Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

доста сам начинаеща в тази тема, но пък за сметка на това ми е интересно, та както знам 3-те основни важни неща са сланчев знак, лунен, и асцендент.

но днес една приателка ми каза че голямо значение за любовта имало кога луната е във венера или нещо такова? кажете ми нещо по въпроса че нищо не разбрах.. и как мога да сметна за себе си? предварително мерси :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

Здравей Веси,

Наистина Слънцето, Луната, и Асцендента са най- важни в една натална карта. Отношението /аспектите/ между тях оформя в общи линии характера на човека в зависимост от това в кои знаци се намират и неговата личностна изява- в кои домове- области от живота ще се изяви най- добре. Всички други планети, в зависимост от това, къде се намират- в кои знаци и домове, подпомагат или пречат чрез аспектите си към тях на положителната им изява.

Отношението между Луната и Венера действително е много важно в любовните отношения и в женска и в мъжка карта.

Луната символизира майката или домът, в който човек е израснал, първите седем години, как самата жена ще възпитава собствените си деца, как ще се държи с тях, какъв е типа на раждането на децата в женска карта и какъв тип съпруга търси мъжа /привличат ги жени , които приличат на майките им/ и оттук доколко брака ще бъде сполучлив.

Луната показва и адаптацията на човека в ежедневната обстановка, как той възприема света около себе си, ежедневните ситуации, всичко, което ни заобикаля, което ни се случва ежедневно.

Луната дава дребните,ежедневните взаимоотношения. Човек може да бъде много добър къщовник, но ако Луната му е свързана с негативни аспекти към другите планети, в дома, където се намира тя, може да има много скандали.

Луната символизира и подсъзнанието на човека- онова, което сме усвоили, което ни се струва, което усещаме интуитивно, онова , което усеща, жизнените му привички, малките роли, всекидневното му поведение, инстинктът и навиците му за хранене, здравословните навици, сънищата, спомените,отношението към природата, към рода и родината. Тя символизира женското начало, чувствителността, интуицията, плодовитостта, семейните и сексуалните отношения, отстъпчивостта, емоциите.

Венера символизира любовта, чувствата, радостта, щастието, късмета, обаянието, хармонията, красотата, чара, отношението към етиката и естетиката, към изкуството, към цветовете и към музиката, към лукса и комфорта, към парите и притежанията . Тя отговаря за избора по “повеля на сърцето”, за вкусовия анализ, за контрола, определя нашите най- дълбоки чувства като свързва душата и сърцето. Нейните прояви са любов, нежност, сърдечна дружба, романтични чувства, но не секс/ с тази биологична функция е свързана Луната/. Венера е главната планета, която ръководи във всеки от нас възникване и крах на любовта и брака, определя вътрешния божествен огън, емоционална и духовна хармония, приемането на природните ритми.

Кагато между Луната и Венера няма никакъв аспект, то в областите, които сигнифицират няма да има проблеми. Наличието на аспект между тях сочи за акцентирано отношение към жените- майка, сестра, съпруга в картата на мъж и към приятелките и сестрите, децата и семейството в картата на жена. Тогава се наблюдава повишена чувствителност и емоционалност при контактите в ежедневното общуване и при различните аспекти те ще се проявяват по различен начин.

Когато Венера е по- силна от Луната, по-силно ще са изразени чувствата, а при слаба Венера и силна Луна ще са подчертани темперамента и сексуалността.

Коолкото до изчислението- за начинаеща като теб е по- добре това да стане от астролог или от астрологична програма. Тук ,във форума можеш да намериш програми за изчесление и много полезна информация, свързана с всичко, което те интересува във връзка с астрологията, а и за много аспекти от живота въобще.

Бъди здрава.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!!! Случайно попаднах на този форум много ми хареса ,аз не си падам по писането по форуми ,но тази тема ми е доста интересна и ще се радвам да науча поне малко относно Aстрологията :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Прочетах някаде за програми софтуер доста съм се ровила за нещо подобно ,но винаги са на Руски, а аз не го говоря и ми е малко трудно да се справя.Много ще се радвам ако някой ми каже за програмите от каде да ги дръпна за книги , ако има и по интернет неща относно разчитане.Много ви благодаря дано да не съм ви доскучала или натрапила с молбата си. :unsure:

Не знам дали е уместно да попитам някой би ли могъл да ми каже нещо относно мен вероятно ще има нужда от дата и час. Дано да не искам твърде много и отново ви благодаря за всичко:-)

Казвам се Вики от Варна ихихи родена съм на 9-ти февруари след 2 дена ставам на 21 прекрасна възраст :D:rolleyes: час на раждане 21 и 10 годината 1985 , но се подразбира:-)

:P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интересна тема  :angel: Ако имам повече време ще изразя и аз мнение по въпроса :)

малко ми е трудно като новорегистрирал се и незнам как да си задам въпросите,а те наистина са много!!нищто не разбирам от астрология и мисля че тук се някой ще ми помогне!!всеки ден си чета хороскопа и само до тук.как мога да разбера нещо повече за мен?? роден сам на 24/09/1979 Варна, 12:00ч. ако някой се опита да ми помогне ще сам му много благодарен!! :hypocrite::)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Чета с голям интерес!

Може ли някой да ми каже какво означава, че Северният възел при раждането ми е ретрограден 23гр.08" в Козирог? А имам и ретроградни Юпитер, Уран, Нептун и Плутон?

(Във Водолей са ми Слънце, Венера - в 6 дом и Меркурий - 7 дом, асц. Лъв)

Благодаря предварително! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да знам какъв ми е асцедента,защото съм около 10 сутринта и е точно между границата на дева и везни по какво мога да разбера тоцхно кои от двата е ,имам признаци на Дева а понякога и на Везни.Аз съм на 27.06 т.е. съм рак,но заради асцедента ли съм толкова раличен и странен незнам,когато стане въпрос за мен винаги хората говорят че съм бил странник.Да ли това се дължи на това ,че асцедента ми е Дева или пък е Везни.Помогнете или кажете ,ако знаете ще съм ви много благодарен :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да ми разясните нещата по това какво е значението на асцедента ми и какво е неговото влияние върху мен :) .Грам не схващам тези натални карти където ги правите и давате,но пък си правя извода че това не е за мене и затова само питам,ако ви се пише - пишете :) ... много благодаря предварително ,ако някои се отзове на моето питане :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Митко,

"Бих искал да ми разясните нещата по това какво е значението на асцедента ми и какво е неговото влияние върху мен .Грам не схващам тези натални карти където ги правите и давате,но пък си правя извода че това не е за мене и затова само питам,ако ви се пише - пишете ... много благодаря предварително ,ако някои се отзове на моето питане "

За начало се прехвърли в темата за Асцендента. Там ще намериш достатъчно информация за това, какво представлява Асцендента, какво представлява, как ни влияе...

Здравей Copie,

В астрологията е прието да се смята, че движението на планетите е обратно на часовниковата стрелка и в момента , когато дадена планета промени посоката си на движение, т.е започва да се движи по часовниковата стрелка, казваме, че в този момент тя започва да се движи ретроградно. Такова ретроградно движение извършват всички планети /през определени периоди от време/, освен Слънцето и Луната. Тъй като Лунните възли са пресечните точки на орбитите на Слънцето и Луната, то тези точки постоянно се "движат" в посока, обратна на Слънцето и на Луната, т.е. по часовата стралка или както се казва, ретроградно. Така, че Лунните възли се движат винаги ретроградно. Повече информация за влиянието на Лунните възли можеш за прочетеш в темата за Лунните възли. Колкото до другите ти въпроси, в момента не разполагам с необходимото време да ти отговоря и на тях, но ти обещавам, че в най- скоро време ще го направя.

Линк към коментар
Share on other sites

От началото на март в София - "Овча Купел" 1 - започва 4 месечен курс по астрология за начинаещи! Занятията ще се провеждат веднъж седмично - в събота или неделя - по 4 часа. Таксата за целият курс е 140 лева. Ето телефоните на лекторката: Румяна Кожухарова: 02 957 41 75 и 0896 065 830 . Информация за нея има в сайта и: astroto.com

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет - исках да питам в темата за синастрията, но е заключена. Ако двама души имат сериозни намерения един кън друг и се разбират, но ако в наталните им карти има следното: луните им са в опозиция, слънцата им са в квадрат, Лилитите им са в зодията на другия - и на двамата, - как да реагират на тези факти тези двамата? Дали ще могат да преодолеят тези противоречиви аспекти? Как мислите? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Чакай малко, Таня, виж моля те и това - така и така си на тая вълна синастрическа :)

Ако в една двойка са налице

Марс секстил Венера,

Ас. = Слънчев знак,

Луна съвпад Луна / в дева!!/

и още 3 секстила, 1 квадрат и /май/ 0 опозиции-

тогава какво бъдеще им се очертава ;)

Отговорът е във връзка с един въпрос... :hmmmmm::D

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Милкана,

Отговорих на въпроса на Орлин във формата на шега, защото е много несериозно да се задават въпроси от рода: "Аз и той/тя имаме еди какви си аспекти, я ми кажи какво ще стане между нас, ще се разбираме ли?"

Астрологията е много сериозна наука. Всяка прогноза се базира на много фактори от наталната/ните карта/карти и не можем така с лека ръка да определяме съдбата на хората. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Именно ! :thumbsup2:

Точно затова пуснах тези данни във въпроса си. Те са истински и се отнасят за една двойка, която не съществува като двойка вече година време -въпреки тези предполагащи надеждни и оптимистични аспекти, най-важни за love съвместимост. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си че ако човек има ясно съзнание той може да използва и положителните, и отрицателните аспекти в хороскопа и в синастрията си с друг човек. Какво по-чудесно предизвикателство от това и двамата да имате черна луна в слънцето на другия и луните ви да са в опозиция, а слънцата в квадрат? И нищо не е случайно. Ако съдбата ни среща с даден човек, то е защото неговите характеристики точно отразяват нуждите ни от вътрешна работа, превъзмогване, изкупване, и положителни и отрицателни! Всичко е до сила на съзнанието - до вибрация на Любовта в него - ако я няма - и най-благоприятните аспекти между двамата не ще доведат до никъде - и обратното!

Чувал съм мнения че астрологията може да бъде едно мъничко и добро допълнение към психологията - не е лошо човек да се запознае с нея - аз досега съм пропуснал да го направя - дано могха за в бъдеще да наваксам ! Обичам ви, мили хора! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :smarty: ,ако имаш желание да обсъдим хороскопите си по-добре дай имейл ,за да не се излагаме във форума.Аз съм начинаеща ,но ми е интересно да обсъдя с някой конкретен хороскоп. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

имам голям эатворен квадрат в наталната си карта в ъгловите домове

в квадрата участват юпитер, в 1 дом в стрелец, слънце в риби на върха

на 4 дом, марс в блиэнаци, в 7 дом и плутон в дева на върха на 10 дом

плутон е и управител на асд

моля , ако някой може да ми помогне да раэталкувам таэи поэиция :(:wacko: : :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

малко ми е трудно като новорегистрирал се и незнам как да си задам въпросите,а те наистина са много!!нищто не разбирам от астрология и мисля че тук се някой ще ми помогне!!всеки ден си чета хороскопа и само до тук.как мога да разбера нещо повече за мен?? роден сам на 24/09/1979 Варна, 12:00ч. ако някой се опита да ми помогне ще сам му много благодарен!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

някой може ли да ми разгадае какво показват тези неща за мен Слънце съвпад с Марс в Козирог,

Асцендент в Близнаци, Венера в Стрелец,

Луна съвпад Сатурн в Дева....

благодаря

или това,защото честно да си призная нищо немога да разбера

благодаря предварително

Слънце 26 47' Слънце в Козирог

Луна 12 25' Луна в Дева

Меркурий 12 40' Меркурий в Козирог

Венера 9 56' Венера в Стрелец

Марс 27 30' Марс в Козирог

Юпитер 4 59' r Юпитер в Лъв

Сатурн 13 26' r Сатурн в Дева

Уран 20 21' Уран в Скорпион

Нептун 19 23' Нептун в Стрелец

Плутон 19 13' Плутон във Везни

Аспекти на планетите във вашия личен хороскоп

Слънце съвпад Марс (орбис - 0° 42')

Луна тригон Меркурий (орбис - 0° 15')

Луна квадрат Венера (орбис - 2° 28')

Луна съвпад Сатурн (орбис - 1° 01')

Меркурий тригон Сатурн (орбис - 0° 45')

Венера тригон Юпитер (орбис - 4° 57')

Венера квадрат Сатурн (орбис - 3° 30')

Марс опозиция Юпитер (орбис - 7° 29')

Сатурн квадрат Нептун (орбис - 5° 56')

Нептун секстил Плутон (орбис - 0° 09'

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...