Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вярвам....


Recommended Posts

  • Отговори 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вярвам в това, което виждам, чувствам и обичам. Вярвам че фантазиите и сънищата са реални, просто са в друго измерение или свят.

Всеки път, когато дете каже "не вярвам във феи!" умира по една от тях "Питър Пан" :sorcerer:

Вярвам във феи!!! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вярвам не е точната дума, може би по-скоро - знам, знам че няма следствие без причина, а в 80% от случаите ние виждаме само следствията и какъв е резултата от това, обвиняваме другите за стеклите се обстоятелства??? вследстие на което още повече се оплитаме в собствените си мрежи....

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам в Хармонията на Вселената - Единството, Законът и Първопричината, която наричам Бог.

Вярвам, че Любовта към Божественото е единственият начин, по който ние,човешките същества, можем да бъдем част от тази хармония.

Вярвам, че тази Любов ще помогне на прохождащия ни разум да постигне Хармонията преди да успеем да се самоунищожим. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам,че чувствата и духовния опит са почти неизразими с думи.

Вярвам,че духовните хора са изключително сдържани и лаконични

и не се обливат във фразеология.

Знам,че думите са просто "етикетчета" на същността.Когато се пуснат в прекалена употреба се превръщат в...хубави клишета.

Какво ли ще стане,ако в този сайт се въведе лимит за употребе на

ключовите думи или просто - задължителна употреба на синоними?

Дали няма подобни съвети в Библията?

С приятелство! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

аз също вярвам, че думите трудно могат да предадат онова, което вълнува душите ни. Вярвам в силата на мисълта, на усмивката и очите - "прозорците на душата". Но какво лошо има в простичките красиви думи - любов, обич, доброта, нежност, разум, истина. С какви синоними бихме могли да ги заменим и защо се страхуваме да ги превърнем в клишета? Те ще са живи докато всеки от нас влага в тях своето собствено разбиране за света и себе си.

Лично аз изпитвам удоволствие всеки път, когато ги прочета, чуя или изрека. Всеки път ги свързвам с нещо конкретно, което съм преживяла или почувствала наскоро или с някоя своя надежда.

Колкото до библията и евангелието, харесват ми простичките, но точни притчи и съвети на Христос.

Толкова от мен, за да не рискувам това да стане досадно словоизлияние.

А този сайт е добър, точно защото всеки може да каже каквото и колкото му е на душата, независимо дали ще го прочете някой.

С уважение и любов! :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

По-скоро вярвам в себе си - в Любовта, Истината и Доброто, които са заложени в нас. Вярваш ли, че са част от теб, ще ги даваш на хората и ще ги забелязваш у другите.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Вярвам... в доброто у хората. В божествената прашинка, пратена им от Господ. За всеки от тях. Във всеки от тях. Вярвам в невидимите неща. В недостижимите. Вярвам, че търпението е ключът.

Линк към коментар
Share on other sites

:))) май до тук са изредени почтри всички неща в които вярвам и аз :))

вярвам в Любовта , Истината и Вярата :)))

а това не е малко :)))

поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Вярвам..........

Има не6то на което наистина вярвам .

И то е,4е УТРОТО Е ПО-МЪДРО ОТ ВЕ4ЕРТА :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Здраей ! При мене...не винаги е било по - мъдро....относително е ! Ако вечерта ти е била пияна или разлюляна...или уморена а през ноща си сънувал кошмари....да утрото може и да е по мъдро....! Мъдрото състояние, оживотворено с любов...трябва да е постоянно състояние.....

Пожелавам го на всички нас!

Любов + Светлина +Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Последното е прекрасно пожелание,но не зву4и ли доста идеялистично B)

Аз лично под утро имам в предвид ПОРЕДНОТО НОВО НАЧАЛО :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Да... интересно... утро = ново начало...мъдрост... не е идеалистично....зависи от представите ...както и да е Още веднъж лека нощ...и не се преследваме, просто се засичаме по темите...клик тук ...клик ...там...

Приятни сънища...

Любов + Светлина +Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...