Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

Сред рекламите от Google видях страницата по-долу

http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-42...html?xtor=SEC-4

Може да е от полза за желаещите да откажат цигарите.

Успех! :v:

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сред рекламите от Google видях страницата по-долу<a href="http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-423-CANCER.html?xtor=SEC-4" target="_blank">

</a>

http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-42...html?xtor=SEC-4

Може да е от полза за желаещите да откажат цигарите.

Успех! :v:

Пуша от 18 годишна по 20 цигари всеки ден с изключение на едно прекъсване. Бях решила да спра напълно цигарите от 01.09. Изтича моя трети безникотинов ден. Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

Линк към коментар
Share on other sites

Сред рекламите от Google видях страницата по-долу<a href="http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-423-CANCER.html?xtor=SEC-4" target="_blank">

</a>

http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-42...html?xtor=SEC-4

Може да е от полза за желаещите да откажат цигарите.

Успех! :v:

Пуша от 18 годишна по 20 цигари всеки ден с изключение на едно прекъсване. Бях решила да спра напълно цигарите от 01.09. Изтича моя трети безникотинов ден. Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

Успех, Атлантида, най-трудни са първите ПЕТ дни! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Сред рекламите от Google видях страницата по-долу<a href="http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-423-CANCER.html?xtor=SEC-4" target="_blank">

</a>

http://bg.help-eu.com/pages/lex-lexique-42...html?xtor=SEC-4

Може да е от полза за желаещите да откажат цигарите.

Успех! :v:

Пуша от 18 годишна по 20 цигари всеки ден с изключение на едно прекъсване. Бях решила да спра напълно цигарите от 01.09. Изтича моя трети безникотинов ден. Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

Успех, Атлантида, най-трудни са първите ПЕТ дни! :thumbsup:

Най - труден е първият месец, защото когато някой запали цигара до теб,все още ти е готино ,все още чувстваш аромата на цигарата. Отвращението от цигарите идва ,едва след третия месец.

Аз спрях цигарите , чрез пиене на топла вода, при всяко желание за цигара, веднага изпивах по една чаша топла вода, от което ми ставаше не особено приятно на стомаха и желанието ми за цигара изчезваше моментално. Другия вариянт е движение, ходене и спорт, защото пушача е мързелив, не обича да се движи, предпочита да седне да си запали цигарката и да си пийне кафенцето. Просто човек трябва да си промени корено начина на живот , спираш кафето и алкохола, защото те се допълват в комбинация с цигарите.

Успех! Не е лесно, но не е и невъзможно, но пък ако успееш, после се чувстваш много горд от себе си!

Линк към коментар
Share on other sites

Valentinus и Roemy, много съм ви благодарна за моралната подкрепа! :3d_046:

... Не е лесно, но не е и невъзможно, но пък ако успееш, после се чувстваш много горд от себе си!

А и няма как да знаеш дали ще успееш ако не опиташ.

Линк към коментар
Share on other sites

Пуша от 18 годишна по 20 цигари всеки ден с изключение на едно прекъсване. Бях решила да спра напълно цигарите от 01.09. Изтича моя трети безникотинов ден. Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

Горещо те подкрепям в усилието ти :3d_022: , защото на 18 х 20 е :3d_132:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

Атлантида, не казвай "АКО" - не се съмнявай, че ще успееш и ще успееш! Помни най-важното правило: ако наистина ИСКАШ да откажеш цигарите - никога не се изкушавай да запалиш отново!

Пращам ти подкрепата си!

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Горещо те подкрепям в усилието ти , защото на 18 х 20 е
:feel happy:

Ще пиша пак когато/ако станат 10 дни.

Атлантида, не казвай "АКО" - не се съмнявай, че ще успееш и ще успееш! Помни най-важното правило: ако наистина ИСКАШ да откажеш цигарите - никога не се изкушавай да запалиш отново!

Пращам ти подкрепата си!

:thumbsup2:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че напълно несъзнателно съм запалила цигара от кутията,която беше до мен. Много се ядосвах и съжалявах.

Когато се събудих изпитах огромно облекчение,че всичко е било само сън. :3d_015::3d_012::3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах,че напълно несъзнателно съм запалила цигара от кутията,която беше до мен. Много се ядосвах и съжалявах.

Когато се събудих изпитах огромно облекчение,че всичко е било само сън. :3d_015::3d_012::3d_161:

:thumbsup:

Сънищата не са това, което са. Радвам се,

Сънувах,че напълно несъзнателно съм запалила цигара от кутията,която беше до мен. Много се ядосвах и съжалявах.

Когато се събудих изпитах огромно облекчение,че всичко е било само сън. :3d_015::3d_012::3d_161:

Сънищата не са това, което са. Радвам се, че се държиш, приятелко! :thumbsup::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо прекрасно и неповторимо,когато напълно непознати хора,които никога не си виждал реално ти дават кураж и вяра. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо прекрасно и неповторимо,когато напълно непознати хора,които никога не си виждал реално ти дават кураж и вяра. :feel happy:

Още един съвет от собствен опит, никога не оставяй в къщи без цигари, дръж ги "на топло "в щкафа, това те прави по силна, че имаш цигари на близо ,но непушиш , а от друга страна не се паникйосваш, че нямаш цигари. Това е логиката на един пушач! :thumbsup: УСПЕХ!!! Колко дни направи, вече?

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо прекрасно и неповторимо,когато напълно непознати хора,които никога не си виждал реално ти дават кураж и вяра. :feel happy:

Още един съвет от собствен опит, никога не оставяй в къщи без цигари, дръж ги "на топло "в щкафа, това те прави по силна, че имаш цигари на близо ,но непушиш , а от друга страна не се паникйосваш, че нямаш цигари. Това е логиката на един пушач! :thumbsup: УСПЕХ!!! Колко дни направи, вече?

Изтича моя десети безникотинов ден. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо прекрасно и неповторимо,когато напълно непознати хора,които никога не си виждал реално ти дават кураж и вяра. :feel happy:

Още един съвет от собствен опит, никога не оставяй в къщи без цигари, дръж ги "на топло "в щкафа, това те прави по силна, че имаш цигари на близо ,но непушиш , а от друга страна не се паникйосваш, че нямаш цигари. Това е логиката на един пушач! :thumbsup: УСПЕХ!!! Колко дни направи, вече?

Изтича моя десети безникотинов ден. :3d_046:

:3d_066::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Изтича моя десети безникотинов ден. :3d_046:

Браво! Опитвай се сега да не мислиш повече за цигарите и избягвай компаний кадето се пуши. С парите от цигарите , които си давала до сега си направи един подарък, за да ти стане приятно! Поздравявам те! :3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

Мили приятели, вашите съвети и подкрепа са ми много по-ценни, отколкото очаквах когато изобщо започнах да пиша тук. :feel happy:

Тия дни имах доста стрес и няколко пъти сериозно съжалявах, че вече не пуша. :3d_158::3d_070: Но все пак издържах, донякъде благодарение и на вас. Близката ми цел е 15 дни и вярвам,че постепенно ще стане по-лесно за мен. Няколко тежки момента са нищо в сравнение с освобождаването от една такава зависимост. Купих си подарък.Правя много гимнастика и разходки. :3d_084::3d_163: Макар че постоянно имам на разположение цигари и запалка, надявам се и вярвам, че те вече няма да ми трябват.

Линк към коментар
Share on other sites

Мили приятели, вашите съвети и подкрепа са ми много по-ценни, отколкото очаквах когато изобщо започнах да пиша тук. :feel happy:

Тия дни имах доста стрес и няколко пъти сериозно съжалявах, че вече не пуша. :3d_158::3d_070: Но все пак издържах, донякъде благодарение и на вас. Близката ми цел е 15 дни и вярвам,че постепенно ще стане по-лесно за мен. Няколко тежки момента са нищо в сравнение с освобождаването от една такава зависимост. Купих си подарък.Правя много гимнастика и разходки. :3d_084::3d_163: Макар че постоянно имам на разположение цигари и запалка, надявам се и вярвам, че те вече няма да ми трябват.

Заповядай!

Тази бяла роза - символ на чистота и сила е за теб! :thumbsup2:

img230.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Мили приятели, вашите съвети и подкрепа са ми много по-ценни, отколкото очаквах когато изобщо започнах да пиша тук. :feel happy:

Тия дни имах доста стрес и няколко пъти сериозно съжалявах, че вече не пуша. :3d_158::3d_070: Но все пак издържах, донякъде благодарение и на вас. Близката ми цел е 15 дни и вярвам,че постепенно ще стане по-лесно за мен. Няколко тежки момента са нищо в сравнение с освобождаването от една такава зависимост. Купих си подарък.Правя много гимнастика и разходки. :3d_084::3d_163: Макар че постоянно имам на разположение цигари и запалка, надявам се и вярвам, че те вече няма да ми трябват.

А сега нещо сериозно

Цигареният дим действа дегенериращо на етерното /жизненото/ ни тяло. Тъй като етерното ни тяло буквално "оживява" химическото, тази дегенерация се пренася мигновенно и върху него. Последствията са ясни .

Напреднали, които имат цветно етерно виждане твърдят, че етерното тяло на пушач изглежда като нагорен от фас дунапрен - нацъфкано и прогорено на много места. Сега се опитай да си представиш тази картина. И че може би виждаш себе си преди 10 дни... :3d_013:

Редактирано от valentinus
Линк към коментар
Share on other sites

Да, valentinus е прав. Докато при непушачите етерното тяло се забелязва на няколко сантиметра извън физическото тяло, при пушачите то е много по-малко, понякога дори със същите или по-малки размери от физическото тяло. Това си има съвсем видим физически резултат, който всеки е забелязал - на пушачите кожата е по-суха, по-рано започват да се появяват бръчки и има по-нездрав цвят (от сивкаво до жълтеникаво, в зависимост от тена). Само 2-3 месеца след отказване на цигарите, кожата става видимо по-свежа и с лека руменина.

Вече по-косвен резултат и не толкова еднозначен (защото зависи от общата енергетика и силата на физическото тяло на всеки конкретен човек) е затруднението на етерното тяло на пушачите да поддържа здравето на физическото тяло, но като статистика също е факт.

И в тази връзка, забелязали ли сте, че непушачите се отървават с никакви или по-леки и по-бързооздравяващи охлузвания и контузии, отколкото пушачите, при еднакви други условия?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, valentinus е прав. Докато при непушачите етерното тяло се забелязва на няколко сантиметра извън физическото тяло, при пушачите то е много по-малко, понякога дори със същите или по-малки размери от физическото тяло. Това си има съвсем видим физически резултат, който всеки е забелязал - на пушачите кожата е по-суха, по-рано започват да се появяват бръчки и има по-нездрав цвят (от сивкаво до жълтеникаво, в зависимост от тена). Само 2-3 месеца след отказване на цигарите, кожата става видимо по-свежа и с лека руменина.

Вече по-косвен резултат и не толкова еднозначен (защото зависи от общата енергетика и силата на физическото тяло на всеки конкретен човек) е затруднението на етерното тяло на пушачите да поддържа здравето на физическото тяло, но като статистика също е факт.

И в тази връзка, забелязали ли сте, че непушачите се отървават с никакви или по-леки и по-бързооздравяващи охлузвания и контузии, отколкото пушачите, при еднакви други условия?

Вярно е! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мили приятели, искам да споделя с вас, че днес е моя 23-ти ден без никотин и се чувствам прекрасно!

Исках да ви "изпратя" едно цвете, ако успея...

Радвам се, че правя нещо добро за себе си и за етерното си тяло! :feel happy: Имам желание да си пея и да си танцувам.

:whistling::3d_163::dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Супер :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...