Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

:3d_103: Здравей ,Таня ,когато ти е удобно би ли погледнала картата на сина ми 04.10 .1988г,07,15-07,30ч http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_pancho_peshkin_hp.42724.15749.gif&res=63&va=&cid=83nfile1mczFL-u1260946833дори и с малко думи да ми отгорвориш.

Интиресна ми бе ситоацията при теб ,слънце 12 ,меркур,в овен...имах чувството ,че си писала за мен ,през z.r 2005г

"Моят Асцендент е в Телец, с управител Венера, която се намира в 12-ти дом заедно с Марс и Меркурий, затова си направих труда да прочета повече литература за дванадесети дом и неговото влияние върху натифа по принцип.

Ще започна с числото 12. При събиране на цифрите 1 и 2 се получава числото три. И тъй като съм фен на Учението на Учителя Беинса Дуно, спрях се на неговото тълкуване на цифрата три в ”Път към съвършенство

”. ...НАПРОВО ИЗУМЯХ ,ИМАХ ЧУВСТВОТО ,ЧЕ СИ ПИСАЛА ЗА МЕН, .(26.03.1965 Г-8 Ч сутрин) http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_20_viktoria_peshkina_hp.41999.4193.gif&res=63&va=&cid=83nfile1mczFL-u1260946833

АКО Е ВЪЗМОЖНО ,няколко реда и за мен.БЛАГОДАРЯ ,ПРЕДВАРИТЕЛНО.. :3d_041:

Редактирано от vikipeshkina

Сподели това мнение

управител на асцендента е планетата, която управлява изгряващия знак и често е различна от господаря на хороскопа

Да, възможно е и да са различни - Управителя на асцендента и Господаря на хороскопа.

Мисля, че за господар на хороскопа се приема планетата, която има най-силно влияние. Възможно е това е да планета на трон /в собствен знак - напр. Венера във Везни/ или планета в екзалтация /Луна в Телец/, която сключва много аспекти и/или се намира в ъглов дом, или в съвпад с осите /напр. съвпад с МС/. Възможно е и да е планета, която "държи" останалите - в смисъл, такава конфигурация, при която една отделна планета е в опозиция с голямо струпване, или пък т.нар. "чаша", когато няколко планети са последователно разположени, а друга ги аспектира всичките...

Сподели това мнение

:)Момичета, моля ви!

Господар на хороскопа, управител на хороскопа или краен диспозитор, за какво става дума?

Както повечето моди в областта на астрологията, така и тези тънки семантична разлика в понятията са едно алиби, за да може да се замъгляват крайните резултати и да се подигури "вратичка" при евентуална, в повечето случаи, грешна прогноза.

В руската школа има четири вида краен диспозитор, делят се на база есенциални достойнства, съотвенто наименувани на митологични персонажи, в крайна сметка нищо не говорят. Ако пордължим в този ред на мисли, от старата традиция сме наследили само отношение описано като "взаимна рецепция", нищо повече.

Господаря на хороскопа или Asc, специално в индийската астрология, е много по-важен от положението на Слънцето, без да го изключва, така е и в западната традиция, особено като се вземе под внимание текстовете на Марк Манилий.

Последното изречение е подплътено, съответно и от моята практика. Това се вижда особено, ако приложим правилата на хорарната астрология към радикса (за някои - натална карта). Управителят на Asc, неговите аспекти и topos, определят много по-ясно личностните характеристики, съдбата като изява (заложба), и по-конкретно сферите на действие, отколкото Слънцето (общоприет сигнификатор на Аз-а).

И тук стигаме до ключовия момент, господаря на хороскопа не може да се персонализира, няма конкретен носител, той е подчинен на съответната ситуация, в която се намира субекта (питащият).

Дерзайте :)

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега