Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кармична астрология


Recommended Posts

Вендор привет,

Радвам се че отговори. Явно нодалната ос е много важна ! Моля те ако нямаш нищо напротив да ми обясниш малко повече какво мога да очаквам от този човек, имайки предвид тази ос. Имам чувство, че този човек винаги е бил до мен. Всички мъже сравнявам с него..(а той пък се опитва да се сравнява с всички мъже и ме ядосва). Това на тези лунни възли ли се дължи...Предварително много ти благодаря. Спокойна и хубава седмица.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Повечето връзки продължават не повече от година и половина, създадени от синастрични връзки които чрез прогресия се разпадат заедно с връзката.Вашата връзка вече е на предела на този период и сега ще стане ясно дали наистина има нещо кармично, след години пиши да кажеш какво е станало :rolleyes: .

3. между моя северен лунен възел (телец) и неговата Луна (телец)в моят 8 дом (връх телец)

4. между моя южен лунен възел (скорпион) и неговия нептун (скорпион)в моят 2 дом (връх скорпион)

Аз давам приоритет на тези две конфигураций, а на четвърта точка бих искал особено да наблегна.

Осми дом е мистичен, загадачен, а с Телец е подчертано сексуален.Северният ти възел дава посоката в живота, там където се двъжиш с лекота и в хармония с околния свят, истинската ти реализация.Съвпада с неговата Луна ти дава един емоционален подход към живота, интуитивна връзка с партньора ти, при която думи не са нужни.Много е важно да погледнеш аспектите на Луната, за да оцениш влиянието й цялостно.

В първия ти пост беше казала, че

Чувствам,че е нещо кармично...всичко е толкова нереално
, Това именно се дължи на съвпада на твоя южен възел с неговвия Нептун.Южния възел е комплекс от черти индивидуални за нас самите, това което ни отличава от другите.Този край на нодалната ос може да показва и една идеална представа, мечтания партньор, "принца на бял кон", или общо казано, колаж на чертите на идеалния мъж според твоите представи и осветени от Нептун, ти би изпитала точно описаните от теб чувства и състояния.

Именно за това аз не бих ги нарекъл кармични, но това не ги прави по-малко красиви. :3d_064:

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Вендор привет :thumbsup2: !

Колко си точен. Наистина е така, както го казваш....Този човек оказва много голямо влияние върху мен...даже гласа му има някакво "успокояващо и лечебно" свойство ....Много бих искала да знам дали и аз имам някакво влияние върху неговата персоналност. Понякой път ме нарича неговата древна любима...Какво смяташ за другите аспекти като тези по-долу:

1. между моята луна (везни) и неговите Южен лунен възел (везни) в моя 12 дом (връх дева)

2. между моето слънце(овен) и неговия северен лунен възел (овен)в моя 6 дом (връх риби)

Смяташ ли, че аспекти 1 и 2 могат да бъдат индикация за спомен от предишна инкарнация в подсъзнанието му....Могат ли да оказват влияние върху него като извикват "стари" спомени (ако предположим, че реинкарнация съществува). Търся някакво обяснение за толкова многото действия предприети от нас двамата....

Попадна ми информация за Вертекс дава някаква индикация за кармичност при взаимоотношенията. Моят Вертекс е в Телец (връх 7/8 дом) в съвпад с неговата Луна.

Много ти благодаря за изчерпателните и точни обяснения. Желая ти спорен и хубав ден.

Редактирано от Амор
Линк към коментар
Share on other sites

1. между моята луна (везни) и неговите Южен лунен възел (везни) в моя 12 дом (връх дева)

2. между моето слънце(овен) и неговия северен лунен възел (овен)в моя 6 дом (връх риби)

Често нодалните аспекти се оказват най-обвързващи, като цимент подсилен с арматура, показващи стабилност и посока, моето място в живота, ролята ми в потока на живота, изхода от собствените ни проблеми и връщането към непознатите ни страни.

Луната в съвпад Южния възел показва едно докосване до най-дълбокото, несъзнавано и като символ на женското начало, превръщайките в неговия женски архетип, допълващия Ин.

Твоето Слънце и Северния възел най-общо показват ролята ти, като пътеводна светлина в живота му. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор привет,

Още веднъж много ти благодаря за 1000% точните и ясни обяснения. Сега вече започвам, малко по малко, до някаква степен да си обяснявам защо се случват някои неща. May peace be on Earth!

Хубав и прекрасен ден! :3d_041:

Редактирано от Амор
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Във връзка с темата и разглеждането на кармата не само като минала, какво мислите за куинконсът? Опитвам се да си изасня значението му. Принцпините опиасния ги знам - между лектие и тежките аспекти е - ту така, ту иначе, чела съм, че показва модели на поведение, което съответно може да се свърже с модели, пренесени от предишни инкарнации.

Какво можете да кажете по въпроса изобщо?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Във връзка с темата и разглеждането на кармата не само като минала, какво мислите за куинконсът? Опитвам се да си изасня значението му. Принцпините опиасния ги знам - между лектие и тежките аспекти е - ту така, ту иначе, чела съм, че показва модели на поведение, което съответно може да се свърже с модели, пренесени от предишни инкарнации.

Какво можете да кажете по въпроса изобщо?

Благодаря предварително!

Според мен това е един от най-кармичните аспекти. Най-общо го свързвам с проблем\пречка по пътя, на която личността се натъква периодически през живота си. Трайното отстраняване и може би въобще правилното интерпретиране на този проблем като че ли си остават "извън полезрението" на човека. И извън неговите възможности и влияние.Понякога може и да успее някак да заобиколи препятствието и да достигне така дълго желаната цел, обикновено когато тя вече не е актуална и значима.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм си представял колелото на хороскопа, планетите, аспектите, като напукана повърхност на замръзнало езеро, а през пролуките блика несъзнаваното ни минало.Да почукаш тук там, хванеш пъстърва, а в очите и се огледаш, самият себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Трайното отстраняване и може би въобще правилното интерпретиране на този проблем като че ли си остават "извън полезрението" на човека. И извън неговите възможности и влияние.Понякога може и да успее някак да заобиколи препятствието и да достигне така дълго желаната цел, обикновено когато тя вече не е актуална и значима.

Това е интересно. Явно в такъв случай, от нас се изисква, т.е. сами изискваме от себе си :), да повтаряме този модел до втръсване, пък току виж накрая проумеем за какво иде реч. Сигурно за това, ако човек случайно осъществи целта, осъзнава, че всъщност тя не му е била толкова необходима? Добър начин да научиш някого на нещо! :)

Накара ме да се замисля наистина добре, Атлантида, благодаря! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересното е,обаче как се тълкува самскари като цялостна картина в картата.Обикновено в книгите се споменават определени фиктивни планети или комбинации от аспекти на Плутон и лунни възли,както и аспектите с техните господари.В номерологията има дадени тълкувания на самскари като цялостна картина и то благодарение на Ведите,но в астрологията,като че ли няма общодостъпна информация:(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте не разбирам ама нищо от астрология гледах едно предаване по телевизитя гостуваше Алена и разказваше за кармичнио числа и предопределеност вие по- разбиращите акво бихте могли да ми кажете родена съм на 04.09.1988 г и се казвам Мирела :) .Освен това прочетох за асцендент и че трябва да се знае часа и минутите на раждане за мое най голямо съжеление няма как да знам поради субективни причии.

Редактирано от shadou2
Линк към коментар
Share on other sites

shadou2, ректификация е само една чуждица (от rectify - поправям, коригирам). Става дума, че по минали събития може да се уточни часа, така че да пасне картата със събитията. Но могат да се получат твърде много варианти и е желателно да има някаква, макар и груба ориентация за момента на раждане, поне сутрин, вечер, нощем.

Много зависи от часа, но някои неща- положението по градуси на планетите в зодиакалните знаци ще се запази за 12 часа, а и за доста повече. (Луната, обаче, е много бърза)

При всички случаи имаш съвпад на Слънцето и южният лунен възел(нарича се опашка на дракона :rolleyes: ) в Дева. В кой дом ще попадне, зависи изцяло от часа. За това някои детайли са неясни за този съвпад, но според мен, в предишен живот си имала сериозна изява като баща/съпруг/господар и сега ще се опреш на натрупания тогава опит и знания.

Положението на северен възел в Риби и южен възел в Дева се задържа относително дълго,около година и половина, всички родени между 09.11.87г. и 28.05.89г. го имат. Тук, естествено, часа няма значение. С това положение на възлите е роден Едгар Кейси, един от най-добрите ясновидци, наричан "спящия пророк". През предишни животи си развила умения да правиш точни преценки и организаторски талант. Една безупречно организирана душа, въплъщавала в себе си реда и себеотдаването в полза на другите. Някои от хората с това положение са имали много материалистическо мислене, сега ще им се наложи да повярват в "невидимите" неща, в онова, което не могат да докоснат. Северен възел в Риби символизира духовното обричане в

служба на човечеството, на което човек трябва да предаде озарилата го светлина.

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

shadou2, кой град е родена? Има значение точния час + географската ширина и дължина по принцип, от тях се определя Асц.

Това, което мога да кажа е ( няма да се повлияе от мястото на раждане, стига да е в България):

Гъвкав и интелигентен човек, адаптира се с лекота.В предишни животи е изградила двойствен и изменчив като вятръра характер, подобно търкалящ се камък, по който не никне мъх. Един бродещ трубадур, номад по дух.Защото най-много от всичко на света я е ужасявало да не загуби свещената си свобода, да не се обвърже.

През първата част от своя живот е била все още под влиянието на това опортюнистично поведение, но към 40-45 години би трябвало да е станала по-стабилна и зряла. След като е натрупала огромен опит в общуването с различни хора и в разнообразни срещи очаквам да се посвети на едно начинание.Ще преодолее нерешителността си и ще използва големия си талант за общуване за някоя съзидателна цел.

Големия кармичен урок на сегашното прераждане се състои в лоялността, в пълното отдаване на някоя мисия или кауза.Алфред Хичкок и Луи ХIII са с това разположение на възлите.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

В кой град е родена? Има значение точния час + географската ширина и дължина по принцип, от тях се определя Асц.

Гъвкав и интелигентен човек, адаптира се с лекота.В предишни животи е изградила двойствен и изменчив като вятръра характер, подобно търкалящ се камък, по който не никне мъх. Един бродещ трубадур, номад.Защото най-много от всичко на света я е ужасявало да не загуби свещената си свобода, да не се обвърже.

През първата част от своя живот е била все още под влиянието на това опортюнистично поведение, но към 40-45 години би трябвало да стане по-стабилна и зряла. След като е натрупала огромен опит в общуването с различни хора и в разнообразни срещи очаквам да се посвети на едно начинание.Ще преодолее нерешителността си и ще използва големия си талант за общуване на някоя съзидателна цел.

Големия кармичен урок на сегашното прераждане се състои в лоялността, в пълното отдаване на някоя мисия или кауза.Алфред Хичкок и Луи ХIII са с това разположение на възлите.

Пак в Добрич и пак големи благодарности

Редактирано от shadou2
Линк към коментар
Share on other sites

Щом раждането е в Добрич, това дава допълнителна информация в картата. В предишни животи е била много ревнива, ревността и желанието за притежание са двата демона, от които трябва да се избави в този си живот.Вероятно някога се е отдала безогледно на силните си страсти, докато от нея е останала само купчинка пепел...

В настоящото си прераждане някои от душите с това положение могат дори да си изберат недъг или болест(не е задължително!), посредством които да научат да ценят това, което притежават, вместо да ревнуват или да пожелават благата на другите. Понякога изпитанията се прехвърлят на сексуален план. Тази душа трябва да прекоси пустинята, която се явява действителната или символична смърт на нейната голяма любов, но също така и смъртта на най-низшите 'и страсти и инстинкти.Обстоятелствата на реалния живот, които си е избрала още преди раждането, ще и помогнат да се освободи от жаждата за притежание на богатство, любими същества или власт и да разбере безсмислието на вечното търсене на сексуални преживявания.( Болезненото желание за притежание се е проявило по отношение на секса, т.к физическото притежание на другите същества е успокоявало, временно естествено, екзистенциалните страхове на тази душа.

Сред родените с такова положение на възлите в домовете има велики личностти, с радост допринесли за развиване на духовното, езотеричното и научно богатство на човечеството. Като Айнщайн, примерно.

И моите възли са разположени в същите домове ;) .

Линк към коментар
Share on other sites

В кой град е родена? Има значение точния час + географската ширина и дължина по принцип, от тях се определя Асц.

Гъвкав и интелигентен човек, адаптира се с лекота.В предишни животи е изградила двойствен и изменчив като вятръра характер, подобно търкалящ се камък, по който не никне мъх. Един бродещ трубадур, номад.Защото най-много от всичко на света я е ужасявало да не загуби свещената си свобода, да не се обвърже.

През първата част от своя живот е била все още под влиянието на това опортюнистично поведение, но към 40-45 години би трябвало да стане по-стабилна и зряла. След като е натрупала огромен опит в общуването с различни хора и в разнообразни срещи очаквам да се посвети на едно начинание.Ще преодолее нерешителността си и ще използва големия си талант за общуване на някоя съзидателна цел.

Големия кармичен урок на сегашното прераждане се състои в лоялността, в пълното отдаване на някоя мисия или кауза.Алфред Хичкок и Луи ХIII са с това разположение на възлите.

Пак в Добрич и пак големи благодарности

Благодаря за отделеното време токущо си го прочете :)

Линк към коментар
Share on other sites

Лично за мен,като математик Нумерологията е много древна наука.Възникнала е като част от математиката,неин основоположник е не кой да е, а самият Питагор. Понеже познавам добре "Теория на числата" и известно време се занимавах с това, категорично мога да твърдя,че Питагор базира Нумерологията на основно понятие именно от тази много сериозна математическа дисциплина.Няма да се отплесвам за сега на математически теми и доказателства тук,но бих могла да го направя. Питагор редуцира именно чрез математически средства абсолютно всички числа до числата от 1 до 9,които имат окултно значение и вибрации и от които се получават всички останали. Отделни по-специални вибрации и значение имат само 4-5 двуцифрени числа,които обаче са малко спорни.Във всички случаи,обаче, изброените от теб 14,16 и 19 НЕ са сред тях.

Числа на кармична разплата са 4,8,13,22,26,31 които са избрани по собствено желание за коригиране на грешките а 16,18,29 са числа на разплата които не са избрани от духа .Всяко от последните си има собствено тълкуване.С една дума те са родени на тези дати на разплата без тяхно желание.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Щом 13 число е число на кармична разплата, може ли някой да ми каже ако си роден на 13.01.1954 г. какъв е урока ти в този живот?

Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, това е една доста интересна карта - индивидът има цели три планети в съвпад със Северния лунен възел!При това все лични - Слънцето, Меркурий и Венера.Добре ще е ако имаме информация за месторождението и часа, защото има възможност за образуване на голям земен тригон (Асц., Северен възел, Луна), който дава стабилност.Сатурн е показателен в кармичната астрология.А в тази карта той е неаспектиран (освен ако няма аспект към някоя от точките Асц/Дсц ;МЦ/ИЦ).А това говори за една твърде взискателна натура, много дисциплинирана, потънала в задължения и отговорности.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

В град Плавен, сряда 5,50 ч. сутринта е родена, жена. Ако трябват още данни казвай.

Линк към коментар
Share on other sites

Мога ли да помоля Olg3 И Атлантида да видят най лошите ми качества от наталната карта.Добри са ,признавам бих ги ядосал за по сигурно но сега не ми идва отвътре.02,08,1961г.12,30h.гр. Тутракан.

И други могат да го направят.Сега трябва да осъзная и коригирам грешките си.И целта която поставя северния лунен възел.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Числа на кармична разплата са 4,8,13,22,26,31 които са избрани по собствено желание за коригиране на грешките а 16,18,29 са числа на разплата които не са избрани от духа .Всяко от последните си има собствено тълкуване.С една дума те са родени на тези дати на разплата без тяхно желание.

Да, съгласна съм с михайло, имам същата информация от няколко източника и собствени наблюдения също. Като дати на кармична отплата мога да посоча: 19, 23, 24, 27 (а за 21 например съм скептично настроена, въпреки че и то по принцип е обявено за такова :hmmmmm: )

Мога да посоча и други дати, родените на които са изправени пред конкретни, независещи от тях характерни обстоятелства или ситуации ... Не знам доколко ще е интересно на аудиторията. Все пак по-точна и конкретна е информацията, получена при пълен астрологичен, нумерологичен и др.п. анализи.

Линк към коментар
Share on other sites

mihailo

Публикувано на Днес, 15:48 "Мога ли да помоля Olg3 И Атлантида да видят най лошите ми качества от наталната карта.Добри са ,признавам бих ги ядосал за по сигурно но сега не ми идва отвътре.02,08,1961г.12,30h.гр. Тутракан.

И други могат да го направят.Сега трябва да осъзная и коригирам грешките си.И целта която поставя северния лунен възел."

По-важни положения в звздната ти карта, свързани с кармата са: Лунен възел в 10д., Лъв, 27гр. 19'. интересно е , че при теб е директен, като се има предвид, че обичайното движение на лунните възли е ретроградно. Доста точен тригон с Луната, която е на върха на тау-квадрат.(Следователно южен възел секстил с нея) Това, според мен, акцентира на важността на кармичните уроци, които сам си си поставил преди да се преродиш. Имаш Сатурн и Юпитер в ретросъвпад (току що си измислих "ретросъвпад"= хем са в съвпад, хем и двете са ретро)

Моята интерпретация:

Сам си избрал да имаш дълги периоди на самота, както и приятели да те изоставят, когато имаш най-голяма нужда от тях.Това ти е необходимо, за да развиеш вътрешната си духовна сила и лидерски качества. Имаш изграден усет за социална справедливост и зачиташ свободата и правата на другите. Понеже и Слънцето ти е в Лъв- вероятно си много великодушен и щедър и никога не удряш поваления враг. (Знам, че ти искаше лошите неща, споко, няма да ги пропусна ;) )

Останал от предишни животи голям стремеж към независимост ще създаде проблеми за сключване на брак. Все пак имаш добри шансове да преодолееш това поради благоприятната намеса на Венера.

Ганди е имал подобно разположение на възлите в дом.

В предишни животи си презрял тези, от които си получавал хляба си и си останал в блажено неведение и равнодушие за предани на теб хора, които смирено са ти служили. Не си оценил и направеното от скромните ти родители, които са се жертвали доста за теб.

Този път ти ще си в подобна ситуация. Вероятно, ако имаш дете, ще минеш през огън и вода за него и няма да има никаква благодарност в ответ. Изглежда кармата засяга доста семейството, притиснат от тежестта на семейни отговорности, ще трябва да жертваш кариерата. Професионалната реализация ще дойде малко по-късно, като поотметнеш задълженията си към родители и деца.

В никакъв случай да не пропусна и че имаш кармичен дълг към братя, сестри или съседи също. За това и от тях ще имаш някои проблеми, така да се каже ти им дължиш подкрепа, обич, пари от предишни животи.Сега можеш да се изплатиш. Допускам и че си имал проблеми в училище- не си бил много дисциплиниран и тактичен май.

Ще приключа, вероятно и някой друг от колегите ще се включи.

Смятам да излизам, но по-късно ще направя един нумерологичен анализ, върховете и стрелите на Питагор. Ще ти "докладвам" за тях, когато съм готова, в темата за Питагор. От мен успех в настоящия и в следващи животи! :D

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...