Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настинка - как да я лекуваме?


Recommended Posts

"Как?" е най-точния въпрос според мен.

Ники, благодаря!

* ето този вариант "ползвам":

">

" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

...

“Защо има толкова много страдания по света?” – попита един ученик. Учителят отговори:

“Страданието има много причини. Не на последно място то трябва да предпази човека от това да се обучава върху другите твърде много, а върху себе твърде малко.

Да, а върху себе си твърде малко...

Червеникаво-оранжеви пазачи срещу настинка (защото се бяга бързо от тях):

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Китайците не дефинират понятия, те твърдят, при това най-често твърденията им нямат нищо общо с логичното мислене, но отвсякъде са си факти.

Приятни занимания с дефинирането. Енергийното ниво осезаема величина- достъпна за точно анализиране без нито един помощен инструмент освен в случай на ползване на спектралните цветове за калибриране - сетивно, или за интерпретиране.

Ми ти основно със словесни еквилибристики се занимаваш, затова и те попитах. Думите, нашите, имат много значения, тъй като езикът ни е несъвършен. Затова ти дадох възможност да обясниш - ако, разбира се, изобщо си имал намерение да бъдеш разбран. Според моето значение на думата енергетика ("вътрешна дейност, движение", тъкмо ми хрумна, думата е гръцка) и според както го чувствам, жените имат повишена енергетика, заради детеродните си функции. И Лазарев го пише това, и съм съгласна. Ама твоя си работа де. Само внимавай да не срещнеш моята "понижена енергетика", че ще залитнеш. Не съм срещнала човек, който да не ми е казал, че съм кълбо от енергия, малко ходещо вулканче, та не знам какви ги мислиш, ама аз така ги усещам нещата. Смешно е да твърдиш, че мъжете или жените имат ниска или висока енергетика. Това са схеми, стараещи се да опишат нещо строго индивидуално. Загуба на време.

striyo nisargadeva panditah

(Жените са по природа умни)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

жените имат повишена енергетика, заради детеродните си функции. И Лазарев го пише това, и съм съгласна.

издържливост имат по-голяма.

Енергетичният им потенциал също често е по-голям.

Има обаче 2 препятстващи фактора в съвременнната цивилизация.

Първо, момичетата по-малко се занимават със спорт на открито от момчетата.

Второ, традиционно помагат с къщната работа и стават неподвижни домошарки.

Не на последно място, патриархалният възглед е че жената трябва да изглежда по-слаба и да отстъпва. Съответно много жени се страхуват да развиват тези качества в себе си.

Или поне ги крият.

Това е доста нещастно положение и трябва да се промени.

да твърдиш, че мъжете или жените имат ниска или висока енергетика. Това са схеми, стараещи се да опишат нещо строго индивидуално.
:yinyang:

striyo nisargadeva panditah

(Жените са по природа умни)

:3d_146::)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

striyo nisargadeva panditah

(Жените са по природа умни)

:3d_146::)

Хили се колкото щеш, само да не те заболи устата от разтягане. Пише го във Ведите. Поради което смятам индийците за много умен народ... Ъъъъммм, признавам си, пристрастна съм. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Не разбрах кое е моя работа- да се съгласявам с Лазарев, или внимавам да не се срещна с твоята "понижена енергетика" :) Нямам нищо против половете, и против природните закономерности не мога да се противопоставя. Вярно е, че сигурно има множество жени с много повече енергия от мъжете, но това определено си е техен проблем, тъй както мъжете с ниски нива на енергията- техен си проблем, а това че е проблем не е нужно да го доказвам. Писах, че не въпрос на борба на прогивополрожностите, а въпрос на единство на същите...Принципи...прекаленото ИН спонтанно преминава в ЯН, и обратното- прекаленото ЯН спонтанно преминава в ИН...

Разглеждам енергията от гледна точка на учението за ЯН/ИН, подбрах си думите внимателно, и обясних кратко и разбираемо. За това, че приемаш мнението ми за словесна еквилибристика се радвам много- така съвсем строго индивидуално имам възможността да се убедя, че правилно съм си подбрал думите и мислите, та да се побера в удовлетворяващите ме 10% "разбираемост" :)

Това с детеродните функции като аргумент за повишена енергетика при жените звучи разумно само като "кампанийно" явление, при това основния контрааргумент срещу това твърдение е от стран на самия плод- той има своя собствена енергия, но ползва и от енергията на жената, за това жената трябва да натрупа такава енергия във вид на запаси- физиологията на бременността е сложна, и не е по темата...но точно по тази тема, чувствам, че ако се "падне" на който и да е окултист...ще има голямо "късане" и явяване на поправителни...така че, Лазарев като напише 120-тия си том, може и да вземе да се поредактира малко- нямам нищо против човека, май преди 4-5 години съм чел първите му две-три или четири книжки, в които нещата са 50/50...След като си имам в джоба монета, методът ези/тура дава същите резултати, та от тогава предпочитам левчето в джоба, което ми е винаги под ръка за научни проучвания, вместо загубата на време в четене :)

Линк към коментар
Share on other sites

Кристияне,

не е аргумент, бе душа, чувство е. Усещане. Друго е. 10 процента разбираемост те удовлетворяват, хм. Предлагам ти да започнеш да преподаваш в немски университет. Добре плащат и няма нужда да се разбира. Проблем с енергетиката си хич нямам. Господ си ме е създал прекрасна и точно каквато трябва да бъда от гледна точка на задачите ми в този живот.

Освен това тайничко съм убедена, че Той обича хората с чувство за хумор. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжете по природа са по-чувствителни :)...затова не е задължително вицовете да са винаги смешни..:)

Иначе, всеки идва за да живее живота си точно с толкова, колкото има, а дали това е достатъчно е въпрос на житейски опит от първа ръка. Кой както разбира живота, така си го живее.

Не желая да преподавам. Ако имах желание щях да го правя, при мен това е въпрос на желание. В университетска болница работя, но не си падам по преподаването в университети...

Иначе, сериозно- кога според теб една енергийна система е устойчива и стабилна?

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжете по природа са по-чувствителни :) ...

Това е вицът на годината :thumbsup2: Виж сега, да го формулирам по друг начин, искаш ли един печен картоф, много е вкусен и усещането е просто прекрасно. :rolleyes: Убедена съм, че тогава по-благосклонно ще погледнеш на нас, жените.

Айде наспете се добре.

П.П. Няма нужда системата да е устойчива. Тя се развива непрекъснато. Фиксацията е вкопчване. Плувай, но не се дави.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Малка грешка.

Мъжете наистина са по-чувствителни. Осезателността им е по-"остра", по-развита. Това вече е доказано от науката. Ето защо мъжете са по-кекави и по-изнежени. Общо взето мъжете са по-жени от жените, а жените са по-мъже от мъжете! Жените са и по-добри войни, пример са ни амазонките.

Жените са с по-занижена сетивност, от към осезание, за да могат да изтраят бремеността и раждането.

Разбира се това е като общо за половете и винаги се намират изключения, особено в наши дни, като за в бъдеще ще се продължи да се върви към изравняване между мъжете и жените.

Но все пак темата е за настинката. И двата пола са податливи към такава. Разбира се, както писах по-горе, мъжете сме по-лабави и по-нежни.

Чайчета, компреси, чорапчета с оцет... :sorcerer:

Мъжете прекаляваме и повече с приемането на храна, което е енергия, да не говорим и за алкохолните напитки. Получава се излишък, т.е. бомба, която поразява дадена област и предизвиква така наречения блокаж, след което съседна област преминава в недостиг, което е глад за енергия.

"Ин" е несъвършенство, дисбаланс, крайност. "Ян" е несъвършенство, дисбаланс, крайност. Съвършенството е в балансът, в това, когато "Ин" и "Ян" се допълват взаймно. Това е златната среда.

Като цяло хората страдаме от това, че натрупваме прекалено количество енергия, което води до въпросните излишъци в дадени области, а от там се получават недостици в други такива, съседни области и болестите са налице в прекия и в преносния смисъл на думата.

Разумността ни дава възможността за себенаблюдение и самоконтрол, само е нужно тя да бъде приложена.

Излишъците от енергия, които често се опитват да излязат под формата на емоционални изблици, та дори и в този форум, са велика неразумност. Няма по-добър начин да изразходваж ениргийните излишъците от разумния начин, т.е. да впрегнеш енергията, да я овладееш и да я приложиш за нещо градивно, за нещо добро.

Има и други начини да се справим с излишъците си. В християнството (и не само) такива начини са постите, молитвите, бденията. Споменава се четирдесетдневния глад в пустинята.

Добро е всяко нещо, което не върши насилие и не наранява.

"Правете това, което искате и на вас да правят." Сърцето и умът са за това - да ни подскажат, това са нашите мерки и теглилки.

"Три пъти мери, един път режи."

Владей се, т.е. господарувай над себе си (над лукавия, над ума си). Не се подавай на изкушенията и на собствената си слабост, идваща от неумението да контролираш и управляваш собствената си сила. Слаби сме поради невежество.

Поздрави, Приятели!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

След пет години изучаване Теория на системите, бих искала да внеса малко пояснения относно това:

П.П. Няма нужда системата да е устойчива. Тя се развива непрекъснато. Фиксацията е вкопчване. Плувай, но не се дави.

Това, че една система се развива, не означава, че системата е неустойчива. Устойчива система не е "спряла", "замръзнала" система, а такава, която функционира устойчиво.

Трудно ми е да го обясня без специфични термини, но устойчива система най-общо казано е такава, която трудно се разбалансира при различни входни въздействия. Разбира се, колкото и да е устойчива една система, винаги може да се намери достатъчно силно въздействие, което да я вкара в неустойчив режим на функциониране. А има и саморегулиращи се системи - които достатъчно успешно отработват голям диапазон входни въздействия, без да се стига до разпадане на системата.

Всичко може да се разглежда като система и на сегашното ни ниво на развитие това е много добър метод за изясняване как стоят нещата (без да се издига в култ, защото все пак светът е жив, а теорията на системите е само един ментален негов модел, който като всеки модел е малко по-опростен, по-груб и естествено леко изкривен).

А, и още нещо - това, че "по-устойчиви са системите с по-ниска енергетика" е само съображение от общ характер, най-съществени по принцип са характеристиките на системата - виждам, че често се дава това като най-важния критерий за устойчивост, но това не е така.

Също така "система с ниска енергетика" не означава "проблем с енергетиката" - по тази логика часовника на ръката ви има ли проблем, че се зaхранва от една миниатюрна батерийка, а не е включен в контaкт с 220V? :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Това, че една система се развива, не означава, че системата е неустойчива. Устойчива система не е "спряла", "замръзнала" система, а такава, която функционира устойчиво.

:thumbsup2: Нямал съм още време да понауча повече за теорията на системите, но ми се струва че, правилно разбрана, би могла да е полазна и за много практически изводи, дейности и препоръки!

Линк към коментар
Share on other sites

neti1.jpgneti1.gif

Нети лота - керамична каничка за

прочистване на носа със солена топла вода

Полза: Джала нети премахва слузта и замъсяванията от носните пътища и синусите, като позволява на въздуха да протича безпрепятствено през тях. Тя помага за предотвратяване и лекуване на болести по дихателните пътища като астма, пневмония, бронхит и белодробна туберкулоза. Помага за облекчаване на алергии, простуди и синузит. Джала нети стимулира различните нервни окончания в носа, като по този начин активизира мозъка и цялостното здраве. Подпомага се баланса между дясната и лявата ноздра и съответно между лявото и дясно полукълбо на мозъка, джала нети стимулира центъра на интуицията...

Линк към коментар
Share on other sites

Хора за мен устойчивостта не е важна. Нещата се развиват и ако искат, подскачат. Няма проблем. Има си място за всичко и не искам да се вманиачавам в идеята за нито едно. Всеки се концентрира върху това, което го балансира. В това е развитието. Другото наистина не го смятам за важно - аз лично. Всяка система, колкото и да е устойчива, се разпада и преминава в други форми. Някои хора имат нужда да работят по-интензивно, други по-спокойно. Рецепти няма.

И стереотипи не обичам. Просто не чета книжки на тема жените са еди какви си, а мъжете еди какви си. Загуба на време - за мен. Занимавам се с всеки човек поотделно и гледам да не генерализирам, ако мога.

Мое мнение. Нищо лично.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мъжете по природа са по-чувствителни :)...затова не е задължително вицовете да са винаги смешни..:)

Ти пък????

Сериозно ли го каза или четейки темата обстойно и мненията запачвам да си мисля, че нищо не знам, аз жената?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

....

Но, преди това да се случи, има много което можем да научим например за студената вода...

Защо топлата вода не се препоръчва при неврози например? Лечебен се оказва леденостудения душ- от енергийна гледна точка има просто обяснение.

Освен това, след няколко хиляди опита, лично аз установих, че ледено студената вода измива по-добре от топлата- който не вярва, нека да провери. Да си вземе антибактериален сапун, да си мие ръцете с топла вода, и следз това да си взема посявки, а на следващия ден да си мие ръцете със студена вода и да си взема посявки след това. На работа имам възможност да си вземам посявки след всяко измиване на ръцете за операция. Но, още преди микробите да бъдат открити, древните са знаели, че студената вода има тези качества, не само по отношение на бактериите, а и на по-фин план.

Топлата вода има приложение, но само за вътрешна употреба. Позволявам си да твърдя, че топлата вода с която повечето хора се къпят, ги разболява...

....

Съгласна съм. Ако човек не опита, няма как да разбере. От две години насам почти не съм пропускала ден, в който да не си взема студен душ, още от първия миг, в който прочетох и ми стана ясно, че само студената вода изчиства аурата о т енергийните натрупвания през деня и каквато и да било друга техника не може да я замести. Ефектът, още след първите ми опити беше освен освежаващ и закаляващ, и Сгряващ:-))) "Вземете си студен душ, за за да се стоплите" хахахаа:dancing yes: Колкото и да е абсурдно, точно така става. След душа и обличането, винаги ме облива силна топлина, докато...когато изляза от банята след горещ душ, ефектът, съвсем логично е обратен и дори тогава най-често съм настивала.

Истината е, че допреди тези две години бях много, много зиморничава - често подсмърчаща, винаги със студени ръце и крака и доста по-плътно облечена от хората около мен...Сега обичам да се къпя в студени езера.

Водата е лечебна.

Линк към коментар
Share on other sites

Жените са с по-занижена сетивност, от към осезание, за да могат да изтраят бремеността и раждането.
<_<

Бил ли си бременен?-Не си! :whistling:

При бременност всичкитти сетива са така изострени, че усещаш и чувстваш невероятни неща. За това се и препоръчва в този период от 9м. жената да е заобиколена само от положителни вибрации-чувства, мисли, думи и действия, защото в много голяма степен се отразява на плода....

Драги мъже, има вътрешни и външни нива на енергия и съм си доказала, че ние можем да развием не по-зле от вас и двете.... :dancing yes::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Неслучайно споменах, и наблегнах на това, че разглеждам енергийните принципи и различията при мъжете и жените от гледна точка на китайското учение за ян/ин, в което основата е не борба на противо-пол-ожностите, а единство на същите. Енергията ни не е статично понятие, а динамично, но тук като че ли се коментират следствията, и се акцентира на проявите, отколкото на причините и съответните принципи. Кой може да знае всеки момент с негова енергия ли разполага, или с енергия, която не е негова, т.е. изобщо енергийното ниво на който и да е, няма нищо общо с притежанието и "правата" върху енергията. Затова всъщност акцентирах върху "китайска традиция", споменах и че в китайското разбиране често се натъкваме на твърдания, които не можем да приемем и обработим логически. Има смисъл да се дискутира върху моето мнение, но само ако дискусията е върху "платформата", която съм използвал- учението з а ян/ин. За да е популярно и основно в почти всички сфери на човешка дейност при китайците- от бойните изкуства, през храненето, лечителството и т.н. хилядолетия и да си "работи". Явно колкото и абсурдно да ни звучат принципните твърдения, които за нашето съзнание и логически възможности са неприемливи и не можем да ги приемем без "бой", те са фундаменти, които са в основата на тяхната култура, традиции и т.н., и се развиват и до ден днешен, и ще си се развиват.

Иначе, относно написаното от adelaida :"Ти пък????

Сериозно ли го каза или четейки темата обстойно и мненията запачвам да си мисля, че нищо не знам, аз жената?!?! ", съвсем сериозно ще отговоря- Да, така си е- цялата история такава, каквато я познаваме, го потвърждава.

Жените са по-умни от мъжете- така си е, фактите- същите факти, които историята ни предлага, категорично доказват, че това е така.

Ако мъжете бяха по-умни от жените, историческите документи щяха да са ощетени откъм явлението "война", а точно войната пък доказва по-голямата чувствителност на мъжете...Могат да се изредят много примери, но мнението което имаме е изградено най-вече от пречупено отражение, което деформира "образа" на жените и мъжете, който днес приемаме за факт, истина и т.н.

За това, ако подходим към въпроса не от гледна точка на проявите, които възприемаме като пречупени отражениия, а примерно изберем подходът на окултното значение на числата, с достатъчно бели листове, пергел, линийка, анатомичен атлас, таблицата на Менделеев, няколко учебника по биохимия и молекулярна биология, и това, което получим от работата с числата "насложим" върху картинките от анатомията, химичните елементи от менделеевата таблица и т.н., ще достигнем чрез метода, който владеем най-добре- анализата, до привидно нелогичните твърдения не само на китайските традиционни учения,но на езотеричните учения по принцип- които са резултат на синтез- а този метод за нас е все още като една голяма мъгла...защото се страхуваме да го приложим, и да си построим къщичка- съвсем произволен пример, поради това, че сме изпълнени със съмнения дали кубчетата са кубчета, а пирамидите-пирамиди...Както и да е, в света на отраженията на 1-цата (съизмерима със органа сърце например) се придава женска същност, а на чифтът- 2-ката (съизмерима с органа главен мозък)

се придава мъжка същност. И това има обяснение защо и как се стига до подобна представа...но докато наричаме "живот" съвкупността от навици, за които с право са констатирали древните мъдреци, че са "втора природа", разбирпането ни трудно може да се пребори със силата на навиците, и да функционира като "разбиране на свободна практика". Засега разбирането ни е подчинено на навиците, и по този начин разбираме не свободно, а по принуда. А какво общо има това с настинката ли- ами тя също е навик...на който робуваме...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, според мен "явлението война" показва неовладени емоции - ниски енергии от мъжете. Както и желание да се наложи "моята воля". Да, мъжете владеят логиката и анализирането добре, но те не са достатъчни. Интуицията е в по-голяма степен присъща на жените, а именно съчетаването, овладяването на тези качества и енергии ни прави човеци.

За времето също имам различно мнение-миналото и неговото познаване може и трябва да се използва само за изправяне на настоящето, за да знаем какво би следвало в бъдеще....

Разбира се, това си е мое мнение..... :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

От две години насам почти не съм пропускала ден, в който да не си взема студен душ

Петър Дънов, "Книга за здравето":

Природата не търпи студени душове, студени бани. Топлите бани са за предпочитане пред студените.

Не трябва да миете главата си нито с много студена вода, нито с гореща.

Нали има винт за студена вода и винт за топла вода във вашите бани. Ако си отвориш само топлата вода, ще се изгориш. Ако отвориш студената — ще настинеш. И двата крана ще отвориш едновременно и внимателно ще опитваш, докато водата стане приятна за миене. Студената вода иде от главата, а топлата от симпатичната нервна система. Ще затвориш малко крана на чрезмерните знания и ще отвориш крана на Любовта. Знанието и Любовта да образуват приятно съчетание. Имаш ревматизъм — отвори крана на Любовта. Заболи те рамото — помилвай го, обикни го.

Добре е да се правят частични измивания, понякога те дори са за предпочитане през целите бани. На слаби и болни хора Луи Куне препоръчва седящи бани, да се измива само едната половина на тялото, а другата да остане суха. Ако един ден се миете до кръста, на другия ден ще се измиете от кръста надолу, или ако сутрин миете лицето си, на обяд ще намокрите главата си малко отзад. По този начин се предизвиква правилна обмяна в тялото. Правилното измиване на краката ще се отрази и на ръцете, и обратно, При това, като миете краката и ръцете си, не бързайте час по-скоро да ги измиете. Бързото миене показва неразбиране на закона. Потопете краката си вьв водата и поседете в това положение. Мислено измивайте краката си, докато усетите някаква приятност, някаква реакция в ръцете. След това бавно измивайте краката си, Като се миете по този начин, силите в организма се разпределят правилно. Някой направи топла баня, а след това отиде на студен душ. Тези резки промени върху тялото не са за обикновения човек, те са само за боговете. Който не е кален, да прави топли бани, като оставя енергиите на топлината да действуват върху организма. Студените душове, които срещате в природата, са добри, но само при известни условия, а именно дъждовните бани през май, юни, юли, най-много половината на август. Ако не можете да правите дъждовни бани, правете с топла вода от 34 — 40 градуса, близо до естествената топлина на тялото. Добре е дъждовните бани да не се правят направо на тялото, но през някаква тьнка дреха. По никой начин не мийте краката си със студена вода, особено след хранене."

Линк към коментар
Share on other sites

Днешният типичен ритъм на живот не способства за укрепване на имунитета, което по-често води до заболявания на сърдечно-съдовата система или е причина за простудни заболявания. Освен това съвременният човек по-рядко може да се похвали със здрав цвят на лицето или с еластична кожа.

Повечето от тези пробеми според някои специалисти могат да се разрешат с помощта на водата - студената, разбира се. Някои смятат, че студената вода е опасна за здравето, други твърдят, че тя е полезна.

По-правилно е в повечето случаи да не се говори за ползата и вредата, а да се отчитат индивидуалните прагове на чувствителност към студа.

Благотворното значение на студената вода върху кожата и организма като цяло се състои в свиването (в резултата на усетеното охлаждане), а след това рязко разширяване на съдовете.

Благодарение на тази своеобразна гимнастика след известно време съдовете започват да се свиват и разширяват без неприятни последствия за човека (виене на свят, главоболие, промени в кръмното налягане). Подобни процедури са добра профилактика на простудните заболявания, защото закаляват организма.

В никакъв случай не трябва да се започва с рязко обливане със студена вода. Началният етап е обтриване с влажна хавлиена кърпа или изтривалка. Температурата на водата трябва да е 32-34 градуса и да се понижава с 1 градус всеки ден. Обтрива се цялото тяло, шията и лицето. Ако това става с по-твърда ръкавица, може да има още един положителен резултат - намаляване на целулита.

Вторият етап е обливането. Най-добре е да се придържаме към вече приетата температура на водата и да провеждаме процедурите редовно. Оптималното време е сутринта, защото така не само се тренират съдовете и кожата, но тялото получава заряд от енергия за целия ден.

След обливането тялото трябва да се изтрие с хавлиена кърпа до появата на лека червенина.

Плуването също е един от основните начини за поддържане на добрата форма.

Благодарение на студените обливания и обтривания кожата и съединителните тъкани стават еластични. Специалистите препоръчват тялото не просто да се облива, а кожата да се масажира с прохладни струи вода, например с помощта на душа.

ИЗТОЧНИК

Противопоказанията за прилагане на студена вода са много по-малко, отколкото противопоказанията за прилагане на топла вода. Механизмът на действие на водата с различна температура е сходен както по отношение на горещата, така и по отношение и на студената вода, с различия във фазите на вазоконстрикция и вазодилатация.

При обливане с топла и гореща вода следва първоначална вазодилатация, последвана от трайна вазоконстрикция- ефектът върху кръвоносната ситема е натоварващ- всеки може да си направи подобен опит...Днес горещата вода е с доказано болестотворно действие, освен под формата на пара, при предварително подготвено и масажирано тяло.

Топлата вода няма по-добро почистващо действие- независимо от ползваните сапуни и измиващи средства...факт е, че след измиване с топла вода бактериите се въйзползват от "отварянето на порите" и навлизат по-дълбоко в кожата, а топлината действа като инкубатор...

По-подробни изследвания върху лечебното въздейсдтвие на студената вода започват през ХІХв. и значителна част от тях са проведени от известния френски учен Шарко, който дори е изобретил специална душова катедра за "обстрелване" със студена вода, който метод има положително въздействие върху множество психични заболявания...А защо ли пък точно психични заболявания се повлияват от студената вода- отговорът е прост, но доста дълъг...

Езотерично водата има множество качества, и по отношение на нейните лечебни свойства като външно приложение има много по-голям ефект от студената, отколкото от топлата вода.

Знаем, че индиговия, виолетовия и тъмносиния цвят имат пречистващо действие, както и подчертано стимулират имунитета на организма...Бактерицидните лампи излъчват специфично синя светлина, която убива микроорганизмите, подобно на ултравиолетовите лъчи на слънцето, които обаче са невидими за нашето зрение.

Студената вода има и видим с невоъражено око синкав цвят, алпийските гледчери като гледка представляват индигово-виолетови на цвят огромни маси лед...Студената вода от чешмата има мек син цвят на ауричното излъч

ване, с вариации според произхода, и степента на чистота и минерализация, както и от това, дали е от канализация с керамични, металнии или пластмасови тръби. Естествените източници на студена течаща вода имат тюркоазено синьо аурично излъчване.

Акщо изрежем от блокче с цветна хартия един квадрат 10/10см от индиговосин или тъмно син цветен лист, и поставим точка в центъра му, и фокусираме поглед върху точката и задържим около 30 секунди неподвижно погледа си, безд да мигаме, и после затворим очи, послеобразът който виждаме след като затворим очите си е оранжевмо-златисто-жълт квадрат. И така, когато студената вода, носеща пречистваща синя или ако е по-студена индигова вибрация, обливайки тялото отвън, вътре в самото тяло предизвиква аналогична на послеобраза цветово-вибрационна реакцзя- т.е. вътре в организма се активира златисто-жълта вибрация, за която всеки знае, че основното й действие е "лечение", "излекуване", "хармонизиране".

Когато п рилагаме топлата вода, в спектъра на златисто-жълта цветова вибрация- а това е около 60 градуса (не случайно японците пият чая си точно когато водата е с температура 60 градуса, и го приготвят на такава температура- не загряват водата повече от 60градуса в приготвянето на чай), приета вътрешно, предизвиква отвън- в етерното и астралбното тяло пречистващо синя цветова енергийна вибрация.

Всъщност, процесите имат много нива, но колкото по-просто е обяснението и с аргументи, които всеки може да опитва колкото иска, толкова по-ясно може да е разбирането.

Учителят П. Дънов може да е казал много неща за здравето- някои от тях са полездни и ефективни, други- със сигурност не са нито полезни, нито ефективни..просто защото не се е намерил нито един универсален метод. Съзнанието на българския селянин и гражданин от началото на ХХ век е било на такова ниво, на което топлата вода би му била от полза да живее живота си малко по-леко, по-чисто и с по-малко боледуване...но днес сме в първата декада на ХХІвек, и съзнанието на българския селянин и грлажданин отдавна са на съвсем друго ниво...и приложението на топлата и горещата вода докарват разширени вени и други съдови заболявания, психични заболявания, сърдечни заболявания....Нека да не забравяме фактите- днес в над 35% от българските деца на възраст между 8-14 години има налични атеросклеротични плаки в най-големите кръвоносни съдове като аортата например, при това ако ви покажа снимка на дисекционен препарат на аорта на 10 годишно дете с атеросклеротична плака 6 на9см...явно може и да предизвикам повечко размърдване на "сивото вещество"...

От енерлгийна гледна точка днес всеки от нас ежедневно попада в замърсена среда, че дори е и активен участник в създаването и поддържането на още повече енергийни боклуци...Едно ходене по улица с повечко пешеходци е достатъчно условие в енергийното ни поле да се прикрепят енергийни "боклуци"- какви са те е обект на съвмсем отделна тема...Когато се върнев вкъщи и влезем в банята- съвременните бани, особено в многоетажните блокове са енергийни кочини- всеки радиестезист може да ви покаже практически това...Та, пускайки топлата вода, предизвикваме разширение и разреждане- топмината предизвиква разширение на телата, и по този начин енергийните паразити се интегрират в аурата ни, сънят ни постепенно се нарушава, години наред можем да не усещаме физически здравословни проблеми, но енергийно те вече са факт...въпрос на време е да се проявят и физически, но понякога примерно един конфликт на работното място, или с приятели, познати, интимни партньори е достатъчно силно, за да предизвика чисто органическо заболяване, най-често от онези "автоимунни" за които съвременната медицина не знае как възникват...и си съчинява теории безброй...е, важното е да има дисертации и да се произвеждат учени, но това е друг въпрос...Та, топлата вода разширява, е нергийните боклуци се интегрират, и стават част от нас, охлаждането след банята, действа като "заключване така, че от там нататък "изгонване" лбеснто не може да стане...

Но, как действа студената вода? Прибирате се след един бурен скандал на работа, след скандал в автобуса, на който сте били свидетел, минали сте покрай някой просяк който ви е теглил майнтите когато сте му казали, че нямате желание да му даде лев-два...или сте били нападнати от магазинери, които са пробили енергийните ви защити и са ви пробутали нещо което всъщност не искате...и така аурата ви е досущ като хубава и шарена роба, с която сте се овъргаляли в кал, трици, и всякакви отпадъци....Пускате студената вода, и първата реакция на физическото и фините тела е да се свият, като по този начин всичката насъбрана мръсотия остава отвън, и нямайки как и за какво да се заквепи, няма никакъв избор, освен да се "изтече" заедно с водата, а ефекта на последвнащото затопляне, което усещаме отвътре в тялото си, предизвиква излъчване отвътре навън на индигова или тъмно синя цветова енергийна вибрация, като по този начин укрепва ауричните "пластове". Аурата има статична и динамична компонента, като динамичната компонента е периферна, с вихрови "фунии", които навлизат в статичната компонента, контактуват с етерното тяло и навлизат във физическото тяло, взаимодействайки със системите и органите. Чаша горещ чай след студен душ засилва интензивното затопляне отвътре, и "обезпечава" външен "чист" ауричен периметър.

...Всяко нещо и всеки метод е с времето си...Навремето, преди много векове, дори и богомилите лекуваха рани като наливаха горещо олио в тях за хемостаза, но отдавна ползваме зашиването като много по-ефикасен метод за лечение на раните...

Всяко нещо което се превръща в догма е еквивалент на отрова, защото характерното за догмите е неотчитането на фактора "индивидуалност", както и фактора "доза", освен това изкуствено са "затворени", неподлежащи на развитие...

Водата е сред най-малко изучените неща дори и от окултна гледна точка, и дори и много адепти, Учители и учени не знаят почти нищо за нея.

Знаете ли, че водата има 12 агрегатни състояния? Едва ли....но древните са ги познавали...Но съвсем скоро ще бъдат възстановени множество знания, които ще променят радикално както историята, така и науката....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Студената вода в София е с различна стуктура в зависимост от квартала. Усеща се дори на вкус. Тя одавна е изгубила качествата си, в сравнение с ледниците, но наистина е по-доброто решение от топлата, която е...

Да не говорим за парното. В близост до парното се намира компютъра ми и няма да ви обяснявам какво сващане от същата страна на тялото ми носи.

Начинът, по който се пречиства водата и по който се транспортира е просто енергиен замърсител.

Иначе съм привърженик на водата с телесна температура. Разбира се преди това е хубаво да се премине и през леден душ, като наистина се внимава с температурата и се спазва умереността на постепенното и понижаване.

Идеал е руския начин. Леденото езеро, след което следва парната баня с върбови вейки.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

А аз току що си взех един мнооооого горещ душ и се чувствам прекрасно :)

Сигурно има и отрицателни ефекти, но студеният душ или този с температура близка до телесната не могат да ме заредят с толкова енергия и да ме накарат да се отпусна така както горещия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Нали уж се говори че такава болест като настинката нямало......

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Лекува се чрез изстудяване на горната част на главатаза за около 30минути (на принципа клин клин избива).

;) То това е принцип на хомеопатията, а според някои преждеговорящи се препоръчва съввсем не хомеопатично масово изстудяване - и то при всеки човек, без изключение! Животът отдавна го е опровергал. Само здравите могат да се закаляват и да бъдат добре, при това и те е нужно да спазват мярката. Подобно на усилено спортуващите, възможно е известен период да се чувстват много добре (студът стимулира надбъбреците и принуждава кръвообращението да се раздвижи), но после да се изчерпят преждевременно. Столетниците у нас, а и по света се обличат винаги топло. Що се касае до кекавите и свръхчувствителните към студа (виждам, че са все по-висок процент от хората), със закаляването следва много да се внимава. по-добре е то да се отложи за след известно стабилизиране на състоянието. А последното включва, както е посочил и Учителя Беинса, гореща (но не съвсем вряла) вода вътрешно и външно, правилно хранене, билки, психодуховни терапии и т.н. При болните и слабите студеното е стрес, на който те не могат да отговорят със закаляващ ефект, а само с по-нататъшно разболяване. А при здравите добрият ефект не е пропорционален на степента на студа, а на правилността на метода, както и на другите елементи от начина на живот, които не бива да се пренебрегват разчитайки само на закаляването. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...