Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология и Астрономия


Recommended Posts

Анастасия няма как да сключи църковен брак на 21, по простичката причина, че никой свещеник в България не би венчал хора, които ннямат сключен граждански.Освен ако и гражданският не е на 21, но денят делничен.

Съгласна съм, относно перфекционизма.Ще се направя, че не съм разбрала вица, макар че и глупак би разбрал намека.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

В зведната карта на Анастасия- радикс, солар, прогресии и транзити има няколко индикации за брак и предполагам, че тя ще се омъжи тази година. Аз преповторих отново вариантите в трърсене на подходяща дата и ето какво открих:

24.10- събота

Луна в Козирог-много удовлетворителна позиция специално за брак.

Растяща Луна-друго доста важно изискване

Секстил Луна Слънце-най-добър аспект за брак, в случая влиянието му е по-слабичко, вече е отминал, обаче си е един плюс.

Луна ще премине през съвпади с лунен възел, полусекстил с Юпитер (все хубави неща), следва каре с Меркурий(единствения проблематичен аспект, който смятам, че ще отработят без особени проблеми, имат мотивация и зрялост за това) и следват много хубави аспекти: секстил с Уран, полусекстил Нептун и последният аспект на Луната е тригон със Сатурн. Този е и най-важен по принцип, а и особено в случая, т.к. Луната е в знака на Сатурн. Както се казва "Всичко е добро, когато завърши добре." Или по друг начин: " Енде гут, аллес гут!"

Макар че нямат чак тази интензивност от 21.10. аспектите всъщност са доста добри и интересно в този случай е как Сатурн се явява в една много важна и положителна роля, а както отбеляза и Азбуки, неговото одобрение и подкрепа са безценни. В случая мисля че е гаранция за един добре обмислен брак, който ще издържи проверките на времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Моят съвет е да се вслуша в интуицията и вътрешния си глас и вярвам, че ще вземе най-доброто решение за своя брак. Защото всички отговори които търсим са вътре в нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

последвах вашия съвет и се уповах на вътрешното си усещане. Реших, че е най-добре да сключа граждански брак преди септември, а всичко останало вкл. църковния брак и празненството, да оставя за някой по-благоприятен бъдещ момент. Така няма да съм в разрез с астрологията и ще уважа паметта на починалата баба на годеника ми.

Благодаря ви за помощта, приятели !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Ако може някой да ми помогне! Имам желание да сключа брак(граждански и църковен) с бъдещия си съпруг на 20.09.2009г., но разбрах, че в този период Меркурий е ретрограден. Същевременно става някакво огледално подреждане на цифрите. На същата дата съм родена и аз 20.09.1980г., а съпруга ми(бъдещия) на 28.07.1981г. Моля да ми помогнете.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Линк към коментар
Share on other sites

Честно,но не знам как да започна,няма конкретна причина да се чувствам така подтисната,както се чувствам и все на рев ме избива и всичко това с почти постоянно главоболие,чудно.Ако бях по-малка бих си го обяснила с пубертета,ако бях по-възрастна с критическата,а аз съм на 24 :3d_013: гледам си транзитната карта и само на съвпада на Нептун с нат.ми Луна се спирам,а може би и от ретро Мерка -Близнаци с АС-дева.Не ми се говори с никой и съм се затворила някак в себе си , може би и затова пиша сега .благодаря ви,че ме изслушахте

Линк към коментар
Share on other sites

Ехей Еден, смята се , че ако си наложиш да се усмихнеш, дори и когато не ти е весело, може да има ефект на разведряване и подобряване на настроението. Пробвай някоя усмивка :rolleyes::):D .

Освен това ретроградния период на Меркурий почти свърши, има-няма 3 дена още. Луната през Нептун може да е депресивна, така е, обаче тя вече отмина ( точно снощи да). Опозицията Сатурн-Уран е сериозният фактор, действа на мноооого хора, особено Деви, Риби, Близнаци и Стрелци. А сега при ретро Мерка, особено на Дева и Близнаци, те са с най-голям приоритет. Така че не си сама в това.

На мен много зареждащо ми действа разходка сред природата - крие толкова красота и голяма е нейната сила.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Атлантида :3d_047: Много си права ,че трябва да си наложа да гледам по-положително и с усмивка и ще се постарая,защото това черногледство само до депресия може да ме доведе.Верно,че до дирекното движение на Мерка остават 3 дена,което ме прави щастлива даже при самата мисъл.А докога е действаща опозицията на Уран и Сатурн ?Благодаря ти още веднъж ,желая ти мн мн усмихнат ден,а а з ще се постарая и моят да бъде такъв. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Честно,но не знам как да започна,няма конкретна причина да се чувствам така подтисната,както се чувствам и все на рев ме избива и всичко това с почти постоянно главоболие,чудно.Ако бях по-малка бих си го обяснила с пубертета,ако бях по-възрастна с критическата,а аз съм на 24 :3d_013: гледам си транзитната карта и само на съвпада на Нептун с нат.ми Луна се спирам,а може би и от ретро Мерка -Близнаци с АС-дева.Не ми се говори с никой и съм се затворила някак в себе си , може би и затова пиша сега .благодаря ви,че ме изслушахте

Според мен се обърни към специалист, защото без системни мерки, дори и да се просветли малко състоянието ти според промяната в биоритмите ти, астрологичните констелации и т.н., предразположението ще остане. Или ако не ти се ходи при специалист, излез сред природата, както вече те посъветваха, а още по-добре е освен това да промениш начина си на хранене, да дишаш и ако имаш представа за това - да медитираш. За съжаление в днешно време вредностите са много и все по-малко хора могат да се самоподдържат в добро състояние без допълнителни мерки, т.е. разчитайки само на инерцията от дотогавашния си начин на живот...

Линк към коментар
Share on other sites

Еден :3d_064: , по повод астрологическите ти запитвания имам две новини- една добра и една лоша-е това е класика. Добрата я знаеш - Мерка се обръща след 3 дни. Лошата е за Уран и Сатурн- действат като фон, но не дни или дори месеци, почти 2 години. :3d_077:

Чела съм, че химическият състав на кръвта, по-точно нивата на някои хормони - серотонин и меланин влияят на склонността към депресия или жизнерадост. При по-сериозни и продължителни нарушения наистина е препоръчителна консултация с лекар, както пише и Добромир. Той е лекар, ако не бъркам нещо.

За регулиране нивата на тези хормони много ефективно спомага слънчевата светлина. Даже в скандинавските страни, където достига по-малко от животворната слънчева енергия процентът на депресиите зимните месеци е много висок и се прилага успешно нещо като светлинна терапия. Така че Слънцето е лечител, но не го гледай директно и продължително, можеш да си увредиш ретината, просто се разхождай в слънчевите дни. Друго средство за балансиране нивата на серотонина е чаша червено вино, това е факт, обаче не трябва да се увличаш. :3d_115:

Успех от мен и много усмивки! :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

Лелеее Атлантида ,2 години си е много време,но аз се надявам от 01- февруари да се подобри ситуацията :unsure: Благодаря и на теб и Добромир,надявам се да не се стигне до специалист и да се справя сама. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

търся малко помощ и аз. 5 годишна връзка, много силна за мен е пред своя край. Доста са обстоятелствата да се стигне до тук, но общо взето и двамата сме много объркани и несигурни какво става. Точно за това потърсих отговори в астрологията, стана ми интересно и прочетох доста неща. Все пак ми е трудно да определям съвместимост между хората, за това търся помощ тук. Предполагам, че сигурно ви е досадно, хората да искат постоянно подобни неща, но в момента съм доста объркан и отчаян :( .

Ще се опитам да дам подробна информация:

Аз, мъж - 23.08.1984 г. в 14:30 часа, в гр. Горна Оряховица

Асцендент - Стрелец

Слънце в Дева

Юпитер в Козирог

Венера в Дева

Нептун в Стрелец

Луна в Рак

Сатурн в Скорпион

Марс в Стрелец

Плутон във Везни

Меркурий в Дева

Уран в Стрелец

Лилит в Риби

Тя - 10.06.1984 г. в 07:30 часа, в гр.Русе

Асцендент - Рак

Слънце в Близнаци

Юпитер в Козирог

Венера в Близнаци

Нептун в Козирог

Луна в Скорпион

Сатурн в Скорпион

Марс в Скорпион

Плутон във Везни

Меркурий в Близнаци

Уран в Стрелец

Лилит в Риби

Интересно ми е също, за същото момиче, каква би била съвместимостта и със:

мъж - 10.02.1985 г., гр. Свищов

Асцендент - не знам

Слънце във Водолей

Юпитер във Водолей

Венера в Овен

Нептун в Козирог

Луна във Везни

Сатурн в Скорпион

Марс в Овен

Плутон в Скорпион

Меркурий във Водолей

Уран в Стрелец

Лилит в Овен

Благодаря ви предварително и пак се извинявам, ако съм прекалено досаден.

Успешен ден!

Редактирано от freebird
Линк към коментар
Share on other sites

Така! Здравей, Freebird! Ще кажа само няколко думи, които не искам да бъдат толкова астрологически, колкото повече човешки и житейски, защото това нещо - любовната връзка, е особено нещо. :) Надявам се и други да се включат в темата, за да можем да ти помогнем от повече страни. Астрологията си е астрология и животът си е живот. Астрологията или психологията, въобще която и да е наука или изкуство, каквото и да ни говорят, животът е това поприще, в което ние хората действаме. Т.е. искам да ти кажа, че каквото и да четем, каквото и да мислим или както и да разбираме този свят, то едно разбиране става наше, едва когато го извършим, едва когато работим с него. Астрологията може да ни помогне в нашия живот единствено ако, разбрали какво иска да ни каже, го направим. Астрологията е път към себепознание и от нас зависи дали ще пъхнем ключовете, които тя ни дава, в ключалката на живота си. Според мен колкото и хора да ти кажат, че примерно вие с момичето сте родени един за друг, или пък обратното, че сте се заблуждавали толкова години, то в крайна сметка всичко между вас зависи само от вас. Не от теб, не от нея, но от вас, това искам да ти кажа. Любовната връзка не е от един човек, но от двама. Ако имате недоразумения, сблъсъци и разминавания, проблемът според мен не е нито в теб, нито в нея, а е във вас, в двама ви. При един конфликт винаги и двамата са засегнати, обаче винаги единият пръв напада и това е естествено. Когато ти се струва, че единият е нападнал пръв и че другият е невинен, знай че това съвсем не е без причина.

Банална истина е, но е абсолютна истина, че една връзка се поддържа от взаимната любов, уважение и разбирателство между хората. Така се поддържа и едно общество, една държава, едно човечество.

Пет години не е малък период и сигурно сте преживели много неща. За пет години всеки може да види променил ли се е с нещо другия, променила ли се е връзката, взаимността ви. Така за себе си можеш да видиш кой е давал и кой е взимал повече. Тук зависи изключително много какви хора сте вие - защото винаги ще се намерят хора, които да упрекват половинките си, че не дават достатъчно пари за семейството, че по цял ден мързелуват или че са твърде скучни. Тук става дума за духовните неща, които си отдаваме един на друг - обич, признателност, търпение, толерантност, приемственост, нежност, топлота, сърдечност, ведрост, добронамереност и пр. Ние мъжете по природа сме горделивци и си мислим почти винаги, че сме все прави. От това възникват критики, дразнения, неприязън и понякога предизвикваме същинска война. Ти, като Дева с Меркурий в Дева, сигурно често обръщаш внимание на детайлите, на дреболиите в живота и дори в характера на другия човек. Венерата в Дева анализира и тълкува всяко поведение на жената до теб, Сатурна в Скорпион мечтае за справедливост и правда, Плутон във Везни иска възмездие, Юпитера иска да го изрази на външен план и ето - Марса и Асцендента се задействат и думата е изказана, хапливото слово е изстреляно, стрелата се забива дълбоко в природата на Близнака до теб. Но кой Близнак обаче си оцелил - този, който е индивидуалната личност на момичето или този, който е жената, която е решила да бъде с теб? Луната на момичето е в Скорпион - ще го приеме болезнено, дълбоко, ще го изрази чувствително. Обаче не се знае как ще реагира - Марс в Скорпион може да реагира веднага, да ти го върне, да те ухапе и той, но може и да си го запази, да го натрупа и някой път да те изненада с устрема си. Но ще те засегне дълбоко и тя - Близнаците и Скорпионът знаят как! Луната ти в Рак е много чувствителна, приемаш и навътре нещата. Приличате си много с момичето. Преплетени са реките ви и в много неща си допадате, но обикновените неща могат да се окажат пречка. А за нас понякога те съвсем не са обикновени или дребни, нали? Ето тук е изкуството на живота - когато сте объркани и не знаете какво става и какво да правите, само нещо по-висше може да ви спаси, да ви урегулира, да ви уравновеси. Затова търсете по-висшето и колкото и да си мислите, че сте го открили, го преоткривайте и го стимулирайте, защото понякога то се скрива зад неподвижната маска на собствената си достигнатост, а всъщност е останало само по форма в живота ви.

Всяка болка, всяко нещастие, всяко страдание и скръб в нашия живот, идват за да ни събудят от някой наш малък или по-голям сън, идват да разтресат нашето задрямало Аз и да ни кажат, че все пак ние сме Аз на този свят и от нас зависи как ще прекараме живота си - дали сами, дали с този или с онзи човек. Животът и ситуациите в негово много хубаво ни показват какво точно искаме и как да го достигнем, просто трябва да обърнем повече внимание на това същество, което живее в нас - нашата собствена душа. Но от своя страна пък разумът в нас е този, който може да се съгласи или не с нашата душа и когато и двамата са съгласни - тогава ние сме най-щастливи.

Най-лесната връзка или поне тази, която има най-големи шансове за съвместимост според мен е тази, при която двамата души са на една степен на еволюция, т.е. имат еднакви разбирания и еднаква възвисеност в разбиранията си. Не е толкова важно дали и двамата обичате повече солените ястия или пък не обичате филма "Титаник", а дали имате еднакъв стремеж към дадено нещо - независимо дали това е Бог, нова кола, по-голяма заплата или дете. Когато стремежите в живота ни са общи, тогава имаме база, върху която да градим отношенията си. Но, повярвай ми, колкото са по-висши стремежите ви, толкова повече отношенията ви ще са по-лесни. Ако и двамата се стремите към нова кола, убеден съм, ще намерите съгласуването помежду си за нея. А ако се стремите към Бога, то тогава трябва да намерите сили в себе си. Само това искам да ти кажа - връзката между двама души трябва да си изгражда един пристан, където винаги да може да прави refresh, иначе морето винаги ще ви носи по вълните си, незнайно накъде.

И така, ако сте на еднакво ниво на развитие, говорете, общувайте, не се стеснявайте от никаква истина или фалш, които могат да се разкрият пред вас. И двамата обичате общуването. За 5 години общуване можете да разберете много неща един за друг. За 5 години връзката ви може да стане и вятърна мелница и каменоломна. Вие заедно може да решите каква я искате!

Момичето е умно, но и обича сякаш авантюрите. Венера в Близнаци обича новите познанства, Луната и Марс в Скорпион са силни и понякога съвсем не им пречи да поискат да правят каквото си искат. Така като гледам третият хороскоп на другият човек, вероятно има привличане между тях. Мисля, че я привлича неговата странност, очарователността, която го обгръща, също вероятно той е доста непредсказуем и някак подвижен, емоционален, докато ти сякаш можеш да си повече пасивен и традиционален. Ходите ли на планина? Заведи я на планина! Изненадвай я, бъди това, което иска да бъдеш. Ако усещаш, че можеш да направиш нещо за нея, което по принцип не ти се прави, но можеш да го направиш и нищо няма да ти стане - направи го! Пък нататък може и на теб да ти хареса! Нещата стават с опити, а не с премисляне. Имаме цяла вечност да мислим, но за действане имаме определено време, което не трябва да пропускаме. Това ще ти кажа - ако искаш връзката ви да продължи - говорете, работи върху себе си и напред! Но пак ти казвам - ако виждаш, че сте на различни нива, че не намираш някаква обща точка между вас, между душите ви, тогава може би всичко е една илюзия, една мимикрия, която скрива истината. И ако трябва да се разделите, тогава не се страхувай. Ако нещо в теб ти казва, че не сте един за друг, не се страхувай от нищо, приятелю! Но и ако чувстваш в душата и ума си, че си подхождате силно, независимо от всичко, пак не се страхувай и действай смело напред с цялото си сърце и смелост! Ако тя чувства едно от двете неща, то ще се наредят нещата. Само бъди търпелив и бъди гъвкав. Не трябва да бъдем лицемери, а трябва открито да посрещаме всичко. И не забравяй, дори нещо да не ти харесва в другия, ако и у него има разбиране, заедно с търпение ще можете да се балансирате. Но е нужна взаимност, разбирателство по основните въпроси в живота и обща вяра във връзката ви. Но ако няма такава, може би така трябва да бъде и тогава трябва да се отскубнем от примката на миналото. Понякога една раздяла е свобода, дори и късно да го разберем. Понякога една раздяла ни дава сили за нещо по-възвишено и по-добро. Небето винаги знае най-доброто за нас и ние трябва да му повярваме. Ако у вас има достатъчно искреност и стремеж да вървите един към друг, тогава всяка пречка ще бъде просто трамплин, а всеки трамплин - ново цвете във вашия живот. Не трябва да се страхуваме от пречките в живота, а трябва да ги изиграваме с мъдрост и закачливост, това говори лъвската ми природа. :) Постави възвишеното за цел в живота си и ще видиш как всичко илюзорно само ще отпадне пред очите ти - тогава ще се покаже и истинската жена за теб. Бъди в този живот и Дева, и Стрелец, и Скорпион, и Водолей, и Овен, и всяка една от зодиите, защото те образуват цялостния човек - бъди този, който не си бил никога досега и този, който искаш да бъдеш винаги, а не този, който тя не иска да бъдеш и този, който ти си само сега или си бил преди - бъди себе си във вечността и компасът на душата ти винаги ще сочи на Север, към Истината.

Редактирано от Apocatastasis
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей freebird, интересно дали има актуални данни някъде по въпроса, изглежда за по-голяма част от хората да срещнат подходящия партньор и да изградят трайна и хармонична връзка е най-сериозен проблем. От живот на живот се търсят сродните души и не винаги се намират. Имам книга на Беинсá Дунó, казва че само веднъж на 12 прераждания те се прераждат заедно на Земята. Така че от 12 човека само един намира истинска и пълна хармония в любовта. И то не е задължително в най-младите години. Другите имат някакви проблеми, някои малки , някои големи.

Астрологически да отбележа, защото виждам, че ти си Дева, тя е Близнаци. Има тема по повод тежката опозиция на Сатурн и Уран, от Дева и Риби,засяга директно тези две зодии, както Близнаци и Стрелец, точно тази четворка е на "кръста". Така че чувствата ти са подложени на изпитание и това е за твое добро. За изследване на съвместимост си изработих една кратичка (половин час), но според мен ефективна и добра система, но се питам дали това да разгледам или влиянието на Сатурн и Уран (не може всичко ;) ). Колебая се защото:

1. Имали сте 5 годишна връзка, сигурно има хармония и добра съвместимост. За да сте заедно толкова време трябва да има някаква причина.

2. Не знам дали е много етично и коректно да попиташ за нея и трето лице, не знам. :hmmmmm:

Сатурн-Уран ще подлагат на някои изпитания горната четворка още около година и малко повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Apocatastasis, благодаря ти от все сърце за отговора. Четох го няколко пъти - и снощи, и тази сутрин. Действа ми зареждащо. :)

Много истини има в твоя пост. Много неща, върху които и аз мислих напоследък.

Атлантида, благодаря и на теб. Не разбирам много добре това за опозицията на Сатурн и Уран от Дева и Риби, но ще потърся да прочета по въпроса.

Смятам, че е най-добре да кажа малко повече по въпроса за отношенията ми с това момиче, а и за третото лице. А после вие ще прецените дали можете и дали трябва да знам повече за нашата или тяхната съвместимост.

Както казах вече, 5 години сме заедно, макар, че от юли-август 2008 отношенията ни не са това, което бяха. Причината е, че тя срещна другия човек, който е явно доста различен от мен. Разбирам силните му страни и моите слаби. Макар, че аз не бях това което съм в последно време. Не и отдавах, това което мога и трябва. Бях приел връзката ни като даденост. Но това са неща, които може би само по този начин мога да осъзная, да си направя равносметка.

Нямам лоши чувства нито към нея, нито към другия човек, просто не ми е в природата да съм злонамерен. За себе си обаче мисля, че тя се е увлякла в нещо и...сякаш е заслепена. Това момче, го познава отдавна. Учили са в едно и също училище, срещали са се и преди. Тогава не е имало превличане. Защо става сега? Аз го отдавам на това, че нашият съвместен живот беше поспрял. От както завършихме университета (преди около година и половина) се затворихме много. Не излизахме, не се виждахме с познати. Това не е присъщо за нея, а на мен ми се отдава лесно, макар и да не ми е приятно. Само дето, нямаше как да се събудим освен ако не се случи нещо. И то се случи. Сега аз съм готов на всичко за нея. Не мога просто да отхвърля последните 5 години, не мога просто да пусна любовта да си отиде. Само дето тя се е променила доста. Поиска да се разделим - направихме го. Вече 2-ра седмица тя не е при мен. Не мога да опиша как се чувствам, но това не е и основната идея.

Аз анализирам. Да, правя го постоянно. И точно сега се опитвам да разбера, има ли наистина нещо толкова силно между тях. По скоро може ли да има...или всичко е само мимолетно. Като знам колко близки сме били с нея ми е трудно да повярвам как съзнателно тя може да се промени толкова много, за толкова кратко време.

Да, възвишените, основните цели в живота ни съвпадат. Смятам, че вървим в една посока, или поне вървяхме. Мечтаехме за еднакви неща. Не мога да кажа, че всичко е вървяло по мед и масло. Няма начин да е така. Като Дева и Близнаци, винаги е имало дребни неща, за които да се "чепкаме". Това, което само аз виждам е обаче, че се допълваме. Аз, земният имам нужда от живота, който тя ми вдъхва. Издига ме във въздуха и ми показва, колко цветно може да е всичко. От друга страна когато, тя полети много на високо, неразумно високо, аз я приземявам леко и и показвам реалноста. Все пак не можеш да живееш само с розови очила на носа.

Сега не искам да бягам от проблема. Не искам да се затварям в себе си и да се самосъжалявам. Търся някакви отговори. Запалих се по астрология и ми е интересно, какви отговори мога да получа от нея. Ясно ми е, че всичко е строго субективно и зависи от много фактори. Ясно ми е, че това което сами си направим, никой не може да ни го направи. Само дето аз обичам едни човек и не мога просто така да го забравя. Не мога и да я държа на сила. Време е нужно в момента.

Това е за сега. Аз ще продължавам да чета и търся :)

Явно планетите наистина оказват влияние върху нас и нещата, които ни се случват. Може така да е трябвало да стане, може и това да е просто един много лош период за нас, който да ни вдъхне нови сили.

Аз оставам оптимист. И вярвам, че когато човек желае нещо толкова страстно, когато обича толкова силно и иска да даде толкова много - нищо не може да попречи на чувствата му да достигнат целата си.

Благодаря на отзовалите се и на тези, които тепърва ще се отзоват.

Успешен ден!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, freebird!

Това, което си споделил ми е много близко до сърцето, затова реших и аз да се отзова. Видях, че темата е озаглавена като съвет..."астрологически или пък не точно" :)) затова ще се включа с някои детайли от нумерологичен характер. Аз съм 8-ца по Житейски път също като теб. Но в женски вариант :P . Числото се получава, когато събереш, т.е редуцираш цялата си рождена дата. Междудругото прекрасният мъж до мен също е 8-ца и понеже имам поглед в общуването с тях (вероятно ако не си се интересувал от това досега, за в бъдеще ще ти направи впечатление това число, наред с 4-ката колко силно е вплетено в живота ти било като важни дати, хора, събития и т.н.). За житейски път това не е лесно число, но със сигурност носи много потенциал, талант и сила, които ако не опознаем, може да имаме проблеми в овладяването и насоката й. Освен това е съпроводено с маалко повечко трудности и изпитания (предимно поради вътрешните комплекси и неувереност, които носят това число), но за сметка на това и интензивни уроци и напредък, нали :) В тази връзка не съм сигурна, че е редно да обвиняваш себе си по някакъв начин. Надали си направил нещо неправилно, та ти си следвал своята вътрешна природа. В крайна сметка, ако това, което си ТИ като същност, излъчване, характер и т.н. не може да бъде прието от нея, Не е нужно ти да се променяш и обезличаваш според нечии чужди рамки, само и само да я задържиш. Всъщност бих ти гарантирала, че така не само тя би си тръгнала, но с нея и твоята неповторима душевност...а това вече е сериозен проблем.

Аз всъщност никога не съм харесвала някой, който се опитва да влезе в определени рамки, за да ми стане симпатичен....някак това макар и на пръв поглед "алтруистично" поведение, е лицемерие и се усеща, че е стъпило върху нестабилна основа, основа...чийто материал...не е Любовта. Бих те посъветвала да изместиш центъра от нея, към себе си. Да се опиташ малко по-добре да навлезеш в своята същност, да опознаеш своя душевен "материал", защото убедена съм, че едва когато ти съзреш и обикнеш тази вътрешна сила и красота, които носиш, ще бъдеш в действителност в състояние да ги дариш и споделиш комуто е нужно. Казвам го не за друго, а затова че...8-ците като число са дарени с много сила и потенциал и имат жизнената необходимост да дават, дават, дават, защото в противен случай се натрупва излишна енергия. Да, но по отношение на даването си има закони - важно е да се научим да разпознаваме на кого, кога, защо, а това става само след като себе си познаем :)

Apocatastasis много точно ти е отбелязал това че Луната в Рак е чувствителна и приема навътре нещата, пък и...води до известно вкопчване, а емоционалната зависимост само отрязва крилете на възможността ни да полетим. И общо взето не води до Никаква възможна хармонична връзка. Ако проникнеш по-навътре в себе си, а ти можеш, защото това е заложено във вътрешния ти душевен стремеж, ще видиш че всички тези страхове, които те наобикалят всъщност не извират от любовта. Нищо и никой не ти пречи да обичаш и няма защо да прекъсваш този поток, това е жизнена необходимост...ако спра да обичам е равнозначно на това да спра да дишам...

Знаеш ли, аз като жена съм си тръгвала от дълга връзка, просто нещата са се изчерпвали и с човека сме поемали по различни пътища, а съм преживявала и обратното. Човекът, за когото смятах, че "съм родена", се ожени всъщност за своята най-добра приятелка, която познаваше от години, просто нещо се случи между тях. И...това, което всъщност изстрадах и преживях не е самата любов, а емоционалната верига, които сами си бяхме изковали. Боли докато се къса, но е здравословно. В момента съм с човека, който ми помага да изразя същността си. И не е нужно да се обезличавам, за да му се харесам и да го задържам при себе си. Напротив, от ден на ден ставам по-свободна да изразявам себе си и така опознавам любовта, която е равна на свобода! Когато усетя страх, някакъв емоционален блокаж, опитвам се да навлизам по-дълбоко в себе си и разбирам, че в основата си няма НИЩО, а любовта остава неизменна.

Когато стигнеш до мига да не сдъвкваш, анализираш, премисляш всичко (като Дева), когато стигнеш до мига да се освободиш от идеята дали отново ще сте заедно, от страха, евентуално ревността....една огромна тежест ще се свали от теб, изваждайки на повърхността същинските ти чувства към това момиче. А така ще и подариш необходимия чист въздух и на нея (като Близнак) да види ТЕБ, да те познае и да почувства свободата да бъде себе си до теб :)

...

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

jul, благодаря за изказаното мнение.

Не мисля да ви занимавам с развръзката на моята лична сага. Това което ме интересуваше, и все още ме интересува е съвместимост от астрологическа гледна точка. Интересът ми е породен не само от това, че съм лично замесен в случая, а и от гледна точка на изучаване на съвместимоста, такава каквато планетите ни я представят. Ако някой има време и желание, моля да каже с няколко думи :)

Благодаря, ви отново за приятните думи.

В този форум наистина лъха приятелска атмосфера. :)

Линк към коментар
Share on other sites

freebird, мисля че наистина сте си пасвали добре, много хармонична двойка. Любов, романтика, удоволствия, изкуство са били важни и за двамата.Много чувство и синхрон между вас. Също така ви свързват танци, филми, музика. Силно привличане, много сте мили помежду си и обичате да вършите много и най-различни неща. Лесно се адаптирате към промените. Вероятно твърде голямата свобода застрашава отношенията, т.к. не се противопоставяте и ангажирате по-сериозно един с друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, благодаря ти много за милите думи. Аз също мисля, че всичко беше много хармонично помежду ни. За това започнах да търся отговори, просто не осъзнавам какво се случи...толкова ли силно я превлича другия човек, или просто периодът предразполага към такива...промени, да ги нарека. Не знам, объркан съм много.

Благодаря ти отново!

Линк към коментар
Share on other sites

freebird, уроците на Сатурн не са леки, но наистина вярвам, че ще бъде за твое добро. Едно сериозно изпитание е на дълбочината и сериозността на чувствата ти и дали основата на която се гради връзката, е истински здрава и чиста. Изисква се да изстрадаш нещата, да вникнеш в дълбочина, да покажеш цялата си натрупана мъдрост и благоразумие. Решението трябва да е задълбочено обмислено и твое. Много ми харесаха астрологическия и нумерологичен анализ, които са направили за теб Apocatastasis и jul. Вярвам, че и те ще ти помогнат да си изясниш ситуацията. Даже се вдъхновявам от поста на jul и може да пусна една тема в Нумерология.

За момичето изпитанията и проверките на Сатурн-Уран ще бъдат, може би, най-тежки. Юпитер, примерно, може да прояви великодушие и благородство и да отмине някой пропуск с опрощаваща разбираща усмивка, но не и Сатурн, който е готов веднага най-строго да санкционира. Мисълта ми е, че при нея, поради натрупването на огромно напрежение и проблеми има опасност за грешка, за която тя ще съжалява много и ще плати висока цена. Така че, щом има вероятност тя да е направила грешен избор, защо се косиш, че не си избран ти? (опит за разведряваща шегичка, хе хе, дано проявиш чувство за хумор).

Ако Сатурн отстрани нещо, то положително е открил някакъв дефект. Каквото остане след него е изключително трайно и качествено. Май не ти помагам много с тоя постинг, но може би ще се включи и някой друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!И аз съм със същият проблем като Freebird.Бихте ли помогнали и на мен :( .Моят интерес към астрологията също тръгна от една синастрия между мен и човека,който чувствам "специален".Четох и продължавам да чета,рових се къде ли не,но за съжаление това което съм научила до този момент,все още не мога да приложа на практика.Като цяло доминиращата планета в рожденната ми карта е Венера,която се намира в Риби и 7 дом.Дотук добре,ако в същият дом не се намираше и Луната на куспидата му и правеше опозиция със Сатурн :( .Може и да не съм права,защото това са моите заключения,базирани на познанията,които имам.Много ми е трудно да разтълкувам този аспект и как точно действа,но всички лични партньорства които съм имала в живота си приключват по един и същи начин,с много сълзи,терзания,депресии и какво ли още не.Сега май предстои поредното,а не ми се иска да се случва,за пореден път.Иска ми се да знам,дали наистина предстои нещо такова или е просто плод на моето необятно въображение и дали си струват всичките ми сълзи и болка заради този човек.Моите данни са 22.04.1979г 15:20ч гр.Русе,а неговите 20.06.1976г 20:30ч гр.Русе.Ще съм ви много благодарна за помоща.Най-лошото е,че наред с тези терзания имам и куп други,но съм убедена,че ако се справя с това,ще ми е лесно с другите.Тази ЛЮБОВ,тя винаги е била,това което най-много искам,а сякаш никога съм я нямала. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и от мен freebird!

Погледнах вашите карти. Преди да ги построя, се загледах в датите и се чудех как един мъж Дева е успял да привлече и още повече да задържи вниманието и интереса на една Близначка към себе си :) , но като погледнах картата, ми стана ясно защо - ти си един много нестандартен мъж Дева, първо по принцип имаш силна енергетика, освен това имаш много акцентиран Стрелец, силен първи дом и т.н. да не влизам в подробности. А синастрията показва много добра съвместимост между вас двамата.

Единствено може би имате разногласия относно начина ви на живот (единият предпочита по-спокойно, у дома, другият - по-емоционално, в компании) и отношението ви към парите (например единия може да счита другия за редкопръст или обратно за скъперник); също имате различни вкусове и предпочитания относно дрехите, обзавеждането, забавленията ... но предполагам, че вие може би произхождате от твърде различни семейства. Това обаче е по-скоро чудесна възможност да обмените опит и да се учите един от друг.

Иначе момичето има много добра съвместимост и с другото момче - което можеше да се очаква: все пак едва ли някой ще прекъсне 5 годишна връзка заради случаен, неподходящ човек. И моментът наистина предразполага към такива както казваш промени, но и е тежък за нея - както каза Атлантида буквално е разпъната на кръст; животът я поставя пред трудни избори, има нужда да изясни нещата за себе си, да преподреди приоритетите си, да осмисли някои нови неща, идеи...

При синастрията с другия мъж се установяват едни много странни съвпади Луни с Плутони, което ме навежда на мисълта, че имат някакви кармични връзки и задължения помежду си; тези аспекти могат да са както силно положителни, така и силно отрицателни. Другите аспекти между тях ме карат да си мисля, че са по-подходящи за любовници, отколкото за брачни партньори или въобще за по-сериозна и дълговечна връзка (секстилите Лилит - Венера, Венера -Възел, опозиция Венера - Уран), а и сегашния труден момент с опозицията Сатурн - Уран ще отмине, но ... все пак времето ще покаже.

Като препоръка към теб бих насочила вниманието ти към Венера и Сатурн, които въпреки хармоничните аспекти към тях, са ключа от бараката за теб - не само за конкретната връзка, но и за интегрирането ти в обществото, за професионалната ти реализация и т.н. Един анализ (а ти го можеш това!) и една честна преценка какво в техните принципи се нуждае от хармонизация при теб + работа за постигането й.

А за конкретната връзка може би ще помогне, ако ти започнеш да си изразяваш чувствата по начина по който го прави тя, а не по твоя начин - опитай! Успех!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Kasiopea!

Много хубав ник!

Съгласна съм със теб - и на мен ми е струва, че проблемът е в наранената ти Луна на десцендента, както и в раняващата я планета Сатурн, която пък е точно (под 1 градус) на асцендента.

Сатурн е ретрограден, в падение е по дом и добре, че освен много точната опозиция с Луната (също под 1 градус) има един смекчаващ, но по-неточен тригон към Слънцето. Като цяло това ме навежда на мисълта за тежко в психологическо отношение детство - може би си имала не за възрастта си отговорности и/или ограничения. Това най-често води до трудности в себеизразяването и емоционални фрустрации; искреното, непосредствено и радостно възприемане на света също е затруднено.

Наранената Луна на десцендента носи подсъзнателен страх пред външния свят, усещане, че светът/хората са враждебни и съответно неувереност в себе си и/или желание да се бори с тях; също периодични конфликти с майката, както и с други жени.

Тези неща е добре да се забележат, приемат и да се работи съзнателно за преодоляването им. Но виждам, че всичко това е осъзнато и буквално изстрадано вече, така че половината работа е свършена (Сатурн в 1 дом дава на човека мъдрост и проницателност!).

П.П. Връзката с посочения човек няма да е лесна и за двамата. Прецени дали държиш да я запазиш.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Безкрайно ти Благодаря,Диди,за мнението!Права си за абсолютно всичко.Вярно е,че много от нещата съм ги осъзнала и изстрадала вече,но имам върху какво да работя още определено.Този Сатурн,въпреки,че е ретрограден и в падение,ме научи на много и аз съм благодарна,че го имам,точно там :) .А относно връзката,аз знам,че тя няма да е лесна и знам също от къде произлизат трудностите,но тъй като при мен всичко хубаво се е случвало с много трудности и неволи,съм склонна да вярвам,че мога и с това да се справя :huh: .Ще се надявам,отново на Сатурн,да ми помогне да взема правилното решение.Благодаря,отново!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...