Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Музика, която вдъхновява


Иво

Recommended Posts

Наскоро срещнах в нета,блога на един българин,професионален музикант,живеещ и практикуващ професията си обаче в Бразилия.

Мартин Лазаров от Пловдив.Какво бе учудването ми когато чух ,че той си свири джаз,но си харесва и музиката на Учителя.

Има много красиви интерпретации,чуйте ги,ако имате време.

http://www.idealwellness.ca/html/eng/index.html

Приятно слушане.

Дамян.

Линк към коментар
Share on other sites

Дамян, благодаря ти за предложенията! Дамският хор на Идеал наистина имат невероятни аранжименти на музиката на Учителя и това CD е поредният бисер. С удоволствие изслушах демонстрациите! :thumbsup2:

Не успях да открия обаче интерпретациите на Мартин Лазаров!? :( Би ли уточнил къде да ги търсим? Обичам соул-музиката, а джаза е също сред моите предпочитани стилове, но има моменти, в които ми се слуша точно музиката на Учителя - пречистващо и възраждащо ми действа. Мисля си,че както във всички нас присъстват седемте цвята на дъгата и понякога преобладава един, а друг път - друг, така и в различни моменти душата ни се нуждае от различна музика.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро срещнах в нета,блога на един българин,професионален музикант,живеещ и практикуващ професията си обаче в Бразилия.

Мартин Лазаров от Пловдив.Какво бе учудването ми когато чух ,че той си свири джаз,но си харесва и музиката на Учителя.

Има много красиви интерпретации,чуйте ги,ако имате време.

http://www.idealwellness.ca/html/eng/index.html

Приятно слушане.

Дамян.

Поправка-линка към Мартин е този- http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endID=393472714

Съжалявам,но и друг път е възможно да се повтори. :3d_044:

Светъл ден.

Дамян.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Дамяне!!! :3d_099: Великолепни са тези варианти на Мартин Лазаров - звучат съвременно и носят духа на Учителя. Само, дето не ми стигна това, което чух... :rolleyes: Искам още! :D Имаш ли представа дали е записал и други композиции по музиката на Учителя и къде биха могли да се чуят?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Дамяне!!! :3d_099: Великолепни са тези варианти на Мартин Лазаров - звучат съвременно и носят духа на Учителя. Само, дето не ми стигна това, което чух... :rolleyes: Искам още! :D Имаш ли представа дали е записал и други композиции по музиката на Учителя и къде биха могли да се чуят?

Не съм правил опит да се свързвам с него и да го питам.Сигурен съм ,че има още,щото то си личи.Той стои до извора и не ще се пусне.Обича прясната вода.

Ако имаме вдъхновение,някой ден,може и да го питаме,докъде е стигнал със записите.А може и той да ни изненада.

:3d_041: Ей така.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Ами аз нямам търпение да дойде този ден - да го питаме или да ни изненада! Дай Боже да е по-скоро! :angel: Прав си - който веднъж се е докоснал, не може да се пусне! :thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Let the Sunshine in

http://vbox7.com/play:06737803

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.youtube.com/watch?v=k7hJQf2fcJE

"Irfan" е сравнително нова и малко позната в родината си, но за това пък високо оценена от меломаните в Европа, САЩ и Япония българска музикална формация. Групата е създадена през 2002 г. като страничен проект на музиканти от формации като "Исихия", "Ом" и "Заратустра", но скоро след това се превръща в нов, самостоятелен и обещаващ музикален екип. През лятото на 2003 г. групата сключва договор с френския музикален лейбъл "Prikosnovenie", който обявява българите за "свое откритие и откровени за 2003 г." и скоро след това, през декември същата година, реализира дебютния едноименен албум на "Irfan" на световния пазар (Европа, Азия и Австралия). През есента на 2003 г. "Irfan" има успешнто турне в Швейцария и участва в програмата на първата "Седмица на българската култура" в гр. Берн. През есента на 2004 г. формацията сключва договор с американския лейбъл "Noir Records", който реализира първия им албум на територията на САЩ през февруари 2005 г. Световната критика се колебае в стиловото категоризиране на музиката на "Irfan" (Neoclassical/World Music/Sacred Music/Etherial Music), но не и в обективана оценка за българите, които са сравнявани с Dead Can Dance, Vas, Ensemble Sarband и Seur Marie Kayrouz. Музиката на "Irfan" е силно повлияна от сакралните и фолклорни музикални традиции на Балканите , Мала Азия, Кавказ, Близкия Изток, Персия и Северна Африка, както и от музикалното и духовно наследство на средновековната и ренесансова Европа, и въпреки това тя запазва своя собствен оригинален облик. Музикантите използват традиционни и старинни инструменти и вокални техники от същите легиони и исторически епохи, умело вплетени в деликатен електронен саунд. Музиката на "Irfan" е покана за едно мистично пътешествие във и отвъд времето, едно послание, поетично отправено на езика на сърцето. Името на групата е заимствано от терминологията на суфизма и може да бъде преведено от персийски и арабски език като "гносис", "мистично познание" или "откровение".

Линк към коментар
Share on other sites

neoscanner, благодаря за споделеното! На мен особено ми харесва следното изпълнение на Irfan:

http://www.youtube.com/watch?v=vK5n2nyD_80&feature=player_embedded#!

Линк към коментар
Share on other sites

Музиката е универсален език на Вселената.Не мога да давам точни описания за това, какво на мен ми допада да слушам.Може би бих казала, че има две -три радиостанции, които да ме вдъхновяват, да сменям за деня.Всеки си има някакви предпочитания."Вкус и цвет, товарищ нет".Но сигурно на ден 50:50 са вдишките и музиката в живота ми.При мен е наследство, някакъв ген вероятно.Забелязала съм, че за пет-десет минути на парче на някой музикант съм изливала нещо в картина.Моя приятелка си излекува така слушайки музика фрактура на ръката.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...