Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настинка - как да я лекуваме?


Recommended Posts

Но, как действа студената вода? Прибирате се след един бурен скандал на работа, след скандал в автобуса, на който сте били свидетел, минали сте покрай някой просяк който ви е теглил майнтите когато сте му казали, че нямате желание да му даде лев-два...или сте били нападнати от магазинери, които са пробили енергийните ви защити и са ви пробутали нещо което всъщност не искате...и така аурата ви е досущ като хубава и шарена роба, с която сте се овъргаляли в кал, трици, и всякакви отпадъци....Пускате студената вода, и първата реакция на физическото и фините тела е да се свият, като по този начин всичката насъбрана мръсотия остава отвън, и нямайки как и за какво да се заквепи, няма никакъв избор, освен да се "изтече" заедно с водата, а ефекта на последвнащото затопляне, което усещаме отвътре в тялото си, предизвиква излъчване отвътре навън на индигова или тъмно синя цветова енергийна вибрация, като по този начин укрепва ауричните "пластове". Аурата има статична и динамична компонента, като динамичната компонента е периферна, с вихрови "фунии", които навлизат в статичната компонента, контактуват с етерното тяло и навлизат във физическото тяло, взаимодействайки със системите и органите. Чаша горещ чай след студен душ засилва интензивното затопляне отвътре, и "обезпечава" външен "чист" ауричен периметър.

Здравейте,

Аз не съм специалист, но смятам , че студената вода има точно обратния ефект, тя "запечатва "порите . На пример , когато сме в топла и замърсена среда , порите се разширяват и естествената реакция на организма е да започне да транспирира, известна част се изхвърля от мръсотията чрез потта, но друга остава. След това ако веднага ползваме студен душ, порите се свиват , както казва Кристиян, но и мръсотията остава вътре, която не е успяла да се изхвърли чрез потта. Докато ако ползваме топъл душ, порите не се свиват веднага и се изчиства всичко. Едно време хората са си търкали тялото с " кисе" и са ползвали топла вода , именно за да се разширят порите и да се прочистят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз съм си намерил лек за простуда и грип.Използвам капки от котешки нокът ,които са с много добро качество.Предлагат се в България във верига от магазини за билкови продукти.

Капките се пият през половин час ,по 20 ,поне 4 пъти , на гладно,с една чаша чиста вода/без хлор/.Разбира си ,хубаво е заболяването да се ''хване ''в начален стадий.

Тази верига от магазини има сайт ,вестник , а от няколко дни и списание.Ако някой се интересува -може да ми пише.

Не искам да правя реклама.Просто знам ,че продуктът помага /от личен опит/.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Направо се побърквам като съм настинал и все не мога да си намеря място.От малък хремата ми е болна тема.Открих обаче метод на лечение, с който мога да се оправя буквално за два - три дни.

Методът с лимоните и меда е силно разпространен.Аз разтварям 2 лимона в манов мед без никаква вода с малко канела.Разбърквам и пия.Има обаче и нещо друго, което откривам, че доста помага.В тенджера сипвате ракия и варите.Започват се луди инхалации с вряла ракия като въздухът се насища с алкохол.Ще я усетите в белите дробове и ако сте зачервили гърло дори може да спре да ви боли.Очаквайте всякакви приключения докато вдишвате от алкохола - повръщане, гадене, кашляне...нормално е, но избива всичко в дихателните пътища.В комбинация с това пия фервекс преди лягане - винаги ми е помагал и си цикам от време на време някакъв спрей за гърло или смуча трахизан.Но докато си вършите обичайните задължения постоянно трябва да имате нещо от горепосочените под ръка - действа!Месо попринцип почти не ям - само пилешко, така че дори и да сте вегетираианец пак си оказва ефект.Въпреки това, постоянно поемайте течности и яжте повечко.Организма хаби много енергия, за да се пребори с болестта, а първо се изгарят въглехидратите - много зеленчуци!Ако сте пушач опитайте поне да спрете цигарите за малко или ги понамалете.

Попринцип при мен хремата протиче в следния поток: зачервено, болящо, пресушено гърло, което ме подлудява ----> кошмарна кашлица (това обаче е рядко, аз попринцип не кашлям като съм болен) -----> ужасна хрема, благодарение, на която нито мога да спя, нито да дишам

Буквално преди 4 дни бях болен, вчера изчезна всичко, но днес усещам, че гърлото леко ме боли и направо ще се побъркам ако ме повтори, защото и това се случва.Така, че след като сте се оправили продължавайте да се тъпчете със силни храни.

Линк към коментар
Share on other sites

Силни храни? Ако това са плодове, зеленчуци и билкови чаеве - съм съгласен! Иначе тежката храна не помага, а пречи... ако човек не иска да се разтоварва, поне продуктите от животински произход да изключи докато е болен, а също да намали рязко солта и подсладителите. За фервекса - против съм да се ползва при всеки признак на настинка.

Дори и котешкия нокът не бива да се пие ей така, като за рутинна профилактика. Макар че е билка, е силнодействаща и със странични ефекти. Ама какво ли се хабя да приказвам, хората така са се влюбили в някакви хрумвания за самолекуване, че... им се струвам старомоден. От онова време, когато се заслушваха в заветите на Хипократ: "Преди всичко да не вреди"" Не че самолечението е винаги неправилно, но обикновено не се проявява желание да се разгледат внимателно различни варианти - и да се избере най-безопасния и същевременно достатъчно ефективен. :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Ако ти е силен организма и имунната система работи добре, то няма и да разбереш, че си настинал.

От опит знам, че най-лесно се лекува настинка с масажи и лежане на топло.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно старо средство за предпазване и лекуване от настинка - прекрасно се чувствам с него. Навреме спира всякакви започващи процеси.

Вечер преди лягане краката в гореща вода с морска сол - докато се затоплят добре и се усети приятно загряване на цялото тяло.

От опит съм установила, че най-доброто лечение на настинката е да я спрем навреме, а още по-доброто - да предотвратим започването и. Обаче докато човек е добре, не внимава, маха небрежно с ръка и си казва - ще ми мине! Но не взема никакви мерки това да стане. Тръгнат ли леки тръпки, неразположение, вместо човек да се насилва, трябва да си чуе организма - време е за почивка и за грижи за тялото.

Още често ние чакаме да се почувстваме зле и хората до нас да започнат да ни носят какво ли не... Това добре, но така мозъкът свързва неразположението, настинката с проявата на любов, грижи, внимание от страна на околните. Това между другото е честа причина за повтарящите се инфекции при децата, особено ако не обичат да ходят на детска градина или училище по някаква причина.

Когато човек "хване" неразположението в зародиш и сам се погрижи за тялото си, ефектът е най-силен. Самите действия, настроенията дават ясен сигнал на мозъка - "обичам себе си, искам да бъда здрав".

Много е хубаво да се прочетат книгите на Димков (и за Димков) за опазване на здравето ни.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Темата с настинката ми е интересна защото аз всяка зима боледувам често от т.нар. настинка. Всъщност се оказва, че хората боледуват основно от вируси а не от обикновено простудяване. В градовете вирусите са навсякъде, а нашите организми не са достатъчно защитени. Това е така защото имунната ни система е слаба.

Ако гледате уникалният филм Home 2009 ще видите, че почвите в резултат от съвременното земеделие са крайно изтощени бедни на йод, минерали и други полезни вещества. Растенията са пълни с химикали и пестициди. Всичко това е крайно вредно за организма. Освен това въздуха и водата които употребяват повечето хора са много и физически и енергийно замърсени и деструктурирани. Всичко това води до липса на основни вещества в организма особено минерали, витамини, аминокиселини, мастни киселини и др.

Организма страда от дефицит на минерали жизнено важни за него като калций, магнеций, цинк. Да се вземат минерали на таблетки не е решение, защото тези таблетки първо са много слабо усвоими от организма и второ са синтезирани химически и не са биоактивни (в йонна и колоидална форма) както се срещат в целите храни, а напротив - те са в супер вредна химична форма. При витамините положението е същото - например синтетичният витамин C предизвиква разширяване на кръвоносните съдове и дразни бъбреци и черен дроб. Синтетичният витамин А е много опасен в по-големи дози и т.н. Естественият витамин C е супер полезен - той например се среща в цитрусовите плодове където има и биофлавоноиди (т.нар. витамин P) който увеличава много абсорбацията на витамин C.

Един интересен факт: повечето бозайници синтезират сами витамин C в организма си, докато хората не могат - дали това е грешка в човешкият ген или нещо е блокирало тази възможност никой не може да каже, не е факт че козата например си синтезира 8 грама на ден витамин C, като в стресови ситуации той достига невероятните количества от 30 грама!

И така: какво да направим?

Като начало трябва да се знае, че от йоден дефицит страдат 90% от световното население поради изтощените почви. Само японците не страдат заради повишената консумация на морски продукти. Не случайно те са и на първо място по столетници в света.

Йода се натрупва в хипофизата и пречиства кръвта от вируси. За да се възстанови количеството йод може да се ползва едно забравено откритие направено преди 120 години от френският учен Лугол, което ако се ползва масово може да доведе до това, че 50% от лекарствата в аптеките ще станат излишни. Поради този факт корпорациите които произвеждат лекарства скриват това откритие от хората и дори в САЩ е забранено за производство.

Йодът, който се продава по аптеките не е полезен за пиене защото е на спиртна основа и съдържа 5% йодин и 2% калиев йодид.

Lugol's solution съдържа 5% йодин, 10 % калиев йодид и 85% вода. Може да се взема като добавка и е абсолютно безвреден стига да се спазва инструкцията за количеството което се приема.

Друго нещо което можем да направим е да купим витамин C под формата на Camu-camu на прах - най-богатият на натурален витамин C плод в света.

Или да пием витамин C в неговата много по-мека за организма форма като калциев аскорбат, магнезиев аскорбат, калиев аскорбат, натриев аскорбат или микс от всички тези. Това е витамин C във форма на соли, които не дразнят черният дроб и бъбреците. Те могат да се поръчат също по интернет - в ebay може да се намери всичко това с доставка до България.

За максимална защита чрез витамин C натуропатите препоръчват да се пие по 2 грама на ден през рисковите зимни дни, а не 100мг както предписват традиционните лекари. При усещане че се разболявате може да пиете 4 грама и да неутрализирате моментално вируса.

Освен това трябва да приемаме витамини B-комплекс - натуралната им форма е чрез бирена мая в по-големи количества;

Прах от шипки също е много полезен за витамини - продава се вече на дрогериите - пие се с хладка вода а не на чай за да се запазят витамините (витамин C над 40 градуса се разпада)

Също така да се увеличи калция - на аптеките се продават таблетки от червени водорасли Coxamin които са много богати на естествен калций, който е много по-усвоим от този в млякото;

В ebay може да купи и магнезиево олио (от мъртво море например) - това е натурален продукт, който се маже на кожата и осигурява добри количества магнезий за организма, а също може и да се пие вътрешно. Магнезият е изключително важен минерал, но доста дефицитен при съвременният начин на хранене.

Има и един интересен китайски плод засилващ много имунитета - шизандра - продава се на големият китайски магазин Лу в София - взема се по 3грама на ден - плодчетата се гълтат цели.

Допълнително най-мощната китайска гъба засилваща имунитета по отношение вируси е шийтаке. Различните китайски лечебни гъби засилват имунитета по различни параметри - някои усилват производството на макрофаги, други пък стимилират производството на Б-клетки, които правят антитела и Т-клетки, които атакуват болните клетки и т.н. Така гъбите действат в помощ на различни видове заболявания.

Но като цяло един японски специалист изследвал 30 години тези гъби поставя на първо място Reishi и Cordyceps като максимално укрепващи организма на всички нива, лекуващи вредните реакции от стреса, засилващи имунитета на всички нива и т.н

Ако обаче вече сте се разболяли тогава има един супер добър и уникален заместител на антибиотиците - това е екстракт от листа на маслина т.нар олеуропеин (oleuropein). Той е абсолютно безвреден и с много мощен ефект. Изследван е много и е доказано, че няма ниакакви странични ефекти дори и при много големи дози. Най-силният екстракт се прави от сушен сок от листа на маслина, който съдържа 20% олеуропеин. Всички знаем вредата от антибиотиците които ни предписват традиционните лекари. Така, че олеуроперина е една перфектна натурална алтернатива и в комбинация с витамин C в големи дози (4-5 грама) може да свърши чудеса.

А естествената алтернатива на аспирина е прах от кора на бяла върба.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Темата е особено актуална през тези дни.Освен многото полезни и интересни методи за лекуване,препоръчани тук, аз бих предложил ''природните ''витамини.Естествено, те се намират в плодовете и зеленчуците.Но ги има и в някои дрогерии/разбира се в едно хапче те не могат да бъдат 100 процента/

Такива са Ацерола /витамин С от вишна /и мултивитамините ВИТАТАБС.Има и сироп за малко деца.

Когато ги съчетая с котешки нокът/за който вече съм писал/,аз нямам проблеми с грипа и настинките.

Естествено, те трябва да бъдат съчетани и с някои духовни методи/молитви,ограждане,топла вода ,която да е около 37 градуса/.

P.S.Koгато кипне три пъти ,водата се оставя да изстине.Ако се пие много гореща ,тя може да навреди на гласа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ехинацея/герисан не помага при нас/-12-01м

клеева тинктура-от 09-05м

оксцилококцинум-3м

домашно изцедени сокове

за болно гърло-изварен компрес,тонзилотрен

витамин Ц

Чай от шипки-всеки ден

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

В моето семейство с настинките се справяме успешно с капките за спешна помощ на д-р Бах.Още при първите симптоми на настинка или грип приготвям шишенце с Рескю Ремиди и след два-три дни "пациентът" е здрав.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

По мое мнение това не е болест.Рязко негативно отреагирване на някаква ситуация в обкръжението ти.Много мъдро ни е научил Учителя, че всяко недоволство е духовна нечистота, която подпушва порите.Ежеседмичното гладуване ми помага да се справям с такива неразположения и не употребявам лекарства.Споделям, че и най- големите истинки при децата ми не ме карат да давам антибиотици, просто оставям всичко да отшуми от самосебе си.Прилагам мед и лимонов сок за прочистване на гърло, блатен аир за дезинфекция на дете.

Линк към коментар
Share on other sites

Настинката не е заболяване,а състояние на организма.Необходимо е външно загряване(душ или вана)за отваряне на порите и вътрешно за засилване на кръвообращението-аз ползвам джинджифил с мед и гореща вода.Джинджифилът спомага и за по-лесно изхвърляне на натрупаната слуз в организма.Приемат се повече плодове и зеленчуци.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Има една рецепта за настинка още при първите симптоми.

Изцедети сокът на 2 лимона и добавете мед. Пие се бавно, за около час.

Може да повторите на следващия ден. Ударната доза витамин С действа безотказно ако започнете веднага. :thumbsup:

Друго много важно е психологическата нагласа. Ако започнете да си повтаряте, че се разболявате, това неминуимо ще се случи. Просто помнете, че от вас зависи здравето ви и ще усетите подобрение ;)

Напълно съм съгласна, както са казали старите хора, всички болести на човека идват от главата, затова е много важна нагласата. Психическото лечение е много по-деликатно от физическото, когато организма трябва да се пребори с някаква болест.

Линк към коментар
Share on other sites

С Хомеопатия.Изключително бързо и ефективно.

Един прием на потенция 200 С от точното лекарство ,ако е лека настинка,

и няколко приема при тежък грип.

След 13г. на хомеопатия мен лично не ме хващат нито настинки,

нито гриповете в София.:3d_097:

Ако се почувствам недобре една езда веднага ме балансира

с прекрасната емоция и допир с природата и коня.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Настинката не е сериозна болка, нейното отшумяване е лесно и постижимо.Пред мен обаче се изправи проблема с "лепенето" на настинките.Мъчно овладявам ситуациите да не я допускам.Българинът се бои най- много "да не се мине и да не настине"Народът го е казал, с антибиотик или без антибиотик ще мине за една седмица.:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Петър Димков и Петър Дънов са дали по няколко рецепти за настинка не съм ги пробвал всички методи ,но това което съм приложил помага много ,по бързо и по леко минава :) .Интересно ми е да споделят тука съфорумците ,защото виждам има доста които използват лекарства ,за колко време се оправят като употребяват лекарства .При мен настинката минава за 2 дни някъде като пия топла вода .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Гърлото ни боли когато сме ядосани на някого и не можем да реагираме,не можем да отговорим по една или друга причина.За това децата боледуват повече от възрастните.защото са по -ЗАВИСИМИ.Решението е в разбирането,ако сте възрастни и да изслушате децата и да ги поглезите,ако те боледуват.Има друг бърз метод,енергийно лечение,но за това трябва да се намеси специалист.Човек с добра концентрация може да си помогне сам като задържи чаша с вода между дланите си за 5 минути,като си представя,че я зарежда с енергия.Не чакайте да вдигнете температура.

Линк към коментар
Share on other sites

Налага се да допълня, защото натиснах бутона за одобрение преди да прочета последното изречение на Северен.

Ако някой държи чаша вода между ръцете си с намерение да бъде изпита от когото и да е, още повече от болен и още повече от болно дете , да внимава много , какво мисли.

Ако мисли за спора със свекървата - резултатът ще бъде катастрофален.

За незапознати с енергийните практики хора - нека да мислят добри и хубави неща, когато обгрижват близки.

Конкретно практиката, дадена от Северен, е брилянтна, ако сме напълно спокойни ( поне от 30 минути), дишаме бавно, дълбоко и повтаряме "Любов и благодарност", докато зареждаме водата. Важно е също да са чисти ръцете, а и това е дълга тема ... направо си изисква обучение.

Друга техника, напълно безопасна, е да пеем на детето някоя любима песен. Но към нея трябва да има прибавено лечение с билки, компреси, медикаменти или комбинация от няколко неща, според случая.

Наскоро моите деца (вече са големи) ми казаха, че "Сладкопойна чучулига" е тъжна песен. Аз винаги съм мислила, че е мечтателна ( но същевременно много земна лятна) песен с прекрасна мелодия, затова съм им я пяла, когато са били болни. Но явно аз самата съм била тъжна - и ето резултата.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Мед и лимон за гърлото, чай - Бронхо за кашлица, за хремата предпочитам Олинт , пия и Тайлонхот или Терафлу когато хвана настинката в началото

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Преди самата настинка да дойде е добре да се пият мед и лимони, да се яде поне по една ябълка дневно, както и да се приема по една чаена лъжичка или глътка черен бъз "българският жен-шен" на гладно поне сутрин, това го препоръчва и Петър Димков.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте! :)

           Бих искала и аз да споделя с вас мнението си.Определено съм съгласна с това, че колкото по-малко лекарства се използват , толкова по-добре.А и лекарствата действат преди всичко на симтомите, а подтискайки симтомите се удължава времето на оздравителния процес.

          Това, което ни помага да оздравеем е вътре в нас и се нарича имунна система.От нейната ефективност зависи дали, колко често и колко сероизно ще боледуваме.И това важи не само за нстинките, а по принцип за всеки здравословен проблем.Аз няма да изпадам в подробности описвайки устройството и как работи имунната система, но ми се иска да споделя с вас, че едно от най-важните условия да бъде тя ефективна е да е добре "информирана".Всички сме чували това как след като някой е преболедувал е изградил имунитет към съответния причинител, т.е. имунната система е записала вече информацията за този нашественик.

           Как става това?

Още през далечната 1949г. д-р Лоурънс е направил едно революционно научно откритие, че имунният опит може да се придава от донор към реципиента чрез екстрат от белите кръвни телца.Нарича ги Трансфер фактор..Това са много малки  молекули, които са част от сложната имунна система и в тях се съхранява имунната информация.Те са отговорни и за обучението на останалите имунни клетки, за да може да бъдат ефективни в отговорната си работа - да разпознават и неутрализират всички причинители (бактерии, вируси и др.), които представляват заплаха за организма.

           Когато човек се разболее от грип или настине, това говори за срив в имунната система.Тя има нужда да бъде подпомогната и приема на Трансфер фактор е най-безопастният и естествен за организма ни начин.

          Защо ви описвам всичко това? :) За да споделя, че от 4 години в моето семейство ползваме продуктите на Трансфер фактор и сме решили много сериозни здравословни проблеми.

А колкото до грипа и настинките.....:), много рядко ни навестяват.Ако все пак това се случи, минават само за 1 ден,максимум 2.

 

 

veselina_dimova@yahoo.com

skype: ves_di11

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...