Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Константни съчетания в Таро


Guest Ивета

Recommended Posts

Има устойчиви съчетания при картите Таро, които винаги означават едно и също. Те могат да бъдат съчетания от две или от повече карти, обикновено са образувани от двойки, придружени с по една обясняваща ги карта.

При всички тях присъства една от изброените карти.

Какво визирам?

При бременност - винаги присъства Императрицата, подкрепена от Луна, Паж жезли... (Ако е усложнена, има и варианти.)

При смърт - Рицар мечове в съчетание с други.... ИЛИ Крал пентакли, Кралица пентакли (ако е смърт след дълго и изтощително боледуване);

При любов - Дяволът в съчетания;

При развод - винаги Страшният съд в съчетания;

При раздяла - 3 мечове + Рицар жезли + Светът;

При сериозна болест - 4 мечове и 8 мечове/Обесеният (особено, ако е неизвестна досега, например неоткрит карцином или подобни);

При пътуване зад граница - задължително Рицар жезли + Светът + Страшният съд (ако е за пръв път);

При брак, женитба или вид обвързване - задъжителна поява на Папата в картите;

При депресии и всякакъв вид неврози - 8 мечове, Обесеният, Кралица мечове или Луната, 8 мечове, Магът (в съчетания също);

При закупуване на жилище/имот/земя/покупка от всякакъв вид и род - задължително присъствие на 10 пентакли

В момента не се сещам за други - ако имате идея, споделете.

Тези съчетания са проверени от моя опит. Има устойчиви карти в Таро, които няма какво друго да означават освен това, което значат.

Не знам какъв е вашият опит с картите - затова какви са вашите наблюдения за устойчивите съчетания?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има няколко константни съчетания в Таро за вече направена магия.

В някои други теми от форум Таро, написах, че всичко свързано с Таро магията няма да се обсъжда в темите за картите Таро.

Ще дам обаче един жокер - картата, която присъства в почти всички съчетания за този случай е Дяволът, но сам по себе си той не значи това; всичко е въпрос на комбинации, които няма да обсъждам.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли някакви константни съчетания за направена магия?

Има една колода "78 врати", тази карта е доста красноречива според мен:

Swords03.jpg или тези:

Major15.jpg, Swords13.jpg в някакви комбинаци. То е въпрос на усет.

Или тази от

The Vanessa Tarot:

1216738152_lcid3633_59.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Има няколко константни съчетания в Таро за вече направена магия.

В някои други теми от форум Таро, написах, че всичко свързано с Таро магията няма да се обсъжда в темите за картите Таро.

Ще дам обаче един жокер - картата, която присъства в почти всички съчетания за този случай е Дяволът, но сам по себе си той не значи това; всичко е въпрос на комбинации, които няма да обсъждам.

Благодаря много на Мона и на Flam_e. Темата ми е интересна по следната причина. Моя много близка приятелка се върна от родния си град, където гадателка й гледала на карти Таро - доколкото разбрах с 3 колоди. Паднала се карта Магьосника в съчетание с още 3 карти. Гадателката казала на моята приятелка, че когато се паднат тези 4 карти една до друга, говорят за направена магия от завист срещу семейството й и по-точно срещу мъжа й . Той е доста известен човек. Тя й казала имената на картите, но приятелката ми не ги запомнила. Тогава се замислих, че имам 6-7 книги за Таро,чета по форумите, но никъде не съм срещала съчетания, означаващи енергийна намеса отвън. Прегледах снощи отново и единственото , което срещнах беше в "Картинен ключ към Таро" на Уейт:

"Повтаряемост на картите при подредбата - в правилно положение

Четири десетки - проклятие"

Смятам да питам картите "Има ли направена магия на Б. и М.?" първо на 3 , после на 7 карти и да видя какво ще ми кажат. Приятелката ми вярва много на тази жена, тъй като всичко , което тя й е предсказала преди 7 години, се е сбъднало.Затова и аз гледам сериозно на този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Първо, дълбоко се съмнявам, че има такава твоя приятелка, нека вината да е моя, ако греша.

После, темата е за константни съчетания в Таро, където има вариации и комбинации от карти, не предположения и още по-малко ... индикации за направени магии.

Кой какво казал и на кого не е сюжет за обсъждане, а за разговор на кафе. Темата е сериозна и моля да се съобразявате с това й предназначение.

Темата за магиите и картитте Таро (с картите или като индикция за вече направена такава) няма да бъде разработвана и коментирана, поне от мен, в този портал.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Първо, дълбоко се съмнявам, че има такава твоя приятелка, нека вината да е моя, ако греша.

После, темата е за константни съчетания в Таро, където има вариации и комбинации от карти, не предположения и още по-малко ... индикации за направени магии.

Кой какво казал и на кого не е сюжет за обсъждане, а за разговор на кафе. Темата е сериозна и моля да се съобразявате с това й предназначение.

Темата за магиите и картитте Таро (с картите или като индикция за вече направена такава) няма да бъде разработвана и коментирана, поне от мен, в този портал.

Първо няма нужда някой да се чувства виновен, но грешиш и приятелката ми е много уплашена, но аз ще потърся друг начин да й помогна. Чела съм почти всички твои постове, както и Таро-хороскопите ти. Уважавам опитът и мъдростта ти, така че осъзнавам че имаш много сериозни причини да не обсъждаш темата. Приемам твоя отказ да я коментираш. Ще се съобразя с това.

Линк към коментар
Share on other sites

Кажи на твоята приятелка да се успокои. Картата Магът няма връзка с индикации за направена магия.

Въпреки, че аз не давам ухо на "приятелките".

Картите Таро са една много сложна материя и при съмнения за магии се правят специфични подреждания.

Както и да е, в този форум Таро е предмет на обсъждане в неговия философски и окултен смисъл, не картите като инструмент за психическо влияние върху обекти - били те "одушевени" или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Кажи на твоята приятелка да се успокои. Картата Магът няма връзка с индикации за направена магия.

Въпреки, че аз не давам ухо на "приятелките".

Картите Таро са една много сложна материя и при съмнения за магии се правят специфични подреждания.

Както и да е, в този форум Таро е предмет на обсъждане в неговия философски и окултен смисъл, не картите като инструмент за психическо влияние върху обекти - били те "одушевени" или не.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Дали защото съвсем скоро говорихме за съчетанието на Обесеният и 8 мечове и шизофренията или по друга причина,днес ми се падна :huh:

На въпрос :Дали Х. ще успее да реализира определен проект (професионален,свързан е и с мен) ?Ми се паднаха

Обесеният ,8 мечове, Кралица жезли.Крайно учудена съм :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Дали защото съвсем скоро говорихме за съчетанието на Обесеният и 8 мечове и шизофренията или по друга причина,днес ми се падна :huh:

На въпрос :Дали Х. ще успее да реализира определен проект (професионален,свързан е и с мен) ?Ми се паднаха

Обесеният ,8 мечове, Кралица жезли.Крайно учудена съм :blink:

Ако за реализирането на проекта е нужно да се прояви творчество, може би за реализирането му е нужна "лудостта на твореца"- има множество примери с известни музикални, художествени, литературни и т.н. произведения, чийто автори са ги реализали като "проекти" в състояние, което е в голяма степен контрастно на "нормалното" и "ежедневното"...Някои проекти са обсебващи, поглъщащи, чувстваме се затворени в "работата", но знаем, че вратата към свободата съществува някъде, иколкото повече напредва реализацията, толкова по-близко сме до онова освобождаващо чувство....

Така или иначе, според мен кралицата с тоягата е дейна и активна, не се интересува от това дали ще я вземат за ку-ку или не- творчеството я освобождава от бремето на таланта, който носи в себе си...Макар че докато започне, има момент на преценка, в която вероятно първоначалбно може да се изгуби, да се почувства малка, незначителна, неспособна, да изпадне във вътрешен конфликт със себе си...Но на "лудостта", както и на "таланта" за да се "отприщят", понякога им е нужен един различен поглед през погледа на Обесения, осъзнаване на напрежението и бездействието и страховете поради робуването на чужда преценка или неточна самооценка- конфликт със себе си поради погрешна своя преценка, или породен отвън- най-общо посланието на 8 мечове според мен е свързано с преживяване на конфликт (със себе си или с друг човек, но всички 8-ци носят енергия, която трябва да се реализира, и в случая- 8 мечове носи потенциал за освобожодаване на съзнанието от конфликтното му състояние) наложено друго мнение, което сме приели без съпротива, или пък понякога- въпреки съпротивата..Но точно това конфликтно състояние носи и възможността за освобождаване, а когато се отприщи бента- от него се излива и лудост и творчество, и каквото там още има да се "излива", а кралицата размафхва тоягата и действа, реализира- тя не робува на чужди мнения, а веднъж почувства ли силата на тоягата в ръцете си..смее ли да има ниска самооценка...

Дали жертвата си струва- защото вероятно реализирането на този проект ще погълне внимание и време за сметка на много други неща, вкл. жертване на време, което по принцип посвещаваме на други хора или пък време което ни коства почивка и т.н.- това вероятно би "отключило" конфликтната ситуация, която поражда блокиране и като че ли застой- може да се обвиняваме сами, може някой друг да ни сочи обвинително, или да ни постави диагноза "лудост"...Но, кралицата на тоягите знае как да се оправи с тези неща...

Така че- проектът Ви със сигурност би се реализирал, ако си позволите да подходите нестандартно към този проект, което дори и в момента може да не Ви "говори" нещо, но със сигурност ще го почувствате и да напарвите своя съзнателен избор, и тогава Ви остава само да развъртите тоягата...Лудостта понякога може и да е заразна...в кслучай, че са Ви нужни и помощници/сътрудници...:)

П.П. Не разбрах на пръв прочит, че проектът не е Ваш, а на друг човек- няма да коригирам мнението си, защото честно казано ме мързи- престорете се, че все едно се отнася за "човека с проекта"..пък доколкото сте забъркана в този проблем- това мисля че Ви е ясно отдавна, но като че ли сега бихте имали по-голяма яснота какво да бъде отношението Ви към този човека с поректа или проекта на човека...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, благодарая ти за отговора! Дано си прав ,касае се за сериозна инвестиция и всичко е толкова оплетено на много нива ,че нямам представа въобще накъде ще тръгнат нещата,но дано в крайна сметка всичко придобие реален облик ,защото ще бъде от помощ за стотици хора. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

:rolleyes: Прочла в книге вот о таких сочетаниях:

1. Императрица + 3 кубков - беременность.

2. Императрица + Мир - беременность.

3. Императрица + Туз жезлов - беременность.

4. Императрица + Император - успех и материальное изобилие

1. Влюбленные + Солнце- свидетельствует о счастливом браке.

2. Влюбленные + Императрица или 3 мечей - свидетельствует об измене возлюбленного (ой)

1. Луна перевернута + Королева Кубков или Королева Пентаклей - проблемы с воспроизводством потомства.

1. Маг + Король Мечей перевернут или Страшный суд перевернут - проблемы с законом.

2. Маг + Звезда - склонность к предвидению событий.

1. Император + Повешенный - покорение собственному эго.

1. Папа + Шут + Маг - гадающий получит указание Свыше, которое приведет к неожиданному решению.

2. Папа + Императрица - сострадательный и милосердный отец.

3. Папа + Солнце- деятельность в религиозной сфере.

4. Папа + Повешенный - духовный учитель.

5. Папа + Император - религиозные полномочия.

6. Папа + Влюбленные - позитивный выбор.

7. Папа + Сила - сильное духовное влияние.

8. папа + Звезда - талант изобретателя и блестящие идеи, которые пока невозможно осуществить.

1. Влюбленные + Луна - ложь и плохой выбор.

2. Влюбленные + Мир- разнообразные возможности, выбор, который легко будет сделать.

3. Влюбленный + Башня - ошибочный выбор, который приведет к неудаче.

1. Сила + Смерть- желание силой подчинить себе окружающих.

2. Сила + Шут - бесчувственная сила.

1. Отшельник + Башня- неудача из-за ложной самоуверенности.

2. Отшельник + Шут - глупость, слишком сильная вера в собственные силы.

3. Отшельник + Императрица - поиски настоящей любви.

1. Колесо Фортуны + Башня - неудача, произошедшая в результате внешних обстоятельств.

2. Колесо Фортуны + Маг - непредвиденные обстоятельства.

3. Колесо Фортуны + Шут - полное отсутствие контроля над своими действиями.

1. Правосудие + Сила - огромное усилие, опасность.

1. Повешенный + Правосудие - торжество правосудия.

2. Повешенный + Луна- отсутствие самосознания.

3. Повешенный + Солнце- бескорыстный труд ради общего блага.

4. Повешенный+ Шут- пассивность и нерешительность, ожидание помощи со стороны.

1. Дьявол + Императрица - приверженность к черной магии.

2. Дьявол + император - контроль при помощи интриги.

9 пентаклей + Туз Пентаклей- возможность везения и выигрыша.

10 Мечей + 7 Мечей- неудача, из которой был извлечен соответствующий урок.

8 Жезлов + 4 кубков + 10 Мечей - освобождение от проблем.

3 Мечей + 6 Кубков - рана, полученная в прошлом и еще не зажившая.

2 Мечей + 6 Кубков - крушение планов в прошлом.

Туз Кубков + 6 Кубков - новое начинание при содействии, при помощи человека из прошлого.

Я не знаю верны ли эти сочетания... мало опыта.

Но с удовольствием делюсь с вами информацией !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

здравей,Мона,

на отговор на въпрос какви са чувствата на определен човек към мен - излиза единствено и само 2 чаши - това, в продължение на три месеца. Една и съща карта при всяко гледане!

Да разбирам ли, че въпреки наличието на чувства картата означава и тотална пасивност от страна на човека?

за уточнение другите карти са Силата, 3 пентакли, 6 мечове и 2 чаши

предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте, аз имам въпрос относно комбинацията Папата и Влюбените, обезателно ли значи брак? И дали някой има мнение за съчетанието Магът и Глупакът - имат ли конкретно значение като комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Слънце с 4 чаши вече на няколко пъти ми се пада в различни ситуации, но на сходен въпрос. Винаги е значила просто разбити надежди и напразни големи очаквания. Смятам, че си е устойчива комбинация. Някой има ли впечатления за тази комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце с 4 чаши вече на няколко пъти ми се пада в различни ситуации, но на сходен въпрос. Винаги е значила просто разбити надежди и напразни големи очаквания. Смятам, че си е устойчива комбинация. Някой има ли впечатления за тази комбинация?

Имам някакъв спомен за нея, като да значеше същото. Ще се разровя все пак.

Аз мога да кажа за Слънцето с 5 чаши. Това е като да си съградиш изящен дворец от въздушни кули, но един ден, събуждайки се, да откриеш, че дворецът се е сринал и отломките съвсем не са въздушни. Можеш да докоснеш всяка съсипана част от тях.

Като бойно поле след битка по изгрев. Виждаш щетите и осъзнаваш техния размер. Но не можеш да върнеш времето назад и да промениш хода на събитията. Пък си мислил, че ще се размине леко.

Много са тежки подобни комбинации заради удара, който сринатите мечти носят, като се има предвид, че мечтите на Слънцето често са наивни, прекалени, прибързани, но пък им вярваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мога да кажа за Слънцето с 5 чаши
Ако си спомняш...Слънцето на първа позиция ли беше пак? Забелязвам, че на първа значи надежди някакви, очаквания и вече според другите карти може да се прецени дали са напразни или не. Единствената комбинация, която е показвала наистина резултата, които искам и надеждите ми са били основателни е 7 жезли и Слънце. Ставаше въпрос за преместване в друг апартамент до 3 месеца и така стана!

мечтите на Слънцето често са наивни, прекалени, прибързани, но пък им вярваш.

Може би за това Слънцето е изобразено с дете :) и е толкова безгрижно. Само розовите очила липсват!

Извинявам се че малко се отлоних от темата!

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето беше на втора в конкрения случай с 5 чаши, отразяваше ситуация, иначе я имам като комбинация в други подредби и си е пак същото. Слънцето обаче не само на първа значи надежда, може да е такава и на втора и на трета, зависи от останалите карти, тя даже рядко значи нещо друго в обичайния случай. Зависи все пак и от въпроса.

Например при 8 меча, Слънцето, 10 пентакли, това са болезнени и глупави надежди. Изобщо 8 меча със Слънце е една ужасна комбинация, поне според мен.

При 5 меча, 4 жезли, Слънцето, тук бях питала дали ще има окончателно решение по един въпрос в някакъв срок от време. Няма такова нещо, това е само едно интегриране на идеята, на ситуацията, някакво мимолетно успокоение.

И имах една уникална, но не помня дали беше Слънце с Глупак, или Глупак със Слънце. Е това е моментът, в който Глупакът е такъв в буквалния смисъл на думата!

Линк към коментар
Share on other sites

И понеже стана дума за 8 меча със Слънцето се сещам за тях в комбинация, на втора и трета, какви са перспективите за нещо, което зависи от конкретен човек. Тук това е образът на измъченото, безсилно, изтощено от ужас, страх и бариери Слънце, поне в конкретния случай беше така. Като да виждаш прекрасна пролетна гледка от прозорчето на влажна, студена и тъмна затворническа килия.

Някой, между другото, има ли опит с тази комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

И имах една уникална, но не помня дали беше Слънце с Глупак, или Глупак със Слънце. Е това е моментът, в който Глупакът е такъв в буквалния смисъл на думата!

Съгласна съм с теб за горепосочената комбинация - абсолютно!

На мен скоро ми се отдаде възможност да разбера значението на Дявола и Глупака ( между другото ги видях в съня си, но няма да смесвам темите). Доста разочароваща и трудна за възприемане комбинация. Обладан си от желания и не виждаш истината, която в един момент , обаче така те удря в лицето, че е трудно да се задържиш на крака... :3d_100: няма как да се надсмееш над себе си, напротив, така те преплита в мрежата си, че и дъх даже не ти оставя да си поемеш . Човек може да стигне до доста болезнени открития след наличието на такава комбинация

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

И понеже стана дума за 8 меча със Слънцето се сещам за тях в комбинация

Да, много неприятно усещане е това и ми напомня на друга комбинация Обесен и Слънце или Слънце с Обесен, все тая. Тогава когато много искаш нещо, но просто не става и няма и да стане. Сещам се за още една Страшен съд и Слънце :) Широко отворени очи. Мъглата и неяснотата изчезват, но това не значи, че не е болезнено, напротив. Доста изненадващо е защото Страшния съд разбива на пух и прах илюзиите и мечтите на слънчицето :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...