Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Господарят на Хороскопа


Recommended Posts

:) Моят Асцендент е в Телец, с управител Венера, която се намира в 12-ти дом заедно с Марс и Меркурий, затова си направих труда да прочета повече литература за дванадесети дом и неговото влияние върху натифа по принцип.

Ще започна с числото 12. При събиране на цифрите 1 и 2 се получава числото три. И тъй като съм фен на Учението на Учителя Беинса Дуно, спрях се на неговото тълкуване на цифрата три в ”Път към съвършенство”. Според Учителя: “Три е положително число, резултат, носи радост, оптимизъм, талант, добър вкус, хармония и равновесие. То символизира Детето, Любовта,Мъдростта и Истината. То носи благослов.Числото три символизира триъгълника. То е неутрално число, завършен процес, число на примиряване, посока, към която трябва да се движим. Числото 3 е изкупление. Човек е страдал и чрез изкупление е заплатил всичко. То е третото лице на Божественото, място, до което си дошъл, най- близката станция. 3 е хубаво число, късметлия- Любовта, Вярата, Надеждата. Меко число. Три е есен.”

Следният цитат от книгата на Кармен Хамакер – Зондаг "Дванадесети дом" ни показва, че дванадесетият дом не е чак толкова страшен, ако реши човек ,че иска да се справи с него, говоря от личен опит:

ДВАНАДЕСЕТИ ДОМ – РАДОСТ ИЛИ УЖАС

“От кладенеца се черпи вода без пречка.

Той е надежден. Велико благо.

Кладенецът е за всички. На никого не е забранено да черпи вода от него.

Колкото ни е нужно; всеки намира това, от което се нуждае, понеже кладенецът е надежден. Той се захранва от Извора и никога не присъхва. Това е вилико благо за всяка земя. Същото може да се каже за Истинския човек, че вътрешното му богатство е неизчерпаемо; колкото повече се черпи от този източник, толкова повече се пълни.”

И Цзин

Кладенец има във всеки от нас. Заедно и поотделно ние притежаваме дълбоко скрит вътрешен източник на мъдрост, източник, удовлетворяващ нашите нужди и никога не присъхващ. Всичко, което трябва да се направи , е да не пропуснем момента, когато ни се открие, за да можем да пием от него. Многочислените преживявания, свързани с Дванадесети дом, ми помогнаха с пределна яснота да разбера, че кладенецът е символ именно на този дом, домът, който не се дооценява и често се представя в лоша светлина. На езика на Юнговата психология, ние можем да говорим за колективното безсъзнателно, дълбочинното ниво на човешката психика, съществуването извън времето и пространството и свързващото ни с живота навсякъде и през цялото време. Това е също нивото, откъдето всичко произтича и на което всички се връщаме. Или това е онази част от психиката, която широко и подробно се обсъжда от Юнг и неговите последователи. Съвпаденията с ХІІ дом са зашеметяващи; ако сме готови да обърнем внимание и на позитивните му черти и да се откажем от старите идеи, че ХІІ дом не означава нищо, освен нещастия и загуби.

Мен безкрайно ме възхищава богатството на този дом. Той е източник на твърчество в изкуството да живеем и говорейки с думите на “Книгата на промените”- “велико благо”. Приемайки ХІІ дом, ние въвеждаме в живота си още едно измерение. Тези, които се учат да слушат вътрешния си глас, ще разберат, че ролята на съзнанието е твърде относителна, тъй като ролята на несъзнателните процеси е твърде важна за развитие на Самостоятелността, тъй както и за плодотворния взаимообмен между съзнателното и безсъзнателното. Това е “Истинският Човек” в нас, нашето истинско “Аз”, притежаващо неизчерпаеми вътрешни богатства.

За да разберем ХІІ дом от нас се изисква да придобием способност да изменяме своята позиция и начин на мислене. Навярно ще е правилно да охарактеризираме ХІІ дом като дом на парадоксите, където невъзможното е възможно, а противоположностите могат да се примирят на най- дълбоко ниво, във всеки случай така изглежда.”

С това отговарям и на Милкана за числото 12. Ако се ръководи по това, което е казал Учителя , няма да има толкова проблеми с Луната си в Дева, в трети дом;няма да е толкова емоционална и ще се разбира с роднините си и с близките и познаните си, изобщо с хората, с които общува, няма да й се налага да привлича само властни приятели- Сатурн е управител на VІІ дом и лежи в ХІІ. дом. С една дума, трябва да се съобразява малко и с другите хора от семейния кръг. Разбира се , че ще й е трудно...но при добро желание всичко се постига.

Моите Верена, Марс и Меркурий се намират в интерсептирания Овен и както сме учили ,неговите характеристики ще се изявят в съседните домове, в моя случай- в първи, където се намира и Юпитер и единадесети, където се намира моето Слънце- в Риби. Куспида на ХІІ дом ми е в също в Риби, което дава твърде голяма емоционалност, състрадателност и самопожертвователност , предполага тайни помощници , но също и много врагове, които често счита за доброжелатели.

При всички случаи обаче считам, че Управителят на Асцендента не е управител на хороскопа, а по- скоро е управител на Първи дом. Първият ми дом е в Телец, който дава спокойствие, практичност, издръжливост и трудолюбие, голям запас от търпение, понякога и инат, консерватизъм и мързел, а също и най- различни желания. Много обичах да готвя и да си похапвам сладко, сладко, а и да се занимавам с работа сред природата. И сега твърде много обичам сладките неща и цветята. Твърде голямата ми бъбривост идва може би от Меркурий във втория градус на Овен. Във всеки случай това се прояви в последните десетина години. Преди това бях по- затворена и вглъбена в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте!

А как е най-правилно да се тълкува:

Моите господар по знак(Везни) на AS - Венера и господар по дом на AS - Марс се намират в 8-ми дом и двете в стелиум със Слънцето в Близнаци, а 8-ми дом е под знака на Телец, отново с управител - Венера. Освен това Венера е изгряла(асцендирала) преди Слънцето.

Нямам желание да се занимавам с финансиите на другите, но постоянно ми се налага. Не се очертава от никъде да получа наследство.Имам способността да се възтановявам след емоционални, душевни или финансови загуби. Но не мога да преценя все още, кое надделява Венера във Знака на AS, във 8-ми дом, на Телеца или в Близнаци. :(

Бихте ли ми помогнали в разчитането им.

Предварително ви благодаря!

Айва

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Здравей Айва,

Везни на Асцендента дават вътрешна хармония , добро здраве и красива външност, а оттук- добро самочувствие и положително излъчване.

Марсът , съчетан с Венера подчертава сексапила ти.

Мениджърските ти способности идват от Слънце в Близнаци в осми дом– добра комукативност и общителност , подплатени с изящни обноски -от съвпада му с изгряващата Венера и активност от Марс, което прави добро впечатление на околните.

Телецът ти на върха на осми дом вдъхва респект у хората- те те възприемат като много стабилен и уравновесен човек, който може да печели и управлява пари и на когото може да се има доверие и да се разчита.

Това, че бързо се възстановяваш след претърпени кризи показва, че поначало не приемаш нещата много навътре – стелиума ти е в Близнаци.

А това, че не ти е приятно да се занимаваш с чужди пари идва от вроденото ти усещане, че парите , които управляваш , трябва да бъдат твои, а не чужди.

Влиянието е комплексно. Нищо в хороскопа не може да се разглежда изолирано от другите влияния.

Бъди здрава. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Като си говорим за господаря на хороскопа - при мен Асц. Везни - съответно Венера в 10-ти дом - Лъв, управлява и 8-ми дом Телец. Прави секстил с Плутон, тригон с Нептун, опозиция Юпитер и тригон Марс, а да.. и отделно си е в съвпад с Меркурий в Лъв. Обаче имам въпрос... нали се казва 4е ако има планета близо до Асц - нейното влияние става доста по-засилено - тогава при положение че имам Уран на 4 градуса от Асц в 1-ви дом, управл. 5-ти - това ще рече ли че и той ще има по-особено въздействие в хороскопа ми? :blink:

Поздрави,

Лу :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А кой е господар на хороскопа, когато асцендента е скорпион? Плутон е в 11 дом, а Марс в 1 дом.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Здравей Лу,

Ще разгледам принципно положението на господаря на хороскопа- Венера в Х дом в Лъв, която едновременно управлява и VІІІ дом /на върха на І дом са Везните, а на VІІІ дом – Телеца/.

Венера – планетата на любовта, хармонията, добрия вкус, в Лъв ще бъде твърде егоцентрична, самоуверена, загрижена да бъде център на внимание в сферата на Х дом – мястото на колективната отговорност, на професионалната реализация и авторитет.

Факта, че Телецът е на върха на VІІІ дом- домът на парите на партньора или парите, получени от наследства, застраховки, ще ни наведе на мисълта, че във финансово отношение тя ще е добре обезпечена, което пък ще й даде възможност да се реализира добре в дейности от области, свързани с мода, дизайн, изкуство, красота, шоубизнес; сфери, свързани с естетиката, разкоша.

В десети дом Венера трябва да изпитва истинска наслада, удовлетворение от професионалната си реализация.

Независимо от това каква ще е професията й,тя непременно трябва да й доставя удоволствие.

Ако тази професия й доставя удоволствие, то тя ще доставя удоволствие и на другите – с толкова красота, финес, добри обноски/Везни на върха на І дом/ и комукативни способности / съвпад с Меркурий/, привлекателност, увереност в себе си, енергичност, борбеност, страст /тригон с Марс/, естествена симпатия към другите, чувствителност, мекота, въображение, фантазия / тригон с Нептун/, умение да не злоупотребява с властта и енергията /секстил с Плутон/ и добро отношение към морала, наследен от родителите и рода /опозиция с Юпитер/, хората ще й се възхищават и ще искат да й подражават.

Тъй като планетите в първи дом, особено по- близките до Асцендента , изразяват много силно качествата си и са предната фронтова линия на човека във всичко, което той усеща и през което минава, е възможно да затъмняват всичко друго.

Човек с Уран близо до Асцендента ще бъде много ексцентричен,ще се самоизразява радикално, революционно .

В случая Уран управлява V дом и тази ексцентричност, свобода, независимост , ще се изяви във връзките , творческите изяви и най- вече в себереализацията.

Затова , мила Лу, Уран непременно ще има по- особено влияние в хороскопа ти и затова трябва да внимаваш, защото той може да ти донесе както пълна свобода и независимост, така и твърде силна нервна възбуда, а и е опасно секстилът с Плутон да не се превърне в неуправляем динамичен аспект.

Нали знаеш, че всяко нещо трябва да е премерено, за да не е разрушително.

Извинявай, започнах и на теб да давам съвети.

Бъди здрава.

Таня. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте!

Като стана дума за Венера - какво бихте казали за Асц телец - управител на хороскопа Венера, която е в съвпад с МЦ (козирог)?!

Мерси! ;):thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

моят господар пък е слънцето и е в 11 дом в рак, в съвпад с венера, луна и меркурий(12).и така, както си четях темите из форума - и за господар на асцендента, и за самото влияние на асцендетна и слънцето, ако съдя по себе си, определено са примесени - то и няма как :). има и значение къде попадат, макар че при мен са една и съща планета...но и наблюдавайки мои приятели...дали защото ги познавам добре или не, не знам, но влиянията се смесват.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, бихте ли ми разяснили какво означава следното:

стелиум в 12 дом в Дева- Уран на 30 гр.,Слънце на 26 гр.,Плутон на 23 гр. и Юпитер на 19 гр в Дева. Асцендентът ми е 2 гр. във Везни , а Венера на 22 гр. във Везни в 1 дом в съвпад с Меркурий на 20 гр .въвВезни и тези две планети са в опозиция със Сатурн в 7 дом в Овен. Хирон е в точен съвпад с Десцендента и в опозиция със стелиума от 12 дом. Вярно ли е,че стелиума в 12 дом означава много хронични болести, а опозицията на Венера и Сатурн-безбрачие? А този Хирон какво означава?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз определено не съм изчела купища книги за асцедентите, но искам да знам асцедента като цяло в първата половина от живота ли се проявява предимно, във втората или това е всъщност нашето представяне пред обществото или е много много различно нещо...? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете ме но съм новичка тук и не бях обърнала внимание че има цяла тем за асцедентите....

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"Здравейте!

Като стана дума за Венера - какво бихте казали за Асц телец - управител на хороскопа Венера, която е в съвпад с МЦ (козирог)?!"

Здравей Killah,

Дано да си жена! :)

Асцендент в Телец, Управителя на Асцендента Венера в Козирог в съвпад с МС

Ключовите думи за Асцендента са: физическо тяло, външен вид, характер, индивидуалност, здраве, поведение, начин, по който ни възприемат околните.

С Телец на Асцендента би трябвало да имаш здраво, добре сложено тяло, да притежаваш чар и обаяние.

Излъчваща нравствена и емоционална сила, искреност и честност, имаш собствено мнение и достатъчно ум, за да можеш да постигнеш всичко , каквото си пожелаеш. Хората ще те виждат винаги спокойна и уравновесена, вдъхваща респект на истинска жена, със скрита воля и самообладание, с чувство за мярка. Ти не можеш да бъде лицемерна, а си винаги добронамерена и умееща да приемаш хората такива , каквито са. Разбираш и приемаш човешките им слабости и грешки, винаги вярна и предана, умна и интелигентна. Не обичаш да преследваш чисто духовни цели, а мислиш за полезни и практични неща. Тъй като управителя на Телеца е Венера /кл.думи- любов, чувства,музика, мода, лукс, вкус, изкуство, финанси, пари, разкош, маниери, взаимоотношения/,чувството ти за хармония е силно изразено, притежаваш музикални и артистични дарби и разбираш от изкуство. Обичаш да ходиш на концерти и изложби, прехласваш се от величието на природата. Тъй като обичаш да прекарваш много време сред природата,проявяваш практичност в избора си на облекло. Дрехите ти обикновено са семпли и практични, но когато се наложи, можеш да се обличаш твърде изискано и с вкус.

С уравновесен характер, лоялност в отношенията, проявяваш много загриженост към семейството, упоритост и непреклонност при възпитанието на децата си.

Положението на Венера по знак дава указания за начина, по който човек обича и иска да бъде обичан. Указва за таланти в областта на изкуството, особености на вкуса, стила на обличане, магнетичност и привлекателност, начинът на всъпване във взаимоотношевия с противоположния пол, какво е отношението й към парите, комфорта и материалните блага, необходимото, за да се чувства щастлива, а също и представата й за любовта, брака и семейството. Положението й по дом ще ни даде указание в коя сфера ще прояви всички тези качества, къде ще се чувства щастлива и за какво ще обича да харчи пари, къде ще е любимото й занимание и любимото й хоби, усещането й за красота, любов, хармония.

Тъй като твоята Венера управлява Асцендента и се намира в знак Козирог/кл.думи- цел, кариера, професия, постижения, лоялност, консерватизъм, мъдрост, дисциплина, издръжливост, строгост, реализъм/ в Десети дом /кл.думи- кариера, призвание, социално и обществено положение, признание, чест, слава, цели, амбиция/, тя ще се изявява най- вече в любимата ти професия. Ще бъдеш много пристрастна при създаване на своята кариера, ще работиш най- вече за създаване на социално и обществено положение. Ще бъде много дисциплинирана, издръжлива, консервативна, строга, с чувство за лоялност и реализъм, преследваща своите цели неотстъпно, с професионални способности и амбиция, изискваща и стремяща се към признание, чест и слава. Основните насоки на твоята реализация ще бъдат някакъв вид изкуство- може би пеене или музика заради Асцендент в Телец или пък ще работиш в сферата на модата и дизайна, ще създаваш красиви и практични неща, тъй като и Телецът и Козирогът са земни знаци. Любимото ти хоби може да е свързано със закупуване на скъпи предмети на изкуството, най- вече старинни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А ако АСцендентът е Везни ,господарят на хороскоп-а би трябвало да е Юпитер ,нали така ?

И ако Юпитер се намира в първи дом ,означава ли че има решаващо значение за личността ?Освен това е в съединение със Сатурн .

А иначе Слънцето е в 10 дом и в Близнаци. Като каква личност бихте определи този човек ?

Три са планетите в !-ви дом ,Юпитер ,Сатурн и Плутон ,те биха ли оказали сериозно /повече от останалите планети /влияние върху личността и характера?

Друго нещо ,което прави голямо впечатление при пръв поглед върху тази натална карта е че всички планети са разположени в лчвата част на наталния кръг. или това са 9,10,11,12,1,2,3 дом ,останалите са празни. Моляви помогнете ми с тълкуванието :hmmmmm::huh::(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Инатари,

Ако Асцендентът е Везни, господарят на хороскопа ще е Венера :D

Ако Юпитер се намира в първи дом , а и всяка планета , която се намира в първи дом, ще има решаващо значение за личността.

В случая в първи дом са Юпитер-кл.думи - изобилие, късмет, щедрост, добротворец, Сатурн- кл.думи -дисциплина, мъдрост, организация, кариера и Плутон- кл.думи - енергия, власт, дързост, издръжливост.

Като ги съчетаеш, ще разбереш, че става въпрос за силен, щедър, организиран и дисциплиниран човек, като прибавиш и Добрата външност, идваща от Въздушния знак Везни- висок, строен с красива външност;

Слънце- Азът, самосъзнанието в десети дом - кариерата, призванието, социалното и общественото положение, професионалните способности, целите и амбициите; в Близнаци- интелект, мисъл, слово,езици,общуване, комуникации; всички планети в източната част на картата- силна изява на личността, според мен картата е на човек с потенциални възможности за силна политическа изява, за началник от висок ранг в сферата на комуникациите или за преподавтел във ВУЗ /ако и всички други показатели са добри/.

Линк към коментар
Share on other sites

Ах много благодаря,Таня!

Наистина започвам да се ориентирам . Само съм направила малка грешка за Слънцето ,което се намира заедна с Венера,Марс, и Меркурий в 9 ти дом,/Близнаци/,но не разбирам защо Венера и Меркурий излизат като в Рак . Те 2-те са в съединение/на една права са разоложени/и много близо до края на 9-ти и началото на 10 ти дом .Може би затова.Излиза че господаря на хороскоп-а Венера е почти в 10 дом и в Рак ,което означава це тази личност носи много от характерните черти за зодия рак ,нали така . Чувствителност и дори сантименталност ,ще прибавим към чертите на този лидер . Лидерът е жена ,между другото. Много млада , в момента е преподавател наистина ,но все-още само в гимназия,разбира се тя е в началото на своята кариера,така че нищо чудно да й предстои да стане преподавател във ВУЗ.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,уважаеми форумчани!

Правило ли Ви е впечатление ,че съществуват разни астрологий .и още повече домови системи /мрежи/.Даже в някой не са потребни и планетите/китайски ,тибетски,ацтекски и др./Тогава без какво не може астрологията?

По определение астрологията е наука ,която изучава характеристиките на дадена точка в зависимост от разположението и в пространството и времето.Това го” прави" ,като съотнася изследваната точка спрямо останалият континиум.При това тя исползва символически език,свързан с космическите структори

.В нашето тримерно пространство, за да знаеме положението на всяка точка, е необходимо да знаем три нейни координати.Това пряко води до известната езтерическа истина ,че три фактора определят единственото решение на която и да е задача.При три точки върху кръга на хороскопа е взможно да изминем един период по- възможно най-бързият начинОт всички вписани многоглници триъгникът има най-малък перметр.../Към трите фактора ще се върна мако по-късно/

Всяко пътешествие сиима своята първа крачка.В нашата астрология това е точката на асцедента.Какво е асцедента.това е ос в коятосе пресичат еклиптиката и хоизонтав дадената географска точка .Земята се движипо еклиптиката ,обикаляйки около слънцето .То е източника на Духа.Асцедента олицетворява душата или нашата личност ,или това как искаме да ни възприемат околните,или ние така бихме искали да изглеждаме....Всички знаеме ,че не винаги сигналите от нашето подсъзнание се приемат правилно от съзнанието.Затова има търкания между желанието и крайната цел/постигането на изискванията на нашият МС/-произтичат най –разнообразни несответсвия.Ако отношението ни е неправило -обучението продължава.С нашето отношениекъм събитията ние отключваме най-различни подпрограмки и т.н.може доста да се отклоним от набелязаната цел....Урокът ,който не сме възприели ще се повтаря при все по голямо втвърдяване на изискванията към нас.

Обикновенно в такива случай хората трсят помощта на астрологията ,ясновидството и т.н....мозъкът интуитивно търси възможност за решаване на проблемите./всички голями открития са плод на интуицията ни/

Сега може да разберете ,че точката на началото внашият живот е възможно да намери своето място в пространството и времето чрез привързването и към мин.три астроогически фактора .В случая това са господаря на асц.,управителя на на дома и символичният управител на дома.От техните отношения/аспектите/,положението им по дом и знак зависи зависи изясняването на въпроса- Какво иска нашата личност и възможно ли е то?

При това положение не е трудно да се проумее,че си израстването на човека обикновено се усилва влиянието на духа,независимо от възприемането на което е спосоно нашето съзнание.Това означава ,че след пуберитета рожд. ни слънце/зодиакалният ни знак/ засилва влиянието си-все пак ние добре или зле трябва да се предвижим в посока на поставената цел/към МС/.

Като чета написаното се питам:

-Имаме ли право, да правим какъвто и да е коментар,преди да знаеме:

какво представлява космограмата и

не сме уточнили домовата система.?

Ако по предположение си мислим за системата на Плацидиус Тити,то защо правим анализ без точните градуси.Това е възможно в някой други астрологически методики.Всички знаем ,какво голямо внимание се отделя на ректификацията.така някак си излиза ,че хем разправяме –колко е важно точното време на раждане-Ама когато говорим ние ,то не е и чак от такава важност!

-Изпъква и един друг момент-някой считат ,че зодията е в мах си сила по средата,други в началото и т. н.Много е съществено различните схващания да се използват в собствените им астрологически методики.Предназначението на Астрологията -не е да се използва като хапче предизвикващо плацебо ефект...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

В този случай е много важно да се знае точния час на раждане. Това се налага, защото Асц се намира на границата между Рак и Лъв, разлика от минути може да промени Владетеля от Луна, на Слънце. Но все пак може да се направи една проверка, на базата на това колко добре познаваш себе си. Дали би се определил, като човек който защитава собствена философия, индивидуалността си, или като безпристрастен анализато, който говори и говори :P

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Здравей Лу,

Ще разгледам принципно положението на господаря на хороскопа- Венера в Х дом в Лъв, която едновременно управлява и VІІІ дом /на върха на І дом са Везните, а на VІІІ дом – Телеца/.

Венера – планетата на любовта, хармонията, добрия вкус, в Лъв ще бъде твърде егоцентрична, самоуверена, загрижена да бъде център на внимание в сферата на Х дом – мястото на колективната отговорност, на професионалната реализация и авторитет.

Факта, че Телецът е на върха на VІІІ дом- домът на парите на партньора или парите, получени от наследства, застраховки, ще ни наведе на мисълта, че във финансово отношение тя ще е добре обезпечена, което пък ще й даде възможност да се реализира добре в дейности от области, свързани с мода, дизайн, изкуство, красота, шоубизнес; сфери, свързани с естетиката, разкоша.

В десети дом Венера трябва да изпитва истинска наслада, удовлетворение от професионалната си реализация.

Независимо от това каква ще е професията й,тя непременно трябва да й доставя удоволствие.

Ако тази професия й доставя удоволствие, то тя ще доставя удоволствие и на другите – с толкова красота, финес, добри обноски/Везни на върха на І дом/ и комукативни способности / съвпад с Меркурий/, привлекателност, увереност в себе си, енергичност, борбеност, страст /тригон с Марс/, естествена симпатия към другите, чувствителност, мекота, въображение, фантазия / тригон с Нептун/, умение да не злоупотребява с властта и енергията /секстил с Плутон/ и добро отношение към морала, наследен от родителите и рода /опозиция с Юпитер/, хората ще й се възхищават и ще искат да й подражават.

Тъй като планетите в първи дом, особено по- близките до Асцендента , изразяват много силно качествата си и са предната фронтова линия на човека във всичко, което той усеща и през което минава, е възможно да затъмняват всичко друго.

Човек с Уран близо до Асцендента ще бъде много ексцентричен,ще се самоизразява радикално, революционно .

В случая Уран управлява V дом и тази ексцентричност, свобода, независимост , ще се изяви във връзките , творческите изяви и най- вече в себереализацията.

Затова , мила Лу, Уран непременно ще има по- особено влияние в хороскопа ти и затова трябва да внимаваш, защото той може да ти донесе както пълна свобода и независимост, така и твърде силна нервна възбуда, а и е опасно секстилът с Плутон да не се превърне в неуправляем динамичен аспект.

Нали знаеш, че всяко нещо трябва да е премерено, за да не е разрушително.

Извинявай, започнах и на теб да давам съвети.

Бъди здрава.

Таня. :)

Великолепно! Впечатлена съм от Вас, Таня! От няколко месеца се занимавам по-активно с Астрология, или поне така си мисля, но процесът на самообучение е доста труден и бавен. Всъщност така достигнах и до тази страница, до този отговор и бях очарована от прекрасния анализ.

Действително, изчетох по-голямата част от постовете по темата, но в един момент започнах да се обърквам какво точно трябва да взема под внимание, ако искам да разбера повече по въпроса с управителя на хороскопа. Надявам се да не е твърде нагло, моля Ви да ми помогнете при анализирането на хороскопа, в частност влиянието на управителя и свързаното с него. Просто нямам достатъчно знания, за да го направя сама.

Родена съм на 23.02.1988 г. в 19:30. Асцендентът ми е Дева и според графиката на картата е в 12 дом, а според информацията отстрани, в 12 дом е Лъв. Мога да Ви изпратя и самата карта по и-мейл. Не разбирам дали да гледам информацията за домовете отстрани или тази в графиката? Работя с програма Astrolog 5.40.

Благодаря Ви за вниманието още веднъж!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Привет!

Аз съм напълно некадърна в астрологията, затова ще попитам по-знаещите: моят Господар на хороскопа е Слънцето, то съответно се намира се в първи дом, за какво говори това? :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И моят господар на хороскопа е Слънцето - това означава изгряващ Лъв. Според Аройо носи омекотени и облагородени качествата на Лъва - да показва най-доброто у себе си (но да не командва), да грее и топли (но да не изгаря и топи), респект и достойнство (но от дистанция, не като изискване).

Моето слънце е попаднало в Дева и във втори дом - твърда земя под краката, стабилна (прекалено дори) ценностна система, която трябва да се претвори в делата, а не е само на "празни приказки". 3d_146.gif

Странно малко е, че никога не съм била зависима от материални ценности, дори съм склонна да се отказвам от тях прекалено лесно. Никога не съм била зависима и от тялото си, дори проявявам небрежност. С времето се оказа, че макар и прекалено предпазлива, имам усет за финансова политика в моята област и за инвестиции, макар и това още да ме разсмива. Бях мноооого стеснителна като малка - вероятно бушон някакъв е било докато се осъзная.

Аспектирано е от Меркурий (нормално) и той от своя страна също в Дева, където е и управител, което го прави съвсем у дома си - наистина за мен ценностната система е преди всичко умствено построена, идея, която се проявява в общуването с хората. Забележително е и че Венера си е във втори дом (нейния) и също в Дева и отгоре в тригон с Луната и със Сатурн. С една дума - това ми е и по любов и творчество, и по дълг...

Такава професия си избрах, такива родители (и двамата са учители - много добри) и съм щастлива с моя Господар.

Ако твоето слънце е в първи дом, това означава, че то е или в изгряващия знак,или в Дева?

Ако си е в своя знак - лъва, значи имаме момиче - слънчице 59.gif.

Аспектирано ли е слънцето ти?

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се занимавала с астрология, но ми е любопитно и затова се обръщам към вас, знаещите :) Не знам дали е аспектирано Слънцето ми, не знам какво означава това :)

Аз съм зодия Овен с асцендент Лъв (на границата с Дева, никой не помни точния ми час на раждане и не знаех и аз с какъв асцендент съм). И от това, което прочетох тук, си правя извода, че Господарят на хороскопа трябва да ми е Слънцето. И ми беше любопитно как влияе това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...