бързия отговор!

Макар, че той породи още въпроси у мен :unsure:

Защо да няма значение кой от двата асцедента съм, и какво като имам две планети в 1 дом - Юпитер и Сатурн ?

Къде мога да прочета повече за това?

Извини ме за глупавите въпроси, но се интересувам от астрология от скоро и доста неща не са ми ясни :hypocrite:

Благодаря ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Естествено,че има огромно значение асцендентът,но в случая имаме граница,т.е.трябва да сме абсолютно убедени,че това е точният час на раждане.Появата на 2 планети в първи дом говори,че носиш характеристиките им.Сега,понеже съм на работа,не мога да си спомня точно картата ти,за да кажа,коя от планетите ще е с по-голямо влияние при теб.Гледа се,коя е първа,т.е.по-близо до асцендента или има по-големи достойнства,независимо,че е втора.Например,ако асц.е стрелец,а сатрун и юпи са в 1 дом,но сатурн е преди юпитер,то по-голямо ще е влиянието на Юпи,защото е в своята обител

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Родена съм на 24.12.1974 г., в 12.35 в София. Педи близо месец се случи нещо, от което винаги съм се страхувала и сега се опитвам да намеря обяснение за случилото се в разположението на планетите. Нямам опит в астрологията и се нуждая от помощта на знаещите. Затова може ли някой да коментира аспекта на Хирон в квадратура с Уран, Венера и Сатурн; Възможно ли е там да се крие причина за раздялата с любимо същество?

Предварително благодаря на тези, които ще се отзоват.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Кабала, много благдаря за разяснението. Ти ме накара да попитам за точният час на раждане и се оказа че съм родена в 20:50ч. Московско време, а не 19:50 /пресметнато по българско време/ Притеснява ме това че съвпадат Сатурн и Юпитер, които теоритично са пълни противоположности /ако не се лъжа/. Е това е, ако имаш време кажи как мога да си обясня положението на планетите :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Фрина!Не мисля,че трябва да се притесняваш от такъв съвпад,който се случва много рядко:))))Пък и при теб са в 1 дом,до колкото разбирам....По-скоро бих ти препоръчала да ги тълкуваш като съюз на двама господари на различни домове,които попадат в 1 :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пак съм аз :D За Съни. :1eye: Не мисля,че Хирон може да е причина за раздяла с любимо същетсво.Не разбрах само дали говориш за натален сатурн или за транзитен :hmmmmm: По-скоро има намеса нещо друго.Един квадрат на Марс и Венера също може да даде раздяла....ммммм,както и силни страсти :thumbsup: Този аспект,който го описваш да не е цяла тауквадратура?!Или поне така ми звучи.Уран опозиция на Венера и Сатурн (може и Сатурн да е в опозиция на останали те 2)и Хирон ги допълва с квадрат.......Ако раздялата е била жизненоважна,в смисъл на дълга връзка,която да я приемем за брак,то това би се видяло в натала.Иначе е добре да проследим дирекциите и транзитите

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Кабала.

Благодаря за отговора. Изглежда съм пообъркала нещата :(. Посочила съм аспектите на транзитите в деня, в който съпругът ми каза, че не иска да сме заедно. Разбирам, че трябва да разглеждам аспектите на транзитите спрямо планетите от наталната карта, или по-скоро само тези от наталната карта, както казваш ти :unsure:. Може ли да кажеш какво да търся в натала, което да подсказва за подобно развитие, или поне от къде да прочета за това. Бях чела някъде, че въпреки "драснатото" от звездите, все пак имаме избор, който в крайна сметка чертае съдбата ни. Аз просто нямах избор. Всичко ми дойде съвсем неочаквано и страшно разтърсващо.

А, може би пропускам и значението на аспектите от синастрията. Чудя се как един астролог успява да сглоби нещата от този сложен пъзел. :hmmmmm:

P.S. :ЧНГ! ! Нека имаш благоразположението на звездите, негативните аспекти да не се усещат, а добрите да са разтърсващи :) Здраве, успехи и любов на теб и на любимите ти хора!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,sunny!Честита да е годината и за теб! :thumbsup: В натала е много по-лесно да се намери аспект,показващ един развод.Най-лесно е когато се проследят знаците на 1,5 и 7 домове.Двойните знаци показват една вероятна раздяла.Напрегнатите аспекти с господаря на 7 дом също е индикация,както и напрегнати аспекти между Слънце,Луна,Юпитер с останалите планети.Меркурий е важен,като индикатор на документите при сключването на брака.Сама казваш,че раздялата е дошла съвсем неочаквано и разтърсващо... :( Неочакваните неща ги дава Уран,въпреки,че не е задължително непременно да са лоши.При дирекции една квадратура на Марс и Венера също е предпоставка,въпреки,че може да даде много силни страсти и връзка,която няма да е дълготрайна.....Всичко зависи като се сглобят останалите части от натала.Ако имаш тау-квадратура,например и някой транзит я е треснал,веднага я е задействал.....и така.....Сега си спомням,че Линда Гудман в някоя от книгите си(много съм разсеяна и не помня коя)споменава,че брак не трябва да се сключва при ретрограден меркурий,т.е.в дните,когато той е ретро.Причината я споменах по-горе.....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички и Честита Нова Година!!!

Направих натална карта на сина ми и се получи нещо много интересно, според мен, въпреки, че съм новак в тази сфера....Много бих се радвала, ако на някой му се занимава и надникне в картата му! Получава се някакво струпване на планетите в едната половина....Какво означава това? Влечат го спорта и компютрите, много е чувствителен и състрадателен ( естествено мога да изброявам цял ден качества - нали ми е слънце :D ) и наистина ми се иска да узная как и от какво да го предпазя, в какво да му помогна и на къде да го насоча?!?

Извинете ме, ако прекалявам, но знаете как е, щом стане въпрос за децата!

Синът ми се казва: Павел Петров, София, 16.10.1997г, 11:45ч и, ако има значение, роден е с цезарово сечение

А това съм аз: Лиана Петрова(по мъж), иначе Димитрова

София, 01.06.1974г, 00:30(полунощ)

Всичко добро и успехи на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

А как според вас се тълкува съвпад на Слънчевия знак -Дева със Северния възел и с Меркурий и Сатурн?Означава ли това,че в този живот кармичните уроци са свързани с усвояване на качества от Девата?

От друга страна Лунният ми знак съвпада с Южния възел-в Риби?

Моля, някой да ми помогне в изясняване на картинката,за което благодаря предварително :D:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам планетен стелиум в Стрелец в 1-ви дом. Планетите в стелиума са:

Слънце в Стрелец 1°31'

Меркурий в Стрелец 3°59'

Венера в Стрелец 6°30'

Уран в Стрелец 4°41'

Как се тълкува това? Асцендента ми е в Скорпион, стелиума обаче си е в 1-ви дом...

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

"Здравейте!

Имам планетен стелиум в Стрелец в 1-ви дом. Планетите в стелиума са:

Слънце в Стрелец 1°31'

Меркурий в Стрелец 3°59'

Венера в Стрелец 6°30'

Уран в Стрелец 4°41'

Как се тълкува това? Асцендента ми е в Скорпион, стелиума обаче си е в 1-ви дом...

Благодаря Ви!"

Здравей МиМоЗа,

Тълкуването ще бъде примерно, тъй като позицията на планетите е само един от многото фактори, които влияят на личността ти .

С Асцендент в Скорпион ти ще се реализираш в обществото, твърде много разчитайки на твоите близки, дори може да ги направиш твърде зависими от себе си.

Слънцето в първи дом показва типът преживяване, чрез който спонтанно или относително принудително ще освободиш виталната си енергия, която ще просветлява и подпомага търсенето на твоята идентичност и интуитивното ти разбиране за това коя си всъщност и как се възприемаш, каква е твоята личностна самооценка. Може да чувстваш прилив на вътрешен ентусиазъм, да си създадеш оригинално мнение за себе си или просто да се радваш на добро здраве, което ще ти позволи да излъчваш това , което Си / подвижност, самоувереност, смелост, изследователски дух, обичащ риска,притежаващ склонност към хазарта, наивност,откровеност, симпатичност, сърдечност, интелигентност, идеалистичност, разговорливост и контактност, предприемчивост, оригиналност, дружелюбност и общителност, често сменящ настроението си, свободолюбивост,необичаща да се подчиняваш на авторитети, понякога е възможно до проявяваш грубост при защита на собствената си позиция, религиозност, вярваща в Бога, обичаща да пътуваш и да усъвършенстваш ценностната си система, проявяваща топлота в любовните отношения, с невероятно въображение и прогресивно мислене/ по отличителен и категоричен начин.

Внимание!Отрицателен аспект на тази позиция могат да бъдат гордостта и арогантността.

Съвпада на Слънцето ти с Меркурий ще засили способността ти да обменяш информация, да помниш причините и резултатите от минали случки, ще използваш умствените си способности за разкриване на същината на своето съществуване и предопределение, ще чувстваш превъзходство поради интелектуалния си подход при решаване на собствените си проблеми.

Съвпада на Слънцето ти с Венера ще ти даде възможност да откриеш уникалността в своя характер и индивидуална цел по един много открит и магнетично привлекателен начин, защото ще почувстваш, че това откритие е свързано с отношенията ти с другите хора, като се опиташ да свържеш себе си с всичко, което те свързва с тях.Привързаността ти ще бъде към онова, което любовта и културните ценности могат да ти донесат. Ще привличаш много хора около себе си, но често, за да ги притежаваш или интегрираш в себе си. Присъствието на Уран в този съвпад ще те направи твърде активна в изявяване на най- съкровената ти същност и твърде активна в трансформацията и обновлението на личността ти. Той ще ти даде възможност да откриеш истината на своя живот или дхармата си посредством кризи, които ще те предизвикат да признаеш пред себе си какви са принципите и целите ти. Това може да стане след изпадане от криза в криза, но всяка от тях ще ти носи ново просветление. Тази позиция може да говори и за вроден реформаторски дух и защитник на кауза, която отрича съществуващото положение.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора! :)

Бих искала да попитам още нещо. Освен въпросния стелиум в Стрелец в 1ви дом (Слънце в Стрелец 1°31', Меркурий в Стрелец 3°59', Венера в Стрелец 6°30',Уран в Стрелец 4°41' ) имам Луна в Риби 4°51' в 4ти дом и тази Луна прави "перфектни" квадрати с всяка една планета от стелиума. Много често усещам как в мен сякаш се борят две различни противоположни същности, разкъсвам се от вътрешни борби... Как се тълкуват квадратите между Луната и планетите в стелиума? Значи ли това, че ще имам проблеми в семейния ми живот? Много ме притесняват тези квадрати...

Предварително Ви благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравийте, първо искам да ви кажа , че съм много щастлива, че ви открих.Искам да изкарам курсове по Астрология, но незнам къде, намерих едни по интернет ,но искам да се допитам и до вас. Замислям да си купя и книгите които се препоръчват в другата тема./ Марион Марч/, но ми се ще и курс да изкарам.В главата ми е пълна каша и ще ви бъда благодарна ако ме насочите към някого.Предварително ви благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...