Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

от сега ги спирам и аз ,ще пиша винаги дали ще се получи

:thumbsup:

Мисля си, че вярата в собствените сили е много голяма сила :rolleyes: .

Вяра у успех на всички :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Мили приятели, искам да споделя с вас, че днес е моя 23-ти ден без никотин и се чувствам прекрасно!

Исках да ви "изпратя" едно цвете, ако успея...

Радвам се, че правя нещо добро за себе си и за етерното си тяло! :feel happy: Имам желание да си пея и да си танцувам.

:whistling::3d_163::dancing yes:

Една седмица,след като се регистрирах тук и спрях да пуша.Нито една цигара.

Минаха три мресеца.Много ви обичам всички от портала!

:3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Мили приятели, искам да споделя с вас, че днес е моя 23-ти ден без никотин и се чувствам прекрасно!

Исках да ви "изпратя" едно цвете, ако успея...

Радвам се, че правя нещо добро за себе си и за етерното си тяло! :feel happy: Имам желание да си пея и да си танцувам.

:whistling::3d_163::dancing yes:

Една седмица,след като се регистрирах тук и спрях да пуша.Нито една цигара.

Минаха три мресеца.Много ви обичам всички от портала!

:3d_050:

Поздравления :thumbsup2:

И на мен ми е не знам си кой ден или месец без цигара вече!

Усещането е супер :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:dancing yes::thumbsup: пушачите със сигурност не са от служителите на Светлината + Чистотата :hypocrite:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Мила Благост, чистият въздух те е омаял, но аз си спомням добре, че и като пушеща цигарки отвреме-навреме ти служеше на Светлината. Ако щеш спори с мене, но няма смисъл...

Любов+Светлина+Мир+Радост

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Отказах цигарите преди десет години. Преди това пушех ужасно много (бях много послушно дете, да).

Отказах ги с пеене. Тази любов беше по-силна от всичко друго в живота ми. След като спрях да пуша, никога не ми е липсвало.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Баща ми страшно много иска да откаже цигарите, но му е много трудно, дори ми каза, че припада, когато не пуши. Моля, помогнете с изпитани съвети! Табекс не му е помогнал. Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Сред рекламите от Google видях страницата по-долу

http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-42...html?xtor=SEC-4

Може да е от полза за желаещите да откажат цигарите.

Успех! :v:

Латина, сайта,който Ваня Златева предложи е добър и на мен ми помогна. Освен това имам една книжка, ще ти я изпратя. Има добри препоръки и информация,също ми помогна.Аз бях взела решение, спрях ги от раз и след няколко дни случайно попаднах на въпросната книжка,както и видях и се регистрирах на страницата от Ваня.Това стана 3-4 дни след като вече бях спряла с цигарите. Също в края на втората седмица си взех табекс.

Да не забравя,всички,които ми писаха тогава- Valentinus,Лидия,Ваня,Roemy,Диана Илиева,Mufi,Валентин Петров,Мона и Благост ми бяха безценна опора в някои лоши моменти.Дано не съм пропуснала някой.Използвам повода да им благодаря още веднъж! :feel happy::feel happy:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Какво да прави, когато му е прилошало, как да се чувства по-добре, с по-добър тонус?

Това, което прочетох по-горе за пиенето на гореща вода, сок от ябълки и моркови помага ли в случая?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Какво да прави, когато му е прилошало, как да се чувства по-добре, с по-добър тонус?

Това, което прочетох по-горе за пиенето на гореща вода, сок от ябълки и моркови помага ли в случая?

Аз ядях много ябълки,наистина много.Моркови също. Възможно е да му пада нивото на кръвната захар и на кръвното налягане. Медът също е много подходящ.Аз се разхождах страшно много в началото. Освен това пеех и правех разни упражнения. Изобщо по-задълбоченото дишане е много ефикасно и наистина намалява желанието за пушене в първите дни.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Какво да прави, когато му е прилошало, как да се чувства по-добре, с по-добър тонус?

Това, което прочетох по-горе за пиенето на гореща вода, сок от ябълки и моркови помага ли в случая?

Аз ядях много ябълки,наистина много.Моркови също. Възможно е да му пада нивото на кръвната захар и на кръвното налягане. Медът също е много подходящ.Аз се разхождах страшно много в началото. Освен това пеех и правех разни упражнения. Изобщо по-задълбоченото дишане е много ефикасно и наистина намалява желанието за пушене в първите дни.

При мен инстинктивно се увеличи консумацията на пчелен мед.Чувствам

Благодаря!

Какво да прави, когато му е прилошало, как да се чувства по-добре, с по-добър тонус?

Това, което прочетох по-горе за пиенето на гореща вода, сок от ябълки и моркови помага ли в случая?

Аз ядях много ябълки,наистина много.Моркови също. Възможно е да му пада нивото на кръвната захар и на кръвното налягане. Медът също е много подходящ.Аз се разхождах страшно много в началото. Освен това пеех и правех разни упражнения. Изобщо по-задълбоченото дишане е много ефикасно и наистина намалява желанието за пушене в първите дни.

При мен инстинктивно се увеличи консумацията на пчелен мед.Чувствам се отлично.Не пуша вече втори месец.Изобщо

Благодаря!

Какво да прави, когато му е прилошало, как да се чувства по-добре, с по-добър тонус?

Това, което прочетох по-горе за пиенето на гореща вода, сок от ябълки и моркови помага ли в случая?

Аз ядях много ябълки,наистина много.Моркови също. Възможно е да му пада нивото на кръвната захар и на кръвното налягане. Медът също е много подходящ.Аз се разхождах страшно много в началото. Освен това пеех и правех разни упражнения. Изобщо по-задълбоченото дишане е много ефикасно и наистина намалява желанието за пушене в първите дни.

Благодаря!

Какво да прави, когато му е прилошало, как да се чувства по-добре, с по-добър тонус?

Това, което прочетох по-горе за пиенето на гореща вода, сок от ябълки и моркови помага ли в случая?

Аз ядях много ябълки,наистина много.Моркови също. Възможно е да му пада нивото на кръвната захар и на кръвното налягане. Медът също е много подходящ.Аз се разхождах страшно много в началото. Освен това пеех и правех разни упражнения. Изобщо по-задълбоченото дишане е много ефикасно и наистина намалява желанието за пушене в първите дни.

При мен инстинктивно се увеличи консумацията на пчелен мед.Чувствам се отлично.Не пуша вече втори месец.Увеличената употреба на повече течности намалява желанието за пушене и помага на организма да преодолее никотиновата зависимост.Успех. :thumbsup:

При мен инстинктивно се увеличи консумацията на пчелен мед.Чувствам се отлично.Не пуша вече втори месец.Увеличената употреба на повече течности намалява желанието за пушене и помага на организма да преодолее никотиновата зависимост.Успех. :thumbsup:

,,

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Хубаво е да се приеме това предизвикателство- отказване от цигарите и в началото си е едно постижение.

appears,това не е причина да не влизаме повече тук.

За хронологията:

.....

Пуша от 18 годишна по 20 цигари всеки ден с изключение на едно прекъсване. Бях решила да спра напълно цигарите от 01.09. Изтича моя трети безникотинов ден. Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

- ето че са станали 8 месеца вече.

В първите дни след спиране на никотина са възможни падане нивото на кръвната захар и на кръвното налягане, защото организма е свикнал и очаква внасяне на никотин(той предизвиква и отделяне на повече адреналин)...За няколко дни или седмици "химията" в организма ни би трябвало да се регулира и замаяността да изчезне.

Линк към коментар
Share on other sites

Апиърс, ти какво работиш - в смисъл физически повече или умствено? Кога ти се появява замайването? При рязко ставане ли? Предполагам, че като ти се е попречистил организмът, кислородът по-лесно и в по-голямо количество достига до мозъка... На мен подобно замайване ми се получава при лек хранителен режим или глад и е показател за пречистване на организма. Е, това е ако е леко, контролируемо и моментно само. Как е при теб? При мен замайване се получава при дълбоко дишане да речем особено ако се изправи гръбнакът и се насочи вниманието нагоре - контролира се с повишена концентрация на вниманието, а ако е по-силно отшумява веднага като се наведеш напред.

Според мен, за да преодолеем зависимоста си,преди всичко е нужна мотивация - емоционална и ментална силна мотивация! Готовност за жертви, за издържане на емоционалната абстиненция, която трае доста месеци. Чисто ипрагматично - добре е да се избягват компании и личности, които правят това, от което се отказваме -цигари, алкохол ,дрога. Добре е човек да си води дневник на мислите и желанията по отношение на "дрогата" (за краткост казвам дрога- а тя може да е цигари или алкохол или хероин или кафе или секс или храна ...) - да наблюдаа желанията си за "нещото" от коет осе отказва и не да се бори с тях, а да ги ги свърже към вътрешния си организационен психичен център - Аза. Някой ще го нарече Бог, друг метакогниция, трети вътрешният наблюдател - но той е една вътрешна скала, за която е добре да се научим да се хващаме и държим за нея при отказването от "дрогата". Тогава абстиненцията може да се превърне в добра духовна практика! А връзката става простичко, с молитва със свои думи и изпадане в медитативно състояни еслед това - тогава мъката и дразненето и стресът от абстиненцията се "вливат" в този вътрешен космически човек и стават храна за него! Всъщност тази именно емоционална работа е решаваща при терапията/ самотерапията на зависимостите!

Дневникът е помощно средство, но помага много за експлицирането на автоматичните мисли и страсти, които често брутално ни връщат към дрогата! Изразени писмено и осъзнати, те стават наблюдаеми от този вътрешен наблюдател (Азът) може да се работи с тях - иначе често буквално замъгляват съзнанието ни и ние като зомби подновяваме това, от което искаме да се откажем...!

Та - дневник, осъзнаване на мислите и чувствата около "дрогата" и сублимиране на страстта, на жаждата към дрогата, свързването и с вътрешния център - чрез простичка искрена молитва и личен опит в медитацията!

...

Автоматични мисли по отношение на цигарите могат да бъдат - "е, какво сега -ще запаля една цигарка, нищо няма да ми стане" или "е, то така и така се умира, с цигари ил ибез...я да запаля една две цигари - какво ще ми стане" или "цигарите всъщност са хубаво нещо - те ми носят много удоволствие и успокоение..." и т.н. и т.н. тези мисли са автоматични, полусъзнавани или несъзнавани, много силно емоционално наситени - и именно те ни карат да рецидивираме! Като бъдат осъзнати с помощта на дневника (или просто чрез самонаблюдение), се заменят съзнателно с такива, които ни помагат да продължим без "дрогата" и да останем чисти. Например за цигарите: "Аз имам право да бъда свободен, да ръководя решенията си съзнателно и направлявам живота си по собствена воля!" "Аз имам право да променям живота си и да отхвърля робството на навиците си!" - позитивни твърдения, гледащи напред, тоест в тях да не споменаваме навикът от който се отказваме, защото мозъкът приема отричането по обратния начин!

Вкратце: Всеки път, когато страстта ни налегне: 1) осъзнаваме я, както и осъзнаваме мислите,в които е облечена (автоматичните мисли) 2) Заменяме тези мисли с адаптивни - но без борба с желанието, а със свързването му в мотивацията и решението ни за промяна -усилие, но правилно, с отворено съзнание. 3) Канализиране на страстта за "дрогата" в Аза, в тази вътрешна скала, за коят осе хващаме с всичк исили и издържаме абстиненцията, която се превръща така в развиваща съзнанието ни! 4) Добре е да водим активен социален и професионален живот - тогава отказването е много по-лесно, защото умът ни е зает с работата, а страстта към дрогата се "впряга" в усилията в работата!

п.п: въпросните адаптивни утвърждения, които заменят автоматичните мсили, могат да бъдат част от молитвата и медитацията ни.

Стана дълго, но дано съм бил полезен!

Поздрави!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

ми да това за вдишването е така и при мен , като сьм го забелязал като сьм ходил на медицински преглед и ми преслушват гръдния кош :) а за това какво работя .. нищо не работя още студент сьм :rolleyes: и така .. днес спортувах много активно и след това избягах 2 км. мисля че има подобрение .

а за самото замайване.. то си беше резидентно през периода когато пушех,след това стана по силно деня след като спрях и след "спортният полуден" мисля че сьм по добре .. явно всичко се дължи на .. стеснени кръвоносни съдове и слабо оросяване на мозъка в следствие от никотина

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Учителят е свободен, а ученикът не е свободен да пуши. Питам: Кой позволява на хората да пушат? Някои считат, че пушенето не е голямо зло. В някое отношение пушенето е приятно. После, то е и лечебно. Но постоянно да пушиш – не. Не си разположен. Ще направиш една цигара. После, като пушиш, гледаш на дима и почваш да разсъждаваш. И тютюнът показва как се е създал светът: от дима. И даже по него може да се гледа. Като пуши, човек с тютюна си може да разгадае дали работите му ще тръгнат. Ако някой е списател и не може да пише в момента, вземе цигара и току изведнъж дойде му една идея и почва да пише. Пак не върви – пак пуши и т.н. За да му върви мисълта, ще попуши малко.

източник: Към свобода!

Какво се разбира под думата „удоволствие“? Ще ви приведа няколко примери, да видите кое съвременният свят нарича удоволствие. Срещате един млад ученик, турил цигара в уста, разхожда се самодоволно, пуши. Пушенето е удоволствие, което не помага за развитието на ученика. Виждам друг ученик, той пък надигнал чашка ракия или винце, пие. Казва: „Аз пия ракия, защото тя ще стимулира стомаха ми, а от това и умът ми ще заработи по-усилено“. Има ред учени хора, лекари, които препоръчват пиене на вино в малко количество. Природата обаче е предвидила само едно питие – водата. Тя казва: „Ако искаш умът ти да бъде бистър, ясен и да работиш добре, трябва да пиеш само вода. Намери най-хубавата, най-чистата вода и от нея пий!“ Ако искаш да пушиш, тя казва: „Ти трябва да мислиш!“ За пушене, за кадене се говори и в Писанието. В Новия Завет се казва, че молитвите на праведните възлизали нагоре като дим, носени били като в кадилница. Значи горение трябва да има навсякъде. В този случай мисълта облагородява ученика. Мисълта на всеки ученик трябва да гори! Ученикът може да прави разни физически упражнения, може да рисува, да свири, да учи, да се занимава с какво и да е изкуство, стига всички тия неща да развиват неговия ум. Той трябва да се пази от всички безполезни удоволствия, които спират развитието на неговия ум.

източник: Обич към знанието

Гледам, седнал някой, свършил 4 факултета, седи на масата, учен човек е, но пред него има коняк или винце, моли се, като вдига чашата. Казва: „Господи, в Твое име!“ И пак сложи чашата на масата. След това извади табакерата, извади една цигара и пак казва: „Господи, в Твое има кадим!“ Сега туй се нарича култура. Ако този човек другояче се моли, ще кажат: „Той е глупак, как е коленичил да се моли.“ Каква разлика има между този, който вдига очите си, като пуши, и онзи, който се моли. Питам: Който пие или който се моли – кой е на правата страна? Има ли кодекс, в който да пише, че трябва да се пие вино? Писано е огън да кадим, но никъде не е писано до пушим цигари. Сега се пушат малки цигари, а в Америка има големи папироси. Турците пък имат енфие. Ще извади малко, ще го поеме и ще кихне.

източник: Възстановете Любовта

Има писатели, които, за да пишат, трябва да пият. Като не върви писането, той вземе шишето и пие. Пие, пие и като изпие шишето, започне да пише. Има други, които вярват, че като запушат цигара, ще пишат по-хубаво. Като не му иде на ум нещо, той запуши цигарата, изпуши десетина цигари и му тръгне. Не зная какви светли мисли може да се зародят от изгарянето на тютюна, не зная какви светли мисли могат да се зародят от изпиването на едно шише ракия.

източник: Проявление

~~~

Учителя "Аз не казвам, че това са големи погрешки. Пушенето е едно лекарство за нервите. Нервните хора обикновено пушат най-много. За пръв път тютюнът е пренесен от Турция в Европа, дето първо е отишъл в Америка. Там хората са страдали от една болест стесняване на гърдите и затова са го пушили като лекарство. И съвременните европейски народи страдат от тази болест и пушат тютюн, да се лекуват. "

Към Бога отива той, но наместо свещ, тютюн запалил. Те са малки работи. Да запушиш една цигара, аз не го считам за голям грях, защото в Писанието няма закон за него. За винопийците има – вино не пий, но за тютюнопушачите няма закон, свободни са, за тях няма нищо казано. Тъй че няма закон за тях, с който може да се съдят, но правият закон е следният: коминът е направен за дим, а човешкият нос не е направен за комин. Някой път някой, като пуши, изкарва дима през носа навън и казват, че е майстор пушач той. Пушенето на тютюн, пиенето на вино психологически всякога са свързани с известни недъзи на човешката психология. И тютюнът сега в Европа се употребява като едно наркотично средство против усилената деятелност на нервната система. Тя се намира в едно болезнено състояние, което искат да лекуват чрез тютюна.

източник: Малките случаи

обръщам се към всички , които имат този дребен навик да палят някоя друга цигарка sometimes

има какво да се каже по темата , но се искат истински пушачи за тази работа :)

да оставим здравето за момент...

въпросът ми е:

как това ви помага в мислите в ежедневието в работата в живота?

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Пушенето е зависимост, навик - вреден навик.Успях да откажа цигарите и се гордея с това постижение на волята.Чувствам се по-добре откакто не пуша, а и не натоварвам бюджета си по този начин.За алкохола обаче, не съм съгласна с теб.Не става въпрос за напиване или алкохолизъм.Спомни си Дионисиевите празници, спомни си онази мъдрост, която гласеше "Във виното е истината".Спомни си най- сетне за Рафе Клинче от тетралогията на Талев - дърворезбарят работи тогава, когато е пил вино.Защото незнаен някакъв пламък лумва в гърдите му тогава, ръката сама дълбае иначе твърдото дърво.Така се ражда изумително красивият иконостас на Преспа.(преразказвам)

Та нали хлябът е символ на тялото Господне, а виното-на неговата кръв.С вода ли се вдига наздравица?!Не, нали?!Нашият народ е древен и мъдър.И в мъдростта си е родил поговорките "От пияния и лудият бяга"; "Пиян човек - съдран човал", както и "Прекаленият светец и Богу не е драг".

Линк към коментар
Share on other sites

In vino veritas, но истината е, че виното по онова време се е различавало доста от това сега. Технологията на приготвянето е била различна, ферментативните процеси са били сведени до минимум, освен това преди консумация се е разреждало с вода, защото се е доближавало по аналептичните си качества до гъст сироп от грозде.

За пушенето също могат да се споменат разни ритуални действия... предимно с омайни треви.

Но и аз съм на позицията "Прекален светец и богу не е драг", щото не е драг и на себе си.

Да изпиеш чаша-две вино или да изпушиш няколко цигари не е вредно. Вредата идва от ненаситността и липсата на мярка. Тогава човек става подвластен на крайности. А аскетизмът е другата крайност.

Нито алкохолът, нито цигарите са страшни. Номерът е да можеш да си играеш ти с тях, а не те с теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Съвременните психолози казват: „Махни я“. Не, не, нека растат тия мисли в твоя мозък. Те като растат, растат и хубавите семена. Защото други, много хубави мисли има във вас. Във вас се зараждат може би хиляди благородни желания, а между тях оставете някои плевели. Имайте доблестта да кажете: „Между многото нека растат и те“. И всеки, който поиска като този игумен, пита: „Туй защо е тъй, да дойде да даде сметка“, но като стъпи кракът на оня игумен, който е заминал, целият манастир фалира вече. И българите казват: „Прекален светец и Богу не е драг“. Светецът, който няма никакъв грях, и Богу не е драг. Защото прекаленият светец не е разбрал дълбокия смисъл на живота. Ако такива светци трябваха на Господа, Той можеше да прати Христа като един светещ ангел, че да изплаши света. Но Христос слезе като един обикновен човек, който работеше между грешните хора. И казваха му: „Ето един човек, който яде и пие, не е като Йоан, онзи поне постеше, в него имаше известно благочестие, не се обличаше, а този живее най-широко с митарите и грешните“. Христос, Който дава този пример, разбираше философията на тази Божествена наука. И казва, като цитира думите на този господар от една велика книга, от която Той чете, какво е казал господарят: „Оставете ги да растат“. И на друго място Христос често заставаше и казваше: „Кой от вас ме изобличава за грях?“ Защото онзи, който трябва да изобличава другиго за грях, трябва сам да е безгрешен. Често чувам някой да казва: „Ти, слушай, тази твоя погрешка трябва да я изправиш“. Е, хубаво, ти правил ли си опит, да знаеш как се поправят грешки? И съвременните хора бръснат на чужди глави, на сухо, без сапун, бръснат, бръснат. Но ще извините, аз не вземам в лош смисъл „бръснене“, тя в български има малко лош смисъл и по някой път аз се намеря в чудо: каква дума да употребя, но Писанието употребява тази дума. Някои казват, защо аз не употребявам по-избрани думи? Ако аз употребявам най-избраните думи, от вас нищо няма да остане. И вие се благодарете, че в моите беседи има някой плевел от думите да израстне.

източник: Плевелите и пшеницата

на добре отиват мислите ви

съгласете се , че човек може да ражда , да твори и без вино и без да му става главата айрян или айран (от турски Ayran), или мътеница.

на мен лично , когато си гладувам винцето не би ми помогнало какво остана ако ям нещо и после пийна :) така ще заври в стомаха.. цяла бомба

а някой от вас свирил ли е на цигулка и преди това да обърне една чашка ?

мислите ли че ще излезе нещо... :)

.. друго може да излезе ... пробвали сме всички 

:)

темата беше за цигарите .. не съм виждал до сега в живота си накой пушач да свири на флейта или на друг духов инструмент... ако има такъв то той ще е голяма работа :)

за мен тези неща са НЕПРИЛОЖИМИ

ако човек свири или пее.. това са все хубави работи..

жалко че тези ,които се задоволяват отвреме навреме с винце или някоя цигарка няма да ги опитат.... скоро

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Не е добре да се пуши-това е безспорен факт.Но да твърдим, че този, който пуши няма да опита от красотата на пеенето...май е доста крайно.Ето ти пример.Приятелката ми пуши, а има вълшебен глас, наистина прекрасен.Не е професионална певица, защото е художничка.Но пее невероятно, истинска наслада е да я слуша човек.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

А, точно същото щях да пиша и аз, Olq3. Човешкият организъм крие невероятни и непознати все още способности.

А на BlueHawaii ще кажа да си спомни онзи стих от Арменци на Яворов:

Те пият и пеят

тъй както през сълзи се пей.

И не е толкова важно какво влиза...

Важно е какво носиш в себе си, в какво преработваш влязлото. И какво излиза.

Линк към коментар
Share on other sites

ще ме извините за невежеството, обаче тези неща аз не мога да ги разбера :) и едва ли ще мога

говоря за себе си

когато започнах да се уча да пея и да взимам уроци по солфеж отдавна бях спрял цигарите

вашата приятелка нека пей "Цветята цъфнаха" или "Изгрей ти мое Слънце" или "Духът Божи" :)

просто разсъждавам..

знаете ли в градината в София имаше много хора идваха молят се стоят вътре .. преди да влязат изпушат една цигара но вън... пред оградата

вътре не пушат :) не е ли смешно...

вярно , китаристи има много ... и певци..

представяте ли се цигулар с цигара в устата и засукал мустак горе на Рила или където и да е !

а ако е някоя девойка .. съвсем отиде работата...

въобще жени да пушат и да пият за мен е повече от грозно.. незнам за вас

айде гледката .. ще го преживеем това е ежедневие.. но ,най-малкото ,миризмата те отблъсква от такъв човек ~ какво хубаво има в това

вие опитвали ли сте да пеете да свирите .. нещо там .. споделете ако има

и ако не сте .. споделете причината...

и понеже тук сме се събрали уж чисти хора или поне със стремеж към чистота 

вътрешна ~ външна

външна ~вътрешна

за това реших да размърдам въздуха по тези въпроси

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Поздравления за чудесната тема. Тютюнопушенето е един от най-наболелите проблеми на обществото и за съжаление имам чувството, че все повече и повече се приема за нещо нормално. Много от връстниците ми (17-18 годишни) , даже по голямата част от тях пушат, много от тях започнали от много малки. Но знаете ли кое е най-страшното... има "родители", които знаят и въпреки това не правят нищо. Виждал съм как седят баща и син на терасата и пушат заедно... :o

Аз за щастие не пуша, просто така съм решил, казал съм си отдавна, че няма да правя тази грешка,а мога да ви уверя, че стига да поискам това е най-лесното нещо. При мен голяма роля е изиграл спортът, още от малък се занимавам и това може би е изградило в мен съзнание на спортист, желание за здравословен начин на живот.

Това е един от начините да се откажете цигарите - спортувайте, занимавайте се с нещо полезно, нещо, което ви кара да се чувствате здрави,силни,пълни с енергия и живот. :)

Попоитайте се защо пушите... някакво удоволствие ли изпитвате, помагат ли ви по някакъв начин цигарите... направете си една равносметка, напишете на един лист положителните (ако намерите такива) и отрицателните страни на пушенето и се замислете.

Често питам "добре, защо пушиш", задавал съм този въпрос дори на родителите ми и в 90% отоворът е "не знам" ....

Знам, че повечето осъзнават, че е вредно и трудното е да се откажиш, но просто е добре да намериш, колкото можеш повече причини за спирането, да убедиш себе си...

Предлагам също така на пушачите да излизат сред природата, някъде далече от цивилизацията, 2-3 седмици из планината или на морето, а защо не на палатка, някъде където дори да искаш, да няма как да запалиш, да подишаш чист въздух, да се порадваш на природата, а и защо не да се отървеш от един порок. :)

И запомнете - нито лекарствата, нито лепенките, нито каквото и да било е по силно от ВОЛЯТА!

"Силните намират начин, слабите намират оправдание. "

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Силните намират начин, слабите намират оправдание. "

Няма силни и слаби хора. Има само хора, непреминали все още през себе си. Но не с мазохистичната страст на самоубиеца, а с разбиране.

Такива остават в непреодоления си страх да разчупят собствения си егоцентризъм и да се погледнат отстрани.

Страхът от истината за себе си - началото на всичките беди, пребиваване в илюзията. И спасение в бягство. Лъжи за себе си, за живота си, за хората около себе си, лъжи и интриги, с които залъгват егото си, затъвайки още повече в тинята на онова, което не може по никакъв начин да се нарече красиво. Бягство от себе си. Приспиване на съвестта.

Тъжно е, защото всеки човек носи и красота.

Както и силата да съумее да погледне към грозотата си и да я изчисти.

Няма силен човек на този свят, който не е бил слаб, който не е падал, комуто живота му не го е прекарал през ада. Силен и чист се става само така - минавайки през собствения си кошмар. Всеки има своя ад, това е част от живота. Но никой не е обречен да остане там. И никому не е отказан изхода.

Смъртта на егоизма е смърт на всички страхове от живота. И проглеждане в истината.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...