Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Здравейте! :)

Тъй като от много време насам съм заинтересована освен от зодията и от асцедента,а и вашият сайт ми се стори надежден,вих желала да разбера,след като съм родена на 11 08 1990 год,в София в 15:00 какъв е моят асцедент?Моля за отговор на е-мейлът ми,ако е възможно: passion_morena@abv.bg много благодаря предварително! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За астролога г-н Пламен Румпалов

Въпрос

Извинявам се, че отварям цяла тема, но не виждам друг начин да попитам....

Някой знае ли, има ли информация за астролога - г-н Пламен Румпалов?! Издава ли книги? Има ли свой собствен сайт?! Не намирам нищо съществено в Интернет. Пишете, моля, важно е!

бележка на модератора: отворената цяла тема по въпроса е обединена с тази

Линк към коментар
Share on other sites

:) И аз го уважавам много! От Габрово е, отличен математик е. Разбрах наскоро, че има достатъчно дела и "документи".

Никола, всъщност какво разбираш под "важно е" :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро се опитах сама да си направя хороскоп , но ефекта беше ХА ХА ХА

или с други думи нищо не направих.Дали ще може някой от вас да ми помогне

Предварително благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Благост! Имам личен проблем. Той е пряко или косвено свързан с г-н Румпалов. Тъй като не намирам информация в Интернет за него реших, че някой от форумите може би знае нещо повече...Че е от Габрово го знам и доста неща, за творчеството му се интересувам......

Линк към коментар
Share on other sites

Какво представлява двойния гоялм тригон?

Звездата на Давид

Бихте ли ми дали малко информация относно какво представлява двойния голям тригон?

Как влияе в хороскопа?Има ли нещо свързао с духовната защита,ако присъства в даден хороскоп?

Всичко ,което напишете ще ми бъде от полза.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Инти,

Марион Марч нарича тази конфигурация "Голям секстил", тъй като се образува от шест секстила, свързващи целия хороскоп. Според нея тази конфигурация дава на родения огромни възможности, отлична способност за комуникация и дружелюбно отношение към хората, но и опастност за разпръскването на енергията, тъй като са налице твърде много аспекти и възможности.

Характерно за хората с такива конфигурации е голяма външна пластичност и вътрешна устойчивост, стремеж към хармония и приспособяване към ситуациите.

Налице са два варианта според стихиите, в които попадат планетите от големите тригони:

Въздух + Огън

В този случай човекът от огнения голям тригон ще е надарен с много самочувствие, физическа активност, ентусиазъм, драматизъм и дружелюбие , а от въздушния- с висок идеализъм и индивидуализъм, отлични умствени способности и лекота при комуникация, способност за влияние чрез високи идеи и идеали.

Земя + Вода

При този вариант на Давидова звезда земния голям тригон ще дава вкус към материалния комфорт, практичността,стабилността и уравновесеността, а водния- интуитивен усет към масовото съзнание, съчувствие, чувствителност, но и несигурност и безпокойство.

Линк към коментар
Share on other sites

Mного благодаря Таня за информацията,наистина ще ми бъде полезна!

Между другото от колко време се занимаваш с астрология,аз съм начинаеща още?Засега само поглъщам информацията,а в последствие ще преминана и към разтълкъване.Добре че имам много добър професионален приятел астролог,който да ме насърчава и да ми помага,че иначе сама не бих се справила с тази сложна наука.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам следния въпрос. Как бих могъл да откря точния час на раждане на даден човек. Предполагам, че може да стане с професионална програма, но не знам с коя е възможно това. До колкото знам часът на раждане е много важен при състажяне на натална карта. Имам приятелка, която желае да си направи карта, с някоя от професионалните програми като "zet" например, но не знае точния си час на раждане. Ето защо се обръщам за помощ към участниците във форума. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Калояне,

За да се изчисли точния час на раждане се изискват освен програма и много знания по астрология, а и доста време, затова е по- добре да се обърнеш към професионален астролог. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей sesi5,

Здравейте, интересува ме дали може да се разбере кой е асцендентът, ако човек не знае точния час на раждането си?

Да, може. Методът , чрез който се изчислява точния час на раждане, а оттам и асцендента, се нарича ректификация. За да се използва този метод, обаче, се изискват стабилни знания по астрология.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моля помогнете ми! Не успявам да разбера значението на една много аспектирана Венера - квадрат с Марс, секстил с Юпитер, опозиция с Нептун, тригон с Плутон. Венера в 11 дом, в Близнаци. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моля помогнете ми! Не успявам да разбера значението на една много аспектирана Венера - квадрат с Марс, секстил с Юпитер, опозиция с Нептун, тригон с Плутон. Венера в 11 дом, в Близнаци. Благодаря предварително!

Здравей Рос,

Ще се помъча да отговоря на въпроса ти. Съображенията ми са на базата на литературата , която съм прочела, а не на практичен опит. Аз също се уча в момента и мога да сгреша при интерпретацията. :)

Една толкова аспектирана Венера- планета на любовта, хармонията, на желанията и стремежите, на изявата, етиката и естетиката, на отношенията- може да ни даде много полезна информация за човека, както за вътрешния му, душевния му жинот, така и за изявения, външния живот.

Аспектите изграждат структурата, модела на решетката от сили , които действат в човека и доколко тези сили ще се изявят навън, в отношенията си с хората, с близките и тъй като става дума за Венера, най- вече с представителите на противоположния пол.

Тъй като Плутон и Нептун са външни, планети на поколенията, то от техните аспекти с Венера ще черпим информация за това, какво е заложено като модел в подсъзнанието на човека и как тези аспекти ще влияят на другите й аспекти - с Марс и Юпитер, които са лични планети и които ще имат стремеж да влияят на външната изява на Венера.

Плутон и Марс, две планети с еднаква природа на силите- Плутон е по- висшата , Марс- по-нисшата октава на един и същ род сили, идващи от Космоса.

Тригонът - аспект на хармонията ,на стабилността и удовлетворението, на спойствието и квадратурата- аспект на борбата и достиженията, на действието и напрежението, на неудовлетворението.

Тези два аспекта се подпоматаг помежду си и нито Плутоновите енергии- дързост, власт, реформа, самодисциплина, издръжливост, упоритост, работоспособност, нови творчески прояви, сексуалност, трансформация могат да придобият онова спокойствие, което дава тригонът и да останат пасивни, нито пък Марсовите енергии- воля, действие, енергия, сила, импулс, активност, сексуалност,конфликтност, избухливост, нетолерантност могат да се изявят с онази сила, която поражда квадратурата.

Нептун и Юпитер са също планети с близка природа и аспектите им с Венера също ще се подпомагат и хармонизират един с друг.

Секстилът ще дава благоприятни ситуации и стремеж за изява навън, за придобиване на нови таланти и способности за общуване и изява ,а опозицията, която ще действа най- вече на подсъзнателно ниво, ще дава напрегнати ситуации и състояния в отношенията , противопоставяне и борба за осъзнаване и постигане на хармония.

Юпитеровите енергии- убеждения, мироглед, разширение, развитие, закон, право, справедливост, щедрост, добродушие няма да се изявят така силно поради вътрешното напрежение , идващо от опозицията с Нептун- планетата на духовността, на психика и интуицията, на божествеността, на поетичните, музикалните и художествените спопособности, на страховете и илюзиите.

И така, вземайки предвид всички тези влияния, можем да кажем ,че когато Венера се намира в Близнаци , тя ще се проявява като общителна,интилигентна, с добри комукативни способности и ще бъде в добри,балансирани отношения в сферата на 11 дом - между приятели, в колективи с идеални цели, в благотворителни организации, при изпълнение на проекти, ще работи добре в екип, но няма да бъде водеща фигура в тези отношения.

Поздрави. Таня :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, Таня! Отговори ми на важни за мен въпроси, които не ми даваха мира от дълго време насам и чиито отговори всъщност са били пред очите ми. Но ми е бил нужен някой като теб, за да ме насочи в правилните посоки за работа и размисъл. Сърдечно благодаря!!! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моля помогнете ми! Не успявам да разбера значението на една много аспектирана Венера - квадрат с Марс, секстил с Юпитер, опозиция с Нептун, тригон с Плутон. Венера в 11 дом, в Близнаци. Благодаря предварително!

<{POST_SNAPBACK}>

Стана ми интересно, защото и аз имам подобни комбинации. При мен Венерата е в Рак, и е опозиция също с Нептун и има тригон с Плутон, а и е в 11 дом. Така, какво означава това:

- Венера квадрат Марс - това означава известна грубост и твърдост в характера; дори възможност за подобно огрубяване. Марс се намесва в любовта ти, сякаш насилствено се вмъква с дивата си природа и унищожава всичко след себе си. Тоест, възможно е в любовта си да допускаш не до там твърде светли тонове - например да отвръщаш ядно, да имаш хапливи отговори, да се държиш понякога безцеремонно, да си невъздържана, да си изненадващо страстна, дори плашещо агресивна. Като цяло е опасен този аспект, защото носи много страдания и отчаяния в любовта, но без него означава липса на изпитания и съблазни. Той затова е даден - за да изправиш дадена негативна черта в характера си, както и за да размишляваш върху себе си и любовта си.

- Венера опозиция Нептун - така, това е още един неприятен аспект, който носи една дисхармония в земната и божествената любов - с две думи - имаме настроения от плътската любов, имаме и такива от духовната. Нашето (защото говоря и за себе си) същество се люшка ту на едната страна, ту на другата. Опасността е пропадане в чувствеността - напълно отдаване на подобни мисли и желания, дори преиначаване на техния смисъл за лична угода. Когато при теб има и квадрат с Марс, това означава че цялото ти същество е подложено на изпитание - целият ти живот ще е белязан от търсене на отговор за твоето лично отношение към въпросите на любовта. Ти трябва някога, веднъж завинаги да избереш къде ще стоиш - горе или долу - в зависимост от собствените ти възвишени импулси. Трябва с един замах да решиш дали да се посветиш на Божественото, което е в душата ти, или да се опитваш да го съединяваш и с плътското начало - похотта. Обикновенно, при такива съчетания се дава един силен характер с големи възможности - така че съм сигурен, че в другите си планети имаш силни представители от зодиите, които ти дават нужните импулси.

- Венера в 11 дом - малко по малко съчетаваме предните разгледани набързо аспекти с новите тълкувания. Венера в 11 дом, мигновенно ни дава много приятели. И то, доста от тези приятели ще са от областта на изкуствата - музиканти, художници, поети, писатели...Освен това те са и красиви, приятели и познати с красиви маниери и обноски. Дава една изисканост във взаимоотношенията. Дори, смея да кажа, психологически може да се тълкува като търсене от наша страна именно на подобни красиви приятели и среда. Венера в 11 дом обаче означава и търсене на любовна връзка точно в тази среда, сред приятелите. Получава се едно специфично еротизиране на приятелствата, една префинена нежност към близките приятели - разбира се към противоположния пол. Предвид другите ти аспекти, желанията за взаимна близост предполагам често са ти носили страдание, но понякога и са се случвали предполагам. Тази констелация носи също и успех с парите, като често те ще идват от тези приятели. Дори не е изключено лично творчество. Приятелите са верни и приятни, светли хора. Би трябвало да носят много смях със себе си и да са романтични. Би трябвало да имаш добри приятели под знача на Телец и Везни.

- Венера в Близнаци - тази позиция, предвид аналитичната умозрителна природа на Близнакът, дава същата природа на любовта ти. Дълбоко в теб стои желанието да разсъждаваш за любовта повече, отколкото импулсивно да се потопиш в нея. Искаш първо с разума си да я усетиш - да я проумееш и да я осъзнаеш с цялото си същество, и тогава да й се отдадеш напълно - със съзнанието, че си я опознала и че тя вече не представлява заплаха или пък изненада за теб. Именно това дава подтик на Близнака да е непостоянен в любовта си - да търси нови усещания и ситуации. Дава му подвижност в любовта, гъвкавост. Освен това Близнака е оригинален и остроумен в любовта си - би могъл да изненадва половинката си с нови хрумвания.

- Венера тригон Плутон - честно да ти кажа, това е един доста забулен в тайнственост аспект, за който не съм намирал достатъчно задоволителна информация. Приема се, че този аспект дава изтънчена чувствителност и еротизъм. Който го притежава, се впуска в дадено начинание с пълна енергия и лесно се привързва.

- Венера секстил Юпитер - това е един от най-хубавите аспекти и един от най-щастливите. Той дава ред изключителни качества на любов към всичко живо, към природата, дава милосърдие, щедрост, благородство, алтруизъм, любвеобилност...въобще Раят на добродетелите :) Този аспект дава прекрасни майки, пример за Майка! Означава също и богат духовен живот, издигнатост на съзнанието - Любовта и Мъдростта са се срещнали и са дали богатствата си. с този аспект можеш да победиш!

Поздрави!

Прощавай за използвания женски род - така го чувствах!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Казвам се Силвия,родена съм в София на 03.03.1968г. в 02:30 часа.Може ли да  разгадаете личния ми хороскоп,както и семейните ми отношения?Благодаря! silvin@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Искам да попитам някой от по-напредналите в астрологията как се изчисляват аспектите в даена карта или по-точно кога се отбелязват със знака + и кога -,например +1 гр.12мин и -2гр. 45мин.Благодаря предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Дъвиан! Благодаря за изчерпателния отговор на въпроса ми! Отдавна се интересувам от астрология, но бих казала, че не се занимавам сериозно и системно. По-скоро действам в тази посока от любопитство към собствената ми личност (дали някога ще разбера коя съм всъщност :rolleyes: ?) и към отношенията ми с най-близките ми хора. Едно нещо от астрологията ми направи впечатление още в самото начало, че всяко нещо, всяка планета, аспект или дом си има 2 лица, най-общо казано - положително и отрицателно или, както ми пишеш ти "горе или долу". Отговорът ти ме успокои донякъде за неща, които считах за откровено лоши. Стана ми ясно, че нито е толкова фатално Венера да е в квадрат с Марс, нито толкова лошо и объркващо да е в опозиция с Нептун. Всичко е въпрос на избор и работа, работа, работа в избраната, вярната посока, посоната нагоре :thumbsup2:

Прав си,че ми пишеш в ж.род и все пак тази Венера не е моя. Но се надявам аз да й помогна (на Венерата) в пътя й нагоре

Благодаря от сърце!!!

Рос

Линк към коментар
Share on other sites

здр. по принцип много се интересувам от астрология! редовно 4ета всякакви хороскопи и много рядко откривам такива които да съвпадат наистина!:)

много 6те се радвам ако направите хороскоп и на мен!:)

казвам се Галя родена съм на 24.12.1987г. в 20.00ч

Благодаря ви предварително и за връзка gali4ka_87@abv.bg

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Свалих си аз руската програма Зет -8 и ми направиха натална карта ,прочетох хороскоп-а ,който излиза автоматично след като натиснеш Далее,но някакси като че ли не ми се струва много изчерпателна информацията. И същевременно има много противоречащи си аспекти,които в крайна сметка не разбирам.

Ако някой иска да ми помогне с хороскопа ми ето данните :

Ина Трифонова,05.юни,1981г,/2,30 следобед/

Особено много имам нужда от помощ за планетите в 1 дом и Асцендента.

забравих да напиша и-майл: inatrifonova@yahoo.com

Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли ми разтълкували този личен хороскоп? Ако информацията не е достатъчна, ще я допълня. Благодаря предварително!

Слънце съвпад Меркурий (орбис - 2° 09')

Слънце тригон Уран (орбис - 1° 24')

Слънце квадрат Плутон (орбис - 4° 58')

Луна опозиция Венера (орбис - 4° 36')

Меркурий тригон Уран (орбис - 3° 33')

Венера съвпад Марс (орбис - 5° 00')

Марс квадрат Сатурн (орбис - 1° 25')

Юпитер опозиция Нептун (орбис - 4° 58')

Сатурн тригон Нептун (орбис - 0° 37')

Сатурн секстил Плутон (орбис - 3° 23')

Нептун секстил Плутон (орбис - 2° 46')

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...