Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Това с викането на духове си е доста опасно начинание, което обикновено има начало, но не е ясно дали ще има край, в смисъл,ако някой хване книжка и чрез нея отвори някоя врата, дали ще има сила да я затвори преди оттам да излезе нещо лошо и голямо, и силно и т.н. Чувала съм за магове намерени мъртви вътре в кръговете си. По принцип тия дето си приказват с духове, погледа им е един безумен, тъмен-не ми харесват.

Лично не съм имала опит с инкарниране на духове и тем подобни, а пък ангелите те си ни помагат и без да искаме това от тях, може би просто им харесва.

Обикновено гледам за знаци, ако ми се появи пречка за нещо, не настоявам, защото знам че така е трябвало да стане. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък преди години съм участвала във викане на духове с игла, конец и един кръг с начертани по него букви и цифри. Гледали сме си на книга, на карти, на кафе, на ези-тура, а-а, имаше и едно гледане с чаша вода след колко години ще се оженим. Духовете нещо не искаха да идват при мене и трябваше много да им се молим, от което аз се чувствах негодна. Подобни игри могат да имат доста неприятни последици. Не му трябва на човек да приема при себе си непознати, че може да са всякакви: лъжци, присмехулници, нахалници, бабаити..., които после трудно ще изгониш.

Някъде бяхте писали за различните видове ясновидство. Не всичко е грешно, има значение кого ще попиташ и кого ще послушаш.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Бях студентка в Русия,когато с колежки решихме да проведем спиритичен сеанс за да разберем как ще си вземем изпитите.Направихме кръг от картон и намерихме малка лека чинийка от чист порцелан."Сеансът" направихме вечерта на 5 януари(точно преди Коледа).Кого ли не викахме,какво ли не питахме!Не сме усетили кога е станало 4 часа след полунощ.(Точно тогава при нас беше Есенин.)Решихме да освободим духа,но той не пожела да си тръгне.Започна някакво тропане по прозореца,някакво пращене кой знае от къде.Уплашихме се здраво и набързо избягахме в друга стая.

Интересното е,че оценките които ни бяха казани се оказаха верни.

След години ми попадна една много интересна книга-"Орелът и розата" на известен американски медиум(за съжаление не и помня името и,пък и книгата някой я взе да я чете и не я върна!)Така се запалих по медиумите,че изчетох купища литература по въпроса,чух много разкази на хора които са присъствали на спиритични сеанси.

Разбрах,че никой няма право да влиза умишлено в контакт с Отвъдното.При истинските медиуми духовете идват сами.Спиритичните сеанси не са безопасни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Моята свекърва ми е разказвала за спиритични сеанси които е провеждала заедно с нейна роднина.Използвали са някаква дъска донесена от Америка.Покойната майка на свекърва ми и е дала съвети,които тя изпълнила...в полза на "медиумката" и семейството и.

В този случай според мен има преднамерена злоупотреба с доверието и мъката на свекърва ми.

Когато почина майка ми,и аз много исках да се срещна с истински медиум,но за съжаление никой не можа да ми препоръча такъв.

Моля ви,ако някой знае за човек с такива способности,да ми пише на лични!

Линк към коментар
Share on other sites

означава ли, че когато човек се променя ....и духовете около него също се сменят или те "израстват" или "пропадат" с него...?

гледането на кафе...какво се води?

майка ми гледа на кафе.....

Линк към коментар
Share on other sites

Моята свекърва ми е разказвала за спиритични сеанси които е провеждала заедно с нейна роднина.Използвали са някаква дъска донесена от Америка.Покойната майка на свекърва ми и е дала съвети,които тя изпълнила...в полза на "медиумката" и семейството и.

В този случай според мен има преднамерена злоупотреба с доверието и мъката на свекърва ми.

Когато почина майка ми,и аз много исках да се срещна с истински медиум,но за съжаление никой не можа да ми препоръча такъв.

Моля ви,ако някой знае за човек с такива способности,да ми пише на лични!

Най-добре е да преодолееш желанието си. Какво очакваш да постигнеш? Ако искаш да й кажеш нещо, просто го кажи мислено, пък може и да получиш отговор по един или друг начин. Мисълта изпратена от сърцето, няма нужда от посредници.

Линк към коментар
Share on other sites

означава ли, че когато човек се променя ....и духовете около него също се сменят или те "израстват" или "пропадат" с него...?

гледането на кафе...какво се води?

майка ми гледа на кафе.....

Когато човек се променя и аурата му се променя, а това означава, че духовете (и не само), които ще се чувстват удобно в обкръжението му, също ще са различни.

Линк към коментар
Share on other sites

Моята свекърва ми е разказвала за спиритични сеанси които е провеждала заедно с нейна роднина.Използвали са някаква дъска донесена от Америка.Покойната майка на свекърва ми и е дала съвети,които тя изпълнила...в полза на "медиумката" и семейството и.

В този случай според мен има преднамерена злоупотреба с доверието и мъката на свекърва ми.

Когато почина майка ми,и аз много исках да се срещна с истински медиум,но за съжаление никой не можа да ми препоръча такъв.

Моля ви,ако някой знае за човек с такива способности,да ми пише на лични!

Най-добре е да преодолееш желанието си. Какво очакваш да постигнеш? Ако искаш да й кажеш нещо, просто го кажи мислено, пък може и да получиш отговор по един или друг начин. Мисълта изпратена от сърцето, няма нужда от посредници.

Между мен и майка ми останаха недоизказани много неща.Сънувам я,но рядко - наистина ми подсказва за някои събития,но като че ли това не ми е достатъчно.:(

Изпитвам нужда от общуване с нея.

Линк към коментар
Share on other sites

... но като че ли това не ми е достатъчно.:(

Изпитвам нужда от общуване с нея.

Какво трябва да се случи за да ти бъде достатъчно? Едва ли има такова нещо. Колкото и да е трудно, трябва да приемеш действителността. А бъдещето със сигурност отново ще ви срещне.

Линк към коментар
Share on other sites

... но като че ли това не ми е достатъчно.:(

Изпитвам нужда от общуване с нея.

Какво трябва да се случи за да ти бъде достатъчно? Едва ли има такова нещо. Колкото и да е трудно, трябва да приемеш действителността. А бъдещето със сигурност отново ще ви срещне.

Прав си - трудно ми е да приема,че тя идва при мен само в сънищата ми.

А мина толкова време откакто си отиде...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Извинете ме че подхващам стара тема,но искам да знам към кого трябва да се обърна ако искам да говоря с мъртъв човек.Трябва ли аз самата да мога да говоря с мъртвите,за да стане или чрез трети човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Виж сега, моето лично мнение е че да се привикват духове по какъвто и да било начин не е добро. Едиствената Истинска връзка между душите е Любовта независимо кой в кой свят се намира. Огънят на Любовта стопява разстоянията и прокарва мост над бездната. Значи Любов, а като я имаш от само себе си ще ти дойдат и най-светлите мисли които ще изпращаш и ще получаваш и както много пъти съм споделяла на мен ми е помогнал наряда за заминали в молитвеника на Учителя Петър Дънов. Поздрави!

http://triangle.bg/b...1995/index.html

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Виж сега, моето лично мнение е че да се привикват духове по какъвто и да било начин не е добро. Едиствената Истинска връзка между душите е Любовта независимо кой в кой свят се намира. Огънят на Любовта стопява разстоянията и прокарва мост над бездната. Значи Любов, а като я имаш от само себе си ще ти дойдат и най-светлите мисли които ще изпращаш и ще получаваш и както много пъти съм споделяла на мен ми е помогнал наряда за заминали в молитвеника на Учителя Петър Дънов. Поздрави!

http://triangle.bg/b...1995/index.html

Така е Елф. Станах свидетел на това, как хора, които привикват духове вредят на себе си и на хората с които общуват.:(

Преминалите в отвъдното наши близки идват сами в сънищата, когато трябва.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...