Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Примерен нумерологичен хороскоп


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Леле колко вярно :thumbsup:

Ето бащино име: Божилова

Благодаря:feel happy:

Има 2 ненаучени кармични урока.

4=0

Задълбоченост в знанията и детайлите.

8=0

Може да има липса на материална стабилност.

Линк към коментар
Share on other sites

Здрвеите казвам се Георги Петров Александров роден съм на 19.06.1992 мерси предварително :thumbsup2:

Здравейте, Георги!

Вашето РД число - 19.

Това е число на кармичната отплата, даващо успех в начинанията. Като съвет към Вас е да не бъдете инат.

Съдбовен път на живота - 1.

Харесва Ви да сте центърна внимание. Чувствителен човек. Имата добър усет към изкуствата - музика, поезия. Имате добри предпоставки, за да бъдете ефективен лидер. Като препоръка към Вас е да действате "стъпка по стъпка". Силна връзка с рода на бащата.

Число на душата - 1.

Упр. е Слънцето. Трябва да имате ясни цели и точни мисли. Притежавате силна индивидуалност и имате нужда от внимание. Лесно създавате приятелства. Може да сте каже, че сте късметлия. Харесва Ви да изобретявате различни неща. Доверявайте се повече на позитивните си мисли и не се поддавайте на депресии. Необходимо Ви е да вярвате в нещо, може да сте религиозен или да вярвате в някаква идея. Издържате дълго време на физическо натоварване. Може би обичате да пътувате. Атрактивен сте за другия пол.

Активни години - 35-39г.

Слаб период - октомври, ноември, декември.

Силен период - 21 март - 28 април; 10 юли - 20 август

Благоприятни дати - 1, 4, 10, 13, 19, 28, 31

Благоприятни дни - 19, 28 всеки месец

Цветове - оранж, златисто, медно

Скъпоценни камъни - 5-каратов рубин (за мъж)

Божество - Слънцето

Здраве - сърце, очи, високо кръвно на по-късен етап

Приятелства и добри взаимоотношения с хора родени на тези дати - 1, 10, 19, 28

Добри години - 19, 28, 37, 46, 55, 64, 73, 82, 91

Съвет - избягване на мазни, кисели и люти храни.

Вашите житейски периоди:

Първи период до 35 г.

Втори период от 35 до 44 г.

Трети период от 44 до 53 г.

Четвърти период от 53 г.

Първи връх - 35г.

Втори връх - 44г.

Трети връх - 53г.

До 35г. възраст сте в І житейски период под вибр. 7 - духовно и интелектуално израстване.

Успех :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ванка виж темата за дилемата. Ако ще ти правят номерологичен хороскоп, трябват им трите имена плюс точната дата на раждане ( дал си я). Ако ще ти правят астрологичен хороскоп : трябват им точна дата, час на раждане ( по възможност напълно точен), място на раждане.

Линк към коментар
Share on other sites

spored datata na rajdane kakvo me o4akva prez tazi godina blagodaria vi :thumbsup:

Въведете данните си!

Моля, пишете на кирилица или използвайте кирилизатора!

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

akim, за човек роден на 04.02 личната му година след РД е 1.

Лична година 1: Промяна и ново начало

За вас започва един нов жизнен цикъл, който ще продължи девет години. Вибрацията на единицата изисква да поставите ново начало в живота си, да предприемете решителни действия, да промените начина си на мислене и живот. Това което "посеете" през тази година, ще ви "храни" през седващите осем. Затова активизирайте всички ваши вътрешни сили и енергия, а също - пари и време - и реализирайте проектите си. А такива не ви липсват, но те трябва да се претворят в дела. Както добре знаете, всяко начало е трудно и затова тази година ще трябва да преодолявате много прегради и бариери, но в никакъв случай не се отказвайте или разколебавайте. Не разчитайте много-много на външна подкрепа, вярвайте в собствените си сили и възможности. Особено важно е да претърпите личностно израстване, да преодолеете страховете и ограниченията, които сте си наложили или са ви били наложени. Кажете си "Мога" и действайте.

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Почти всички теми тук са за индивидуална консултация:)

на мен ми се иска да обясните малко по- конкретно периодиката и как можем да разграничим значението на отделните периоди, ако те са повтарящи се числа?

Линк към коментар
Share on other sites

Вятър,

Не е точно индивидуална, защото се вземат предвид и други важни числа, за да се получи индивидуално. Що се касае за разграничението на периодите- гледат се влиянието на буквите в името, като период, датата, като цяло, както и отделно-дата, месец, година. Те окават влияние и на физическото тяло, емоциите и ментала.

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На вас ви е дадено плавно и хубаво развитие в живота, но вие допускате грешки, които не винаги могат да се поправят.Имасте малко прераждания, което показва, че сте изчистили по-голяма част от кармичните си уроци. от минал живот ви е дадена отплата, заради страданията, които сте понесла, но в сегашната си инкарнация имате известни обременености, свързани с чувството ви за отговорност. Независимо, че някои хора ви считат за повърхността и за човек,който не се съобразява с чуждото мнение, вие, реално, сте прекалено чувствителна и много се влияете от чуждото мнение. имам чувството, че малките проблеми са в състояние да ви парализират и вие да ги усещате като него голямо и супер тревожно. Носите скрито родово проклятие по линия на майка ви, което, като гледам, при вас няма да създаде трудности. Съдбата ви не е предопределена в пълна степен и вие сте в състояние да си я измените. в личен план, бих ви препоръчала да имате сериозна връзка, с цел семейство след 27-28 годишна възраст. И датата ви и името ви показват, че на вас ще ви се даде много в този живот, стига да работите много, особено до 31 годипна възраст, когато ще се наложи да развиете своите таланти. На прима виста, числата ви не показват голяма възможнист за печелене, въпреки, че вие точно там търсите своята сигурност. В живота си ще трябва да преминете през някакво тежко изпитание, което ще промени живота ви. На моменти сте малко по-голям егоист от колкото трябва, но поне не пристъпвате границата и не сте деспотична.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, Силвия :)

От своята 40г. възраст до 49г. вие се намирате в житейски период с вибрация 1. Това предполага добра възможност за ново начало в професинонално отношение. В личния живот, ако имате неуспешен брак е възможна раздяла. Бъдете внимателна за изневери.

От своя РД т.г. до следващата вие се намирате в лична година 1, която отново благоприятства ново начало в професионално отношение, може изцяло да смените средата, в която сте. Добре е да обмисляте внимателно действията си.

Вие сте родена на 5-то число, пътят на живота ви също е с вибрация 5, числото на душата ви също 5. Това предполага, че сте човек новатор, обичате движението. Придържайте се към здравословния начин на живот. Може да имате трудности, но вие сте силен и решителен човек, така че ще се справите с повечко вяра всебе си. Може да колекционирате нещо. Трудно прощавате на хората, но трябва да се стараете да не допускате егоистични интереси, защото те възпрепятстват духовното ви израстване. Добро материално състояние от работа в чужбина или наследство. Препоръчително е да релаксирате с приятна музика.

Избягвайте тъмните цветове - черно, тъмно синьо, тъмно кафяво, защото те ви затварят енергийно. Зеленият цвят ще ви се отрази добре при нервно неразположение и при проблеми с кръвообръщението.

Подходящи минерали за вас са - изумруд, аквамарин, средбро, платина.

Успех :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, много ще съм Ви благодарна ако направите нумерологичен хороскоп на съпруга ми Илия Иванов Илиев 11.01.1968г.

Благодаря Ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много ще съм Ви благодарна ако направите нумерологичен хороскоп на съпруга ми Илия Иванов Илиев 11.01.1968г.

Благодаря Ви предварително.

Здравейте, Силвия :)

Според числото си на раждане вашият съпруг е отзивчив, оптимистичен, понякога властен, настойчив. Понякога може да да проявява противоречив характер. Обича да помага на другите около себе си. Налага мнението си. Възприемчив, чувствителен. Трябва да се стреми къмповече постоянство, оптимизъм и вярва в себе си. Числото 11 в много окултни науки се нар. "мистично", при редукция виждаме, че то притежава всички качества на 2 - нестабилност, раздели с партньори, склонност към фантазиране и т.н.

Числото на душата му - 2. Управлява се от Луната, която тук придава романтичност, нежност, артистичност. Липсва самоувереност. циклите на Луната тук влияят изключително много. По време на пълна Луна е добре да се стреми към спокойствие и да отделя време за медитация. Може да обича усамотяването, но не за дълъг период от време. Понякога може да бъде потаен, срамежлив, нетърпелив или като цяло да проявява нетърпелив характер. Обича пътешествията, посещенинията на чужди страни. Добра интуиция и богати сънища, остър ум.

Слаби периоди при него - декември - юни; като по-голямо внимание да обърне на периода 1-21 октомври, 20 ноември - 27 декември;

Силни периоди - 20 юни - 27 юли, 21 март - 26 април, 21 октомври - 27 ноември;

Благоприятни дати - 1, 2, 4, 7, 9, 11, 18, 19, 20, 22, 25, 29;

Бл. дни - неделя, понеделник, също - вторник, петък;

Бл. цветове - бял, св. зелен, виненочервен

Бл. метали - сребро, по-малко мед;

Бл. камъни - перла, корал, планински кристал, ахат, жадеит, лунен камък, също и Рудракша;

По-слаби органни с-ми - подложен на силен стрес, което влияе отрицателно на нервната с-ма, храносмилателна (запек, метеоризъм), отслабване на имунната с-ма; полови органи, черен дроб да се намали приема на мазна храна и сладки продукти, тютюн, кафе, сол, суха храна;

Препоръчително - сминдух в супата, повече пресни фрешове, чайове, бадеми престояли 1 нощ във вода, джиндифил;

Житейски път с вибр. 9 - Идеалист, богато въображение, желание за бягство. Хуманитарно насочена професия. Влечение към мистика, окултизъм. Нужда от любов и любим човек. Нужда от верен спътник в живота. Дълъги интересен живот.

От своята 36г. възраст до 45г. вашият съпруг е в период 3 с вибр. 11 - в професионален план този период носи стабилност. В личния живот са възможни проблеми. Духовно израстване. Вътрешно напрежение, душевни терзания. Нови интереси и хобите.

Лична година с вибр. 7 - инициативен период, финонсова стабилност, професионални реализиране. Борбен период. възможни са промени в кариерата или смяна на работата. Преместване, кратки пътувания. Квалификация, образование. Трудна и интензивна година с положителен резултат. Важно е да не се изпада в депресия. Духовно и интелектуално израстване.

Повече предпазливост през юни и септември.

При годишия транзитен цикъл - динамичен период, повишена чувствителност. Процес на възстановяване след труден преиод. Да се избягват всякакви крайности. Отново трудности в личния живот. Среща с влиятелна личност. Възможност за личен успех.

Късмет :thumbsup:

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ако имате време бихте ли погледнали и моите данни: 02.03.1975 Руслана Цецкова Милетиева. От беглите ми познания сбора от РД ми е 9, а също и на името - какво ли означава това? Интересно ми стана, защото миналата година и щерка ми се роди на 09.09. - много деветки много нещо.......Благодаря предварително за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен! :)

Силвия Ангелова Цветанова 12.03.1991г.; 1:50h.; Благоевград

Благодаря Ви!!! :)

Здравейте, ако имате време бихте ли погледнали и моите данни: 02.03.1975 Руслана Цецкова Милетиева. От беглите ми познания сбора от РД ми е 9, а също и на името - какво ли означава това? Интересно ми стана, защото миналата година и щерка ми се роди на 09.09. - много деветки много нещо.......Благодаря предварително за отговора!

Здравейте Силвия & Руслана, а и всички останали съфорумци!

Да се изготви един номерологичен хороскоп не е лесна задача и изисква време, но въпреки това реших да се наема не само с изготвянето на подобен хороскоп, но и с разяснението върху самата номерология.

Нека да започнем с датата на раждане (ден, месец година).

Вие, Силвия, сте родена на 12.03.1991г. Аз лично никога не съм се ползвал и не съм работил върху часа на раждане. Това го правят в астрологията.

Та, нека да видим.

Сборът от датата на раждане (ден, месец, година) образува т.н. "Път на Живота": 1+2 (дата на раждане - 12) = 3 + 3 (месеца на раждане - 03) = 6 + 1 (първата цифра отгодината на раждане - 1991) = 7 + 9 (втората цифра от годината на раждане - 1991) = 16 + 9 (третата цифра от годината на раждане - 1991) = 25 + 1 (последната, четвърта цифра от гоината на раждане - 1991) = 26.

Така полученато число, ако не е 11, или 22, които са водят "Царски", се редуцира, т.е. на свои ред цифрите в него се събират > (26) 2 + 6 = 8

Вашият Път на Живота, Силвия, е 8.

Според мен има още поне няколко важни неща в един номерологичен хороскоп. Това е "Душевният стремеж", "Латентното его", "Изразът" и "Кармичните уроци".

Всяка една буква от която и да е азбука си има своя цифров еквивалент.

Ето едно таблица, по която човек може да се ориентира за това нещо:

nom_4isla.jpg

Какво правим от тук на сетне?

Първо трябва да знаем, че сбора на всички цифри, от трите имена, които отговарят на гласните букви, образува т.н. "Душевен стремеж".

Сборът на всички цифри, от трите имена, които отговарят на съгласните букви оформя т.н. "Латентно его".

Сборът на всички цифри, от трите имена, образува т.н. "Израз".

Започваме да смятаме имената. Да вземем за пример, вашите, Силвия:

С и л в и я

Сборът от цифрите еквивалентнни на гласните (цег) от това име е 21 = 3.

Сборът от цифрите, еквивалентни на съгласните (цес) е 15 = 6.

Сборът на всички цифри от името е 9.

Така правим и с останалите имена.

А н г е л о в а

Сборът на "цег" е 14 = 5.

Сборът на "цес" е 15 = 6.

Сборът на всичките е 11 = 2.

Ц в е т а н о в а

Сборът на "цег" е 14 = 5.

Сборът на "цес" е 17 = 8.

Сборът на всичките е 13 = 4.

Сега събираме цифрите от трите имена.

Сбор на "цег" от трите имена е: 3 + 5 + 5 = 13 = 4.

Числото 4 е вашият Душевен стремеж.

Сбор на "цес" от трите имена е 6 + 6 + 8 = 20 = 2.

Числото 2 е вашето Латентно его.

Сборът на всички цифри от трите имена е 9 + 2 + 4 = 15 = 6.

Числото 6 е вашия Израз.

Как да изчислим "Кармичните уроци". Те са онези цифри, които липсват в трите имена на човека. При вас липсват цифрите: 2, 7 и 8. Това са вашите Кармични уроци.

******************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Руслана,

Път на Живота - 9

Душевен страмеж - 3

Латентно его - 6

Израз - 9

Кармични уроци: 7

Сага, щи ви бъде интересно и от полза, ако сами намерите значенито на числата. Учителят е говорил и за това.:)

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, 24.12.1971, 9.30 a.m., Варна, петък...

Знам, че сте добри и благодаря предварително ... :)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах, че трябват и трите имена: второто ми е георгиев. :) Благодаря за вниманието предварително, оценявам го.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах, че трябват и трите имена: второто ми е георгиев. :) Благодаря за вниманието предварително, оценявам го.

Привет и тук!

Да, разгледах ги имената, т.е. хороскопа.

Ето какво се вижда от него:

Път на живота - 9

Душевен стремеж - 22

Латентно его - 4

Израз - 8

Кармичен урок - 7

Сага ще ти постна инфото по твоя хороскоп, извлечено от една книжка, а ти ще прощаваш, че няма да правя аз такъв публичен анализ. Него ще ти го напиша на лични съобщения, или на "четири очи".

Та, ето го и материала:

СЛЕДВАЙТЕ СВОЯ ЖИЗНЕН ПЪТ. ТОЙ Е ВАШАТА СЪДБА Числото отразява посланието, с което сте били изпратени на този свят, и това, което трябва да станете като човек и личност. То е квин­тесенцията на вашата съдба.

9. УНИВЕРСАЛНОСТ, БРАТСТВО. Трябва безпределно да обичате хората. Бъдете човеколюбец и благодетел. Пренебрегвай­те всякакви расови и кастови предразсъдъци. Давайте си сметка, че всеки човек е цяла вселена. Поставяйте всеки друг преди себе си. Откажете се от личните амбиции, дори от имота си, ако чуждото благо ю изисква. Привличайте всичко, но не задържайте за себе си нищо. Никъде не се установявайте за Дълго, нека светът бъде ваше­то домашно огнище. Раздавайте щедро любов, съчувствие, стреме­те се да разбирате човека до вас. Шансът ви е да живеете сред емоционални, артистични, одухотворени хора. Възползувайте се и опознайте най-висшите вибрации - тези на артиста. Апелът на 9 е към многото или към всички. Елементът му е огън.

Душевен стремеж : 22

Иска да бъде съвършеният строител, борец за всеобщо бла­го. Обича формата, но иска да я получи завършена, готова за упот­реба. Съзнава необходимостта от прагматизъм в един прагматичен свят. Силата му е на Н-та степен и той е господар на всяко положение. Уважаван е, служи за пример и никога не лъже чуждото доверие. Държи да осъществи идеалите си. Истин­ски господар-строител, който строи за вечността. Очите му са обърнати към звездите, но краката му са на земята. Синтезира водещата роля на 1, благостта на 2, въображението на 3, търпе­нието на 4, свободата и прогреса на 5, равновесието на 6, духов­ността на 7, изпълнителната сила на 8, любовта към човечеството на 9, виденията на 11 - всички тези качества, свързани в сврьхчо-вешкото 22.

22 трябва да култивира неотклонно следване на идеалите си сред материалния свят.

Латентно его - ВАШЕТО НЕИЗЯВЕНО (скрито) "АЗ"

Това сте вие; освободен от всевъзможните си аспирации и ам­биции, вие - насаме с мечтите си, без задължението да отвръщате на външните влияния. Достатъчно е някой човек или мисъл да навлязат във вашата атмосфера и вие незабавно реагирате, вече не сте в пълен покой, или, с други думи - в света на съгласните.

Това число не е активно във вашето всекидневие. Докато гласните винаги са активни, тъй като са свързани с душа­та, а гласните и съгласните са активни в израза, то сборът на съг­ласните изразява вашето его в състояние на покой.

Латентно его: 4

Вие сте стълб на обществото, на който всички разчитат. В представите си работите неуморно, воден от чувство за дълг и очакващ заслужена награда. Вие сте заклет патриот и спасител на отчеството си.

Израз: 8

Силно материални. Финансисти, бизнесмени, банкери, тър­говски магнати, с усет за пари. Търговци в голям мащаб. От тях излизат ръководители на корпорации, консултанти, вестникарс­ки администратори. Девизът им е: "Аз правя голяма търговия". Успяват винаги на полето на материалното, особено когато се занимават с големите по мащаб неща. Гаранция за успеха им е ши­ротата на мирогледа. Не бива да допускат ограничения.

КАРМАТА И НЕЙНИТЕ УРОЦИ

А сега ще се занимаем по-обстойно с липсващите в името чис­ла, защото именно те имат огромно значение за жизнения ни път.

Липсващите числа показват преживявания и опит, съзнателно и умишлено избягвани в миналото. Човек се усъвършенства, "шлифова" при всяко прераждане и крайната цел на това усъвър­шенстване е да привлече към себе си всички вибрации в балан­сирано количество. Когато най-после постигне това, той бива освободен от задължението да се преражда, възелът на "необхо­димостта" е развързан.

Ние трябва да се стремим да постигнем равновесие на вибра­циите в своя живот. Затова, независимо дали желаем, или не, трябва да наваксаме сега, в настоящия момент, опита, уроците от миналото, които навремето сме пропуснали или отказали да усвоим.

Лишени от опит в една или друга сфера на познанието и жи­вота, ние сме невежи в нея и тя ни внушава страх. Ето защо е нужно да включим в таблицата и липсващите числа, да ги вло­жим в подсъзнанието си - при другите, които присъстват в име­то ни и с които ние си служим. Липсващите числа показват слабите брънки в характера ни, които трябва да се подсилят. То­ва ще стане, като усвоим пропуснатите уроци - било с желание, било със съпротива. Животът, така или иначе, ни помага да при­добием опит. Ако ние осъзнаем необходимостта от усвояването на уроците и влагаме активна воля в този процес, той ще проте­че лесно и бързо, не така болезнено. Обратното: ако се съпротив­ляваме, самият живот ще се заеме с нашето обучение и ще ни поднесе уроците под формата на пречки, трудности и удари на съдбата, които ще ни отворят очите за липсващите ни качества и опит и ние, така или иначе, ще се окажем принудени да ги при­добием. Това е кармата, проявлението на закона, неизбежният резултат от причината извън нас.

Ако липсващото число (или числа) се среща другаде (в ду­шевния подтик или в израза), то има в по-малка степен качест­вото на карма, но все пак се явява слаба брънка, която трябва да се атакува особено активно. Човек с много кармични уроци има труден живот, докато научи уроците и си набави нужните числа. Дотогава той не може да посвети изцяло вниманието си на пътя на живота, нито пък е свободен да се ползва от неговите въз­можности. Такъв човек изразходва всичките си усилия да се из­прави на крака, след като постоянно бива събарян на колене. Онези, които са стигнали до мисълта, че трябва да научат всич­ко за мястото си в живота, имат всички шансове да се преборят със своята карма. Онези пък, които искат да си останат жертви, ще си останат такива. Винаги особено тежко бива атакувано най-слабото място; когато то се подсили, напрежението спада, а и за изпълнената карма човек винаги получава определена компенса­ция. Понякога той чувства подсъзнателен подтик да си набави липсващите числа, но ако прекали в усърдието си, възниква неравновесие с негативни последици. Великият закон е равновеси­ето.

Ние трябва да помним само, че кармата е един от компонен­тите в живота - опитът, който ни пресреща на всеки завой; че ние не я обичаме, защото не я познаваме; че се страхуваме от нея, защото не сме наясно с опита и преимуществата, които може да ни донесе; че ако очакваме животът да ни я разкрие, първо ще опознаем по-тежката й страна, а ако я приемем доброволно и съз­нателно, ще се ползваме от нея във всяко свое начинание.

Кармичен урок: 7

Липсата на числото седем обуславя неохота да тренираш ума си по посока на научните занимания, да изследваш причините и взаимовръзките, преди да стигнеш до заключенията или да приемеш резултатите. Освен това е признак за занемарен вътре­шен и духовен живот. Липсата на 7 в таблиците на много хора днес е резултат от дуализма, проповядван през епохата на риби­те (християнството). За обществото тогава духовният живот се е отъждествявал с изолация, разкаяние, пост, молитва и лише­ния. В онези времена людете на духа са се държали настрана -ставали са калугери, отшелници, стояли са далеч от делника на обикновените хора и от. удоволствията на живота. Оттогава чис­лото седем е свързано със страха.

Животът непрестанно ще дава шанс на човека без седмица в таблицата да преодолее страха си чрез вяра, лишения, бедност, самота и изолация. "Минус 7" ще може да разчита само на соб­ствените си душевни резерви, ще трябва да се вглъби в себе си и да се научи да различава мимолетното от непреходното, мате­риалното от духовното.

източник: "Номерология" Александър

Разбира се, имам не малко резерви към този материал, но пък все пак е интересно.

Не е лоша и книгата на Христо Енев: Числата - символика и традиции

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...