Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:thumbsup2: чудесни сте, обични приятели + мислено съм с всички всички светли душички, решили да приключат с пушенето :thumbsup2: преди мнооого време Тестът на Фагерстрьом / благодаря на Ваня че го е постнала

тук

та този тест ми каза. че имам "Липса на зависимост" :dancing yes: успокояващ + удовлетворяващ импулс за Егото ми + дотогава бях отброила 15 години '"липса на зависимост" :sleeping: та прибавих мотивирано още около 15 лета :thumbsup2: една кутия / обикновено леки + скъпички/ я изпушвах за около седмица + не беше придружено с кафепитие + а с биричка привечер или през нощта при звездоброенето без биричка :dancing yes: беше ми много ясно, че това си е сериозен + вреден навик с уж "липса на зависимост" хехехе ...ехехех + реших да спра да си купувам цигари + спрях + на десетия ден един приятел капитан без да знае за решението ми подарява стекче карелия + приех си я с усмивка + като награда + половината подарих + другите си ги пуших цяяял месец + после ми носят едно стекче почти за без пари :thumbsup::sleeping:поредното невинно капанче + не го взех + реших да изляза и от вригата на "разпространението" хехехе + всъщност ближните ми човеци отдавна са всички непушачи + отказването ми се случи без особено усилие + но постепенно + спрях цигарите и почти едновременно изчезна желанието за бирепитие :dancing yes: към групата на непушачачите съм значи вече половин година :D това е добрият вариант за всички, избрали да служат на Светлината :hypocrite:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пуша, да го нарека - много пуша аз, около мен всички пушат, и близки (майка и баща), и приятели; така е било винаги. Но, досега, не съм имала осъзнато желание да спра да пуша; не го усещам дълбоко в себе си. Може би, за всяко нещо си има време, а може и никога това време да не дойде.

Но средата е много важно нещо, не знам хората, които имат връзки с непушачи и съответно непушачи с пушачи, сигурно е ад, на мен поне не ми се е случвало... Не знам.

Успех на онези, които се борят с навика си да пушат.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера Атлантида ни направи чудесен подарък - след като замълча за цигарите две седмици, изведнъж се появи, за да ни зарадва, че е победител и да ни сподели, че:

Имам желание да си пея и да си танцувам. :whistling::3d_163::dancing yes:

icon12.gif

Днес Благост ни донесе още една радостна вест:

към групата на непушачите съм значи вече половин година :D
icon12.gif

Благодарим ви момичета :feel happy::feel happy:

Защото, както казва Благост:

...това е добрият вариант за всички, избрали да служат на Светлината :hypocrite:

:3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

А пушачите на тъмнината ли служат?

Хайде по-полека; това, че съм пушач, не означава че трябва да ми се направи публично аутодафе. Това си е моят личен избор.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Мона, здравей + никой не ти прави аутодафе <_< не съм слушала в час когат са разказвали за тази дума :sleeping: иначе ти сама си правиш предположението за публично аутодафе + гузен негонен бяга да не би да е :dancing yes: иначе изборът си е лично твой + руснаците имат една чудесна + весела крилатка " кто не курить и не пиет....тот здоровенький помрет...но все таки помрет " + та заклетите пушачи ще си умрат сигурно с цигарата + кашляйки + за теб не знам + ти си от решителните :thumbsup2: освен да решиш да станеш от осъзнаващите + знайно е че всяко нещо е с времето си + може и твойто да дойде + Фройд и той е бил голям пушач :rolleyes: моите уважения към двама ви :thumbsup: пушачите със сигурност не са от служителите на Светлината + Чистотата :hypocrite:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Но средата е много важно нещо, не знам хората, които имат връзки с непушачи и съответно непушачи с пушачи, сигурно е ад,

:thumbsup1: Така си е, но пък и наистина адът би бил главно за непушачите в тоя случай. Скоро бях в Нощния Хоризонт, само моята водеща не пушеше сред колектив от 5-6 човека и просто си беше прибавила много, много безсилно недоволстване към отравянето от пасивното пушене. Скоро след това един таксаджия окъдя и самия мен... Единствено ако се научим да спазваме ограниченията, които вече на хартия са в сила и у нас, ще може да се създаде по-справедлива ситуация. Аз не съдя за човека като цяло по един единствен факт, па било той и пушенето; ала пушачите следва да се съобразяват с интересите на непушачите. Това е все едно, ако се готви за двама души, единият от който е на безсолна диета, а другият яде доста сол. По-справедливо е да се готви безсолно, защото вторият може да си добави сол, докато първият не може да си обезсоли манджата, нали? <_<

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Да, съгласна съм с теб и аз се съобразявам с непушачите.

Но крайни изказвания, антипатия или осъждане от тяхна страна е чиста агресия и нетолерантност.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Разбира се, особено като знаем, че всеки си е пристрастен към нещо неподходящо от тоя голям свят, даже е лицемерие да се прави на вода ненапита и да смята само пристрасятванията на другите за пороци! Но именно свободата на избираш за себе си се различава от слободията по това именно - да се съобразяваме със свободиня избор и на другите. :yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: за свободата и слободията

:thumbsup2: "Но крайни изказвания, антипатия или осъждане от тяхна страна е чиста агресия и нетолерантност "+ да така е + това си е и болезнено състояние + всеки сам избира как да реагира.

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте :) рядко нещо може да ме накара да се регна във форум . особено форума ако е като този та така . да карам по същество . разбрах и се убедих че имам воля да спра цигарите и вече 2 ра седмица сьм без никотин в кръвта . обаче не знам как да действам срещу тая замаяност която е следствие от премахването на никотина според мен. дано някой от вас знае нещо по въпроса да удари един пост :) благодаря предварително

поздрави , Тодор :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

А на мен днес ми е 6-ти ден без грам цигара :) , но по-важното е, че нямам грам желание да запаля и не изпитвам никаква липса нито от жеста да държиш цигарата, още по-малко пък ми липсва никотина....

Но да видим тази вечер като се събера с 2-3 пушачи на хапка и пийка дали импулса да не пуша ще е все още толкова силен :) Сигурна съм си обаче, че като нямам желание отвътре, колкото и да ми пушат не ще ме изкушат.....

Пожелавам на всички дето пишем точно по тази тема да запазим волята си и след още някой друг месец пак да сме вътре, но вече от позицията на непушачи :)

Линк към коментар
Share on other sites

здравей,Валентин Петров как точно действа дестилираната вода върху това мудно и замаяното състояние ?

изчиства кръвоносните съдове на мозъка и др. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

прясно изцеден сок от екологични моркови и ябълки

и колкото може повече дестилирана вода, но не веднага след соковете

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте :) рядко нещо може да ме накара да се регна във форум . особено форума ако е като този та така . да карам по същество . разбрах и се убедих че имам воля да спра цигарите и вече 2 ра седмица сьм без никотин в кръвта . обаче не знам как да действам срещу тая замаяност която е следствие от премахването на никотина според мен. дано някой от вас знае нещо по въпроса да удари един пост :) благодаря предварително

поздрави , Тодор :thumbsup:

След спиране на цигарите първите седмици са нормални оплаквания поради падане нивата на кръвната захар и на кръвното налягане. После всичко се нормализира. Четох много положителни резултати в това отношение за табекс-туширал абстиненцията. Напълно поддържам Валентин за ябълките и морковите.

Успех на всички, които се борят с никотиновата зависимост! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

абстиненцията може да я тушира обаче за сметка на това май ти тушира и бъбреците ако се не лъжа , така че за сега май ще сьм само на натурални вещества без химия

Линк към коментар
Share on other sites

абстиненцията може да я тушира обаче за сметка на това май ти тушира и бъбреците ако се не лъжа , така че за сега май ще сьм само на натурални вещества без химия

Не знам за бъбреците, просто казвам какво съм чела. Аз не пуша от 29 дни. Първите две седмици имах проблеми с ниското кръвно и също се чувствах доста "замаяна" на моменти, но пиех доста кафе (на мен не ми пречеше особено кафе без цигара,но всеки трябва добре да си прецени). А и не всеки спрял да пуши има такъв проблем. В началото ме беше обхванал и един "вълчи глад" и много наблягах на шоколада, но след 5-6 дни гладът изведнъж изчезна и всичко се нормализира. Сега се чувствам доста добре. Все още се явяват някои тежки моменти, но все по-рядко и все по-рядко и са много по-кратки. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

:) ценна информация . това с глада се яви и при мен .. но се справям с него без проблеми а кафе принципно не пия . и така днес се чувствам каточели по-добре. продължавам с водата ябълките и морковите : )
Линк към коментар
Share on other sites

:) ценна информация . това с глада се яви и при мен .. но се справям с него без проблеми а кафе принципно не пия . и така днес се чувствам каточели по-добре. продължавам с водата ябълките и морковите : )

Водата, ябълките и морковите и на мен ми бяха голяма опора. А също и домашен мед. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...