Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

Ако един наркоман извърши злодеяние под влияние на зависимостта си, отражението върху кармата му по - малко ли ще е отколкото на човек, който е извършил същото злодеяние без да е под влияние на наркотична зависимост ? И ако един човек е приел ролята на наркоман още преди да се роди, какъв би могъл да е смисъла от това ? Питам, понеже по - нагоре в дискусията мернах такова мнение ?

Как да ти кажа: не знам на колко години си, но това, което говориш е безумие.

Кармата е последното нещо от което се интересува наркомана и семейството му.

Напоследък всички се побъркаха по тази карма ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако един наркоман извърши злодеяние под влияние на зависимостта си, отражението върху кармата му по - малко ли ще е отколкото на човек, който е извършил същото злодеяние без да е под влияние на наркотична зависимост ?

Общо взето да, но не това е решаващо. Най-важно е нивото на развитие на човека. При високо ниво на развитие, това че си допуснал да станеш наркотично зависим не е никакво оправдание след като разполагаш с всички необходими умствени и волеви качества да не го допуснеш.

И ако един човек е приел ролята на наркоман още преди да се роди, какъв би могъл да е смисъла от това ? Питам, понеже по - нагоре в дискусията мернах такова мнение ?

Никакъв. Една от целите на човешкия живот е развиване на по-голяма съзнателност. Умишленото приемане на споменатата от теб роля би противоречало на целта на еволюцията.

Линк към коментар
Share on other sites

Жалко, че в тази тема поетично се говори за наркозависимите.

Аз лично не виждам нищо поетично в това. Не се говори нито професионално, нито наистина граждански отговорно - говори се по принцип и се предлагат хипотетични лечения, без да се вземат предвид съвременните терапии. Интересно защо толкова се подценява науката и всеки иска да се спаси някак, ако може, по чудо. Няма такова нещо.

Говоря и казвам всичко това, защото през последните години имам досег с много хора, които са наркозависими и в момента единствено метадоновата терапия дава резултати. Има си оределени центрове и хората, които се лекуват отиват и взимат метадон. Миналата година се говореше за ново лекарство, нямам идея дали то е одобрено от НЗОК, но даваше обещаващи резултати.

Един от най-добрите лекари в тази област е д-р Игор Куценок; той прави невероятни групови терапии, тренинг семинари, и дава изключително добри съвети и примери от практиката си. Всеки, коийто има нужда може да се поинтересува кога и как се провеждат.

Мила Мона,

аз съм говорил с много момчета и момичета, които бяха в комуни в Испания и вече 10-тина години живеят "чист" от наркотици, смислен живот. Та те са ми казвали-"тук при нас единствено тези, които са били на метадонова програма, нямаха никакъв шанс. " В поезията няма нищо лошо.Работата с зкуството е помагала на много и се прилага в много терапевтични центрове в Западна Европа. Точно изкуството може да помогне тук!И аз не виждам нищо "професионално" в метадоновата програма.

Редактирано от дана
Линк към коментар
Share on other sites

Ако един наркоман извърши злодеяние под влияние на зависимостта си, отражението върху кармата му по - малко ли ще е отколкото на човек, който е извършил същото злодеяние без да е под влияние на наркотична зависимост ? И ако един човек е приел ролята на наркоман още преди да се роди, какъв би могъл да е смисъла от това ? Питам, понеже по - нагоре в дискусията мернах такова мнение ?

Как да ти кажа: не знам на колко години си, но това, което говориш е безумие.

Кармата е последното нещо от което се интересува наркомана и семейството му.

Напоследък всички се побъркаха по тази карма ...

А сега и за този пост. :) Всъщност кармата е едно от най-важните неща, от които би трябвало да се интересува един човек , независимо, дали е отявлен материалист или наркозависим. Освен , разбира се, пропуснатия шанс тук и сега.

И какво лошо има човек да има отговорността, че всяко действие си носи последствията?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за книгата на Олаф Кооб ,Дана.

Днес видях ,че си дала линк за теглене.

Ще я прочета и разпространя според възможностите си.

Впрочем с разгара на кризата, в нашия малък град ,се чу за активизиране на наркопласирането и се заговори за внос от Афганистан.Официални изявления по въпроса няма.От време на време четем за успешни полицейски акции.

Хубав ден

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Според вас слушането на музика може ли да се превърне в зависимост? И ако човек усети, че мисли само за музика и песни, дори и когато е на работа, и ако това пречи на работата, как да се избави от това?

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Според вас слушането на музика може ли да се превърне в зависимост? И ако човек усети, че мисли само за музика и песни, дори и когато не е на работа, и ако това пречи на работата, как да се избави от това?

Лесно - смени работата с такава, при която ще си длъжен да мислиш само за музика и песни 60.gif

Така хем ти ще си доволен и дори ще ти се струва, че нон-стоп се забавляваш thumbup2.gif , хем ще отървеш сегашния си работодател от един разсеян служител, който вместо за работата си мисли само за музика и песни wink.gif , а новият ще е супердоволен от теб v.gif

Това - съвсем сериозно, нищо, че се усмихвам. Малко хора могат така категорично да заявят от какво именно се интересуват и вълнуват. Освен това, не ме разбирай погрешно, като казвам музика и песни, нямам предвид непременно музикантското поприще; идеални професии биха се оказали например музикален редактор или поддръжка на фонотеката в някое радио или телевизия, продавач-консултант в специализиран магазин, работа в звукозаписно студио, работа в озвучаването на каквото и да било - театрални постановки, концерти, тържества, ди-джей в дискотека и всевъзможни други thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Лесно - смени работата с такава, при която ще си длъжен да мислиш само за музика и песни 60.gif Така хем ти ще си доволен и дори ще ти се струва, че нон-стоп се забавляваш thumbup2.gif , хем ще отървеш сегашния си работодател от един разсеян служител, който вместо за работата си мисли само за музика и песни wink.gif , а новият ще е супердоволен от теб v.gif
Ако знаеш само от кога си мечтая за това. Обаче т.нар. финансова криза и това, че съм единствения работещ в семейството не ми позволяват да предприема тази стъпка.sad.gif Иначе би ми било страшно интересно да работя нещо свързано с музиката, дори и да е в музикален магазин. 59.gif Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Е, значи първата крачка е направена!

Сега остава само да се поинтересуваш къде и какво.

Когато човек отива на мястото си, цялта Вселена му помага и никаква криза не може да му попречи.sorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Е, значи първата крачка е направена!

Сега остава само да се поинтересуваш къде и какво.

Когато човек отива на мястото си, цялта Вселена му помага и никаква криза не може да му попречи.sorcerer.gif

Благодаря! thumbsup.gif Много се надявам да успея, защото от доста време чувствам сегашната си работа като "бич". Добре поне, че не късно за смяна.

btw в повечето астрологични книги пише, че хората с Нептун в 10 дом понякога твърде късно откриват истинското си поприще или поне в първите години са принудени да работят друга работа, която може да не им е присърце.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Към дрога и опиати хората посягат по различни причини - от любопитство,за да приличат на своя "идол" ,поради страх от отхвърляне от групата в която са попаднали,при тежки душевни сътресения и т.н.Лошото е това,че дрогата и опиатите са леснодостъпни и сравнително евтини.Всеки хлапак може да ги намери и в училище.Във всеки квартал има наркопласьори и те са известни,но никой не предприема сериозни мерки срещу тях.Зарибяването на все по-малки деца е факт.Наркозависимите са лишени от свободна воля и лесно могат да бъдат манипулирани.Накъде върви едно общество в което наркозависимите се множат?!:angry:

Администраторска бележка: Темата е затворена, защото е достигнала лимита от 15 страници. Моля вижте темата: Зависимостите - част 2

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...