Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Шамбала, Агарта...


Иво

Recommended Posts

Ето какво четох наскоро по темата:

"И така материалната Шамбала като територия,общност на Велики Посветени,енергийно място с космически канал,е реално съществуващо пространство около Хималаите,където във физически тела живеят същества,на вид като съвсем обикновени хора-мъже и жени,владеещи управляването на психичната (мисловната) енергия и съхраняващи висшето знание за еволюцията на Земята.Това са те-Адептите,Махатмите,Учителите на човечеството.Те могат да живеят във физическите си тела стотици години.Мястото е непристъпно,защитено от психическа бариера и никой не може да проникне в него,ако не бъде допуснат.То носи различни имена-Шамбала,Агарта,Беловодие и др.,като най-популярно е Шамбала,но е свързано не с определена земна религия,а с космическата.

Съществата от Шамбала са усвоили медитацията като средство за контакт и могат да се самоизлъчват,когато поискат.Тогава те отиват при този,когото са набелязали,който е еволюирал и заслужил вниманието им,за да възложат (или припомнят) духовната му мисия.В духовното училише на Шамбала избрани хора се довеждат енергийно и се обучават в основните езотерични закони на Вселената."

Чела съм и Мулдашев, мисля че неговите обяснения са много правдоподобни.Много добре знам,че няма материални доказателства за всичко това все още,поне не такива,които "учените" да признаят.Но те не признават и много други неща ,в които ние вярваме.Те не са признавали и много "открития" години наред.Затова нека всеки да избере в какво да повярва.Просто да почувства своя верен отговор.Аз така правя-избирам в какво да вярвам,направете го и вие!Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да съм материалистът във форума, обаче се надявам да сте гледали филма "Кит". Прекрасен български филм:) За тези, които не са: рибарска лодка ...Слънце, бира и т.н - красота:) Наближава пасаж от риба...започва бесен улов..., който приключва с около 5 кила цаца:))) Лодката има директна връзка в брега, където съобщава за улова. Знаете как е, от брега чуват кефал ( или нещо подобно, не помня вече ), и така нагоре по веригата...накрая министъра разбира, че сме хванали кит. Голям филм:)

За какво ви го разказах всичко това?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

днес случайно се заслушах в едно радио предаване и стана въпрос за Шамбала, замислих се :hmmmmm: в коя тема да задам въпроса си "Какво знаете за Шамбала?" и дали вече има такава :hmmmmm:

Въпросът за Шамбала има много измерения и самата Шамбала е многолика.

- в един аспект се явява преходна зона между седма и шеста сфера на Универсума, примерно

- в друг аспект като действително съществуваща зона някъде на планетата в нашия пространствено-времеви континиум като запазено кътче от Свещената Диалектика, първоначалната алхимична работилница на Божиите синове преди окончателното грехопадение

- в трети аспект.... :whistling: , нека да пишат и други де...

Зовът на Шамбала - един много дълбок тон в душата, който те вика, вика. И все пак, струва ми се, е погрешно да се мисли, че е нужно да ходим някъде, за да отидем в Шамбала. Тя е в нас. :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

16. ...

Ламата говори за местоприбиваването на великите Риши. Всеки описва Шамбала по своему. Разказът за съкровищата е верен, защото те биват различни. Легендата за воините по целия свят не е лишена от основания. Има и много врати, и огледала. Самата легенда за издаването на пропуски за Шамбала от Таши Лама е символична. Появяването на еднообразни символи в различни части на света е знак за разпространението на истината. Дори в старо Мексико са знаели за Свещената Планина, където живеят избрани хора. Не е чудно, че азиатските народи пазят спомена за Свещената Планина. Координатите на мястото са приблизително верни, но неканеният няма да го намери.

70. ... Символичните изрази, създадени през вековете, са превърнати в неправдоподобни истории за купища съкровища, върху които са се възкачили Повелителите на Шамбала. Трудно може да се установи причината за подобни ужасни преувеличения, но с тях тамошният народ е искал да разхубави мястото на световното Средоточие. Воините на Шамбала са непобедими и нямат чет. Техният Предводител поразява цялото зло и въздига Царството на Доброто - така мисли Изтокът и пази до сърцето си преданието за победата на Светлината. Всяко разкрасяване за прослава на Светлината, може да бъде простено, но Западът мисли обратното. Той иска да разобличи всичко, да смъква воалите дотогава, докато не стигне до безобразно подценяване на понятието.

134. ...

Много важен терафим за Братството е камъкът от Далечните Светове. Много е писано за този камък. Парче от него шества като вестител по света, появявайки се в ръцете на избраниците. Хората са го наричали с името Граал и с много други имена. Преданията от всички векове пазят различни сведения за значението на камъка, но неговото основно значение не е споменато. Камъкът съдържа вещество, което помага да се съхраняват вибрациите, свързващи ни с Далечните Светове. ... Някой може да се поинтересува от обстоятелствата, свързани с намирането на камъка. Именно мястото на неговата поява легна в основата на Шамбала, усилвайки химическото значение на Обителта.

16. ... Мнозина се опитват да Ни открият. Ние удържаме такива пътешественици. Човек трябва да Ни намери не географски, а в духа си. Вие знаете какво очакват от Нас. Не само очакват, но и изискват, а оплакванията им късат и последните нишки. ...

Ние открито помагаме на страдащите, но по Вратата не бива да се блъска с юмруци. Казано е: "Царството Божие се превзема с щурм", - но в духа. Нека хората мислят за Братството и помнят къде е истинската Врата.

Агни Йога - Надземното

5. Шамбала е необходимото място, където духовният свят се съчетава с материалния. Както магнитът има точка на най-силно привличане, така вратата на духовния свят е отворена в планинската Обител. Височината на Хауризанкар благоприятства магнитния ток.

Стълбата на Яков е символ на Нашата Обител.

Агни Йога - Озарение, част 2, І

17. Колко повърхностно разбират отговорността, щом си представят Шамбала като място за отдих! Ако хората знаеха, че Братята на човечеството носят тежестта на тяхното съзнание, отговорността за помислите им! Ако знаеха, че същност на Шамбала е Източникът, който подготвя по-добро стъпало за планетата!

Ние насищаме земната кора и дано хората осъзнаят, че е време да се опомнят. Космосът чака!

Агни Йога - Йерархия

Линк към коментар
Share on other sites

16. ... Мнозина се опитват да Ни открият. Ние удържаме такива пътешественици. Човек трябва да Ни намери не географски, а в духа си. Вие знаете какво очакват от Нас. Не само очакват, но и изискват, а оплакванията им късат и последните нишки. ...

Ние открито помагаме на страдащите, но по Вратата не бива да се блъска с юмруци. Казано е: "Царството Божие се превзема с щурм", - но в духа. Нека хората мислят за Братството и помнят къде е истинската Врата.

Благодаря Вальо!

Има места, които са точки, в които е концентрирана енергия. Тези места са пазени, но най- важно е ние, хората да се събудим като чуем шепота на душите си. И да започнем да помагаме на Светлите братя. :angel:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Един ден Учителят казал на брат Боев на другата сутрин в четири часа да е готов, за да отидат двамата на Витоша. Тръгнали рано, в уреченото време. Когато били вече в планината и излезли край горичката над една поляна, насреща им се задал спретнат селянин, шоп, облечен в бели дрехи и с красив калпак. Те го поздравили, той им отвърнал и ги запитал: „Имате ли хляб и огън?" Брат Боев отговорил, че имат. Двамата продължили нагоре, а селянинът слязъл в гората. След разходката Учителят попитал брат Боев: ,,Знаеш ли кой беше този човек? И какво искаше да каже с думите „Имате ли хляб и огън?" Той беше един от странстващите адепти на Агарта и като питаше имаме ли хляб и огън, искаше да ни каже: „Имате ли Словото и Любовта със себе си?"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

"Шамбала е тайнствена земя, намираща се според повечето легенди някъде из Хималаите. Среща се и под името Агарта." http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%...%B0%D0%BB%D0%B0

"Шамбала е центъра в главата, говорейки символично, на нашия планетарен Живот, фокусиращ волята, любовта и интелигентността в едно велико и фундаментално Намерение и поддържащ тази фокусирана точка през целия жизнен цикъл на планетата. Това велико Намерение въплъщава целта и се изразява чрез Плана.

Единственото място на съвършен мир е "центъра, където е позната Волята на Бога"." http://www.oneworldbg.hit.bg/shamb.htm

Линк към коментар
Share on other sites

"Изгревът" на Бялото Братство пее и свири, учи и живее  том 22 от стр.723 до стр.765 .Можете да прочетете какво е говорил Учителят за Агарта. За Шамбала ? За нея говорят други учители ,за които не ми се говори. 

Линк към коментар
Share on other sites

Шамбала, Атарта... не е ли едно и също?

И дали различните Учители на човечеството не са обединени в Една Йерархия? След като разгледах това http://www.oneworldbg.hit.bg/shamb.htm мисля, че няма разлика...

/Не говорим за ложите... ;)/ те са различни, макар и те несъзнателно да служат на Бога...

Линк към коментар
Share on other sites

Шамбала, Атарта... не е ли едно и също?

И дали различните Учители на човечеството не са обединени в Една Йерархия? След като разгледах това http://www.oneworldbg.hit.bg/shamb.htm мисля, че няма разлика...

/Не говорим за ложите... ;) / те са различни, макар и те несъзнателно да служат на Бога...

Вгледай се в цитата който си посочил:

"Шамбала не е Път, а е главен център на свързани състояния и относително статична енергия - енергия, поддържана в готовност за творчески цели от фокусираното намерение на Великия Съвет, действащ под направляващия поглед на Повелителя на Света."

Знаете ли кой е повелителя на света?

Линк към коментар
Share on other sites

Ха, благодаря ти Томи, това съм пропуснала. Явно за 'княза' на този свят се говри. Даам :hmmmmm:

Накара ме да се замисля и да търся...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Аз все още анализирам и търся отговор за себе си. Станимир, благодаря за това разяснение :)

Прочетох Рила-врата към Агарта. Разбирам, че по Земята има центрове, чрез които има връзка с Висшите светове.

Но на мен освен, че исках да си отговоря за Санат Кумара и ролята му, ми направи впечатление това:

Фактът за големите енергийни центрове на планетата също се установява като практическа и разумна възможност. Духовната Йерархия на планетата, "центъра на Любовта в Сърцето на Бога" се приема от мнозина. Той може да стане жива реалност за все по-голям брой всеотдайни мъже и жени, които обичат човечеството и му служат.

Сега сме изправени пред възможността да се приближим към "центъра, където е позната Волята на Бога", Шамбала. Шамбала е планетарният център в главата, така като Йерархията е планетарното сърце. Той фокусира целта и волята на Бога, така както Йерархията фокусира любовта и мъдростта на Божеството.......

.....Шамбала е просто дума, която носи идеята за огромен фокусен център на енергии, които са събрани и обединени от планетарния Логос, за да създадат проявление, адекватно на Неговото разгръщащо се намерение и планетарно служене.

Шамбала е състояние на съзнание или фаза на чувствителна осведоменост, в която е налице интензивен и динамичен отклик на божествената цел.

Шамбала е мястото на целта. Това е цел, която не може да бъде разбрана, докато не бъде познат Плана.

Шамбала не е Път, а е главен център на свързани състояния и относително статична енергия - енергия, поддържана в готовност за творчески цели от фокусираното намерение на Великия Съвет, действащ под направляващия поглед на Повелителя на Света.

Шамбала е главната точка на напрежение на планетата. Това е напрежение, което изразява любяща интелигентна воля, свободна от своеволие или умствено предубеждение.

Ето за това приемам, че всичко има Велик смисъл и е нужен цялостен поглед и различно разбиране-без добро-лошо, просто да се учим и да ни светне... :feel happy::)

За това продължавам да търся...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Хммм, аз за друго се замислих въпреки, че много незнам, но при въпроса - Знаете ли кой е повелителя на света? друго изникна в съзнанието ми и малко се стреснах когато прочетох, че xameleona си мисли, за княза на този свят. Князът на този външния свят да :hmmmmm: но повелителят на света :hmmmmm: може би е нещо друго. Хубаво ще е да се обсъди този въпрос и ще ми бъдат интересни всички гледни точки. Между другото днес е св. Мина поздравявам ви с този празник!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Елф :) Поздрави и от мен!

И ти си права-термините не винаги са точни и можем да се объркаме. За това се доверявам на вътрешните си усещания :)

Продължавам да си разсъждавам на глас. Струва ми се, че има една тъмна зона /както и в нашето съзнание/, която преминаваме само с Вяра и Сила. Докато излезем на Светло. Може би, за да стигнем до Центъра, са препятствията и тъмните /ниски/ светове, но те са само изпит и метод да се активира Волята ни... И работа има доста... :hmmmmm:

Та, в този ред на мисли, дори и по-ниските нива си имат своя смисъл и работа...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

За това продължавам да търся...

xameleona, би ли могла да конкретизираш търсенията си с точни въпроси по темата...

Нека например въпросите да са около 10 на брой. Не е задължително те да са кратки. Съвсем нормално е да са свързани или да се припокриват...

Имаш ли формулирани подобни въпроси ?

Линк към коментар
Share on other sites

Никола, моите търсения не търсят никаква логика и за това нямам систематизирани въпроси. Просто знам, че знанието и Истината са необятни и за това в някои моменти приемам дадена теория, а времето ми показва дали е правилна или-не :feel happy:

Ето защо казвам, че търся отговор за себе си, а не Абсолютно точна дифиниция. :) Общо-взето отговорите излизат от там, дето не ги очаквам и когато не ги очаквам...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Никола, моите търсения не търсят никаква логика и за това нямам систематизирани въпроси. Просто знам, че знанието и Истината са необятни и за това в някои моменти приемам дадена теория, а времето ми показва дали е правилна или-не :feel happy:

Ето защо казвам, че търся отговор за себе си, а не Абсолютно точна дифиниция. :) Общо-взето отговорите излизат от там, дето не ги очаквам и когато не ги очаквам...

Благодаря ти за отговора.

При мен обаче, нещата стоят по малко по-различен начин...

Е,... в крайна сметка всеки търси и опознава Истината по различни начини. :)

Желая ти успех и Светлина.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.scribd.com/doc/19942936/-

Ако на някого му е интересно, нека разгледа тази книга. Според мен е страхотна.

А сега открих и "ТАЙНАТА НА ШАМБАЛА", Джеймс Редфийлд има я в спиралата

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Вие искате всякога да бъда весел, разположен. Аз някога се боря с вълка, вадя овцата от него, удрям го. Вие казвате: „Учителят е неразположен“. Как мога да бъда разположен? Друг е въпросът, ако съм в градината и бера плодове. Казвам: Елате да ви дам. Виждате, че един брат е неразположен. Той е слязъл долу. Съберете се пет–шест души, пратете му добри мисли и така ще го повдигнете. Това поне можете да направите. Писанието казва: „Молете се един за друг“. Много същества от черното братство искат да дойдат горе, но те не са в състояние да разберат всичко. Тази сутрин по интензивност на електричеството ние бяхме на повече от 7000 метра височина. Иначе височината тук е 2520 метра. Сестрата, на която стана лошо сутринта, не се разболя, но не можа да издържи на тази височина и трябваше да яде. Изстиването на лицата, посиняването се дължи на интензивността на електричеството. А 2520 метра е обикновена височина. Забележете, че когато се молехте, някои не можеха да държат ръцете си нагоре. – Значи ние бяхме на същата височина, на която Моисей получи заповедите на Синайската планина. Тогава и на нас може да ни се даде нещо. И друго, при височина над 7000 метра ние сме били и в Агарта. Значи и оттам можем да получим нещо. – Да, били сте и там. Беседата, която ви говорих горе, иде оттам. Вятърът идеше от изток. Конете, които видяхме на Черния връх, бяха на наше разположение. Конят притежава магнетични сили...

...В духовния свят един нисък връх може да бъде висок, а високият връх може да бъде нисък. Това зависи от интензивността на силите, които действат там. – „Тогава право е, дето казват, че най-високият връх е Голгота, защото там се изживяха най-интензивни страдания.“ – Да, навремето си там Христос е разрешил една от най-важните задачи. Такава беседа в салона не може да се говори.

Из Здравият ум-Беседа от Учителя, държана на Черни връх, 26 август 1923 г.

Линк към коментар
Share on other sites

zeus1.jpg

"И аз търся Шамбала..."

pyramidup4.gif

shambhalacity.jpg

:)

Шамбала, според мен, ни е нито тук, нито там. Тя не може да бъде открита на нито едно земно място, но да, много земни места са врати към Шамбала.

Шамбала може да бъде видяна и посетена и в почти всяко учение е посочена "карта", която да упъти търсача и пътника. Въпросът е човек да умее да "чете карти" и да е запознат със строгия метафоричен език.

Казват, че Шамбала е много красиво царство/Свят. Убеден съм в това.

Не един или два пъти съм "виждал" на Рила "врати" и към Шамбала и Светли същества пак там.

Никога няма да забравя един разказ на Пепси (Перица Георгиев). В него същия описа как с негов приятел практикували някъде в Родопа планина и изведнъж разказвача видял целият планински масив пред себе си като многоетажен град от Светлина... а точно пред тях имало стая (което в нашата реалност било просто пещерка/скална нисша, вдлъбнатинка), в която стая седял някакъв висок и светъл, ефирен мъдрец и ги наблюдавал. После това Пепси видял как Светлото същество станало от мястото си и се приближило до приятеля му, нашепвайки нещо в ухото му. Приятелят на Пепси имал дарбата яснослух, докато самият автор на историята има прекрасно зрение за отвъдните неща, за невидимото с просто око. И така били като "дупе и гащи" двамата - единя само виждал, а другия само чувал!

Пепси се обърнал веднага към приятеля си и го попитал какво му е казал онзи, а приятелят му отговорил, че Светлото същество ги съветвало да останат там цяла нощ...

По една, или друга причина те не останали.

Същият е разказвал за подобни изживявания на друг човек в Атон. Една специална нощ, целият Атонски полуостров светел в прекрасна мека Светлина. Вибрацията била твърде висока и... страшна...

В такива моменти его-то бяга като "дявол от тамян" и се чуди къде да се навре, защото усеща своя край. Не може да мине без страх за формата, без нежелание да се разделим със старата дреха, с навиците, с привичките, с начина си на живот, дори и уж да знаем, че просто става въпрос за трансформация и трансмутация. Пак не сме сигурни, страхуваме се и ставаме бегълци...

Много пъти баба Ванга е споменавала пред различни хора за Светлите същества, за градовете от Светлина в планините и главно в Рупите.

Тази година бях поразен от това колко много такива същества има на Седемте рилски езера и то не далеч от Старата хижа - точно под Молитвения връх. Да, високи са, могъщи и добре скрити за простото око... Скоро всеки ще ги види.

А езерата - езерата са просто "врати", като всяка те отвежда в различно време и место, в различно измерение.

:yinyang:

Та Шамбала не е само тук, или само там. Шамбала е навсякъде и може човек да я види където и да е... стига да има условията и възможността, което ще рече, че трябва да е покорил своя връх "Кайлаш" на своята планината "Меру".

До тогава обаче нека просто си ближе сладоледа, още повече ако той е "Делта/Δ, δ (délta)" - "Връх на сладоледа" (сега в София/Мъдрост, после в други градове) - 160px-Delta_uc_lc.svg.png:thumbsup2:

Shambhala.jpg

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Аз не знам ,защо изобщо някой хора все още не са разбрали ,че колкото по-малко се занимаваме със черната ложа и със нейните ученици като Н.Риорих толкова по- добре за самите нас!И учителя на времето в "Изгрва" никак не е бил доволен от факта ,че един от учениците е поставил в библиотеката на изгрева книга на Н.Р. редом до книгите на светлината!Научете се малко от малко да разпознавате кое слово изтича от свещенния извор на любовта,мъдроста и истината ,и кое идва от тръбобровода на градската чешма.И двете води стават за пиене,но коя предпочитате вие зада утолите жаждата си,тая от планинския извор или тая от чешмата на панелния блок?И аз не съм света вода ненапита,но поне знам ,че има една истина в този свят и всички други "истини"са меко казано изкривени и прийначени в полза на оня рогатия.Мойте уважения ,към хората в форума :)

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох си някои стари мнения и продължих да си разсъждавам.

Стъпка по стъпка ето ний

вървим към новия живот.

Чертаем светли бъднини

за нас и целий човешки род.

Всички прегради преодоляваме,

не се страхуваме от беди.

Мисли красиви редом посяваме.

Любов света да победи.

Пътека светла е пред нас

и нова, чудна светлина.

Живот в сърцата ни се влива,

мъдрост и любов...

Ако сега започваме да прилагаме Любовта и да я пускаме в сърцата и душите си, то и до Агарта сега се докосваме. По-точно от там получаваме помощ. От йерархията, от светлите същества. И ако Бог е Любов, а ние я пуснем в сърцето си, то къде ли е вратата към онзи прекрасен свят?... /въпросът ми е риторичен/

И ако наистина имаме Любов, то няма да виждаме нищо различно, нищо заплашително и си мисля, че даже "оня рогатия" няма да е страшен...;)

Линк към коментар
Share on other sites

И ако наистина имаме Любов, то няма да виждаме нищо различно, нищо заплашително и си мисля, че даже "оня рогатия" няма да е страшен.

Да абсолютно съм съгласен с теб :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

56033.jpg

Шамбала – страна, где возрождаются лишь посвященные, – отделена от остального мира рекой Сита и окружена двумя рядами снеговых хребтов, острых словно зубы. На картинах она изображается в виде восьмилепесткового лотоса, то есть круга, разделенного на восемь частей снежными хребтами. Так языком символов передается, что в этой стране Учение достигло сознания каждого, что вся страна следует Осьмеричному Пути. В центре в своем дворце Калапа сидит Рудрачакрин (Ригден Джапо). Вокруг расположены девяносто три дворца его вассалов.

Рудрачакрин – один из тридцати двух царей Шамбалы. Первый царь этой страны, Сучандра, живший одновременно с Шакьямуни, совершил магическое путешествие в Индию по воздуху и получил непосредственно от Просветленного Калачакра-тантру. Согласно некоторым тибетским источникам, в настоящее время правит двадцать девятый царь Шамбалы.

На картинах рядом с изображением Шамбалы всегда предстает последняя битва, где Рудрачакрин повергает всех врагов Учения. Иногда рядом с царем скачет его генерал Хануманда со знаменем.

Следует помнить, что образ этой битвы просвещенными монахами воспринимается отнюдь не буквально, поскольку любое убийство буддизм безоговорочно осуждает, называя его первым из “десяти черных грехов”. Картина Последней Битвы должна пониматься как символическое изображение победы мудрости над невежеством, духовности над косностью, самоотверженности над эгоизмом. В результате такой победы невежественные, греховные люди действительно перестанут существовать, но отнюдь не потому, что они будут убиты, а потому, что они преодолеют свои заблуждения и пороки.

От тук

jypo.jpg

От тук

shambhala_thangka_1_middle.jpg

От тук

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...