Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Натраплива невроза


Recommended Posts

Бих искала да ви попитам дали някой страда от натрапчива невроза,при която симптомите да се изразяват в постоянен страх от замърсяване и заразяване и съответно непрестанно миене на ръцете и изобщо на всичко до което се докоснеш?Ако има някой,бих искала да ми каже как се справя с това състояние,а ако има някой ,който се е излекувал ще съм му много благодарна ако споделли как е постигнал това.

Благодаря предварително!

Еми и аз съм така, като тебе. Изтърках си ръцете от миене и не мога да се справя.Страшна работа си е това.Навсякъде си мисля, че има микроби и тн !!! Не мога да се излекувам още !!! :(<_<

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер!

И аз имам натрапливи мисли и искам да споделя с вас тревогата ми от тях.Те са свързани със секса. :(<_<

Значи, когато правя секс с приятеля ми и после веднага трябва да сменя завивките, да се изкъпя, той да се изкъпе, да си сменим дрехите и тн.

Какво да направя? Ужасно е! Чувствам се като затворник на своите си неконтролируеми мисли!!!

Имам мисли от 4 годишна , но те тогава не бяха свързани със секса.

Имам си приятел от 1 година и 6 месеца, а мислите за секса от 9 месеца. :(:(:(

Не мога повече.Мозъкът ми е изцяло зает с това, не мога да уча , не мога да спя.

Моля ви за съвет !!!

Преди време съм пила Сероппрам и до известна степен много ми помогна !!! :huh:

Мисли за секса ? 

Нищо не рабрах...а от това нищо, което не разбрах, разбрах само това :D -> прави ти се секс нонстоп ? 

Мнението е редактирано - изтрито е последното изречение. Моля пишете с подходящ за форума тон - без цинизми и вулгарщини! - Модераторска бележка

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер!

И аз имам натрапливи мисли и искам да споделя с вас тревогата ми от тях.Те са свързани със секса. :(<_<

Значи, когато правя секс с приятеля ми и после веднага трябва да сменя завивките, да се изкъпя, той да се изкъпе, да си сменим дрехите и тн.

Какво да направя? Ужасно е! Чувствам се като затворник на своите си неконтролируеми мисли!!!

Имам мисли от 4 годишна , но те тогава не бяха свързани със секса.

Имам си приятел от 1 година и 6 месеца, а мислите за секса от 9 месеца. :(:(:(

Не мога повече.Мозъкът ми е изцяло зает с това, не мога да уча , не мога да спя.

Моля ви за съвет !!!

Преди време съм пила Сероппрам и до известна степен много ми помогна !!! :huh:

Мисли за секса ?

Нищо не рабрах...а от това нищо, което не разбрах, разбрах само това :D -> прави ти се секс нонстоп ?

Мнението е редактирано - изтрито е последното изречение. Моля пишете с подходящ за форума тон - без цинизми и вулгарщини! - Модераторска бележка

Какви глупости пишеш ??? къде съм казала, че ми се прави постоянно секс!!! :o

говоря, че ме е страх от микробите по време на секс. От завивките в които съм спала, като съм правила секс. не мога да спя после цяла нощ се върта и само натраплшви мшсли в главата ми.

Линк към коментар
Share on other sites

говоря, че ме е страх от микробите по време на секс. От завивките в които съм спала, като съм правила секс. не мога да спя после цяла нощ се върта и само натраплшви мшсли в главата ми.

Джинджър, има начини да постигнеш контрол върху психиката си. Един от тях са Беседите на Беинса Дуно, в които ще срещнеш отговори на всички свои въпроси. Аз ползвам също хилядолетните познания на източната медицина. Ако чувстваш, че ти е трудно да се справиш сама, лечението с прана помага успешно и за психически проблеми, а може да се ползва и за самолечение и хармонизиране. Далеч по-добре от хапчета, които може и да помагат временно, но в крайна сметка задълбочават проблема (личен опит). Има тема в подфорум "Здраве".

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер!

И аз имам натрапливи мисли и искам да споделя с вас тревогата ми от тях.Те са свързани със секса. :(<_<

Значи, когато правя секс с приятеля ми и после веднага трябва да сменя завивките, да се изкъпя, той да се изкъпе, да си сменим дрехите и тн.

Какво да направя? Ужасно е! Чувствам се като затворник на своите си неконтролируеми мисли!!!

Имам мисли от 4 годишна , но те тогава не бяха свързани със секса.

Имам си приятел от 1 година и 6 месеца, а мислите за секса от 9 месеца. :(:(:(

Не мога повече.Мозъкът ми е изцяло зает с това, не мога да уча , не мога да спя.

Моля ви за съвет !!!

Преди време съм пила Сероппрам и до известна степен много ми помогна !!! :huh:

Мисли за секса ?

Нищо не рабрах...а от това нищо, което не разбрах, разбрах само това :D -> прави ти се секс нонстоп ?

Мнението е редактирано - изтрито е последното изречение. Моля пишете с подходящ за форума тон - без цинизми и вулгарщини! - Модераторска бележка

Какви глупости пишеш ??? къде съм казала, че ми се прави постоянно секс!!! :o

говоря, че ме е страх от микробите по време на секс. От завивките в които съм спала, като съм правила секс. не мога да спя после цяла нощ се върта и само натраплшви мшсли в главата ми.

Еми кажи го точно така, за да могат всички да те разберът :)

Според мен ти трябва 1 добра хипноза и ще си чук :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден,

Както съм написал по-горе, имах проблем с натрапливи мисли, както и с действия и ги премахнах по един, поне за мен, сравнително естествен път. По едно време си миех ръцете много често, също така си подреждах дрехите и т.н. При мен най-силни проблеми имах за около 2 години, после на третата нещата намаляха и в края й се оправих. Трябва да призная, че имаше неща, които поне в началото ми пречеха повече, отколкото да ми помагаха - например, създаването на модели, с които да работя - да кажем, модели на това как работи съзнанието. Очевидно бях недостатъчно прецизен с това, поради което установих, че моделите бяха грешни и след като го установих, някои от проблемите отпаднаха. Сега, има нещо такова - не знам точно с каква нагласа работи джинджър. Аз използвах един метод, който бих могъл да опиша и с който успях да премахна голяма част от действията, но не съм сигурен, че би работил за всеки, затова е добре да знам горе-долу за какъв характер става въпрос (в смисъл, ако има някакви фобии освен тази, ако особено тежко се възприемат някои неща и т.н. - другото по-скоро не ми трябва). Също така, много ми помогна четенето на някои текстове, както бях казал, включително на Петър Дънов. Помогна ми и спорта, но не знам дали това е подходящо в този случай.

Относно самото миене, най-малкото аз стигнах постепенно до разбирането, че като за начало, ако аз имам определени притеснения, не бива да карам и други хора да правят неща, тъй като те имат право на свобода и тяхното развитие всъщност трябва да се базира на принципите на хармонията и свободата. Така излиза, че не бих могъл да карам други хора да се мият, бих могъл само да им обясня, че е необходимо, ако наистина имам причини да го правя (но това означава, че трябва наистина да смятам, че е необходимо).

Притеснението от микробите би могло да се атакува непряко. Например, всъщност трябва да се знае, че човек има много добра имунна система, че той би могъл и да развие такава, освен това, природата е негова естествена среда, що се касае до физическото му тяло. Не знам точно какво отношение има джунджур към спорта и към природата, но например за мен природния прах не е мръсен, той е нещо естествено, което обаче е неприемливо за човека, когато например се отразява зле на външния му вид. Но всъщност това да е мръсна дрехата си е наше разбиране, което обаче не е съвсем оправдано - много често използваме чистотата в ежедневието и с известна доза фалшиво разбиране, тъй като всъщност по-често имаме разлика в цветовете и материите, но и едното, и другото са материи, предимно неорганични. Така че, чаршафите едва ли са по-мръсни и едва ли съдържат повече бактерии дори и от въздуха, в който така или иначе има прах. Но все пак човек оцелява, защото той е много добре пригоден за подобна среда. Така че става ясно, че по-скоро има някакво друго възприятие - и то би трябвало да е вътрешно. В действителност, може сексът да бъде възприет като не толкова хигиенично действие въобще, но това мисля, че е по-добре да бъде осъзнато като възможност и да се работи с нея. Ако става въпрос за такова разбиране, по-скоро трябва да се работи по друг начин, но трябва да се изяснят първо разбиранията, от които се изхожда. Така че мога да обобщя, че на този етап не мога да определя къде точно може да е причината, но при допълнително разасняване може би бих могъл да дам някакъв полезен съвет.

Относно колата - трябва първо да се провери доколко добре се изчиства храносмилателната система. Ако много храна се събере в червата, колата, която има киселинно действие, всъщност действа успокояващо и тогава е нормално човек да се пристрасти към нея, тъй като тя премахва известно неудобство. Така че бих препоръчал първо да се промени храната - повече целулоза, например, овесени ядки, цитрусови плодове (които помагат и за черния дроб, а от там и на мисленето) и други подобни. Лично аз също пиех кола по-рано, и то по-често, но спрях въобще да пия газирани напитки като станах вегетарианец. Също така, пиеше ми се когато ядях по-неподходящи храни (чипсове, разни по-мъчносмилаеми храни, мазни тестени изделия). Това, което престоява дълго в стомаха или в храносмилателната система въобще създава желание да се пият газирани напитки, защото те освобождават човек от това усещане. Ако вегетарианската диета е твърде тежка, бих препоръчал поне една диета предимно на плодове и зеленчуци и само качествен хляб (т.е. да не е бял, а едрозърнест, например) и след няколко седмици желанието да се пие кола трябва да спадне. Ако и кофеинът се усеща като фактор, може да се пие кафе или черен чай, дори зелен чай. Също така, ако се пие топла вода, тя също би трябвало да помогне.

Както написах и в предишен пост, може да ми пишете на utnapishtimutnapishtim@yahoo.com, надявам се, че бих могъл да Ви посъветвам нещо. Би било добре малко по-ясно да се опише къде точно е проблемът, какво точно Ви притеснява (например, дали е самият страх от заразяване или по-скоро някакво усещане за нещо нечисто въобще), също така най-общо дали като характер имате известно себеовладяване и каквото друго намерите за подходящо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Здравейте,

В моя кратък отговор ще посоча статията на един психолог, която дава чудесна информация как да се справим със себе си : )

http://www.psiholog.bg/natraplivi-misli

Успех на всички !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

и аз да се включа с натрапливите мисли. При мен са от много години. Сега съм на 40 г.

Бях на 24г. когато започнаха,че нещо лошо ще се случи на дъщеря ми. След това преминаха в мисли, че ще я нараня. В началото страхът ми беше голям. Постепенно отшумяваха. Не съм търсила помощ. Мислех, че съм преодоляла всичко.Като преодоляла имам предвид по дълги периоди без натрапливости. Някак си бях свикнала с тях. Но преди няколко месеца съпруга ми се отдръпна от мен. И аз се сринах тотално. Сега мислите са за него. Че ще ме остави или аз него и така. Виждам колко е абсурдно всичко. Но през всичките тези ггодини не съм направила нищо за да се променя. Изтласкала съм страховете някъде и съм се залъгвала, че съм добре. През всичките тези години не съм изпитвала истинска любов, което е много тормозещо. Сега виждам, че по друг начин е нужно да погледна себе си. Незнам сега като чета може да имам и ОКР. Много е тежко. Редуват ми се натрапливи мисли със състояния на пълно безразличие. Имам малки паузи и пак се почва. Трябва ми помощ. Това е.

Редактирано от matrix
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...