Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Господарят на Хороскопа


Recommended Posts

:3d_103: Здравей ,Таня ,когато ти е удобно би ли погледнала картата на сина ми 04.10 .1988г,07,15-07,30ч http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_pancho_peshkin_hp.42724.15749.gif&res=63&va=&cid=83nfile1mczFL-u1260946833дори и с малко думи да ми отгорвориш.

Интиресна ми бе ситоацията при теб ,слънце 12 ,меркур,в овен...имах чувството ,че си писала за мен ,през z.r 2005г

"Моят Асцендент е в Телец, с управител Венера, която се намира в 12-ти дом заедно с Марс и Меркурий, затова си направих труда да прочета повече литература за дванадесети дом и неговото влияние върху натифа по принцип.

Ще започна с числото 12. При събиране на цифрите 1 и 2 се получава числото три. И тъй като съм фен на Учението на Учителя Беинса Дуно, спрях се на неговото тълкуване на цифрата три в ”Път към съвършенство

”. ...НАПРОВО ИЗУМЯХ ,ИМАХ ЧУВСТВОТО ,ЧЕ СИ ПИСАЛА ЗА МЕН, .(26.03.1965 Г-8 Ч сутрин) http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_20_viktoria_peshkina_hp.41999.4193.gif&res=63&va=&cid=83nfile1mczFL-u1260946833

АКО Е ВЪЗМОЖНО ,няколко реда и за мен.БЛАГОДАРЯ ,ПРЕДВАРИТЕЛНО.. :3d_041:

Редактирано от vikipeshkina
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

управител на асцендента е планетата, която управлява изгряващия знак и често е различна от господаря на хороскопа

Да, възможно е и да са различни - Управителя на асцендента и Господаря на хороскопа.

Мисля, че за господар на хороскопа се приема планетата, която има най-силно влияние. Възможно е това е да планета на трон /в собствен знак - напр. Венера във Везни/ или планета в екзалтация /Луна в Телец/, която сключва много аспекти и/или се намира в ъглов дом, или в съвпад с осите /напр. съвпад с МС/. Възможно е и да е планета, която "държи" останалите - в смисъл, такава конфигурация, при която една отделна планета е в опозиция с голямо струпване, или пък т.нар. "чаша", когато няколко планети са последователно разположени, а друга ги аспектира всичките...

Линк към коментар
Share on other sites

:)Момичета, моля ви!

Господар на хороскопа, управител на хороскопа или краен диспозитор, за какво става дума?

Както повечето моди в областта на астрологията, така и тези тънки семантична разлика в понятията са едно алиби, за да може да се замъгляват крайните резултати и да се подигури "вратичка" при евентуална, в повечето случаи, грешна прогноза.

В руската школа има четири вида краен диспозитор, делят се на база есенциални достойнства, съотвенто наименувани на митологични персонажи, в крайна сметка нищо не говорят. Ако пордължим в този ред на мисли, от старата традиция сме наследили само отношение описано като "взаимна рецепция", нищо повече.

Господаря на хороскопа или Asc, специално в индийската астрология, е много по-важен от положението на Слънцето, без да го изключва, така е и в западната традиция, особено като се вземе под внимание текстовете на Марк Манилий.

Последното изречение е подплътено, съответно и от моята практика. Това се вижда особено, ако приложим правилата на хорарната астрология към радикса (за някои - натална карта). Управителят на Asc, неговите аспекти и topos, определят много по-ясно личностните характеристики, съдбата като изява (заложба), и по-конкретно сферите на действие, отколкото Слънцето (общоприет сигнификатор на Аз-а).

И тук стигаме до ключовия момент, господаря на хороскопа не може да се персонализира, няма конкретен носител, той е подчинен на съответната ситуация, в която се намира субекта (питащият).

Дерзайте :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...