Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Шамбала, Агарта...


Иво

Recommended Posts

КОга организираме екскурзия до Агарта? По избор и възможност - във физическо, тънко и прочие тела :)? Трудно допускат там нас непросветените - казват че енергията е толкова силна, че обикновен човек просто ще изгори! Да, струва си да се стреми към там човек - към обителта на Истинските хора, на безсмъртните, истинските планетяни... Те са всред нас постоянно - виждаме ги , но не ги познаваме, слушаме ги, но не ги чуваме - ах, защо сме толкова слепи и ограничени в тези черупки? Не искате ли да сте пълни със сила, с неизчерпаем живот, любов, мъдрост? Невежи червеи сме - дълбаем в мрака на незнанието, живеем в сенките на битието, в опредградията на съществуването - не ви ли боли нещо вътре - не ви ли мъчи този живот в скафандъра на тялото? Как да стигнем до по-светло ниво на знанието - стремим се, говорим, обсъждаме, но сме си пак същите сиви къртици! Не искам граници, искам простор и необятност на възможностите и развитието - казват че го имам - къде е? Задушавам се, тясно ми е в тази кожа! Питам агартяните, искам помощта им - водете ме, дайте свобода на съзнанието ми!!! ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето една мисъл от Учителя по темата:

"В Рила е най-старата Школа. Хималаите са нови планини. В Рила има стар институт, та някой път от Хималаите идват да се учат от библиотеките на Рила. В Алпите има школа, но Рила е най-старата школа. В Рила са складирани знанията за Индия, за Египет, все от Рила е отивала културата.

- Какво е значението на тези свещенни центрове?

- Те работят за Новата Култура.

Тия светли същества не се явяват на хората, освен ако не изпитват любов към тях.

Клон от Агарта има и на Рила - между Рупите и Мусала - Скакавците и на Рупите.

Има клон и на Седемте Езера. Жителите на Агарта са с етерни тела. Те си имат разкошни обзаведени жилища, на езерата има врата, която води към жилищата на Агарта."(източник)

Преди няколко години една жена от Русия, която беше на събора на Рила, сънувала как планината се отваря и я приемат в Агарта. Интересно преживяване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Комбинацията на книгите на Ернст Мулдашев и Зекария Сичин могат да доведат до изненадваши и много интересни изводи,имайки предвид, че Сичин превежда древношумерски и говори за анунаките от Нибиру, а Мулдашев витае в света на т.нар. свръхестествено, сомати и т.н., а освен това 22-23.12.2012. не е толкова далече... та дали истината не е по средата се питам? :yinyang:

А дали Гилгамеш не е идвал да търси стълбата към небето в Рила?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една мисъл от Учителя по темата:

"В Рила е най-старата Школа. Хималаите са нови планини. В Рила има стар институт, та някой път от Хималаите идват да се учат от библиотеките на Рила. В Алпите има школа, но Рила е най-старата школа. В Рила са складирани знанията за Индия, за Египет, все от Рила е отивала културата.

Да Иво, и аз съм чул това нещо. Даже имам някакъв спомен от прочетено някъде, че тук на територията на България е имало Духовна школа още ехеее... когато Тракийската низина е била дъно на море ...един скрит от бурното море залив с чудна гледка наоколо и в средата на залива ....седем острова . Нямам представа за коя епоха става въпрос, защото не си спомням за кои години ставаше въпрос. Посветените и учениците им са носили бели роби както сега дават по филмите за римляните от едно време. И на едното рамо са си закачвали много красиви токи. Хората са били с бяла кожа и са пеели много нежни песни. Така, че нищо чудно да са идвали от други крайща на света да се учат тук. Лично не съм изненадан.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Много се радвам да се включа във форума, темите са много интересни, а нивото на общуване много високо.

В отговор на въпроса за Шамбала, ето какво знам. Според някои автори Шамбала се намира в Тибет, според други под пирамидите. Смята се , че това е подземно царство, населено от духовно напреднали древни хора- лемурийци, атланти и т.н., които се намират в дълбока медитация "сомати". Те са тук, за да поддържат Земната енергия и да пазят Човечеството. Според мен това е по-скоро енергийно фино поле или поле на съзнание със защитна мисия. Докато Ернст Мулдашев смята , че става дума за физически обект в пещерите на Тибетските планини, на мен ми се струва, че това е духовно поле, "населено" от духовни същества.

С любов и светлина,

Ели

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Разбира се - основното в случая са същностите, тъй като съществуват, и са познати много преди да им се даде име ( вероятно ). Така или иначе Шамбала е изгубения Рай. А доказателства никой не търси, понеже такива няма и на този етап от съществуването ни е невероятно да има, така че самото ни участие във форума подсказва, че малко или много вярваме. :rolleyes:

Да бъда извинен, пред модератора, ИВО,( тъй като само той задава въпроси и НИЕ, кота ученици му одговаряме на въпросната тема,или найстина си няма понятие от такъв вид инфо) .

искам да се включа, и то със сигурност за последен път във вашия форум.

извинявам се още веднъж,че връщам стари теми на предна позиция.

по скоро одговарям на господата който найстина не знаят ,що е ШАМ-БАЛА, и АГАРТИ .

И двете са пощи едно и също, но с различен аспект на разбиране.

според,оня,забравения език(не смея вече да казвам кой)

аз открих, че за тях не е съществувал никога НОЕВИЯ КОВЧЕГ.

Шамбала означава в превод-СВЕТЛИННО КОРИТО.( можеби,това е ноевия кофчек за еврейската общтност)

шам-------------светлина

балай-----------корито

тук,може да допуснем че става на въпрос за светлинно космическо корито.

агарти,означава;

времето,донесе душата и същата се е вселила в тяло и останала на земята.

от тук на татък,е от ясно по ясно.

( не е вярно,че няма инфо за шамбала и агарти) има,но ,все още несте склонни да приемата такава информация.

желая ВИ,ЗДАВЕ И ПОПЪТЕН ВЯТЪР.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей, Астромидел! За какво напускане говориш бе, братко, тъкмо взе да става интересно, особено след серията Ватанска и ромска - аз даже се напънах да си припомня някои неща по темите като например за броя на буквите във ватанския език - 61 или 63 казва Учителя някъде и т.н.! Сега за Шамбала също толкоз интересно пишеш...че даже се сетих и намерих Молитвата на Шамбала от Агни йога на Елена Рьорих:

  Ти, който ме призова по пътя на труда, приеми моето умение и желание. Приеми моя труд, Владико, защото ме виждаш денем и нощем.

Простри, Владико, твоята ръка, защото тъмата е силна. Аз идвам след теб!"

:) и още нещо се сещам сега за "видовете"Шамбала : външна - вътрешна - мандала+ и много ми се иска да преосмислиш решението си и да продължим да общуваме по форумските теми. Иво сигурно отлично знае мотивите за поведението си и изобщо, модераторите да му мислят...що се вживяваш+още малко по темата за Шамбала = Деджун на тибетски. Учението за Шамбала било дадено в будисткия текст - Калачакра.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Като разбрахме буквалния превод на думите, дано разберем и същностното им значение, че иначе, ама съвсем не ни ползва. Ама иначе, определено съм благодарен за предоставената информация, макар да нямам конкретни планове за използването и, ама някак си ме удовлетворява - чисто егоцентрично. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) всъщност...същността се доизяснява от различни ракурси + като например как се казва центъра на Шамбала - имал си име този център - Калапа - буквалния превод може и да не го разберем...то и буквално не ни е нужно + щото действително аман от задръстени его добродетели + всичкото си е винаги баш нищо...а Центърчето е Всичко!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

зада се роди това тяло е било необходимо ,милиони години, време на забавяне ня светлината.

именно с тази цел,светиите са научили отделните, групи хора да испадат в състояние на СО-МАТИ.

пак ще прибягна до ,оня,забравения език.

СО--------означава, СПИ

МАТИ------означава ,ПИЯНА( женски род)

т.е. тъй като е трябвало милиони години ,на енргията и душата,да сътворят тялото,ТЕ, прибягват до едн начин на запазване на тялото,

при катаклизми.

отделни хора изпадат в това пияно състояние, с цел запазване генофонда на човечеството.

при наличието на ноеобходимата темперятура,+ 4°, тук,вече водата се превръща в четвъртото състояние.(а ,за древните рома това е 9-състояние на душата-водата)( душата -водата има 12 състояния).

тялото ,когато изпадне в това състояние,автоматически се вкаменява,но , не умира ,а душата вече превърнала се в 9-състояние се превръща в струя,която,меко казано се казва ,сребърна нишка,която потдържа контакт с отвъдното и тялото.

именно,когато се нормализира живота на планетата, след катклизмата,душата се връща в тялото и хората испаднали в състояние на сомати,се събуждат от пещерите и продължават размножаването на човечеството.

так,не е необходимо на светлината и душата да създадат ново човешко тяло.

това е целта на занятието на енргията и душата.

(тялото е експерименталното съоражение на енргията и душата).

тук,вече можеме да обясним ШАМ-БАЛАЙ ,или ноевия ковчек.

значи,било е катаклизма-потопа, и през това време се запазва човешкото и растително тяло в пещерите на температура +4°, и човеците-светии,си връщат на земята с космически кораб, и продължават размножаването на човека.

и така се започва новия завет на човеците.

именно,това е ШАМ-БАЛАЙ.

ШАМ-БАЛАЙ, ИМА И НА САМАТА РИ-ЛА ПЛАНИНА..

светът се крепи на лъжата,ако я няма ,няма да съществува,именно с такава цел са родени хора който не позволяват да въстържествува истината.

изглежда,езика ватан, не трябва да бъде разкодиран, поради простата причина ,че същия щесе окаже основа на езика на древнита рома.( а това не е приятна за ушите на някой хора)

в езика на древните рома има;

10-съгласни

20-несъгласни

05-енергиини

същите имат и геометрично броене,което се комбинирва с петте основни геометрични фигури-елемента

това се равнява на 59 геометрични фигури.

точно,след броенето на 59 гео.фигури се включва математичното броене,което започва от 61 и завършва на 99.

има какво да се каже,ама,май изпреварих времето.

изглежда мойте писания не се приемат като истинност.

Линк към коментар
Share on other sites

добре е да ви постна още една мистериозна новина.

7-те езера в ри-ла планина,това са 7-те измерения.

но................успокойтесе, тогава българи не са живели по тези земи.

ри-ла, се превежда буквално-

ри-тяло

ла-взе

рила-тяло взе.

никога неме е лъгало шестото чувство,когато пиша мой ,незнайни, от къде, идващи,мисли.

Предлагам,ненормалното в човек !!!!!

много добре знаем,че не трябва дасе вярва на всяка една информация,написана под предлог в литература или книга.

също,така знаем ча преди 50 години,учителя Г. ДИМИТРОВ БЕШЕ ВОЖД И УЧИТЕЛ.

Левски,Ботев и още много патриоти се оказаха през последнита 16 год,за какви ли не.

така,че ,аз предлагам, ако се поства нещо в този форум,то нека да бъде плод на въображението Ви, или на под съзнанието което ви диктува.

просто ,изключете нормалните сетива и се отдайте на ненормалното мислене.

( пробвайте и ще се уверите че винаги се говори истината)

аз, правя така, и никога това чувство неме е излъгало.

успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е.

И никога не ще те излъже, защото То не познава лъжата.

А ти никога не позволявай "гласът" да се загуби, т.е. не спирай да Вярваш и Любиш, защото Той заради това дойде!

Поздрави приятелю!

:smarty::):smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е.

И никога не ще те излъже, защото То не познава лъжата.

А ти никога не позволявай "гласът" да се загуби, т.е. не спирай да Вярваш и Любиш, защото Той заради това дойде!

Поздрави приятелю!

:smarty:  :)  :smarty:

Ник, задачата е трудна.

но,както каза.........все още неса в състояние да асимилират,казаното от мен.

благодаря ти Ник.

светлина да бъде ,по пътя,по който си поел.

Линк към коментар
Share on other sites

просто ,изключете нормалните сетива и се отдайте на ненормалното мислене.
:thumbsup:

Само тогава може да усетим, да си спомним за Шамбала и Агарти. Тогава можем да "четем" и черпим от Световното информационно пространство. Всичко е енергия и ако сетивата ни са настроени на нужните честоти "четем", "чуваме", "виждаме".

Всички имаме определени задачи и е важно да ги изпълним, колкото и малки да са те са важни. Поставени са ни от Бога...

Дано всички да можем да се поздравим с изпълнение на задачите си. Лошото е, че ние българите наистина /както казва Учителя/ не можем да работим задружно и все гледаме другите, а от Бога все сме встрани. Само като ни припари под краката се сещаме какво трябва да правим. Его, его... :feel happy:;)

грешно е дасе променя езика на народа.

трябва даси остане такъв,какъвто създателите му са го създали

Старобългарският език има особен заряд. И за него Учителя е казал, да не се променя, ама чуждопоклонничество :hmmmmm:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Шамбала и Агарта определено са в "зоната на здрача". Има ли смисъл да вихрим въображението си като канализираме негативните лунни вибрации? Реалността е важна, там обилната слънчева светлина определя задачите ни.

А когато дойде време за Шамбала и Агарта ще дойде и ясна информация. А тези фантазии са за да забавляват скучаещите от ежедневните си задължения домакини, секретарки, медицински сестри, студентки и прочие любители и любителки на "зоната на здрача". От забавлението има нужда, но има ли смисъл да го обличаме в духовни понятия? Четете научна фантастика или Толкин например, той поне не се е изкушил да представя Средната земя като същестуваща там някъде в "зоната на здрача", граничеща с Агарта и Шамбала, където Дон Хуан посреща залеза в компанията на Анастасия. Толкин е писал "Властелина на пръстените" като пенсиониран професор по стара английска литература и явно не си е падал по шашмите. :thumbsup:

Редактирано от Диан Георгиев
Линк към коментар
Share on other sites

Определено имаш право, но с определени условности, понеже същата относителност можеш да сведеш до всичко заобикалящо ни - сензорно, или отвъд. Ако изчистим всички полунужни придатъци остава само чистата насоченост към Бащиния дом, но тя е съвсем невъзможна за нас, настоящите човеченца. Но нека да остане като пожелание, за който би го приел!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, най-малко като пожелание за размисъл. Въображението е често подвеждащо, затова се оприличава на полумрак, там където светлината и тъмнината се срещат. Например Г.И. Гурджиев го определя като най-голямата пречка за духовна работа в съвременната епоха. А той е живял едва в ерата на окултните романи и радиото. После обаче дойде телевизията, а сега и Интернет снабдява всеки интересуващ с какви ли не фантазии и информации. Всичко това яде време и сили, но предвижва ли и с една стъпка напред и ако все пак го прави то каква е цената на тази стъпка?

Изпитвал съм лично и с приятели на Рила реалността на скрити за нас духовни същности. Също така обаче съм губил доста време в четене на окултни фантазии. Причината за това според мен не е "относителността" на нашето съществуване, а скуката и желанието за лесно навлизане в невидимите сфери. Работата по разширяването и повдигането на собственото съзнанието е доста по-скучна от развихрянето на въображението четейки литературни описания или гледайки филми. Само дето не е същото и продобивките са минимални и направо чиста загуба щом се сравнят със загубеното време.

Линк към коментар
Share on other sites

Отново имаш право, като изключим погледа от гледна точка на: загубено време. Работата по разширяването и повдигането, дори и при максимална воля може да бъде също разрушителна, зависи от волята(качествено), а зависи и от разрушението.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Рових в Интернет за Шамбала и Агрта, и попаднах на Вашия форум.

Нека споделя и моите виждания по темата.

Първо, Земята не е куха, не се заблуждавайте:)))) Ако беше куха, щеше да се саморазпадне от центробежната сила, или да се смачка навътре от центроестремителната.

Защо обаче у хората е останала легендата за Кухата Земя? Района на Тибет и Непал е известен с огромните си пещери.

И така...

Ако внимателно проучим Рьорих и другите източници, можем да изградим следната картинка:) Вариантите са два, всъщност. Първия - преди хиляди години, извънземна раса каца на Земята и се заселва под Земята ( непоносимост към високи температури, Слънце и т.н), като праща своите пратеници по Земята да обучават, просвещават, лекуват и т.н

Вариант втори, на който залагам повече:) Останки от древните цивилизации на Атлантида и Лемурия. Както знаете, това са били високо духовни и морални същества, ето защо са изградили защитни стени около убежището си, за да може само духовно чистия човек да ги посети. А също знаете, че такива хора по Земята са малко. Изровете от нета легендата за Беловодието ( за съжаление, гугъл.бг ми разяснява за някаква руска рокбанда, с новият им хитов албум "Беловодие"..блях ) , и ще видите как киевския княз още 893г. ( или някъде там ), праща отряд от около 100 човека да намери тази митична страна. След 70 години се връща само един и той разказва невероятна случка...

Да би било интересно Земята да е куха:)) Да, ама не е:) Щото ако беше куха, нямаше дани има нас:) Защото именно триенето м/у ядрото на Земята и нейната мантия създават така хубавото за нас магнитно поле, което ни предпазва от Слънцето. Защото то както дарява живот, така може и да го отнеме. Питайте озона:)))

Оберон

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Със сигурност Земята не е куха /не съм слизала навътре но съм убедена/. Смятам, че е живо същество, което има своите вътрешни и външни процеси. За съжаление човека посяга по най-ужасния начин на нейната хармония /вътрешна-подземни ядрени опити и външна-унищожаване на флора и фауна/.

В един миг, за да не загине може и да се поочисти от негативното, но тя ни обича, а ние се нуждаем от нея. Значи взаимно трябва да си помогнем...

Шамбала и Агарта :hmmmmm: , смятам, че съществуват независимо как точно ги рисува въображението. И съм сигурна, че има много по-висши същества от нас. Благодаря, че са изпълнени с Любов към нас човеците, иначе отдавна да са ни издухали :feel happy:

:yinyang::smarty:

Забравих да кажа-здравей, добре дошъл!

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Всички отговори са вътре в нас. Но понеже отдавна нямаме третото духовно око ( Атлантите са последните, които са го имали, според Мулдашев ), вече не можем да прозрем и видим същността на нещата. Мисля, че от човешката раса, само Висшите йогини и лами могат да прозрат Истината.

Всичко останало е медийна манипулация:))))

Един съвет от мен, макар че не Ви познавам: НЕ се поддавайте на манипулация! Не всичко казано е истина! Не всичко усетено е реално! Не всичко измислено е правилно:) Проблема на днешният свят е, че умните мислят и премислят, а глупакът е самонадеян:(

Който иска, може да ме намери в Skype, със скайпнейм Ahamenptah:)

Oberon

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Не трябва ли да го развиваме /връщаме/ третото си око? А пътят не е ли чрез езотеричните знания и интуицията?

Разкриват се много тайни и само времето ще покаже кое е лъжа, кое истина. И всеки сам да прецени накъде :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Още Жул Верн е говорил за възможността за живот под земята. А той е бил, според някои, посветен...

Каквото и да кажа, ще е само зазубрена информация... Не знам! А бих искал да знам!

Линк към коментар
Share on other sites

Още Жул Верн е говорил за възможността за живот под земята. А той е бил, според някои, посветен...

   Каквото и да кажа, ще е само зазубрена информация... Не знам! А бих искал да знам!

Не отричам възможността за подземни градове, бази и т.н. Дори съм убеден в това, че на много места на територията на САЩ има такива. Ако посетите www.xnetbg.com, там ще откриете много инфо по въпроса.

Не вярвам обаче, че Земята е куха, както се пише на много места ( дори в нета има снимка на огромна дупка на Южния полюс, която е толкова некадърно пипната, че чак си личи:)))).

Но все пак говорим за Шамбала...А тя е някъде под Земята. Самия Рьорих, в книгата за която говорите тук описва следната случка. Стоял Рьорих и си говорел с някакъв монах, и изведнъж преминал летящ диск, който се скрил зад близката планина. Рьорих се облещил, а монахът кротко отговорил:"Това се случва тук постоянно. Те отиват в Шамбала." Кои са Те? Боговете? Онези, които са посрещнали отец Сергий на брега на Бялото езеро? Онези, които са му се усмихнали и са го приветствали в страната на Беловодието:)? Може би именно ТЕ...

Редактирано от Oberon Beriman
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...