Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Христос Воскресе


Recommended Posts

христос Воскресе !:))

Днес разбрах ,че така можем да се поздравяваме до Спасов ден :))

не е ли хубаво ,че всеки ден може да ни поднесе ново знание:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Христос Воскресе на всички!Пожелавам ви прекрасно и приятно прекарване на празниците.Нека този ден даде началото на един много по-добър и изпълнен с доброта и любов месец! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Не е за равносметки седмицата! И живота не е за равносметки! Нито Мигът! Ако назад поглеждаш, напред не ще вървиш!

А именно пък Йерусалим чакаме - Новият - и то в нас! Чакаме - активно! :D Защото входа ние го отваряме за Господа!

Линк към коментар
Share on other sites

Via Dolorosa /пътят на Христос към Голгота/ -този път е един духовен път, състоящ се от поредица от духовно-психични събития, които трябва да се случат в самия човек. Животът на Иисус – от неговото раждане във Витлеем до разпването му на Голгота, е символично описание на вътрешния път на раждането на Божествената душа в човека, преминаването и през света на материята, до нейното възкресение в своята Първоначална родина – съединяването и с Божествения Дух на Бащата.

И както Христос е един и същ и вчера, и днес, така е и с възкресението. Да бъдем свързани с Христовото възкресение означава да осъществим същата тази спасителна реалност в своя живот и в самите себе си. Ето защо Великден за нас не е събитие от преди 2000 г., а постоянно осъществяваща се мистерия, която се случва всеки път, когато някой някъде като Божи син се завърне обратно у дома.

И дано Христос се роди и в нашите сърца!

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни мисли за спасението и личната активност от беседата Поздрав за Новата 1914 година :

За да влезем в небесното царство, трябва да бъдем спасени. Само спасението обаче не е достатъчно, а трябва да се възползваме от него. Спасението е, че Бог ни избавя от лошите условия, при които нашата душа, ум и сърце не могат да се развиват и ни поставя в други, в които това развитие е възможно. Когато спасяваме някого от затвора, ние го извеждаме от едни условия, пречещи за неговото развитие, парализиращи го и го поставяме в други, благоприятстващи го. Но по-нататък спасеният сам трябва да се развива, да разработи, използвайки условията, знание, опитност. Иначе макар и да има благоприятни условия, той може да не се развива, да не прогресира, въпреки факта, че е спасен. Тъй че ние, спасени от Исуса Христа, сме свободни чрез Исуса. У всекиго от нас се таи скрит, истински живот, душата ни, свързана с източника на живота, който ни я е вдъхнал. Този скрит живот, тази Божествена искра е, която постоянно негодува в нас, въздиша, недоволна е, търси нещо по-друго, по-високо. Тоя скрит живот е стимул на прогреса, той го движи.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Каква радост наближава сърцето ми!

Идва велик ден - деня с който отбелязваме- любов,милост и саможертва.

Велик ден! Ден за подръжание и пример.Ден...в който всяка година получаваме един и същ урок.

Хей,...аз ти благодаря!!!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Христос Возкресе!

"Често вие изговаряте тия думи: „Отец“, „Син“ и „Свети Дух“, но какъв смисъл имат тия думи за вас? Те ще имат смисъл за вас само когато могат да произведат известен ефект."

"Какво трябва да се разбира по Отца? – Учението на Божествената Мъдрост. Под Сина? – Учението на Божествената Любов. Под Духа? – Учението за въздигането, еволюцията на човека."

Из Великден

Линк към коментар
Share on other sites

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ ИЗ МЕРТВИХ!Току що се връщам от служба.Беше прекрасно-чувствам се пречистена, окрилена...На всички пишещи и четящи желая много здраве, любов и светлина!Обичайте и бъдете обичани!

С много обич Оля

Линк към коментар
Share on other sites

Сега няма да ви кажа „Христос възкресе!“ Но ще ви запитам: Влязла ли е Любовта в умовете, в сърцата, в душите и във волята ви? На ония, в които Любовта е влязла в умовете, в сърцата, в душите и във волята, казвам: Христос възкресе, и Любовта възкръсна! Не чакайте да дойде времето за това, не очаквайте на еволюцията, не чакайте да дойде Любовта отвън. Да дойде Любовта вътре във вас! Само тогава ще бъдете силни и красиви.

„Идете, кажете на братята ми да идат в Галилея, там ще ме видят.“

Това са последните думи, които Христос отправя към вас, да отидете в Галилея, да Го видите, да познаете Любовта, която Той носи. Той иде сега да ви възкреси. Този е последният ден!

Желая всички да възкръснете!

Виждам, че камъните на някои гробове започват да се тресат.

Христос иде да отвали камъните. Мнозина идат с Него.

Тогава Той ще каже: „Лазаре, излез вън!“

Поздравявам ви с Христовото възкресение!

Желая да отидете в Галилея, да срещнете Христа, да ви каже лозинката за новия живот – възкресението на Любовта.

Беседа от Учителя, държана на 1 май, Великден, 1921 г. в София

 Възкресение на Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

Молитва

Да възкръсне Господ Христос в моята душа, това е желанието на моята душа.

Да освети всички нейни кътчета. Да просвети ума ми с Неговата лъчезарна Мъдрост,

да озари сърцето ми с Божията Любов, защото няма любов като Божията Любов

и да се прояви Божествената Воля напълно в моята душа...

Нека Господ Христос възкръсне в душите на всички хора!

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Христос Воскресе!

Нека все повече хора носят светлината на вярата в сърцата си!

Там се крие тайната на силата ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелавам ви сега, като българи, да бъдете образец на всички народи. Какво представляват българите? Те не са нито избраниците на Бога, нито ония първенци, които се отказаха да присъстват на царската вечеря под различни предлози: че са си купили ниви и ги засели, че воловете си опитвали, че са се оженили. Когато званите се отказаха от поканата на царя, той каза строго на слугата си: „Иди по кръстопътищата и ми доведи всички хроми, клосни, сакати и слепи, да ги облека в нови премени, да седнат с мене заедно на трапезата“.

Това са българите. Хроми и сакати са те за греха, за престъпленията.

Слепи са те за злото – не го виждат.

Те са осиромашали за стария и грешен живот; те са се отказали от всички заблуждения и търсят новия светъл ден, в който Слънцето вечно грее, а Правдата строи нови пътища.

Благословен е онзи народ, за когото може да се каже:

„Който не беше мой народ, намери ме. Моят народ, обаче, остана вън“.

Прочетете сега „Добрата молитва“, която ще бъде символ на новото верую в света.

Израил и българин

Пожелавам ви да нямате болки в тялото, да нямате стягане в сърцето и да нямате тъмнота в ума си!

Вие искате още в този живот да постигнете всичко това. Това не е възможно. Вие можете да постигнете всичко, но вашата нервна система не е така устроена да издържи на тия радости. Вие даже не сте изпитали тази скръб, каквато Христос е изпитал. Кой от вас е преживял такава скръб, че кръв да излиза от порите му? Кой от вас е преживял такова голямо напрежение? Казва се за Христа, че кръвта е излизала вместо пот от порите Му, но въпреки това сърцето Му е оставало здраво. Ако на някой от съвременните хора изтече кръвта му, сърцето му непременно ще се пукне.

Казвам: Не се пука човешкото сърце от страдания. То може да издържи на страданията.

Те са благословение за него. Те носят условия за радости. Радостите са узрелите плодове, а скърбите са зреещите плодове. Следователно всеки плод неизбежно ще мине през скръбта, той е бил зелен и трябва да узрее.

„Отец ми“, казва Христос, „още работи, и аз работя“.

И аз казвам: И как работи Господ, знаете ли как работи!

angelsOnline.jpg

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

За истината възкръсна - за да се научим и ние да възкръсваме от пепелта на телата си!

Снощи Кристиян, когото познаваме от форума, е говорил около 3 часа по RTVC за християнството - в късните часове (или ранните). Може би ще го има в нета - аз бих искал да го гледам или поне часто от него. Друг член на форума - Милкана го е гледала и е очарована!

Христос възкръсна. Сега ние сме на ред! :):):) ОМ

Линк към коментар
Share on other sites

Да Той е Бог, Той е Бог

Той възкръсна от смъртта и Той е Бог

Всеки ще се поклони

И с език ще изяви

Че Исус Христос е Бог /2

****************************

1.Заради мен остави славата си в небеса

Заради мен дойде да страда на света

Заради мен изрече вечните си словеса

Спасителна надежда имам в Христа

Слава на Спасителя, алелуя /2

2.Заради мен понесе хули и бичуване

Заради мен и чашата на скръб изпи

На кръв потта му се превърна в Гетсимания

Заради мен на кръст пострада и умря

Слава на Спасителя, алелуя /2

3.Със мощ възкръсна

И възнесе се Той при Отца

И продължава да се моли там за мен

Исусе, вярвам затова води ме смело Ти

За да ти служа вярно тук през всички дни

Слава на Спасителя, алелуя /2

****************************

1.Ей, възкръсна наший Спас, Алилуя!

Пей, земле, с тържествен глас, Алилуя!

Пей възторжно и гръмни, Алилуя!

Славна вест по вси страни, Алилуя!

Алилуя! Алилуя! Алилуя! /2

2.Нам любов да изяви, Алилуя!

Смърт и ада Той надви, Алилуя!

В третия предсказан ден, алилуя!

Възкръсна от гроб студен, Алилуя!

Алилуя! Алилуя! Алилуя! /2

3.Ей, напразно пази страж, Алилуя!

В гроба сложен Спаса наш, Алилуя!

Той намери и в смъртта, алилуя!

Път към райските врата, Алилуя!

Аллилуя! Аллилуя! Алилуя! /2

4.Где, о смърте, твоя нож?, Алилуя!

Где е, аде твойта мощ?, Алилуя!

Нов живот и след смъртта, алилуя!

Ще намерим ний в Христа, Алилуя!

Алилуя! Алилуя! Алилуя! /2

http://trinity-bg.org/songbook/088.html

:3d_043::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...