Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Локус Фортуна


Recommended Posts

Здравей,искам да ти благодаря за заглавията които си ми дала сте ги потърся и ще ги прочета но,като цяло ме интересува мнението като занимаващи се с тази магическа наука Астрология-още веднъж Благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Отговори 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей,milenasavova!

Не сте дали данни за часа на раждането.Това усложнява много изследването.

В книгите може да прочетете много за отношенията между Риби и Скорпион.

За Вас "правилният" мъж в живота ,би тябвало да е от зодия Козирог или Рак.

В случая ,ако има любов между Вас ,би трябвало да сте родена, през ноща,а момчето да е родено през деня.Силно ,но недълготрайно ,привличане е възможно ,ако сте и двамата дневно родени.В другите комбинаций трудно бихте се забелязали.

При момчето необходимата жена се определя по трудно,но ако е дневно роден-"правилната" жена ще е от зодия Дева или Риби .

Ако свържете съдбите си- транзитните ви слънца ще се движат едно до друго но в различни знаци-Добро е за работи /действия свързани с постигането на общи цели.Но не предразполага към силни интимни чувства.

През 2006 година Вие просто сте силно влюбена!Възможен брак за Вас през:1996,2008годМъжът е имал шанс за брак през1992 ,2004 годНо бракът по принцип е възможен по още много причини.Това не пречи да използва Вашият шанс.

По рождения би трябвало да притежавате активно действуващ талант.За да постигнете собственно семейство е необходимо да пренебрегнете стабилността си и да съблюдавате христианските добродетели.При това ще получитеукрепване на здравито Ви и удлжаване на живота.С това обаче ще усилите поривите на плътта Добре е да пренасочвате тази енергия /тя е божественна/към подобната и творческа енергия.При това ще имате прекрасна самооценка на себе си,отлична целеустременост /постигане на цели/и възможност за творчество.Независимо от тези неща нарушаването на стабилността Ви ще ограничи стабилността на семейнита Ви връзка.За мъжа ,който сте посочили също е необходима трансфорация -насочване към съблюдаване на христианските добродетели.Но такива има и в всяка световна религия или учение.Той също притежава близки до Вашите качества.

Или -за да живеете заедно е необходимо да активира творческите си способности Необходимо е да намали силно желанията на Егото си за да се трансформира.Ако го е сторил е възможна и женитбата му .

Линк към коментар
Share on other sites

много много благодаря знам че несъм сочила чъсът на раждане но това е защото той е роден в Италия не знамчасът му на раждане но като цяло наистина съм много благодарна за съвета който получих и да Ви кажа честно надявам се планетите като цяло да си засичат повече имам предложение за брак от негова страна и наистина незнам какво да правя и всеки съвет като номерология е ценен за мен Благодаря предварително

Забравих да спомена че съм родена в 17.00 ч.ден неделя 19.03.1978

Линк към коментар
Share on other sites

milenasavova,

Това което съм казал ,касае два човека живеещи в България/София/.Италия е доста с променливи географски характериктики.За планетите/отношенията им/ не е необходимо да се надявате -в нета сигурно ще срешнете доста хубави неща,касаещи връзката Ви.Това е вярно ,но всичко си има и обратна страна.Това което съм Ви предложил,като зодий за партньора Ви в живота е прогнозирано въз основа на преднаталната Ви Луна,в интервала на зачеване.Или избора на съпруг е свързан с потребното Ви потомство.Обикновено изборът се извършва подсъзнателно.В астрологията много малко неща са задължителни/раждане смърт/-Нмираме само тенденцийте .Изборът е Ваш.Съпруг може да избирете по най-различни причини.

Вашата фортуна е надарена със способността да изпълнява мислите Ви и желанята Ви.Специално връзката между Плутон и Венера се осъществява ,чрез квадратури към локус фортуна./За мое съжаление не виждам посочените от Вас тригони/Венера и Плутон са в изгнание,Меркурий в овен няма ,кой знае какви, възможности за влияние.Сега част от психиката Ви действува самостоятелно и независимо от цялостната Ви личност/За Венера това означава специфино неадекватно проявяване на изборът и.Това не е е принципа на хармонията и красотата ,а желание да се реалзира някакъв вътършен импулс.Но той е моментен и променлив.Венера в овен не се итерсува от последствията .Не адекватно се проявяваи принцпа на R-Плутон-/При адекватните му появи ,принципът символизира силите определящи и водещи еволюцията на видимият свят.А,че съществува любов в момента 2006 година е неоспоримо и то от негова страна.Вашата точка Гама ви е довела до срещатас Плутона Нормално е да се вълнуватеНо трудностите/било те и от емоционално естество/ създавни от Плутона ще е необходимо сами да ги разрешите.

Ясно изразена /универсална за много хора/тетенденция за брак през 2007год./Това не го бях отбелязъл в преднят пост/.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо 2007 год. е с тенденции за брак за повечето хора?

На мен ми е правен хороскоп от професионален астролог и това, което тя ми каза е, че до края на 2007 год. трябва да съм сключила брак.

Линк към коментар
Share on other sites

Отново Благодаря зя ценатта информация бях чула че нещата за общия ни хороскоп като цяло са по трудни защото той не живее и не е роден в България -тригони имам в:плутон във везни -локус в козирог с меркурий и венера в овен:тригон-слунце с луна:тригон-меркурй с нептун:тригон-слънце с марс:тригон-венера с нептун:тригон-сатурн с нептун.

Още веднъж ти Благодаря надявам се да несе откажеш да ме отговориш раз също се опитах да разчета книгата на Люмиер за планетите и тихните домове както и нумерология но това което аз успях да разбера което не е кой знае колко рче като цяло за брак би трябвало да мисля след 33 год има нещо като кърмичност в тази връзка знам ли и аз може би глупости говоря всеки твой отговор е наистина ценен за мен ,още веднъж ти Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

ani888,

В слънчевата система ние земляните участваме в три периодични /въртеливи /движения:24 часовото,годишното и 60 годишният цикъл използван от китайците в бившата им календарна система.Астролозите и в Китай и у по света го използват ,но доскоро се мислеше ,че той се дължи на Юпитер.Сранително малко хора знаят ,че той се дължи на периодичните движения на трите електро-магнитни полета на Слънцето /Разбира се иформацията се пренася от анолоични и мигновенно разпространяващи се полетаНо за да си представите по-бързо нещата може да се използва и моделът на електромагнитните явления/ При анализа на тези въртящи се с различна ъглова скорост полета се утанови и доказва научно,че зодийте са реално съществуващи сектори.В този 60годишен цикъл нещата се променят по анологично еднакви начини и след завъшване на цикъла започмат да се повтарят тенденцийте,както в предният цикъл.Астролозите използвуват спокойно префекцийте и те им вършат работа точно заради тази периодичност в пулсацийте на Слънцето.Нашето начало на зодиака се различава от началото в китайския календар .Така всеки знак и дом може да получи своята номерация и име в две периодично повтарящи се движения или две циклични ситеми. Годишният цикл -за нашят тропически зодиак и този за големият 60 годишен цикъл.Тъй като ,всеки знак участвува и в двете периодични движения ,то се получава и удвояване на шансовете ,на всеки човек,запроявлениена тенденций във всички добри ,и лоши явления ,случващи се в живота му.

Роденият човек от момента на раждането си /пък и преди него/се включва в някоя точка от тези пеиодични цикли.Въз основа на раждането му се определяти влиянията на които е подложин .така се получават личните му направления.Но има и такива които са универсални и се базират на 60 годишния цикъл.Те засягат всички.Следващата универсална и специфична сама по себе си година ,предразполагаща за осъществяване на някакво събтие се получава след дванадесет години.

Линк към коментар
Share on other sites

Georqiev,

благодаря за дългият и изчерпателен отговор, но по-скоро ми бе интересно да разбера с какво точно 2007 год. е по-различна от останалите и кои са причините за такива тенденции. Знам за китайският календар и за нашето зодиакално разделение. Дори за забавление правя хороскопи, или просто за да разбера с кого си имам работа. Хороскоп ми направи професионален астролог, защото аз не съм достатъчно добра, имам доста да уча...тя дори ме посъветва да се заема по-сериозно с астрологията, че от мен може да излезе добър професионалист.

Иначе съм дървен тигър, с асцендент змия или скорпион с асцендент стрелец.

Линк към коментар
Share on other sites

Georgiev Здравей,знам че ако искам изчерпателен отговор или нещо повеце като въпроси бе трябвало да се обърна към професионалист което не изключва мнението ми че Вие сте професионалист и молбата ми е ако не представлява трудност и твое ценно време дали бими казал нещо повече незнам да ли си прочел данните от ражданетоми родена съм 19.03.1978 в 17.00 ч.на момчето което е родено в Италия незнам часът на раждане Предварително благодаря и извинявай ако въпроситеми са много и безмисленни

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, milenasavova!

Който е казал А ,е добре ,поне ,да изблее Б-ееее.

Не Видях рожденното място на момчето/може и да не съм догледъл добре/Часът все пак е важен защото да се ректифицира в рамките на 24 часа е много трудоемко и по принцип не се прави по телефона или интернет.

Но ще ви дам една обща характеристика за Вас и една частична синастрия при относително висока сила на аспектите /до вкл.орб. 3град. /Това го правя и заради "изблейването ",но и за тези ,които не са сядали да си направят собствен хороскоп.Думата професионалист у нас мисля,че е мръсна и обидна дума.Азсъм обикноен калфа.Професионалист може да се става в България след 20 до30 години.,къртовска работа!

Няма да ви тормозя с работите ,които би трябвало да са отразени в един такъв индивидуален подход към хороскопа на натива те са толкова много ,че индивидуален хороскоп под 150 страници не може да се счита за добра астрологическа разработка.За това и се предлагат най -разнообразни проблемни хороскопи.Независимо от казаното ,трудът е доста голям и отговорен и не е постижимо да се осигури заплащането му от нормалните хора в България.Повечето от нас работят и за чужденци и т.н.А който се хвали,че е забогатял от астрология -евала Но не е вярно!

Материала не е редактиран ,написан е в по личната форма на "Ти",така че се извинявам за неизгладеният текст...

Примерни частични разработки на основни положения в натал и синастричен портрет

19 марта 1978 гНеделя

17:00 (GMT +2:00)

Слънце в риби-

Лесно раними,уклончиви и загадъчни.Понякога не им достига жизнена сила.Търсят съдействие и от по силни личности.Не въстават почти никога срещу обстоятелствата.Верноподаничеството смекчава гнета на наложеното им от живота робство.Често ги принасят в жертва или сами стават такава.Понякога намират компенсация в наркотиците или алкохола.Чистосърдечни .Обикновено им върви в живота,но са доста лениви-бързо се уморяват.

Случайностите или неочакваните запознанства често им носят полза.Почти нямат развито чувство за собственост/океанът е техен до такава степен ,че даже не забелязват границите му.Това включва и безсъзнателното използване на чужда собственост.Но отдават и своето с лекота.Съдбата им позволява да живеят в твърде необичайна ,променяща се околна среда.Обикновено това им качество помага да се изплъзнат от опасности и проблеми изискващи взимане на бързо решение или действие.Добре е да се занимават с изкуства ,но стават и отлични мениджъри.Добре се отразява живот около морета ,езера ,реки ...вода.Хомеопатията им действа по добре от алопатията.От елементите –подкрепящи са йод и сяра.

В случая натива е със Слънце в 7 дом.Носи бунтарски характер,караници и това води до трудности в отношенията им с други-ят/те/.Обикновено ще му се отворят пътища за пътешествия.Възможно да започне самостоятелна работа/бизнес/

Луна в Рак

Дълбоки и интензивни чувства,привързаност към родители /майката/,дома.Добри кулинари.Грижовни към децата /подрастващите/За доброто им самочувствиеважна роля играе уютът в дома и брачният живот.Обидчиви са –при тоакива ситуаций често се затварят в себе си.Чувстват и емоцийте на другите хора.Обикновено са с доста променливо настроение.Опекунстват до края на дните си над собствените си деца.

Луна в 11 дом

Няматособено голям афинитет към трайно приятелство.В случаят е възможно да оформят голямо семейство .

Меркурий в Овен

Решителност,честолюбивост.Мислене бързо,оригинални идей.Имат твърде субективен поглед върху нещата от живота.нетърпеливи ,когато срешнат препятствия.В слуая не довеждат винаги нещата до край.

8 дом- Меркурий

Възможен интерес към окултни науки.Обичат интригата,загадките.Трябва да щадят от рано нервната си система.Противопоказно е –злоупотреба с наркотици ,особено цигари-всякакви.Стават и добри следователи и изследователина чужди тайни.Не е благоприятно за високата им чувствителносттовари сърцетои нервната система

Венера в Овен

Ще имат доста грижи и тревоги в живота си.По характе са инициатини,предприечиви.Могатда увличат и други след себе си.

Патят си от и заради други представителки на нежният пол.

Тук Венера е в изгнание-склони към егоистични прояви,нуждаят се от личното им признаване четено в очите на околните.Възможности за занимания свързани с изкуствата.Да внимават при избора си на брачният партньор.

.

Венера в 8 дом

Обикновено са общителни,но винаги искат да преобърнат ,насочат другите към собствените си вярвания-тогав имат обща основа,върху която могат да развиват отношенията си с тях.Харесват пищните форми и цветове.Обичат украшенията.Харесват игрите на чист въздух.Често бракъте с чужденец/и/През лошите си периоди стават безтактни и налагат представите си надругите-това можеда навреди на собствените им интереси.

Марс в Рак

Марс е в падениие.Предизвиква често ефекти на капризност, разочорования-това трови домашната атмосфера .Балансираносттрябва да проявяват и в отношенията с родителите си,за да нямат различни психоогични проблеми.Това не означава ,че трябва да въздържат гнева си.Но има начини да го излеят и върху неудушевени предмети.Ако сдържат често гневните се изблици ,ще навредят на храносмилателната си система.Добре е енергията да исползват за преустроиство на жилище ,гардероб ,собственно съвършенство/физическо ,духовно,козметическо/Този марс позволява дейности в областта на медицината/хирургията/Тук Марса не съдейства за силна воля.Носи понякога очни заболявания.

Марс в 11 дом

В женски хороскоп –възможно е съпругът дае по разточителен.Носи възможности за възникване на семейни раздори./спомни си за нервната система стомаха и гнева/

Юпитер в Близнеци

Склонност към философия и желание да се стигне до изворите и.Любознателност.Добри переспективи за развитието на тези качества.Добре е да се самоограничава и фокусира обема наинтересите си.разрешава пътешествията Все пак юпитер в близнаци изисква бърза промяна на интересите –вобщуването ,информацията ,но така създава и условия за незъдълбоченост и повърхностност на интересите в интеектуалната област.Нужна концентрация Юпитер в 10 дом

С годините е възможно до постигане добро социалноположение/работа ,пост,добра репутация-стълб на обществото в ,което се намира/Не е добре за собствената еволюция допускането да се развиват качества ,като лицемерие,лъжа ,злословене-преобръща помоща насъдбата

Сатурн в Лъве

Самоизявяването се забавя ,затруднява.Възможно да имавторибрак- след смърт на първият съпруг.Но дава и добри приятели.добре е революционният дух да не се блъска в стените издигнати от силните на деня.Нативът чувства нужда от повече уважение и признание.Дава по- голяма строгост към децата .Да пази сърцето си от нервните пренапрежения.Гнева води и до блокиране на ставните връзки.Да не се впуска в спекулативни дела ,сделки.Необходимо е винаг да търси позволеното от закона.

Сатурн в 12 дом

Налага се да се труди дълго зад кулисите и самостоятелно даже ,когато се е наложил човека,като добър мениджър-това е труд/виж леноста и уморяемостта/

Признанието идва след много труд ,но е трайно .Чувствителността и фантазията на риби създават понякога и нереални врагове /виж нервна система/Благотворителна и самопожертвувателна дейност добри за борба с евентуани чувства на самотноста и нервна претовареност.

Нептун в 4 дом

Много силна емоционална връзка с семейната среда и домът.Възможное някой от родителите да притежава склоност към окултните дела или просто е чудат понякога.Възможни раздяли с родителите- за подълго време-или сдруги членове от семейството и родителското, и в собственото

Рахо в 2 дом

Необходимо е да работи доста против депресивните си състояния.Да се пази от алкохол и наркотици.Почти сигурно ще притежава богато и актино въображение-то ще му открива възможности ,включ. и противозаконни за обогатяване /спомни си за сатурна/.Не прилагай въображението си за лъжи.Възможно е да има или да получи белези по лицето или проблеми с лявото око /за жена вследствие засилената емционалност и вглеждане в другите /Предпоставки за поетичен или литературен дар или талант.

Някой неща ще стават с много собствен труд и упоритост

Кето в 8 дом

Брак по направление на Кето /лесният брак/–обикновенно няма да донесе очакваното удоволетворение.Дасе пази от безразборни връзки с друият пол-възможни заболявания на репрудуктините органи.Но дава и добра интуиция/по отношение на компесаторните възможности -съдбата дава и препятствията и оръжието за бора с тях.В материално отношени, бракът вероятно ще е печеливш за натива.

Дава и удължаване на живота,интерес към окултното и мистиката.Опита от миналото усилва и сексуалната привлекателност...

Съединение Луна-Марс

Силни эмоций, гняв. Усилва енергичноста,ревностт-.не допускай да взимат връх тези настроения.хубаво е да включваш винаги разумът си

Съединение Меркурий-Венера

Изискана реч устна и писмена култура-вродена Способност и склоност към литературни занимания. Развитието на тези качества хармонизира в психологичен план линоста.Дава страстен темперамент-но това води и до затруднения.Добре е да се развиваш в духовно направление –за благото на други хора.

Опозиция Меркурий-Плутон

Предизвиква постояно напрежение-ако работиш с секретна или опасна информация.Пази се от заплетени ситуаций .Това предизвиква задействуването на някой критични точки /имай в предвид,че брак по Кету те обременява допълнително с част от кармичните задачи и на съпруга и неговата фамилия/Избягва любопитство към нещата на другите извън семейството ти-ще си спестиш собствените ядове ,причинени от високата ти чувствителност и взможността да увличаш другите в твоите помисли.

.

Опозиция Венера-Плутон

Опасности от силни емоционални преживявания.Обуздавай еротичните си мисли и желания –чрез творчество или чрез физическото им реализирани-така е по безопасно за нервната система .Добре ще е да насочваш излишната божествената сексуална енергия към творчески изяви.Обикновено ще те водят до реализацията на собствените ти желания,предпочитания,а не тези на съпругът ти. Балансираната нервна система /тренировки и духовно израстване/ще те пазят от необмислени постъпки ,сързани със соственото ти бъдеще или това на другите.След зачеване семейството ти трябвада стане светиня за тебе.Възможни трудности от материален характер-при налози,кредити.

Квадратура Слънце-Юпитер

Не преувелечавай собственото си самомнение за себе си.Гордостта е много опасен грях /сила/,която ще блокира действиятат ти ./когато господ иска да накаже някого –му взима първо акъла/Запазвай винаги трезв разума си.Знай,че си емоционална натура.Не бъди щедра –хранейки някакви себични цели.Обичаш промените Стреми се към повече постояни и дълготрайни -по възможност творчески цели,които в крайна сметка да са приятни за тебе и да носят благо за околните/близки и далечни хора,природа и т.н./Поставяй си разумни и достижими цели .Бързо няма да сполучиш Необходим е къртовски труд –преди да разкриеш красотата на скритото богатство на Духа и Душата в себе си.

Тригон Слънце-Луна

Улеснява и дава хармония на съзнателните мисли и дейности.Позволява проявлението на заложения по рождение потенциални възможности.Дава добро управение на жизнените енергий и идей.Усилва вероятността и възможностите за подържане и съхранение на доброто здраве –във физическии духовен смисъл.

Представляваш интерес за противоположният пол.При добро балансиране на енергиите –оптимизъм,увереност.Възможност за взаимното разбирателство с хората от семейството .

Тригон Слънце-Марс

. Практичност, умения да разпределяш своите сили, и да прилагаш постигнатите познания в практиката

Тригон Меркурий-Нептун

Проявления на интуицията.Възможно развитие на телепатични способности/четене на мисли ,аура и т.н./Добра зрителна памет.Въображението позволява развитие на писателски талант/романист/Венера подкрепя и таланти в други изкуства.

.

Тригон Венера-Нептун

Романтична натура, талант в изкуства.Възможност за не тривиални запознанства Преценка за хората правиш със сърцето си /спомни си предупрежденията/

Тригон Сатурн-Нептун

Способности до правиш плановете си самостоятелно и» зад кулисите»

Секстил Юпитер-Сатурн

Предпазливост,оптимизъм.Умения за съчетаване на собствени и обществени интереси.Тенденций към религия ,философия и подпомагане на изпадналите в беда./но учи ги как да не попадат в беда .помагай по веднъж/

Дава предпоставки и за юридическа дейност.

Секстил Юпитер-Сатурн

Възможност за духовен растеж .понякога окултни способности и талант в изкуствата

Малко синастрия!

Аспекти точни няма /при орбис 0 град./ Означава не абсолютно задължително поведение или неизбежност на срещата.

Орбис 1 градус

Трин между Слънце М. И Марс Ж.

Ще си придавате вдъхновение един на друг.Жената е по нетърпелива и инициативна.Ще подклажда амбицийте на съпругът си.

В интимната област усилва потенциала на страстта.Благоприятствува съвместните занимания ,8в спот, пътешествия,борбата с житейските трудности.

Позволява тържеството на конструктивниядух ввзаимоотношенията.

Слънце М. в квадратура към СатурнЖ.

Жената ще се стреми да насочи енергията на М. В определени рамки.Ж. е авторитана в поведението си спрямо съпругът-желае да наложи автаритета си ,мъдростта и разбирането на житейските ситуаций.Желае в съпругът си да открие черти от бащиното поведение и характер.Това не позволява на мъжа и да изяви своята индивидуалнос по на-хармоничен начин.Вкрайна сметка всеки и прав сам за сее си.При сознателно и позитивно отношение към тези особености щенараства и взаимното уважение.

При добавяния оторбис 2 градуса

Появява се трин между Сл.Ж. и Венера М.

Благоприятен за любовните отношения.Взаимно притегляне включваи еротико-сексуалнете отношения.Успешен и за деловите взаимоотношения между двамата.Усилията и надвамата ще имат ясна цел ,когато работят за осигуряване на богат,комфортно ,красиво жизнено пространство.В този случй жената не проявява своето желание за доминеране.Склонна е да се наслажава на тези добри отношения.

При орбис 3 се появяват и други аспекти

Орбис 3

Трин между Луна Ж. И Венера М.

Многодобър аспект-формира взаимно притегляне,романтичност в отношенията,възхищение междупартньорите в првият етап на запознанството.Женатае чувствителна към вншносттанаМ.,маниерите му и социалният успех.В ъжа е заложен Ж.образ съответсвуащ на избраницата му.Ина двамата се харесват подаръци ,взаимни равлечения и съвместно прекарване на всяко възможно време.Идентични итереси вобластта на изкествата,модата и развлеченията

Квадратура между Венера М. и СатурнЖ.

Донякъде внася чувство на предопределеностНо предразполага и към известно очуждаване ,когато се появят препятствия или сложни житейски ситуаций.Нобходими са други благоприятни аспекти за преодоляване на това.

Ж.чувства нуедоволетвореност от позицията на мъжа –някаква повърхностноств съжденията му.Нейните опити за наагане на ограничения по нейн тертипводят до охлаждане в отношенията на мъжа.Необходима е търпимост ипридобиване на житейскамъдрост при активизация на този аспект.

Меркурий Ж квадратура със Сатурн М.

Аспект със сложна характеристика при продължителни отношения-спорове ,бора при несъвпаденияна основнимнения по съществени въпроси.Тук мъжът игнорира мнениетотажената .Тук се намсват всички вградени ощеотродителските семейства разбирания.Тедно сепостигаконструктивнои позитевно за двамата решение на проблемите.Ж.се намира в подчинено положение,но не е склнна да се примири-възможно е да отиде към безрасъдни постъпки.Също енеобходима благоприятна подкепа отдруги планети и т н.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет,

Бихте ли споделили какво мислите по въпроса за съвпад на Локус Фортуна по знак и по градус (орбис 13 минути!)? Наскоро открих, че един мой приятел, който ми е в доста по-голяма степен "сродна душа" има Локус фортуна в съвпад с моята, само че моята е в 11 дом, а неговата в 1ви.

Благодаря за всичко, което ще споделите по въпроса!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз също се познавам с един човек с който имаме съвпад по локус фортуна с орбис около 40-50 минути. Наистина имаме сходни интереси, но има въпроси по които сме на твърде различни мнения. Явно само този съвпад не може да даде значими взаимоотношения, основно трябва да се разгледат и другите взаимодействия между двете карти.

О сетих се, имам и още един познат с който имаме точен съвпад с тази точка с орбис до няколко минути. Бяхме много добри приятели в продължения на 3 години, но това се подкрепя и от други много силни съвпади между планетите от двата хороскопа. Но имахме и сериозни противоречия, което се показваше от опозиционните синастрични аспекти. Предполагам, че съвпада по локус фортуна дава някакво сходство между двама души, а какво точно ще бъде ще покаже знака и домовете в двата хороскопа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

здравейте,знам колко като цяло всички астролози и нумеролози обичат простите"въпроси-става ли за мен обича ли ме и т.н.но откакто свят светува я има нумерологията и астрологията както и тези глупави въпроси в момента изживявам нещо наистина вълшебно да знам лято е и бла бла и аз разбирамм малко от нумерология но нека попитам и по мъдрите застото ни е казано -потроай и сте ти се отвори ...пък и с питане до Цариград се стига за това ето и моят въпрос ако не отговорите...здраве да е Бъдете стасливи и добри силата е в нас просто повярвайте и сте го видите.....

аз съм родена на 19.03.1978г -софия в 17.00 той 17.11.1973 преди време бях питала но,грешката е в мен бях писала 1974 г което е грешно Благадаря че ме изслушахте

Линк към коментар
Share on other sites

Локус Фортуна означава Точка на Съдбата. Трябва да определите какво е човешката съдба, за да търсите значението на Локус Фортуна. Защо се изчислява чрез отношенията Асцендент /, което е изгрева на Слънцето, който е станал някъде по Земята в момента на вашето раждане и гледан от мястото на раждането/ + Луна - Слънце ? Това всъщност е Земя-Луна-Слънце, т.е. фундамента на астрологията. Другата точка е на човешкия Дух. Огледална на Локус Фортуна спрямо оста Асцендент-Десцендент. Двете са свързани изначално и неотделими. Коментират се от дълбока древност по различен начин. Всичко обаче опира до това: Какво според вас е човешката Съдба ? :)

д-р Калоян Петров

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

:dancing yes: Хе-хе , че аз си падам по щипката хаос :harhar: .Няма проблем да вкарам мъничко....ей толкова на... .Нали Надежда ? ( Разбира се в сферата на шегата ) :harhar:

Според мене нейно величество Съдбата има голяма сила - и това не е тайна за никого , нали ?

Лично на мене (върху мене ) ми беше демонстрирано по безпорен начин , че всички тези изчисления може и да не се правят . Защото докато ги направи човек и те вече са остарели .... :o . Не казвам , че са грешни изчисленията по тази наука " Астрология " . Просто е много трудоемко да висиш по цял ден и да смяташ какво ще се случи след ...няколко часа или утре . Като стоим по цял ден и изчисляваме , кога ще живеем ?

Все едно един инжинер непрекъснато да изчислява оборотите и силите на усукване на коляновия вал на леката си кола , на пример през... 5-10 метра . Ми в такъв случай ще изпуснеш много неща минаващи покрай тебе и няма да можеш да видиш красотите на заобикалящия те свят и да се насладиш на живота . Не мислиш ли ? Той - Негово Величество Живота тече непрекъснато и както казват древните гърци - " панда рей " - "всичко тече " ...сиреч всичко се променя непрекъснато . Не е ли по- добре да живеем живота си по " вечните правила " във Вселената и да оставим контрола на съдбата да се извършва по следствията от постъпките ни ? А промяната на съдбата да става с добри постъпки . Останалото си е чиста автоматика . Достатъчно е само ... " да ядем от дървото на познаване добро и зло " и да оставим изчисленията на ... "Архангелите на съдбата " . Не веднъж съм се учудвал , как едно предречено следствие може да бъде променено с " покаяние за извършеното зло " , чрез "корекция " в орбитите на "невидимите планети ". Но за обясниние на този феномен и необходимо порядъчно доза трансцидентално познание . И то не винаги може да бъде обяснено с триизмерни понятия , защото се губи есенцията от познанието при " слизане във световете " , поради несъществуващи закони в по-нисшите светове . За това са измислили притчите - определенията пронизващи световете и валидни в доста измерения , стоящи по- високо от триизмерния свят .

На мене дори ми се е случвало да ... " видя " как може да се промени съдбата дори и при влезнали в ход следствия , т.е. при вече "презряла карма " . Достатъчно е само голяма бързина (.... :o ) и умение да " уловиш подащата карма " преди да е " поднала " на Земята . Но всичко това е възможно само ако си струва усилието и оператора е достатъчно бръз и силен .

Надявам се да съм внесъл достатъчно от ..." щипката хаос " . ???? При това съм се опитал да използвам напълно разбираеми понятия , така , че да са достъпни за по- голям кръг от читатели . Както съм го правил винаги .

БЛАЖЕНИ СА БЕДНИТЕ ДУХОМ . И ТОВА Е ЖИВОТ ВЕЧЕН ДА ДА ОПОЗНАЕМ ВЕЧНИЯ ЖИЯ БОГ.Нека да медитираме в/у това.Иначе древните са имали по съвършенна астрологична система с по малко други влияния .А истина се  разбира доста често с научаване на нейната противоположност.А да не забравяме че то

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Фортуна има само едно значение в хороскопа, тя не е съдба, не е помазаност, Фортуна е пари и материално положение, обещетение, ако щете.

Логиката на жребиите е една. Съчетанието на планети или ъгли, дъгата която стои между тях продължена от асц, означава че жребият е хвърлен, Аз съм направил своя избор, което е особено показателно когато се наблюдават хорарни карти.

Но да се върнем на Фортуна. Тя е тотал от двете светила - Слънцето и Луната - златото и среброто, капитала, с който разполагам, залагам на една карта, на едно хвърляне със зарове. Това може би е единствения жребии, с който работя, освен може би още един - два. Но когато наблюдаваш как Фортуна в картата на слънчевата революция заема единадесети дом, и през престоящата година натива получава несънувана помощ и решава финансовите си проблеми, или пак при слънчева революция - когато Фортуна попада във втори дом, а натива намира решение, което преди това му се е изплъзвало, и спокойно харчи пари без да прави сметка. Чудесно, нали!

Едно от основните заблуждения, е че арабските точки, могат да приемат и отдават аспекти, това не е така. Единствено значение имат точните съвпади с планети и ъгли, но когато те липсват, се взима под внимание планетата, която е диспозитор на тази точка. И от тук пак се връщаме на основите на астрологията, есенциалните и акциденталните достойнства. Според това, колко силни са светилата и планетата диспозитор, можем да съдим за това, с колко блага ще ни обсипе Небето.

Та, Фортуна означава пари, дарове, които получаваш, но не без предистория.

Ценността на Фортуна идва и по един друг параграф, който не се използва в съвременната астрология, но дебело подчертан във вехтите книги. Фортуна може да играе ролята на алтернативен асц. Ако тя се разгледа по този начин, трябва да се работи с пълнознакова домова система. Т.е. знакът, който заема Фортуна е първи, следващият - втори и тн. Така може да се изведе много подробна информация за работата, любовния живот и въобще всичко, което ни интересува.

Във Фортуна има и подсказки за това как можем да променяме съдбата си, до известна степен да наклоним везните в наша полза.

Но, за това само ако има интересуващи се и за смелите :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

В темата за точката на щастието е малко "конфузно" да пиша за точката на болестите, но най-пресните ми впечатления са във връзка с нея. :3d_130:

Според Бен Ерза - точка на недъзите и раните, по Бируни-точката на болестите и изгарянията. Дъгата от Марс до Сатурн прибавена към асцедента за дневно раждане, за нощно обратното. Ако прибавим към списъка порязвания и счупвания, аз съм представителна извадка за темата.......При мен е на 7 градуса в Скорион.

Първоначално обръщах внимание само на съвпади на транзитиращи планети с точката на болестите.Установих, че и пълнолуние и новолуние в аспект е нея, се проявяват, за мое съжаление.

В натала,  Марс е  във Везни-7 дом.

Съвпад на тр.Сатурн-простудно заболяване, което лекувах 3 седмици. 

Новолуние в Козирог - секстил- проблеми със зъбите/ при това месец преди лунацията редовно посещение при зъболекар/.

Пълнолуние в Дева в 6 дом,в секстил с точката- простуда в съчетание с възобновяване на стара травма-изтръпнала лява длан и пръсти,които не ме слушат. Сега съм се наточила да сговя за вечеря, но дано се оправя преди да стане време за закуска..... :D ..

След не много време тр.Сатурн ще се върне в тия градуси. Дано да нямам с какво "да се похваля"....

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко месеца ми споделиха интересна астрологична техника, базирана на древните автори и арабските точки. Според скромните ми наблюдения, отразява конкретни ситуации, по-детайлно, отколкото транзитите. Нещо като дневен хороскоп, но за разлика от тези, дето ги пишат във вестниците и четат по електронните медии, отразяват лични преживявания и събития.

Във формулата за точката на дадена планета, изчисляваме градусите на наталния асцедент и градусите на транзитните планети. Как "темата на точката на планетата" в момента се отразява на нас самите или на конкретен човек, според наталния асцедент.

В последния месец, всичкото  нашествие в Риби ми е в 12 дом, където са наталните Венера и Сатурн. Венера при мен е У на 2  и 7 дом, Сатурн-У на 10,11 и 12 дом. И двете планети са в 12 дом и са в рецепция по триплицитет. Нещо като бал с маски, не знаеш кой кой  е и не си сигурен, кой като какъв ще се прояви. Всеки от тях може да играе роля, може да е  по-желание, а може да е  по принуждение.......

Дневната точка на Меркурий, който управлява 3 дом и включената дева в 6 дом, в съвпад с наталното Слънце в 11 доми управител на 6 дом, ме докара почти до върха и после ме срина до ниво под нулата.

Същата дневна точка, на следващия ден, в съвпад с наталната Венера, управител на на 7 дом, се оказа неоценима подкрепа от родител,....

И днес, съвпад на точката на Марс, който е управител на 1 и 8 дом при мен, в съвпад с асцедента, а диспозитара в момента му е в Риби, на 29 градуса и нещо, събудих се като "парцал", нещо, което не ми се е случвало от много време, независимо от умората........

Редактирано от rossin
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...