Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астролог.Качества на добрия астролог?


Recommended Posts

Е защо да е не:)?

То е ясно, че ако вътре нямаш етика и морал, отвън няма да помогне - но все пак е полезно. И си е, един вид, общо утвърждение - професионален етичен кодекс.

Линк към коментар
Share on other sites

Е защо да е не:)?

То е ясно, че ако вътре нямаш етика и морал, отвън няма да помогне - но все пак е полезно. И си е, един вид, общо утвърждение - професионален етичен кодекс.

не е

защото астрологията е техника за предсказване от окултизма.

а това не търпи кодекси събрания професионализъм и друга подобна терминология.

така представени нещата са в сферата на услугите и там важат бизнес правилата на пазарната икономика и т н

бих пожелал на тези бизнесмени успехи в бизнеса повече клиенти повече печалби с уговорката да си запазят за тях кодексите правилата ограниченията и събранията. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Да, от такава гледна точка, темата търпи дискусия и уточнения - наистина.

Но все по-голямото практикуване и обучение по Астрология помага на много хора, а сам знаеш, че в известна степен окултните науки и знания са вече общодостъпни.

Пък и не на всеки професионален астролог мотивите са му пари...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, от такава гледна точка, темата търпи дискусия и уточнения - наистина.

Но все по-голямото практикуване и обучение по Астрология помага на много хора, а сам знаеш, че в известна степен окултните науки и знания са вече общодостъпни.

Пък и не на всеки професионален астролог мотивите са му пари...

нямам такива наблюдения за това че нещата са общодостъпни към днешна дата. :D

Редактирано от caliostro
Линк към коментар
Share on other sites

Вратите на Школите са много по-отворени, отколкото преди.

Чел си как е било в Египет  ;)

вратите са огворени за да се прибират парите на питащите и

за да им бъдат втълпявани неща в които и самите лектори не вярват

в египет се е практикувала вулгарна астрология

думата вулгарна е ясно че има друг смисъл :)

Редактирано от caliostro
Линк към коментар
Share on other sites

За етиката на астролога....Доколко и как трябва да пресъздава с думи картините, които чертаят в неговото съзнание звездните карти? Усещането е същото, както ако си отишъл при врачка... Поне така се почувствах днес. Доколко има право астрологът да се намесва в съдбата? Да създава мисли, които се превръщат във форми? Не съм от хората, които се примиряват с предопределеното, напротив, това ме амбицира да доказвам, че ще стане както аз си го представям. Не винаги се е получавало, дори май никога, но поне съм опитвала да променя "предсказаното". Да видим обаче какво ще стане с твърдението на астролога - дали ще познае, или аз ще успея да променя предсказаното. Любопитно ми е. Поредното предизвикателство. :)

Линк към коментар
Share on other sites

E, Ради, зависи от погледа. Ако астрологът напредва, той ще отвори в себе си вътрешно знание, директно познание за човека, на когото прави услуга и ще види човека директно. Звездната карта, по която мисли интелектуално астрологът, е само външен израз на реалната информационна карта, която е част от самия човек и живота му. Така че, в такъв контекст, астрологът започва работа в началото на практиката си с помощта на интелекта и интуицията, но е възможно този процес да се задълбочи до ясновиждане. Защо да ги разделяме двете неща.

За врачките - има ги всякакви, но измежду тези всякакви има и истински феномени. Врач значи лекар, лечител. Един истински лекар разбиращ света по-широко, със сигурност ще използва и астрологията. Защо да разделяме нещата?

Линк към коментар
Share on other sites

В никакъв случай не казвам, че астрологът прилича на врачка - усещането ми е такова...след като ми бе предадено как той разчита определено положение в наталната ми карта - и то е свързано с една друга тема, в която сега ще пиша :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Зависи от астролога:).

Но няма истински Астролог, който прилича на врачка - едното няма нищо общо с другото.

миналата година попаднах на следното твърдение -

....в света има 4-ма астролози само.

единият живее в италия.

за останалите - нищо!

ще ми е интересно ако някой знае нещо по този въпрос да го сподели.

останалите -....

вероятно са ученици ли що ли B)

Линк към коментар
Share on other sites

Астролозите според мен са много повече. Друг е въпроса, в сегашното му развитие човек доколко разбира и владее Астрологията.

Линк към коментар
Share on other sites

Астролозите според мен са много повече. Друг е въпроса, в сегашното му развитие човек доколко разбира и владее Астрологията.

70-75% успеваемост като краен резултат в астрологията.

поне това са най често срещаните резултати които се цитират.

което едва ли се различава и от резултатите да речем преди век или два.

няма някакви чак толкова нови неща които да предопределят повече бонуси за сегашният човек.

колко са астролозите не мога да кажа категорично. нямам идея колко могат да са нито каква им е етиката.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Здравейте,по темата бих искала и аз да попитам за добър курс по астрология  във Варна?Също така знаете ли дали Румяна Кожухарова провежда курсове по интернет.

Купих си поредицата на Марион Марч и Джоан Макевърс,но съм изненадана,че абсолютно в никоя от 6те книги не се споменава нищо за Лилит и Точката на Съдбата ,откъде да намеря информация. Благодаря. :rolleyes:

Редактирано от Amira
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте. Имам един въпрос, днес бях на астролог, уж мн добра, не желая да споменавам имена. Имам чувството, че доста претупа нещата, каза ми неща които аз сама съм чела и мога да си разтълкувам. Другото, което ми направи впечатление беше, когато ми направи годишния хороскоп. За една минута направи заключения как ще имам лъжлива или тайна връзка, тъй като Венера ми е в 12ти дом в Скорпион , как няма да имам финансова стабилност през годината и понеже 10ти дом ми е в знака на Дева ще съм в сферата на обслужването...това било , това ми се давало, нямало как да бъде другояче..Направи ми впечатление, че изобщо не разглежда аспекти, само планетите в кои домове са и беше страшно бързо.. Останах доста недоволна. Въпросът ми е има ли къде да си проверя картата на годишния хороскоп , къде са ми планетите по домове, аспекти , изобщо всичко и да попрочета повечко информация. Нещата, които ми каза изобщо не ми харесаха и лично смятам, че би трябвало да има по- дълбоко тълкуване на планетата в дом?! Може ли да ми каже само от една Венера в 12ти , че 100% ще имам тайна връзка и това ми се давало за годината ...нямало как да се промени....

Линк към коментар
Share on other sites

Е,''светската''астрология е доста относителна и обща .Според мен са необходими много занания ,за да се разтълкува една астологична карта.Нещо повече -и доста дуновни прозрения.

Преди много години чух в някакъв разговор ,че за един по-точен хороскоп е необхомо да се разтълкуват 143 условия.Не знам дали е така.Но ми се струва ,че днес астрологията за някои е само бизнес ,заключенията са много повърхностни,а и много често стряскащи и дори-заблуждаващи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Дано не е късно и аз да се включа по темата!

Лично аз ползвам астрото.ком от години за подробен хороскоп.В сайта има много добри астролози,които могат да направят индивидуален хороскоп и прогнози за повече от година напред.

Преди повече от 4 год.поръчах и за мен и съпруга ми.За жалост,обърках с 1 час собствения си час на раждане

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...