Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кармична астрология


Recommended Posts

Според мен в хороскопа на практика няма отпечатък на кармата. Не случайно казват, че хороскопа на светеца не може да се различи от този на престъпника.

За кармата по хороскопа може да се съди само косвено.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хороскопа представлява самскара от предишен живот.

И аз така мисля!

Линк към коментар
Share on other sites

Самсара(от Уикипедия) е понятие от някои източни религии. Буквално означава "кръговрат" (санскрит). Това е веригата на ражданията и смъртта под формата на колело, което винаги е в движение. Когато тази верига бъде прекъсната, съществото получава освобождение (мокша) и встъпва в Нирвана.

Според мен хороскопа съдържа само най-важните "моменти" от предишните прераждания. Ако някой иска, да дава данни.Лунни възли и ретро планети.Ще пробваме да интерпретираме и нищим "по-далечното минало".Ще бъде интересно.Малкият проблем е как ще проверим верността на хипотезите си.Но то трябва и малко вяра.

Предполагам, че всичко в хороскопа всъщност е израз на кармата!

А какъв ли хороскоп би имал човек доброволно въплътен на тази планета, за екскурзия само - човек от по-висша градация и отвъд отговарящата нам карма?

Ако се роди тук, той ще се свърже с местните светила, съответно с местната карма - но тя не ще е негова, а обща на планетата - той вътрешно ще бъде свободен о тсвоя хороскоп, но външн още му влияят факторите. Как мислите? :sorcerer:

Но може би има също и "изследователи" и "доброволци".За тях се отнася,че хороскопите на светеца и престъпника не се различават.Някои души просто са достигнали едно високо и непознато за нас ниво /много по-широк диапазон на възприемане вибрациите от планетите.По тази причина техните хороскопи не подлежат на правилна интерпретация от простосмъртен астролог. Те използват много позитивно енергиите,някои от които ние изобщо не успяваме все още да доловим,а други ни действат разрушаващо.Може би нивото на еволюция на една душа се показва точно чрез начина, по който отработва динамичните аспекти в картата.И то когато са наистина много и много тежки(като на престъпник).

Все пак истински святи хора не се срещат чак толкова често. :sorcerer:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм забелязала, че при някои хора, които видимо са на едно по-високо ниво на съзнание и развитие, за да е точна картата им, е нужно да намаля орбисите.

На вас правило ли ви е впечатление?

Линк към коментар
Share on other sites

Специално свиване на орбисите не съм проверявала,но може да обърна внимание в бъдеще.

Макар,че аз по скоро очаквам разширяване ,по-голяма възприемчивост.

Така или иначе има случаи,в които нещо не "пасва".

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че ще ти е интересно да провериш :thumbsup2:

Аз си го обяснявам с това, че такъв човек явно е "отработил" някои аспекти - вече - и затова не му влияят; също най-вероятно на по-високо ниво, човекът има възможност в по-голяма степен да проявява свободната си воля и животът му се маркира само от най-неизбежните положения (т.е най-точните в картата), а останалите (по-неточните) може да ги избегне/преодолее лесно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Нептун в 1- ви дом може да означава, че това въплащение за човека е първо и има нова душа.

Не съм сигурна в това. Аз имам Нептун в 1-ви дом, но от всичко, което до сега съм чела , оставам с убеждението, че не съм млада душа.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен Луната е само на два знака от Слънцето и според информацията,която дава Ради съм сравнително млада душа.От друга страна обаче, Слънцето се движи от Южния към Северния възел,което според информацията от Ивелина,скоро ще преодолея товар от минали прераждания.Е,кое от двете е вярно?Няма как да съм млада душа "с научени уроци".

Линк към коментар
Share on other sites

Аз,лично,бях впечатлена от книгата на Джеф Грийн "Плутон,еволюционното пътуване на душата".....Много съм запалена по кармичната астрология и изобщо с нещата, свързани с реинкарнацията. От това,което научих и от опитите,които съм правила, след това,мисля,че това е отговорът: миналите животи,определено се свързват с лунните възли,но и с положението на плутон. Много са важни углите между тях, както и между планетите, управляващи възлите. Грийн споменава за силният акцент на плутон по ъглите, или по-специално,ако се намира в Гокленовите зони. Там той търси ключа към новото прераждане и смяната на половете на душата :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз,лично,бях впечатлена от книгата на Джеф Грийн "Плутон,еволюционното пътуване на душата".....Много съм запалена по кармичната астрология и изобщо с нещата, свързани с реинкарнацията. От това,което научих и от опитите,които съм правила, след това,мисля,че това е отговорът: миналите животи,определено се свързват с лунните възли,но и с положението на плутон. Много са важни углите между тях, както и между планетите, управляващи възлите. Грийн споменава за силният акцент на плутон по ъглите, или по-специално,ако се намира в Гокленовите зони. Там той търси ключа към новото прераждане и смяната на половете на душата :3d_015:

Аз съм родена на кармична дата-14, а на всичко отгоре и Плутон ми е почти в съвпад/ по-широк орбис/ със северния лунен възел. Никъде не съм срещала за аспектите на планетите с лунните възли. Някой дали има инфо, ако маже да пусне?

А иначе все си мисля, че в предишния си живот съм била мъж. Не, че съм "мъжествена", но по характер съм много по-"мъж" от някои мъже. :3d_168:

Линк към коментар
Share on other sites

Добре,при мен между възлите и Плутон не се сключват никакви аспекти.Затова пък,Плутон управлява Южния ми възел,а Уран и Юпитер са между двата възела.Меркурий управлява Северния лунен възел.Моля те,kabala,дай малко повече информация за непросветените :)

Линк към коментар
Share on other sites

А какво мислите за карта със съвпад на слънце и луна в 11 дом, северен, и южен - в 10 и съответно 4-ти; марс и сатурн в съвпад в скорпион? Това е моята карта де... Чела съм, че родения на новолуние започва нов цикъл от животи, до колко е вярно това според вас? И какво може да означава северен възел в близнак, докато повечето планети са във водни знаци, включително черната луна (в риби, в осми), а меркурий, който е в рак е в 12? Нали планетите в 12 дом показват кармичните задачи? Аз все още се чудя как един рак може да се научи да бъде обективен, при положение че по принцип раците са тоооолкова много субективни... но ето, че явно и това е възможно, щом го имам като задачка :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

....

Аз съм родена на кармична дата-14, а на всичко отгоре и Плутон ми е почти в съвпад/ по-широк орбис/ със северния лунен възел. Никъде не съм срещала за аспектите на планетите с лунните възли. Някой дали има инфо, ако маже да пусне?

А иначе все си мисля, че в предишния си живот съм била мъж. Не, че съм "мъжествена", но по характер съм много по-"мъж" от някои мъже. :3d_168:

Плутон е много бавен, както и главата на дракона. Съвпада в даден зодиакален знак между тях с орбис 7 градуса може да се задържи около година и го имат всички твои съученици. За това по-важно е какви други фактори и указания за кармата можем да открием, както и в кой дом на радикса попада този съвпад.

Нумерологично 14 се редуцира до 5,не съм убедена,че е кармична дата. Мисля,че четворките и осмиците са много по-натоварени кармично, така съм чела, а и имам някои наблюдения,които го потвърждават.

Линк към коментар
Share on other sites

Права си, Атлантида, за съвпада на Плутон със северния лунен възел. Има по-съществено значение дома, в който попада този съвпад. Виж, за номерологията тежката дума има Кабала. Но имам една стара номерологична книжка, в която са дадени кармични рожденни дати- 11,13,14,16,19,22. Как ще го коментираш това? Книгата се казва "Съдбата на вашето дете".

Лека и спокойна нощ!

:3d_121:

Линк към коментар
Share on other sites

Лично за мен,като математик Нумерологията е много древна наука.Възникнала е като част от математиката,неин основоположник е не кой да е, а самият Питагор. Понеже познавам добре "Теория на числата" и известно време се занимавах с това, категорично мога да твърдя,че Питагор базира Нумерологията на основно понятие именно от тази много сериозна математическа дисциплина.Няма да се отплесвам за сега на математически теми и доказателства тук,но бих могла да го направя. Питагор редуцира именно чрез математически средства абсолютно всички числа до числата от 1 до 9,които имат окултно значение и вибрации и от които се получават всички останали. Отделни по-специални вибрации и значение имат само 4-5 двуцифрени числа,които обаче са малко спорни.Във всички случаи,обаче, изброените от теб 14,16 и 19 НЕ са сред тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Нептун в 1- ви дом може да означава, че това въплащение за човека е първо и има нова душа.

Вземам това изказване само за пример. Достатъчно хора с Нептун в първи дом познавам, които са много стари духове (и това не се вижда в хороскопа, а се вижда просто с "онова" око на душата). Все пак имайте предвид, че детерминизмът и това крайно схематично мислене в астрологията отдавна е загубило актуалност. С което не искам да ви възпра да си го установите сами, просто го казвам, за който се интересува.

Хороскопът е само схема, която показва общо взето задачите в този живот. На какво ниво на космическо посвещение човек реализира даденото, зависи от единствено от него и не се вижда в хороскопа. Няма положителни и отрицателни аспекти. Има просто различни форми на взаимодействие между планетите. Квадратът е творчески аспект, залегнал в основата на развитието, опозицията е разширяване на съзнанието и т.н.

Темата е дълга и широка и няма да се впускам в нея. Полезно е по въпроса да се чете Авессалом Подводни - всичко то синастрията до кабалистичната му астрология. Нещо като нищо на света. По-голямата част от астрологическата литература отдавна вече не я чета, защото е пропита от някакъв средновековен детерминизъм, несъответстващ на времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Лично за мен,като математик Нумерологията е много древна наука.Възникнала е като част от математиката,неин основоположник е не кой да е, а самият Питагор. Понеже познавам добре "Теория на числата" и известно време се занимавах с това, категорично мога да твърдя,че Питагор базира Нумерологията на основно понятие именно от тази много сериозна математическа дисциплина.Няма да се отплесвам за сега на математически теми и доказателства тук,но бих могла да го направя. Питагор редуцира именно чрез математически средства абсолютно всички числа до числата от 1 до 9,които имат окултно значение и вибрации и от които се получават всички останали. Отделни по-специални вибрации и значение имат само 4-5 двуцифрени числа,които обаче са малко спорни.Във всички случаи,обаче, изброените от теб 14,16 и 19 НЕ са сред тях.

Атлантида, аз съм изброила само това, което пише в тази книга. Не ме влече, честно казано, нумерологията. Даже се радвам, че числото 14 не е сред кармичните. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички. Много ми е приятно да бъда тук сред вас. От известно време следя с голям интерес форума. Започнах да се интересувам от влиянието на Лунните възли и какво влияние оказват те в синсатрията.Много неща не са ми ясни. Чела съм, че те дават престава за това, какви опитности е придобил човек в предишно прераждане, както и какво трябва да направи човек, за да се отърве от миналото и да се отправи към бъдещето....Запознах се с един човек преди 1,5 година. Луда съм по него..Чувствам,че е нещо кармично...всичко е толкова нереално...и толкова прекрасно...

Много бих желала да знам дали по-долу посочените аспекти между моя хороскоп и този на моят приятел са последица от минал живот...каква поука да търся?

Съществуват следните съвпади при налагане на неговите планети върху моя хороскоп:

1. между моята луна (везни) и неговите Южен лунен възел, Юпитер, Уран (всички във везни) в моя 12 дом (връх дева)

2. между моето слънце(овен) и неговия северен лунен възел (овен)в моя 6 дом (връх риби)

3. между моя северен лунен възел (телец) и неговата Луна (телец)в моят 8 дом (връх телец)

4. между моя южен лунен възел (скорпион) и неговия нептун (скорпион)в моят 2 дом (връх скорпион)

Отгоре на това съществуват съвпади между неговия Сатурн, намиращ се в моя 7 дом и моят Марс (овен,в мой 7 дом), Юнона (овен, в мой 6дом), Слънце (овен, мой 6дом).

Аз съм зодия Овен и изгрващ знак Везни. Той е зодия Стрелец, не знае изгряващия си знак защото не знае часа си на раждане.

..Имам нужда от съвет!!

Линк към коментар
Share on other sites

Те всички връзки са си малко или повече кармични. Имате доста аспекти,показващи,че сте "стари познати" и много животи сте били заедно.

....Запознах се с един човек преди 1,5 година. Луда съм по него..Чувствам,че е нещо кармично...всичко е толкова нереално...и толкова прекрасно...

..Имам нужда от съвет!!

Като начало имам въпрос: Ти си много влюбена,всичко е цветя и рози...

Какво тогава толкова те притеснява и какъв точно съвет търсиш? Какво ти пречи просто да се оставиш да бъдеш щастлива?

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, благодаря ти за отговора. ...Явно ми е трудно да бъда щастлива....вечно се опитвам да го търся това щастие...когато то избяга от мен ...разбирам, че нищо не съм оценила и на нищо не съм се научила. От този човек научих много житейски истини, той ме е подкрепял в много ситуации....То съвет много не може да се даде в тези неща, но ми е интересно дали и той има някакво кармично усещане за мен...По някой път ми задава такива въпроси относно теми само на които само аз знам развоя...Имам ли някакъв съвместен живот с него в този живот или ще оставим нещата да се развиват в "другия' .

Редактирано от Амор
Линк към коментар
Share on other sites

Права е Атлантида,Амор,има данни за кармична връзка,но от вас зависи дали в този живот ще бъдете свързани или ще изпуснете любовта,а оттам и щастието.

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло в астрологията нодалната ос се използва за обозначаването на кармични връзки с минал живот.Но приложението им в практическата астрология и особено при разглеждане на радикса ролята им е голяма, макар и да се използват като допълнителен фактор от повечето астролози.

При разглеждане на Лунните възли, може да се наблюдава и да се направи извод за социалната интеграция на индивида.Например Южният възел обозначава личния опит, личното мнение, това което често пъти ни се явява, като пречка при общуването ни с околния свят.Тъкмо обратното, при Северният възел, имаме съвпад на личните интереси с тези на обществото, тук се изявяваме хармоничкно и достигаме пълна изява, имаща характеристика на дома и знака, в който се намира Северния възел.За решаването и прескачането на различията заложени при Южния възел трябва да се предвижим до неговата противоположност, за да постигнем хармония и изява на личностните си качества и да допринесем за доброто на групата.

Особено интересни са съвпадите на планети с нодалната ос.При такъв аспект планетите имат много силна изява.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...