Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вярвам....


Recommended Posts

Вярвам,че след всичко лошо идва и добро!Вярвам,че любовта ще спаси света и че хората рано или късно ще се осъзнаят,което ще рече:МИР и вяра в най-съкровеното,в БОГ!Добродетелите са заложени във всяко човешко същество.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте!

Ето една идея за това в което вявраме. Възможно ли е следното?

Християнина вярва, в това, че когато приключи със земния живот отива в рая, а други в ада, но при условие ,че не само вярва, а и работи върху тази вяра. :angel:

Привържениците на Буда, вярват в прераждането, но не само вярват, а и работят върху своята вяра и съответно се прераждат или, ако са достигнали до съответното духовно съвършенство спират да се прераждат и се сливат с цялото. :yinyang:

Атеистите не вярват, че има живот след смъртта и съответно им се сбъдва вярата в единсвеността на земния живот и окончателно умират. :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Вярвам, че няма нищо случайно в живота и във Вселената......

Вярвам, че Бог съществува със сигурност ...........

Вярвам, че Той е дал сила на хората да променят..............

Вярвам, че всички заедно можем да променим бъдещето..........

Вярвам, че молитвите ни са чути винаги............

Вярвам, че не съм сама..................

Вярвам , че всички ние сме ЕДНО..............

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че устройството на света и законите, които го движат, са независими от моите персонални вярвания. Затова съм спокойна, понеже персоналната ми неприобщеност, неосъзнатост и глупост не могат да повлияят на изявлението на глобалната любов, мъдрост и истина. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Колко сте прави във вярата си момичета и момчета!

И аз вярвам, че Бог е този , който се грижи за всичко и ако трябва да направим нещо, Той ще ни постави в ситуацията да проявим своите добродетели.

Вярвам също, че всички ги имаме в изобилие и по един или друг начин ги проявяваме.

Вярвам също, че хората са по- добри, отколкото изглеждат на пръв поглед и когато се наложи всички могат да проявят състрадание.

Вярвам също, че всички се намираме на Пътя- кой като старозаветен, кой като новозаветен, кой като праведен , а някои и като ученици/нали сме част от Бога/.

Вярвам също, че нещата, които ни се случват са именно тези, които най- силно желаем /дори и да не го осъзнаваме/,с цел осъществяване на нашата еволюция.

Вярвам също, че винаги трябва да знаем какво искаме най- силно, за да ни се случи.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че устройството на света и законите, които го движат, са независими от моите персонални вярвания. Затова съм спокойна, понеже персоналната ми неприобщеност, неосъзнатост и глупост не могат да повлияят на изявлението на глобалната любов, мъдрост и истина.
:thumbsup1:

Аха, ама като говорим за абсолютната истина, а ние щото сме невежи не сме много наясно с нея. И субективната е по реалност за нас значи, и значи, и от нас зависи и вярванията ни... И къде отива квантовата механика иначе? :D

Изказаното по този начин неповлияване не обрича ли това "въпреки" на неучастие?! А пък аз ще подходя враждебно и напук ще ти пожелая дейно участие в

изявлението на глобалната любов, мъдрост и истина.
:D

И на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Е-ех, всичките ми "врагове" да бяха като тебе! Благодаря за пожеланието! И аз искам същото. Ама докато разбера какво всъщност се иска от мене, колко време ще мине, колко грешки ще допусна ...

Понякога хората не правят разлика между възмущение от нещо и възмущение от човек. Приемат несъгласието с идеите им като лична нападка, а пък то не е така, не е така... /Дюлите не са ли вече сякаш мънички слънца... извинявайте за лиричното отклонение!/ :)После отвръщат на въображаемия удар и се оказват в положение на удрящи първи. Такива ми ти работи. Е, не мога да бъда толерантна към всичко. Примерно да погаля едно дяволче по главицата и да му кажа: Стой си, не ми пречиш, прави каквото си щеш, няма да ти преча! Такава толерантност не търси у мене! Що се отнася до хората, обичам и тези, които имат различни от моите възгледи за нещата от живота.

:angel: Любов+Светлина+Мир+Радост :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че всички ние, с течение на времето ще съумяваме да преодолеем проблемите от този сорт, а след това и от по-фините сортове! Ние сме част от цялостния непрекъснат процес на развитие и поне що се отнася до земното му проявление, трябва да сме тези, които теглят, а не теглените. Вярвам, че в скоро време и това ще стане, толкова, доколкото в момента е в зародиш проявата му! Вярвам, че не съм сам в тази си вяра!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Блажени верующите....

Вярвам, че всички ние, с течение на времето ще съумяваме да преодолеем проблемите от този сорт, а след това и от по-фините сортове!
:sleeping: едва ли е възможно да са всички..и..няма :whistling: проблеми :whistling: има ситуацийки за израстване в морална/етична чистота-така си мисля..сега :smarty:

Прав си, добре е да сме тези, които теглят, а не теглените....но мисля че се процеса"теглене" е ...на смени ...на ротационен принцип...един друг се теглим ... много много е трудно ...да теглиш себе си :o

Вярвам, че в скоро време и това ще стане, толкова, доколкото в момента е в зародиш проявата му! Вярвам, че не съм сам в тази си вяра!

Ни си сам...самуилови войни винаги е имало... :thumbsup:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

много много е трудно ...да теглиш себе си ohmy.gif

Съгласна съм. Но...

Вярвам, че у всеки от нас има заложена достатъчно Любов, светлина и сила, за да тегли себе си.

Вярвам, че всеки от нас е длъжен да събира мъдрост, търпение, воля и крепен от Вярата си да "почиства" себе си за Любовта и Истината (бих предпочела за тях вместо за морал или етика...) - като в притчата за девиците... Сам... Свободен... И така да сме заедно... свързани, но не обвързани...

и си мисля сега...Христос лекувал (?"изтеглял" ) ли е онези, които не са носели Вяра или онези, които са търсели щастието си встрани от Любовта...?

А дали една душа "изтеглена" от по-силната от нея не изпада в зависимост от теглещия и не забравя да вярва, че "Господ е в самата нея"?

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Вярвам, че звездите нареждат...а ние с пробудената си Душа и Духа - пренареждаме.

Има и въплъщаване.Прераждането може да се прекрати.

:v: Любов + Светлина + Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз вярвам, че ще дойде времето, когато всички хора ще станат добри ученици.

"Последователност се иска от човека, да не спира вниманието си върху отделни процеси, но да ги обобщава, да образува от тях нещо цяло и тогава да ес произнася. Умен трябва да бъде ученикът, но същевременно той трябва да бъде добър и силен. Способният ученик трябва да притежава следните качества:да бъде умен, добър и силен". Беинса Дуно (“Езикът на Любовта” рил. б.,)

Вярвам още, че и питащите и отговарящите ще вибрират на еднакна честота.

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче ако вибрират на еднаква честота, значи питащите питат не отговарящите и отговарящите не отговарят на питащите... :D Стана малко като назованото неназовано от вчера.....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Позволявам си да отговоря отново без да прочета другите отговори...

Вярвам в Господ

Вярвам в Любовта

Вярвам в доброто начало на хората

Вярвам в себе си

Степенуването не е случайно... :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че хората могат да преработват навиците, които спъват тяхното развитие, да се променят към по-добро, да са толерантни и верни

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...