Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Примерен нумерологичен хороскоп


Иво

Recommended Posts

А знаете ли защо е наречено Господарско това число? И защо Мона говори за трудна карма при него.

Това не съм го чела никъде, но мисля, че числото 11 изобразява две напълно съвършени и завършени единици. Два колкото еднакви в приликата си, толкова и различни в индивидуалността си свята. При това светове номер едно.

Проблемно е дотолкова, доколкото това число символизира сблъсъкът между две изцяло оформени индивидуалности. Борбата между такива е винаги жестока. Но от тази борба произлиза най-великото сливане, което е възможно.

Числото 11 за мен представлява най-голямото възможно предизвикателство - това да се пребориш със себеподобното, със себе си. С другия в теб. А самата борба, която повечето определят като нещо трагично, се нарича любов. Затова е и Господарско числото 11 - на надвилия себе си нищо не може да се опре. Само онзи, който е Господар на себе си, може да бъде и господар на вселената.

Моника, трябва да дадеш поне две имена, за да бъде пълен нумерологичният ти анализ.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да, Силве, чудесен коментар. И аз така го усещам, а и съм намирала в различни източници.

Ще направя коментар на cvete80 и Mecholari утре, че сега вече е късно и съм изморена. Как предпочитате - на ЛС или направо тук?

Линк към коментар
Share on other sites

cvete80, mecholari, пуснала съм ви на ЛС моите нумерологични коментари относно вашите данни - все пак това си е лична информация.

Дано да съм ви била полезна!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е какво ще кажите за мен,особенно след интервю на Алена в което казва ,че родените на 18-то число са кармично наказани.Казвам се Стела -18.06.1984

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво е казала Алена, но 18 наистина не е леко число. Ето едно тълкувание на 18 като рождено число от Линда Гудман, която аз много харесвам и уважавам:

18 Сблъсъкът между духовното и материалното

От всички съставни числа 18 съдържа най-трудния за тълкуване символизъм. (Прочетете по-напред в главата част­та за връзката на 18 с Исус Христос.) В древността са го опис­вали със следния образ: „Лъчиста луна, от която се стичат Капки кръв. Под нея се виждат вълк и гладно куче, които ловят с отворени уста капките кръв, а по-долу към тях бърза рак." 18 олицетворява материалното, което се домогва да унищожи духовното в природата. Често свързва хората и цялостите, представяни от него, с ожесточени разпри в семейството, с войни, обществени размирици и революции. В някои случаи означава и че ще спечелите пари или ще се издигнете, като прилагате тактиката „разделяй и владей", чрез война или друг конфликт. Предупреждава, че могат да ви предадат и измамят и „приятели", и врагове, а също че можете да пострадате от природни стихии, например от пожар, наводнение, земетресе­ние, буря или взрив, да ви удари електрически ток или гръм. Ако съставното число на името ви е 18, трябва незабавно да го смените, за да избегнете отрицателното му влияние. Ако ли пък рожденото ви число е 18, трябва да проявите изключител­на предпазливост и внимание, за да посрещнете предизвика­телствата и опасностите на това съставно число. Единствени­ят начин да разсеете и притъпите влиянието му е духовността, като неизменно отвръщате на омразата и измамите с щед­рост, любов и прошка, и „обръщате и другата страна" и отго­варяте с добро на злото, с великодушие на жестокостта, с чес­тност на безчестието, с чест на безчестието. Така вибрацията на 18 може да бъде използвана, за да получите просветление. Родените на 18-и от всеки месец сами са избрали между преражданията (подобно на Исус Христос) тази дата като най-голямата проверка на своята душа и стойност. Можете да притъпите отрицателното влияние на 18 и като промените името си, а оттам и неговото число (каквото и да е то), така че да се равнява на всяко съставно число, което редуцирано, да прави 6. Това също ще ви помогне да превърнете трагедията на 18 в триумф. Нали помните, вече научихме, че 6 (Любовта) винаги и всякога побеждава 9 на конфликта (1 + 8 = 9). Както обясних, когато е бил предопределян житейският път на Исус от Назарет, е избрана и добавената вибрация на 6 (и свързано­то с нея число). Ще е разумно родените на 18-и от всеки месец да планират всичко важно на 3-и и 6-и от всеки месец или на дата, цифрите в която дават сбор от 3 или 6, особено от 6 - а също да добавят по всички възможни начини вибрацията на 6 в личния и професионалния си живот, например като избират адрес и телефон с това число. Така въпреки ограниченията на 18 ще преуспеят и в материалния, и в духовния свят.

Ще изпратя конкретен номерологичен анализ по тези данни на ЛС.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още едно тълкуване на числото 18.То се състои от 1 и 8.Сборът от двете е 9.И трите числа са сравнително добре уравновесени.

Амбициозността, упоритостта, стремежът към лидерство на единицата и неразгадаемостта на осмицата пави необичайна тази комбинация.Последният е много артистично, и чувствително число и съчетано с числото 1, което е пълно с енергия и инициатива, дава една ярка личност.Раздвоената личност на числото 8 го прави загадъчно за всички, защото има в себе си две противоположности, и двете верни на характера му.Не може да се каже за числото 8, че е материалист, защото има моменти, когато парите нямат никаква стойност за него.От друга страна, не може и да се каже, че това е едно изцяло духовно число, защото има случаи, когато 8 гледа само личната и материалната облага.Осмицата е артистична, творческа и чувствителна натура.Единицата е амбициозен водач и понякога помита всичко пред себе си като валяк.Това може да се окаже експлозивна комбинация.Но числото 18 съдържа и числото 9 като сбор от съставящите го.Притежаващите го се борят докрай.Дори при най-твърдо противопоставяне не се предават, не оставят работата си наполовина.Това са властни натури и са щастливи, когато командват.

Личното ти число, EDEN84, е единица.Така че това още повече подсилва нейното значение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Какво е това чудо незнам,но характеристиките и цялата нформация,която ми показа все едно аз си ги бях писала.

Просто върха. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

А какво можете да кажете за числото 10...родена сам на 10. 01. 1988 в 10:10 сутринта...имам чувството че виждам това число постоянно в живота ми под една или друга форма...а може би съм свикнала да го търся. И все пак какво означаво това множество 10ки?

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е да има много десетки и единици също :) .

Ето какво казва Линда Гудман за хората, родени на 10 число:

10 Колелото на съдбата

10 е олицетворявано от Изида и Озирис. Това е числото на възхода и падението в зависимост от желанието на конкретния човек. Той ще се прочуе с добро или с лошо, според своите постъпки. 10 е в състояние да пробуди любов или омраза, уважение или страх. А също да вдъхне чест или безчестие - при него средно положение няма. Всяка случка зависи от решението на човека. Числото е символ на Любовта и Омразата. Хората с число 10 притежават вродената способност да осъществяват творческите си хрумвания, тази сила обаче трябва да бъде прилагана мъдро, тъй като абсолютната съзидателност съдържа в себе си своята противоположност - абсолютното унищожение. Самодисциплината и безграничното състрадание трябва да съпътстват първата сила, за да се избегне трагедията на втората. Дисциплината трябва да предхожда Властта. За нещастие някои хора с число 10 не успяват да реализират своя потенциал и като последица заживяват с дълбоко вкоренено огорчение, заради което се чувстват несретници и понякога се държат високомерно и нагло, за да скрият съвсем безпочвеното чувство за непълноценност.

Примерен номерологичен хороскоп ще направя, като ми остане време, може би в неделя.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е,че прочетох в една книга за Нумерология за числата на рождените дати,т.е. на кое число от месеца си роден.Оказа се,че хора родени на 4-ти и 8-ми са родени да изкупват карма.А не сме ли всички родени с карма ?

При мен има доста струпване на такива числа,аз съм родена на 4-ти, мъжът до мен е на 8-ми,майка ми на 13-ти,а детето ми на 31-ви. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е,че прочетох в една книга за Нумерология за числата на рождените дати,т.е. на кое число от месеца си роден.Оказа се,че хора родени на 4-ти и 8-ми са родени да изкупват карма.А не сме ли всички родени с карма ?

При мен има доста струпване на такива числа,аз съм родена на 4-ти, мъжът до мен е на 8-ми,майка ми на 13-ти,а детето ми на 31-ви. :hmmmmm:

Здравей!

Да, всички сме включени в кармични връзки, но при някои хора този им живот е "по-лесен", затова казваме кармична отплата, а при други "по-труден" - кармична разплата. Разбира се, всичко е относително и не толкова детерминирано - дори и на първите, в някои отношения наистина "им върви", а в други и при тях се слуват неприятности, но като цяло ... "имат късмет". В това обаче се крие и уловка под формата на изкушения - изкушения, че дори и да се държиш безобразно, на теб така или иначе ти се разминава, без особени последици; изкушения да не си мърдаш пръста за нищо, защото така или иначе получаваш ...

По принцип не е задължително близките ти хора да са родени на такива дати. Щом се е получило при вас обаче, това ме навежда на мисълта, че имате някаква обща работа тук и сега; при вас отработването на кармичните задачи ще става в семейството.

Виждала съм, когато хора с такива дати се струпват в едно звено от някоя фирма или при работодател, роден на някоя от тези дати, 90% от кандидатите за работа при него са родени все на такива дати.

Интересно е, че ще виждаш такива числа и при редуциране на телефонния ти номер, датата на издаване на лични документи - лична карта, шофьорска книжка и т.н.

На хората родени на горепосочените (4, 8, 13, 17, 22, 26, 31) дати много им помагат датите 6 и 24 от всеки месец. Също така се оказва, че с хора, родени на 6 и 24 добре се разбирате, помагат ви и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

А какво можете да кажете за числото 10...родена сам на 10. 01. 1988 в 10:10 сутринта...имам чувството че виждам това число постоянно в живота ми под една или друга форма...а може би съм свикнала да го търся. И все пак какво означаво това множество 10ки?

Ще се опитам да дам един кратък анализ спрямо датата.

Път на живота - 1. За хората с число 1 (а тук го намираме и в рожденната дата и в месеца) е много важно да се реализират със собствени усилия, за което е нужна воля, смелост, решителност, но нека се избягва прекаленото доминиране и егоистичните мотиви. Имате потенциал за творчество или новаторски идеи или добър ръководител. Интересно, че въпреки тези предпоставки, много хора с път 1 не се напъват много за напредване в йерархията. Добре е да се разчита на собствените сили и инициативи, да се "улавят" благоприятните моменти, а да не се очаква голяма външна помощ и подкрепа. Силна енергия, но и много спънки за преодоляване, понякога вътрешен блокаж за откриване на собствения път и/или ограничен емоционален живот. Малко или никакви истински приятели.

Първият период е от раждането до 27 години - отново число 1. Ранна самостоятелност; има потенциал за творчество; търсене на собствен път; влияние от околната среда, но тя може да не е особено благоприятна; търсене на съюз, но по-добре да не се разчита на помощ от вън; понякога склонност към усамотяване.

За следващите периоди според мен не е желателно да пиша - прекалено е рано.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! ;)

Ще ми е интересно да кажете нещо за мен, ако някой има желание.

Венелина, се казвам 21.04.1980г.

Благодаря :)

Здравей!

Предлагам анализ само по датата, защото не съм убедена в точността на цифровите стойности на част от буквите/звуците на кирилица. За името мога да пусна нещо експериментално :) на лични.

Път на живота - 7 - желание да се реализира добре в живота и непрекъснато да напредва, усъвършенствайки себе си. За да се "случи" това, са нужни да се развият: любознателност, прозорливост, откривателство, изслушване на другите, склонност за придобиване на знания, придържане към реализма, а също да се избягва отчаянието, негативизма, много строгото отношение към себе си и към другите. Числото 7 е много особено, то е свързано с философията, духовността: важно е от една страна да не се търсят и преследват чисто материални цели, от друга - да не се пришпорват хората и събитията, а да се оставят да следват своя собствен ход. Периодите на изчакване и блокаж внезапно преминават в развитие и успех, често нестандартни и неочаквани; резки промени в хода на съдбата. За хората с число 7 важи с пълна сила посланието "Познай себе си.". Приятелствата и връзките с хората имат решаваща роля, макар някои хора с път 7 да предпочитат уединение, живот посветен на някакви изследвания или мистицизъм или далечни пътувания ... Поне в един период от живота е нужно да се осъществи близък контакт с природата.

Първият период в живота е от рождането до 29 години. Той е белязан с ранна склонност към работа и дисциплина; тясно/ограничено обкръжение, понякога затваряне в себе си и/или телесни проблеми; дори и ако има многобройни приятелства, личния живот е ограничен. Необходимо е търпение и развитие на ученолюбивост, анализиране, разсъдливост, изследоватеслки умения, самостоятелност. Да не се подценява емоционалното развитие.

От 29 до 30 годишна възраст е един преходен период, в който освен горните неща, започва да се проявява напредък в една от областите на комуникациите, подобряване на емоционалния живот.

От 30 до 38 години - реализация в една област, където доминират комуникациите. Приятелските връзки и контактите ще изиграят решаваща роля. Да се избягва разпиляването и разсейването. Препоръчва се да се внимава за финансите (склонност към пилеене или непостоянни приходи). Може да има нестабилен емоц. живот - трудности в изразяването, склонност към депресия или разочарование от някоя връзка.

Нека спра до тук, за да не предопределям неволно събитията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте! Казвам се Еленка. Може ли някой да ми каже нещо повече за рождената ми дата 17.09.1971г.? Благодаря предварително!

---

Мод. бележка: Моля пишете на кирилица!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Диана, чак сего попаднах на отговора ти.Бях забравила...

Благодаря ти за труда, който си си направила. :feel happy:

Да, доста неща са верни.Аз съм много нетърпелива, и това ще ми изяде главата.Обичам да форсирам нещата.Това , да се науча да чакам и въобще на търпение е най-тежко за мен.Да, трудно изразявам чувствата си към любимите хора, не зная защо е така.Това обяснява защо не е много успешен личния ми живот.Но честно казано ,аз не винаги имам нужда да бъда с хора.Разбира се ,имам приятелства, но не обичам да допускам прекалено близо до себе си хората.Имам и доста познанства, честно казано не ми се налага да търся много хората сами идват. :) Но това ми идва малко в повече.

А като съвместимост/партньорска/ съвместимост съм чела ,че бе било добре за 7, 8 или 9. :hmmmmm:

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Път на живота - 5.

Разнообразни интереси и желание да се реализира в една свободна среда, да натрупа богат жизнен опит. Животът е белязан с промени, многобройни събития, поради което е нужно да се развие приспособимост, подвижност, да се избягват необмислените и рискови начинания, макар че често ще има и много изгодни случаи и късмет. Добра енергия с известна склонност към невротичност и умствена възбудимост - да се избягват избухливостта и нестабилността.

Ден на раждане - 23, редуцирано отново 5 - т.е. горепосочените тенденции са твърде подчертани. По принцип 23 е число на кармична отплата, ето какво пише Линда Гудман за него:

23 Царската звезда на Лъва

Това число въплъщава кармичната отплата. То не само предвещава, но ви и гарантира успех в личния живот и рабо­тата, помощ от началници и покровителство от високопос­тавени люде. Изключително щастливо е и закриля всячески хората и цялостите, представлявани от него. Както винаги, числото 23 трябва да бъде разглеждано заедно с другите про­сти и съставни ключови числа, съставящи цялостния номерологичен анализ, който може да се окаже не чак дотам ща­стлив. Другите числа обаче нямат особен шанс да ви навле­кат неприятности, ако в трудни времена над вас блести Цар­ската звезда на Лъва. Няма число, което да оспори силата на Лъва.

От моите лични наблюдения искам да подчертая, че животът на човек роден на 23 число от месеца не е непременно и непрекъснато цветя и рози, но по принцип наистина получава такава помощ и подкрепа от по-високопоставени хора и дори и проблемните ситуации в крайна сметка завършват благоприятно.

Иначе тъкмо сега (до 31г.) е приключил първия етап от живота, който се е характерезирал с променливо развитие, зависимост от обкръжаващата среда, която въпреки търсенето и намирането на многобройни приятелства е ограничавала личния живот (понякога дори затваряне в себе си, поне за известен период от време). Нужно е било да се развият такива качества като ученолюбивост, разсъдливост, изследователски и анализаторски умения, самостоятелност. Имало е периоди на емоционално напрежение и дори претоварване в това отношение.

Като цяло променливо и нестабилно положение в живота.

От 31 до 32 - един кратък период, в който ще се осъществи реализация в някаква сфера, където преобладават комуникациите. Необходимост да се избягва разпиляването и разсейването. Емоционалният живот отново може да е нестабилен.

След 32г. - развитие към едно по-независимо положение в живота, въпреки честите промени и неравномерния ритъм. Разнообразни интереси, импулсивност. Препоръка - да се стреми към стабилизиране на живота във всички направления. Спирам до тук и няма да влизам в подробности за по-нататък, за да не манипулираме излишно бъдещето.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е "господарско", но е ужасно тежко и кармично число. Изобщо не завиждам на хората с число 11.

Ех, аз съм със 11 и направо се замислих!!!!!

Редактирано от sieeina
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Нека да направим един примерен нумерологичен анализ с учебна цел тук.

Желаещите да им направим такъв анализ нека да оставят трите си имена + дата/месец/година на раждане.

Иво

Васко Димитров Димитров 09 05 1956г Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Нека да направим един примерен нумерологичен анализ с учебна цел тук.

Желаещите да им направим такъв анализ нека да оставят трите си имена + дата/месец/година на раждане.

Иво

Васко Димитров Димитров 09 05 1956г Благодаря

Вашият път в живота е 8.

Новатор по природа, остър ум и силна воля. Различен от повечето хора, някои дори ви мислят за странна птица. Енергичен. Притежавате организационни способности и непрекъснато се стремите към нови знания. В професионално отношение може да имате големи успехи само ако проявите тактичност. Склонност към точните науки, най-вече към химия и физика. Харесвате динамиката.

Числото 8 е трудно число. То е 2 х 4 и затова съдържа в себе си непокорните противоречия на това число. 8 може да означава и тъга, но и светски успех.

Обърнете внимание на черния си дроб и бъбреците. Откажете се от работата през ноща.

Вашата планета - Сатурн.

Важен ден - събота.

Вашата лична година е 7.

Като цяло е трудно година, но след време ще разберете, че си е заслужавало трудностите. Не е подходяща за започване на нови дейности или разширяване на бизнеса. Трудности в материален план. Действайте по-спокойно. Може да се чувствате самотни и изоставени, но това всъщност не е така. Не изпадайте в депресия. Търсете истината.

Вашето рожденно число 9.

Хора с големи амбиции, непокорни. Винаги знаят какво искат. Имат собствено мнение по повечето въпроси. Трудят се упорито. Не са отмъститечли. Прями, открити, целеустремени. Неуморими в работата си, но не напълно отдадени в семейството. Не приемате хората много близо до себе си, обикновено ги държите на дистанция.

Период в живота.

Намирате се в ІV период с вибрация 8, който е започнал от вашата 46 год. възраст и ще продължи докрая на живота ви.

Ползотворен период. Основен мотив е стремеж към богатство. Парите са основен движещ фактор. В емоционален план може да се наблюдават конфликти между партньорите и на моменти да се чувствате самотни.

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да обясните как се определя "периода в живота". Лично аз съм родена на 01.05.1991. Как бих могла да разбера в кой период се намирам .

Благодаря предварително :):feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная за кой именно период питаш, но като гледам датата на раждане, ти все ще си в първи :P , защото обикновено продължават поне до двадесет и малко години.

Методиката за определяне - не е много кратка за обяснение, различават се поне два вида периоди, а според някои източници и повече; по-добре е да се почерпи инфо от някоя добра книжка по нумерология.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...