Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

Страшно е и ежедневното умиране с помощта на алкохола, когато някой поради слабост иска да забрави нещо. Такъв човек не е достатъчно силен да се вземе в ръце и да продължи напред. Алкохолът може да е лек, но само за кратко, в определени ситуации. Редовно приеман, той просто доказано е отрова и наркотик, поставящ под зависимост съответния човек, водещ до постепенна деградация и телесни болести. Да не говорим за увреждането на генетичния материал. Много е жалко, когато алкохолик създаде дете. Хем му дава лош старт още при зачеването, хем после трудно се справя с отглеждането му, понеже енергията му, включително под формата на материални средства, изтича в гърлото му, вместо да се грижи за семейството си. Става така, че е в тежест, вместо да е опора. Човек дори и да приема алкохол отвреме навреме, трябва да помни и тези потенциално съществуващи възможности. По-добре съм си трезва и най-обичам чиста водичка! :feel happy::thumbsup2::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами пробвай с айран - пиша ти от личен опит. Интересно, въпреки това имах повишено настроение, сякаш "дишах" в алкохолния облак на компанията и без да се напивам се опивах и се държах като такъв. Ако не вярваш - пробвай, става. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Нямам проблеми с алкохола-или така си мисля!

Мога да пия а мога и да не пия при това с месеци!

Но(винаги има НО) като седна на купон,събиране понякога така се напивам(чети осирам)))),че нищо не помня ,а простотиите извършени през този момент на затъмнение са грандиозни

Та въпроса е как точно да усетя границата -т.е. когато започвам и ккак да спра в този момент с какво да заместя бърбъна и бирата

А -Някой има ли идея!!!!

Въпросът не е в това кога да спреш, а дали изобщо да започваш :D Струва ли си да приемаш и една глътка от тази отрова, която замъглява съзнанието ти?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами пробвай с айран - пиша ти от личен опит.

:thumbsup2: Наистина, айрянът подхожда на всичко - и на картофки със сиренце, и на салатки, и на мръвки... Аз като малка ядях всичко с кисело мляко - включително боба и десертите, направо всичко.

Мислех да изтипосам тук като доказателствен материал една снимка, на която мой приятел пие водка, а аз айрян в китайски ресторант, ама хайде, няма да стигам дотам. :P

За по-лесно отказване на алкохола четох някъде, че помага богатата на плодове и зеленчуци диета. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам, че намерих съмишленик за любимото ми питие - айранът!

По темата - с вървенето по духовния път идва момент, в който и да искаш не можеш да пиеш алкохол - просто ти става лошо. Та съветът ми е - русначе, върви стабилно по духовния път и алкохолът сам ще те остави, и мярката ти ще се занули :)

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте вашият въпрос за пиенето ме заинтрегува -по принцеп пиенето не е полезно и вреди най добрият вариант е да не пиете изобщо на въпроса защо ще ви отговоря по следният начин -алкохола вреди на мозъка и много от органите на човешкият организъм също така праче и при продоктивността на мъжете заблуждение е да мислите че помага ,а как да спрете да пиете това е въпрос на ,който е даден одговора доста преди да го науча и аз за да спрете да пиете ще консомирате повече вода най вече когато ви се пие алкохол този процес трябва да продължи дълго време за да се получи добър резултат изисква се постоянство,за да се пречисти организма от натрупаните отрови ,да се пренасити с вода и да се замени единият навик с друг в случея алкохолът да се замести от водата

Линк към коментар
Share on other sites

Дали ще е алкохол или нещо друго. Някои хора са така с яденето, похапването, или направо да си го кажем-тъпченето, други са така по отношение на някои емоции и чувства. Не си позволяват много време да ги изпитват, но позволят ли си, и човек може да затрият както се казва...

Проблемът изобщо не е в алкохола, проблемът е в блокираната енергия, която човек се опитва да преодолее, чрез алкохола, вината, която се опитва да превъзмогне, удоволствието което желае да постигне но не постига, или пък сексът който с новото гадже сигурно ще е по-добър, но се оказва същото както и с предишното...

Така че, едва ли е само алкохола това, което създава проблема в конкретния случай- цял "букет" емоции, навици или привички, нагласи и т.н. съставляват този проблем, а също така и виждането на "проблем", оценката му като на "лош", изобщо делението на "лош и добър".

Проблемът с алкохола по-точно е енергийно-емоционален, и има пряко отношение към правилното енергийно функциониране на нимото на втора и трета чакра, но всъщност чрез игнорирането на трета посредством пресищането й с енергия, се прави опит за освобождаване на онова, което е спотаено във втората чакра...

И ако на нивото на трета чакра са задръжките поради срам, с алкохол те се преодоляват, а във втора чакра проблемите са свързани с вината и търсенето на удоволствие, както и всичките сексуални прояви, които ни най-малко имат някакъв приятен облик, всичката агресия у човека е вид сексуална проява, защото в природата се убива по две причини- за храна, и за секс, а на нивото на първие си три чакри човек е същинско животно...

Преодоляването се състои не в непиенето, а в осъзнаването и свободното изразяване на емоциите, плюс съставяне на умения за трансформация на енергията. нергията на гнева може да свърши чудеса, но ако я потиснем, тя ще потъне някъде из недрата на втората ни чакра, имаща изцяло изява в сферата на подсъзнанието, ще се спотайва, и ще дебне момент, в който волевото "притискане" ще отслабне, след което ще избухне....Ето защо, умението за енергийно балансиране водят до преодоляване на всякакви проблеми от такъв характер, а в крайна сметка желанието на човек е важно, ако иска да се научи, ще търси и ще се научи, страданието в живота му ще стане основния двигателен механизъм, който ще го води към знанието. Пиша всичко това от собствен опит с алкохола, който повече от 10 години не присъства в живота ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек заобича Бог и разбере, че Бог го е обичал и ще го обича винаги, независимо от всичко, тогава в човека изчезват всичките умствени комплекси, създадени, останали и наслоени от борбата за величие и доказване на ума, също изчезват комплексите от неуспеха в тази борба!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждам, че темата е пусната месец юни и вероятно е малко късно да се дават съвети по нея, но въпреки това реших да пробвам.

Според мен проблемът с алкохола, както е ясно, е че той, освен разрушава здравето, прави и човека зависим. като цяло всеки навик, всчко прилепване към една идея е вредно. А определено това идва от ума ни. Мисля, че той напомня, че днес не сме пили и че ни се пие. Та аз си мисля, че когато човек усети това състояние, т.е когато усети, че му минават мисли за алкохол, ако може да се състедоточи, да фиксира мисълта си в дишането си например и да не се опитва да се разсейва, докато отклони мислите си. Въпроса е да победим ръководството на ума, които ни води към това. Разбира се много е важно и до каква степен сме зависими. Много е важно също да осъзнаем проблема си ясно и веднъж, когато сме го направили започваме да разбираме от какво алкохола ни е лишил и какво може да ни донесе. но мисля си също, че е много важно да не се упрекваме, да не се осъждаме, а да постъпим с разбиране, с търпение и с много воля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, моля споделете, не мислите ли, че наркотиците ни доближават до нашите водачи, чрез тях ние можем по-осезателно да усетим тяхното присъствие, това, че са до нас, че не сме сами, и че сме специални, което би ни помогнало да вярваме повече в нас самите, и в информацията, която имаме за света.

Линк към коментар
Share on other sites

Наркотиците са вещества, които водят до силна зависимост, пристрастяване! Пристрастяване на химическо и емоционално ниво! Водят до нов кръгозор, но по крив път. П опътя именно на загуба на самосъзнанието, съзнанието, волята и всякаква вяра в собствените сили и аз! Разбивайки тялото и психиката, които стават негодни проводници за работа на истинското ни Аз, дрогите са действително като примамка на кукичка! Приамката е удоволствието, което дават, а кукичката е огромната болка мрак, до който всъщност водят!

Ако човек веднъж се прострасти, адски трудно е да излезе от порочния кръг назависимостта! Може да бъде добър урок, но много малко хора успяват да се преодолеят!

Истинската радост идва от вътрешните наркотици, които природно имаме заложени - Любов, Сила, Мъдрост! А честта да бъдат употребявани се пада само на трезво, последователно и искрено стремящите се към Истината!!! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Tattoo! :)

Наркотиците наистина отварят енергийните центрове и поради тази причина получаваш "достъп" до "други измерения". Но не е въпроса и само, че водят до зависимост. Дори и в малко количество проблемът при тях е, че самото споменато "отваряне" е твърде насилствено за съзнанието, което Не е Подготвено.

А за тялото..то си е ясно, че вреди, това и баба го знае....Те буквално нарушават пътя да постигнеш това по естествени начини - като медитацията например.

И друго - това "отваряне" е кратковременно. Докато на преден план не дойде зависимостта и....едни други доста неприятни последствия. Изхабяване, нарушаване на съзнанието и най-вече опасността, която дебне тук е, че при такова насилствено и Неподготвено отваряне човекът става абосолютно податлив на чужди влияния, ставаш тяло без водач..Всеки ще се "качи" да управлява "колата ти"..С две думи..Губиш сила. И вяра.

В крайна сметка губиш и способността си да се свържеш Наистина с "нашите водачи".

:v:

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Как може да знае човек дали наркотиците го приближават до Учители, светли същества, и прочие ако не ги е опитвал....аз поне не зная, и надали ако искаш да си по близо до нещо най-правилния начин са изкуствените стимуланти а не вътрешните.

Искам само да кажа, че те са твърде опасни, особено при пестрастяване и могат да доближат човешката личност до доста по негативен начин на живот, да увредят здравето му, психиката му и да разбият живота му, но надали това не се знае дори и от малките деца вече, най - важното е човек да търси смисъла някъде по-далеч от наркотиците и алкохола.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Tattoo, забрави- това, което мислиш за наркотиците като начин за "доближаване" е огромна заблуда!

Говоря ти за нещо, което ми е познато- колкото и слаб контакт да съм имала с наркотични вещества, знам какви са последствията. И повярвай ми - това не го пожелавам на никого!

Еуфорията и притъпеността на съзнанието са неща за които плащаш после. И то доста висока и неприятна цена.

Съмнявам се, че някой от Учителите на човечеството ще желае да постигне контакт по такъв начин- изключено!

Виж, вътрешната хармония, еуфория и радост са по-приемливи и май единствените условия за постигане на "доближаване" до нашите водачи.

Линк към коментар
Share on other sites

Tattoo, звучи ми прекалено сектантски твоето изказване. :ph34r: Има такива "водачи", които внушават и пропагандират тези пороци, но внимавай, те не са Истинските Водачи. Чети повече литература и сама ще разбереш :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:) таттуу = татуировка ли значи :sleeping: или да :D

не мислите ли, че наркотиците ни доближават до нашите водачи

:sorcerer: туй може би да са "шегаджии"/същности от астрала :sleeping: към какво те водят тези водачи всъщност...можеш ли да споделиш :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Освен наркотична зависимост от химически вещества, която е много тежко лечима има и компютърна зависимост от компютърни игри с какъвто случай се сблъсках наскоро.Там също е необходимо адекватно лечение. За да осъществим връзка с нашия Учител, който да ни поеме за истински духовен живот още приживе на Земята са ни необходими здрави тяло, Дух и Душа. При така описаните зависимости се нарушава целостта и функциите на мозъчните и др. клетки т.е. на тялото, който процес ни отдалечава, а не приближава от нашия Учител.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не може нещо , което унищожава материята създадена от Бог да бъде полезно. Мисля също така , че наркотиците до голяма степен изкривяват усещането ца близост с духовния свят. Не че съм опитвала, но така мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не съм бил пушач, но според моите наблюдения най-много се пристрастяват към цигарите именно прекалено "волевите" хора, т.е. свръхамбициозните и изглежда учените трябва да си проверят статистиките, след като двата фактора се преплитат кое има по-голям дял за сърдечносъдовите болести. Познавах една "бясна" бизнес дама, която на средна възраст най-редовно имаше кръвно 210/140 и пушеше по 2 кутии на ден. И направо размазваше конкуренцията в нейната област! Кафето в случая е катализатор на тонизиращия ефект на цигарите и не случайно тия нещица обикновено вървят заедно. Ето защо - както вече някои тук са споменали - волевите усилия (ако са по дотогавашните критерии на личността ) най-често се провалят. Ако човек си позволи даже да се провали във външните дела, но да го приеме със смирение - това определено може да помогне повече.. защото истинска воля е нещо по-различно от "волята" по сегашните екстровертни стандарти! И разбира се, докато организмът и физически не е изчистен с всичките методи, за които също тук като чета е ставало дума, също не може да се говори за истински добре свършена работа. А това, че някои вместо да се съсредоточат смирено към избавлението повече се оправдават - какво да се прави, не го ли прави всеки от нас, макар и всеки в различни отношения... Слабостите са човешки, но все пак е по-добре да не ги прикриваме, изкарвайки, че не са слабости!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Не пия алкохол и никога не съм пил. Пийте чай и планинска вода.

Ако искаш да се откажеш от нещо, което ти харесва, трябва да имаш воля. За да имаш воля, трябва да имаш вяра. За да добиеш вяра трябва да имаш устои. За да имаш устои, трябва да имаш убеждения. Ако са ти грешни убежденията - промени ги. Ако са верни - затвърди ги, но не забравяй какво е казал Дънов:

„Радвам се, че вашите затвори се разрушават, вашите стари убеждения падат, защото ако от едно шише не се излее застарялата вода, не може да се сипе в него нова“.

Линк към коментар
Share on other sites

Pyrvo iskam da se izvinq za latinicata i da vi blagodarq za Temata. :thumbsup2:

tattoo, zna4i ima zna4enie za koi narkotici govori6, kakto i ot drugi faktori, koito ne6to ne mi se obesnqvat. :harhar:

Zna4i nqkoi narkotici vodqt do use6tane na zadovolstvo i udovletvorenost, tova ti pomaga samo da izleze6 ot kojata si, da si pomisli6 kolko si velik i da zabravi6 za dumi kato smiernie, ne 4e tqh sm gi probval.

Kogato polu4ava6, radost nazaslujeno si e cql grqh men, ako pita6.

Ina4e malko po temata:

Predi 5 - 6 godini zapalih pyrvata si MARIHUANA v jivota ( treva ). Tq ima samo psihi4eska zavisimost, ne predizvikva haliucinacii kakto nqkoi drugi narkotici.

Smisyl, kato si pu6il vseki den po edna cigara i sled tova izkara6 2 godini bez da drypne6 nito vednyj, spored men dokazva, 4e 4ovek s malko pove4ko volq, moje da se otkaje po - lesno otkolkoto ot NORMALNITE cigari ( tiutiun4etu ).

Marihuanata kato cqlo ima efekt na tova da ti syzdava nepylnocenno use6tane ot samiq sebe si ili depresiq.

Tova moje mnogo lesno da se obyrne s/u teb, da te izto6ti za otricatelno vreme, no moje i da ti pomogne da napravi6, ne6tata za koito nikoga si nqmal volq ili smelost. Sy6to taka to4no tova use6tane moje da te nakra da se "zazemi6" da prevyzmogne6 dori i gordostta si, bez zna4enie s pokritie ili ne. :v: Nqkoi be6e kazal vis4ko e v nas, ma ne sym az.

Uspokoqva nervite DA tva100%. Ako be6e samo tova ima i po - bezvredni ve6testva za celta. Kolkoto i sme6no da zvu4i ima ogromen efekt v nqkoi izto4ni izkustva, kato Yoga i Chigun, kydeto da si otpusnat i spokoen e zadyljitelno. No stiga s reklamata.

Za men bezpametnoto napivane s alkohol i ejednevnite gazove ot kolite i cigareniq dem sa na kvadrat na otricatelni efekt na JOINTA.

Da ne govorq za cigarite.

"

Може да бъде добър урок, но много малко хора успяват да се преодолеят!

"

- "Bezrasydniq 6te byde stegnat ot primkata na svoq grqh"

"

Искам само да кажа, че те са твърде опасни, особено при пестрастяване и могат да доближат човешката личност до доста по негативен начин на живот, да увредят здравето му, психиката му и да разбият живота му, но надали това не се знае дори и от малките деца вече, най - важното е човек да търси смисъла някъде по-далеч от наркотиците и алкохола.

"

- Mnogo lesno glupecyt moje da se podlyje ot tqh i da trygne po pytekite na lukaviq, pravil sym go ne vednyj eiii :) Ako ti kaja, 4e imenno marihuanata e osnovnata pri4ina da se obyrna kym BOG, sigurno nqma da mi povqrva6. No moq slu4ai ne e to4no za primer. Vse pyk sam na mnenie, 4e sa mnogo opasni i ne sa za vseki.

"

Мисля, че не може нещо , което унищожава материята създадена от Бог да бъде полезно.

"

- Znae6, li 4e i kisloroda koito di6ame ni ubiva ? Vyprosa e kfo izvli4ame ot sobstvenata si smyrt i dali si zaslujava.

:) таттуу = татуировка ли значи :sleeping: или да :D

:sorcerer: туй може  би да са "шегаджии"/същности от астрала :sleeping: към какво те водят тези водачи всъщност...можеш ли да споделиш :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

- Pitai go BUDAh

:sorcerer:

O6te vednyj vi BLAGODARQ za temata i za tova, 4e ne spirate da tyrsite istinata, na vsqka cena. Koito tyrsi namira. :yinyang:

Редактирано от PeaceMAker
Линк към коментар
Share on other sites

Abe kato cqlo ima i nqkoi polojitelni i nqkoi otricatelni efekti. Moje da stanat 4ast ot pytq, zavisi si ot 4oveka. No ne trqbva da bydat polzvani kato ne6to pove4e ot instrument za postigane na cel. Ako postiga6 samo zavisimost i ne vijda6 tova, koeto mina mejdu prystite ti e lo6o. " Dobro ne6to e slota, no ako obezsolee s kakvo 6te se podravnii" ? Vse pak vsi4ko, ot koeto se nujdae 4ovek ONQ, moje da ni go dade. :angel:

Eto vi malko nauka po temata:

8.3. Психоактивни вещества.

Някои вещества въздействат могат да променят състоянието на съзнанието като въздействат на централната нервна система, за да влияят на настроението, възприятията и поведението. Те променят мозъчната химия.

8.3.1. Марихуаната има дълга история в източните общества. Почти нищо не се знае за влиянието й върху мозъчната химия, а поведенческите й ефекти са непредвидими – може да предизвиква както положителни, така и отрицателни емоции. Под влиянието на марихуаната се влошават времето за реакция, вниманието, преценката на изминалото време, моторната координация. Тя пречи на някои аспекти на паметта. Продължителната й употреба води до рак на белите дробове, потребителите са по-податливи на инфекции, загубват мотивация и имат трудности с концентрацията.

Za depresiq ne pi6e ni6to, 6toto marihuanata ima efekt da zasilva normalnite systoqniq i emocii. Kakto kazvat Upsurt:

"Po pogleda poznavam koi koga 6te se usmihne kato svie." :hmmmmm:

Kolkoto pre4i na pametta, tolkova i q podobrqva, samo4e v drugi aspekti. Abe 6te vi kaja samo, 4e pod vliqnie na marihuana se pomni vsi4ko.

Zagubata na motivaviq i koncentraciq sy6to q ima, no te ne sa 4ak tolkova fatalni kolkoto izglejdat, kakto i ne 4ak - tolkova golemi. Ako go ima6 vpredvid, kogato pu6i6, moje dori da go izpolzva6 i za podobrqvane na to4no tezi dve ne6ta, ako raboti6 aktivno po vyprosa, s novite "oryjiq" koito si pridobil... 4ovek nikoga ne ocenqva kakvo e imal, dokato ne go izgubi.

"Koito iska da spasi du6ata si 6te q izgubi, a koito izgubi du6ata si zaradi NEGO, 6te si q nameri"

Neznam dali vyji sys sy6tata sila i tuk, no opredeleno ima podoben efekt. :sleeping:

8.3.2. Стимулантите стимулират централната нервна система. В зависимост от дозата те могат да увеличават пулса, кръвното налягане и мускулното напрежение. Те водят до толеранс – прогресивно увеличаване на дозата за да се постигне същият ефект.

Леките стимуланти са никотинът и кофеинът.

Интензивни стимуланти са кокаинът и амфетамините. Според потребителите на кокаин, наркотикът подобрява вниманието, времето за реакция, паметта и скоростта по прости умствени реакции. Притокът на енергия, който характеризира кокаиновата еуфория, обикновено е последван от физическо изтощение, тревожност и депресия, когато ефектът заглъхне. Големи дози кокаин понякога предизвикват халюцинации. Тъй като кокаинът блокира обратното абсорбиране на допамина и норепинефрина, големите дози могат да задействат симптоми, подобни на тези при параноидната шизофрения. Големи дози кокаин могат да причинят главоболие, хипервентилация, гадене, конвулсии, кома и смърт.

Амфетамините са синтетични стимуланти. Сред най-често срещаните са бензедринът, декседринът и метедринът. При умерени дози те създават чувства на еуфория и енергия, засилена бдителност, намалено време за реакция и засилена физическа координация. Могат обаче и да пречат на концентрацията, а употребата им често предизвиква тревожност и раздразнителност. Взети в големи дози създават амфетаминна психоза – силно наподобяваща параноидната шизофрения. Амфетамините едновременно способстват за освобождаването на норепинефрин и допамин в синапсите и пречат на обратното им абсорбиране, така че равнищата на двата невротрансмитера в мозъка се увеличават неимоверно много.

8.3.3. Депресантите въздеистват върху централната нервна система за да редуцират болката, напрежението и тревожността, да релаксират поведението, да го освободят от задръжки и да забавят интелектуалните и моторните реакции. В малки дози те водят до интоксикация и еуфория, но намаляват бдителността, моторната координация и времето за реакция. Големите дози водят до завалена реч, нестабилност и дори загуба на съзнанието. Основните депресанти са алкохолът, сънотворните /барбитурати/, транквилантите и наркотици като хероин и морфин. Когато се вземат заедно, депресантите са синергистични – т.е. ефектът на два депресанта е по-голям от сбора на всеки от тях, взет поотделно.

Алкохолът влияе върху няколко невротрансмитера по различен начин в различните части на мозъка. Установено е, че очакванията на пиещия могат да определят много от поведенческите промени при приемането на алкохол. Някои ефекти от пиенето на алкохол обаче не зависят от пиещия – лоша моторна координация и забавена реакция. Дълговременните ефекти от алкохола върху паметта и преработката на информацията зависят от това колко алкохол се употребява в отделните случаи на пиене, а не от цялото количество изпит алкохол през годините.

Сънотворни и транквиланти. Сънотворните се вземат за облекчаване на безсънието. Барбитуратите са много силни депресанти и редовната им употреба крие много рискове. Те водят до привикване, а взети с алкохол, ефектът им може да бъде фатален. Транвилантите и небарбитуратните седативи се използват за лечение на тревожността, стреса и безсънието. Тъй като потискат централната нервна система, могат да утежнят распираторните и сърдечно-съдовите заболявания, както и да водят до лека депресия, влошено моторно и интелектуално функциониране и сънливост през деня. Хроничната употреба на сънотворни в крайна сметка влошава безсънието.

Успокоителните средства могат да облекчат болката и тревожността. Много от тях водят до временна еуфория. Те въздействат върху гръбначния мозък, лимбичната система и кората, където имитират действието на невротрансмитери като ендорфините, които са свързани с удоволствието и облекчението. Най-широко е използван хероинът, извлечен от опиумния мак. Той се инжектира подкожно или венозно. С редовната употреба човек се пристрастява и се нуждае от все по-големи дози. Синтетичният наркотик метадон се използва широко в програми за лечение на пристрастени към хероин.

8.3.4. Халюциногенните вещества създават халюцинации и включват LSD, мескалин, мексикански кактус и псилоцибин. Тъй като някои хора вярват, че те съдържат потенциал за разширяване на човешкото съзнание, понякога се наричат психеделични вещества. Естествени халюциогени могат да се открият в много растения като беладоната, буниката, татула, грамофончето, мексиканския кактус и някои диви гъби. Синтетичните халюциногени са фенциклидина /РСР/ идиетиламида на лизерговата киселина /LSD/. Познанията ни за ефекта от някои халюциногени са ограничени, но се знае, че те пречат на обработката на информацията. Мескалинът, който се извлича от вид мексикански кактус, причинява ярки халюцинации. РСР или “ангелски прах” в малки дози създава халюцинации, а в големи причинява ступор, кома или смърт. LSD е един от най-силните наркотици. Действието му е от 6 до 14 часа и ефектите му са непридвидими. Халюциногенната сила на LSD идва от наподобяването на серотонина – невротрансмитерът, който играе важна роля в регулирането на съня и емоциите. Ниските нива на серотонин се свързват с тежка депресия и безсъние, а освен това той е свързан с повишени сетивни състояния.

Съзнанието е много по-сложно, отколкото би посочило будното ни състояние. По такъв начин то е различно от преработката на информацията, защото отделните познавателни функции /възприятие, памет, решаване на проблеми/ могат да се осъществят и извън него. Изглежда съществуват няколко типа съзнание. В съзнанието ни се осъществяват повече неща, отколкото можем да осъзнаем, но едва когато се разработят нови методи за неговото изучаване, ще започнем да разбираме какъв огромен потенциал се крие в променените му състояния.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, моля споделете, не мислите ли, че наркотиците ни доближават до нашите водачи, чрез тях ние можем по-осезателно да усетим тяхното присъствие, това, че са до нас, че не сме сами, и че сме специални, което би ни помогнало да вярваме повече в нас самите, и в информацията, която имаме за света.

Здравей!

Който ти го е казал това, наистина, голям шегаджия...

И наркотиците можели да служат за " духовно" развитие, да, но в процеса на това "развитие" един ден можеш да стигнеш само до извода, че ти го няма духа. Прочети внимателно пост № 3. Тяло, душа, дух = свещената троица, както е писал и Буги. И в миналото на човечеството е имало намеса на :ph34r: , в старите лемурийска и атлантска епохи са се атакували съответно образуването на органите на тялото и връзките на душата с него. А под предлог, че ще станеш по - специален, избран, някакъв богочовек, сега е наред унищожаването на духа на човека. Тату, помисли, всяко нещо, което те прави изкуствено щастлив, от кого произлиза...Всеки е специален, няма неспециални. Има само хора, неуверени в собствените си сили и възможности, което точно е обект на манипулации.

Наркотичните вещества най - общо въздействат на нивото на синапсите - това са едни връзки между невроните - нервните клетки, в които нормално има едни вещества, наречени медиатори или невротрансмитери. Това са химически вещества, които нормално се отделят в синапсите и пренасят импулсите от неврон до неврон. Наркотицичното действие е именно тук и се изразява в повишено "изсипване" на тези медиатори - допамин, норадреналин, серотонин като едновременно с това мощно освобождаване на медиаторите, се блокира тяхното обратно захващане в синапсите и по този начин изкуствено се поддържа едно огнище на постоянно дразнение на връзките между нервните клетки. На това се дължи усилената мозъчна активност, налице са бързина и точност на умствените реакции, поради усилен метаболизъм човек усеща прилив на сили, една мощ, която го кара да се чувства велик. Губят се усещанията за време и пространство, което е лъжливо преодоляване. Да, но до момента на изчерпването на депата на тези медиатори, като след това човек чувства една ужасна умора, отпадналост, голям глад. При хронична употреба се развиват безспокойство, тревожност, съмнения, обърканост и агресия, депресия, параноя, психози и ред психични отклонения, наподобяващи шизофренна симптоматика. Пораженията не са само в мозъка, а и в останалите системи, които като сърдечно - съдовата, буквално са експлоатирани по този начин чрез засилената обмяна - налице са симптоми на сърдечна слабост - учестен пулс, аритмии, ниско или високо кръвно налягане, а при по - големи дози може да настъпи смърт от кръвоизливи в мозъка, причина за гърчове и кома. И това са въздействията на наркотиците на физическо ниво. Да разбереш до какво ще те доближат може да изходиш от жаргонните им имена - "лед", "кристали", "стъкло", "амфитеатър", "прелюдин"...

Ох, много "духовни" водачи се навъдиха :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...