Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 2


Recommended Posts

Искам само да ви кажа, че бащата на моя приятел е починал рано тази сутрин. Току - що се чух с приятеля ми и ми каза...Бях като вцепенена. Още не мога да се осъзная, не мога да повярвам, че е истина, просто...не мога...Веднага се сетих за съня, за който ви споделих, мина точно 1 седмица от него и вижте какво се случи. Ужасно съм объркана и тъжна, не мога да помогна с нищо и се чувствам безсилна

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ужасно съм объркана и тъжна, не мога да помогна с нищо и се чувствам безсилна

icon12.gif

Моли се и мисли за душата му с мир, любов и спокойствие.

Ако искаш пусни имената му и ще се помоля за починалия днес.

Мир и обич

Линк към коментар
Share on other sites

Ради Калчев...Много ми е мъчно, не знаех дори какво да кажа на приятеля ми по телефона, знаех, че каквото и да направя, няма да му помогна, това е огромна загуба :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Незнам къде точно трябва да напиша писмото си,така че ако съм сбъркала,моля да ми простите.

Вчера сънувах странен сън,който много ме претисни...ако някой може да ми помогне за разтълкуването му ще съм му благодарна...в съновниците не намирам пълна информация.

Ето и самият сън;

Обикалям някакъв хипермаркет с количката и малкия ми син/той е на 1.4 и го сънувам такъв/ в един момент виждам бивше гадже/с което в действителност не се обичаме много/той също ме видя и тръгна след мен,опитах се да избягам но той ни настигна и ме задърпа към изхода...следващото,което помня е че той е взел детето ми и аз му звъня по телефона но не се свързвам.

И още сънувах,но сутринта се стреснах и скочих да видя дали малкия е добре...и забравих останалото от съня...и днес цял ден ми е притиснено!

Линк към коментар
Share on other sites

Помощ при тълкуване на сън

Здравейте!

Незнам къде точно трябва да напиша писмото си,така че ако съм сбъркала,моля да ми простите.

Вчера сънувах странен сън,който много ме претисни...ако някой може да ми помогне за разтълкуването му ще съм му благодарна...в съновниците не намирам пълна информация.

Ето и самият сън;

Обикалям някакъв хипермаркет с количката и малкия ми син/той е на 1.4 и го сънувам такъв/ в един момент виждам бивше гадже/с което в действителност не се обичаме много/той също ме видя и тръгна след мен,опитах се да избягам но той ни настигна и ме задърпа към изхода...следващото,което помня е че той е взел детето ми и аз му звъня по телефона но не се свързвам.

И още сънувах,но сутринта се стреснах и скочих да видя дали малкия е добре...и забравих останалото от съня...и днес цял ден ми е притиснено!

Линк към коментар
Share on other sites

Така, приеми съня си буквално. Но естествено, че бившето ти гадже няма да отвлече детето ти, нито ти ще му звъниш напразно по телефона.

Предусещаш бъдеща неприятност и бъди внимателна. Много често, когато говорим насън по телефон или най-вече, когато не можем да се свържем с другата страна, означава ще попаднем в състояние почти на безпомощност, на криза, на усложнена ситуация.

Каквото и да се случи, бъди спокойна, всичко ще е с добър край за детето ти. Предполагам, че ще имаш и още един-два подобни сънища. Успокой се, на всеки човек, особено на майките, страховете са завишени и преувеличени. Горе главата.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би смяташ - някъде в несъзнаваното си, - че нещо от бившия ти приятел се съдържа в детето ти. Твърде често, когато жените родят, и особено когато имат синове, разпознават в тях всички мъже от живота си - бащи, братя, приятели, любими...

Този бивш приятел може да отвлече сина ти само психологически. Той е като дух в теб, който живее независим живот; това не е нещо ненормално. Но е добре да се интегрират нагласите спрямо мъжките образи от живота, особено ония нагласи, които са неспокойни.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Здравейте !

Тук съм ,защото всичко ,което коментирате ме интересува!

И аз се стремя към ценностите ,които ви подкрепяте!

Много малко литература съм чела до сега,но с ваша помощ се надявам да доизясня и подредя в себе си всичко онова с което се чувствам изпълнена.

За сънищата- Сънумав много и винаги цветно.

Интересуваме вашето виждане за сънищата свързани с с моите близки починали хора.

Моето усещане е ,че когато телата умрат-душата/разбирам-топлината,обичта, светлината/ отпътуват некъде.

Внезапно почина моя сват. Още не беше минало погребението.

Сънувам-Разхождаме се сред руйните на старинен замък ,всичко е много красиво и много цветно,сякаш чувах и птича песен.Разговаряме - той имаше много развито чувство за хумор.Разговора е весел,но в мене започва да се надига усещане за тревожност.То епродиктувано от това ,че виждам ,усещам как пътеката по която вървиме, ни отвежда все по-надолу и по0надолу.В даден момент виждам ,че се намираме в дъното на кладенец над нас грее светлина .Виждам ,че има и три платформи по височината на кладенеца и към тях водят много стръмни и тесни стъпала.За себе си знаех , че мога да се справя,но много се притесних за него-той се придвижваше много трудно , такова беше заболяването му.И така както си гледахме нагоре към светлината усеетих как някъква сила /дори сякаш видях и смътни очертания на ръце/го поеха под мишниците , изтеглиха го последователно до платформите и после го извадиха на светлината. Аз останах долу ,не се страхувах, чувствах се радостна , че той е спасен.

До месец почина и моя любим татко.Много ми липсва.

Сънувам- пътувам в автобус ,раздрънкан/варненци знаят какви са овтобусита по линия20/Гледах през прозореца.Усещам , нечий поглед върху себе си.Обръщам се . Виждам татко седи на първата седалко до вратата." Татко "- казвам. Той става. Придвижвасе до вратата на автобуса. Усмихва ми се и казва " А съм до тук " или "Аз слизам тук" Вратата на автобуса се отваря.От вън стуй светлина. Тай потъва в нея.

Много ми е мъчно.

А между тези две загуби имаше и още една . Почина моя кум/ най добрия приятел на съпруга ми/През всички изминали години между двете семейства е имаше безкрай разбирателство , обич взаймопомощ.Обичах го като по-голям брат ,приятел ,на когото ВИНАГИ можеш да разчиташ.

Понеже е на нащте години ,много тежко понесах загубата. Но него не съм сънувала.Сякаш ме отделя дебела ,тъмна , тежка врата от него.

В очаква на вашето тълкуван!

Стремя се да живея в хармония и мир с душата си

Здравейте,

според мен, когато сънуваме починали, особено до 40 ден след смъртта им, това е техния начин да дойдат при нас и да ни утешат, да ни кажат че са добре, да не се тревожим за тях и да ги пуснем да си отидат. Казвам го от собствен опит: преди две години почина дядо ми. когато си отиде, разбрах колко много ми липсва, но на 20 тия ден го сънувах как стои на вратата на дневната, в дома, в който живееше с баба, стои на прага по пижама, както за последно го видях, но когато влезе в стаята, бликна много ярка бяла светлина и озари всичко. Помня, че си помислих, че тази светлина топли. Дядо беше облечен в любимите си цветове: тъмнокафяв панталон, оранжева риза и бежов елек, изглеждаше както го помнех като дете. Седна на масата в дневната срещу нас с баба ми, усмихна се и каза, че е добре и че е щастлив. Постояхме малко заедно, не говорихме, но имах странно усещане за невербално споделяне. После си отиде и светлината угасна.

При мен посланието беше много ясно, буквално, при Вас може би по по-завоалиран начин са Ви казали същото. истината е, че те са добре, защото вярвам на дядо си, той и приживе никога не ме е лъгал, така че няма защо да се притеснявате.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се,дали някому би било полезно наблюдението ми,което споделям.Но щом продължавам,изглежда се надявам.

Приличам на човек,който "откривайки Америка" се радва,че все пак я е стигнал.:)?!?

Бях казала,че според мен в съня става по-различно и по моему по-вярно/?!/ пренареждане на преживяното,отколкото наяве.

От известно време имам нужда от мой приятел, за да поговоря с него.Но това не се случва.Прехвърлям нуждата си да ми "обърнат внимание"към друг човек.В съня си обаче сънувам първия.Него "виждам" въпреки,че разговорът отново не се състои. Налице е както компенсация,така и проличаване/?!/ от кого всъщност имам нужда.Сега обаче,като си оглеждам казаното,много ми прилича на тълкуване на случилото се наяве,само дето вторият човек,комуто додявам,заема мястото на приятеля ми.Интересно ми е,това непрестанно подменяне.Сякаш прекръстосване на образите.Ако двама стоят срещу огледалото и се опитат да заемат същата позиция,т.е. да заменят образите си с телата си,но eдновременно и без да се разделят,първият има за образ втория.

Дали в съня си съм откровена,искрена или обратно?!:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко години сънувах един много ясен сън, който помня и днес. : Баща ми който е починал, върви напред и се обръща през рамо. Аз искам да го настигна и да му кажа много неща, но не успявам. Тичам и викам след него със сина си на ръце, но дистанцията си остава същата. Изпълнена съм с яд. Той заобикаля някакъв блок, а аз решавам да го пресрещна и влизам във уж вход, който постепенно се превръща в някакъв тъмен тунел. Става все по тъмно, тясно и стръмно, като улей. Аз се спускам по гръб и държа детето си върху мен, пазейки го да не се удари и изцапа. Когато най-после излязохме от другата страна от баща ми нямаше и следа а целият ми гръб беше мокър и изцапан с гъста лепкава кал. Дори не подозирах, че 2 месеца след този сън ще преживея тежка гръбначна операция.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Най се боя от заблуждението.Дано не ми се случва,но като че ли си "поръчвам" сънищата.

Имам близък човек,който е такъв по необясним с думите ми начин.А,може би в негово лице виждам моя Анимус?!

Сънувам,че търсейки него се оказвам пред миналото на рода му.

С баща ми съм и двама от чичовците ми./починали са./Тясна калдъръмена улица.Пред мен в кротко жълтооранжево, висока къща. Красива,някак изящна,но жилава и здрава.Като човек,чиято сила не е в масата на тялото,а в жизнеността,във волята,в хъса за живот.

Баща ми ми обяснява,че това е бивша страноприемница,хан.Принадлежала на един от дядовците на моя приятел.

Портата е висока и се вижда обширния вътрешен двор.Строено е с мисъл и то тъй добре,че да не се пречи на онова, идващо да става в него.Представям си конските впрягове,които са можели да минат.Нужното,което е трябвало да се донесе отвън за да се обслужват отсядащите.

Първият етаж,освен като гостилницата има и други функции.Разделен е на помещения ,които не успявам да огледам добре,но за някои от тях съм сигурна,че са дюкяни и работилници на майстори.Сякаш все има поръчки,сякаш все се прави нещо за някого.Ври работа.Вратите се отварят и затварят непрестанно.

Опитвам се да "намеря" хората,отбили се някога тук.Лицата им,телата им,характера,копненията им,болките и радостите,живота им.

Опитвам се да разбера,какво е било в тези години на 19...и малко отгоре.

Как е изглеждало наоколо.Като усетимо,сетивно.

Чувствам топлината,миризмите,движенията...Мога да докосна покривките,приборите,съдовете,да чуя смеха на дамите,полъхът от тафтата на парфюмираните фустите,звънтежа на падналите метални обръчи и туптежа на топките,с които си играят децата между масите,да се закашлям от цигарите на мъжете и да се затешА заслушвайки се в думите им,да усетя стегнатите дрехи,от които аз съвременният човек се "ужасявам",да чуя мелодията на цигуларят обикалящ масите,да видя фигурата на влизащата отвън цветарка,виковете на вестникарчето,да избърша с поглед праха от лампите,да отпия вино,да преглътна хапка...

Горния етаж не успявам да разгадая.Голяма зала без прегради.Прозорците са по продължение на цялата стена.Разделена е наполовина от тях.Колкото стена толкова и прозорец.От край до край.Виждам отрещната е същата.Светлината преминава без да се задържи.Очите са свободни.Не знам за какво е тази част,но разбирам ,че годините никак не са повлияли на стените,на дървения под.Дори и дървоядите не са успели ,колкото и да са вземали да нанесат вреда.Ще ми се да се понеса по него танцувайки.Изглежда залата е за празненства.Сякаш усещам вълненията,които са били тогава.

Чудя се,кой ли е бил въпросният прадядо на моя приятел/Той не е българин,преселник е.Баща ми и от двете си страни,също не е тукашен./ и що за кръв е текла и тече в тези хора,та да умеят да стопанисват и добруват на родата си и на преминаващите ,чрез този имот.Не мога да възстановя името.А може би,татко не е успял да си го спомни,за да ми го каже.Баща ми е бил роден в 1923г.Аз съм се появила в живота му доста късно.Сякаш и двамата снощи бяхме в годините около неговото раждане.И ми беше жално затова,че не съм имала възможността да познавам стопанина на хана.Един от дядовците на моя приятел.

Интересно нещо са сънищата. :) ?!...

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Горния етаж не успявам да разгадая.Голяма зала без прегради.Прозорците са по продължение на цялата стена.Разделена е наполовина от тях.Колкото стена толкова и прозорец.От край до край.Виждам отрещната е същата.Светлината преминава без да се задържи.Очите са свободни.Не знам за какво е тази част,но разбирам ,че годините никак не са повлияли на стените,на дървения под.Дори и дървоядите не са успели ,колкото и да са вземали да нанесат вреда.Ще ми се да се понеса по него танцувайки.Изглежда залата е за празненства.Сякаш усещам вълненията,които са били тогава.

Интересно нещо са сънищата. :) ?!...

Наистина интересно!

Като мечтите!

Тази стая е моя мечта!

И аз понякога си ги поръчвам ,но жалко, не ги помня .

Съдуждам се изпълнена само с усещания .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тази нощ сънувах поредица от ужаси.

Някакви вампири, които искаха да ме захапят за врата (като по филмите).

И един друг сън, вкъщи се появи някаква вещица, тя се приближаваше, опитвахме се да я прогоним, страхувах се от нея, бяхме тримата, аз, Георги и Йоанна. В съня си разбрах, че тя се страхува от сребро и това, което трябва да направим е да купим много сребърни пръстени, по един сребърен кръст за всеки от семейството и една плочка от сребро. Докато сънувах пожелах да се свържа с Мона, която да ми каже как да прогоня злата особа.

Това беше.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Да, в много случаи съновниците са "верни", защото са продължители на фолклорната традиция, а тя, както знаем е отглас на колективното несъзнавано. Пример: сънуване на сватба упоменава неприятно бъдещо събитие или дори смърт. Защо е така? Като се върнем назад в българската народна традиция, ще разберем защо. Но не само при нас, сватбата, сексът и смъртта са онтологично свързани, така е при всички древни култури.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Това което помня от сънят е - намирам се при нещо като сух канал над който има мост, и съм тоно под моста, там явно има нещо като кариера за някакъв материал подобен на цимент - по-ситен от чакъл. На 2 опънати като въжета има нещо като 2 цилиндъра. НО само единият цилиндър е на въжетата а другият е паднал и аз решавам да го кача на въжетата - и той тръгва надолу към средата на въжетата и канала, защото е под наклон. (отгоре изглежда минава и влак, защото имам чувството че съм го видял докато се возя на влак отгоре и съм решил да върна цилиндъра на място - явно има някакво значение да е на въжетата.) <от тук става по-интересно> Връщам се до блока с колелото, точно преди блока се разминавам със някакъв човек който явно познавам - имам неприятно усещане от него (напомни ми за един съсед- от физическия свят- може просто асоциация или той да е бил) той също с колело и някакъв човек, мислеше да прескочи нещо с колелото си. Тръгвам да влизам в блока, и там една възрастна жена на която съм казал нещо за някакъв младеж от блока по повод други хора. Тя е със торби и 100% с Яйца между 2-те входни врати. Казва ми че съм бил прав за младежа и еди какво си за другите хора. - <тук е по-интересното - поради което пиша> Отивам при асансьорите, които са 5-6 на брой разположени около мен. С малки врати са и чакам. Пред мен в дясно излиза познат младеж (мисля пак познат от съня някъде) от ляво едно момиче, и отзад от една врата още един човек. Търся на коя врата да се кача. На най-лявата се качва същото момиче или някое друго (или от там е излязал просто някой човек и се качва някакво момиче). аз се качвам най-вдясно. Незнам със или без колелото. Чудя се на кой етаж живея - да натисна. Преди във сънища често съм сънувал асансьори. Решавам на 10-ти етаж. << никога не съм живял на 10-тия етаж, но знаех че там трябв да натисна. Може би във един от старите блокове да съм живял на 10-тия, но там асансьорите бяха 2 и то големи на 2-та края на коридора, а входната врата голяма. Във асансора миришеше на изпраж****я малко. Явно бях в някаква особена сграда, защото знаех че има някакви изложби и други работи в нея. Можеше да се види над кабинката какво има наоколо малко. Т.е. кабинката беше отворена отгоре а кабели нямаше(които да теглят). С момичето понякога се споглеждахме, минахме през етажа с галерията с картини. После започнах да се чудя кога ще пристигна на 10-тия етаж. Тогава започнахме да пробиваме таваните със кабинките- (един брой таван мисля). След което пробихме го единия таван, и се озовахме в стая с като че ли окачен бял таван, голяма и обширна стая с някаква група хора, където беше доста високо самото пространство. Кабинката ми пак се насочи към тавана, но явно аз си казах -стигаааа - няма да излитам я . тя започна да слиза и се насочи към кабинката на момичето в крайчеца на стаята където нейната се беше "приземила" и там имаше като много шкафове. Тогава тя отвори някъде нещо в кабинката където има камера и е сложила видео касета за да запише нещо (каза че било позволено още когато са обевили еди какво си в тази сграда. И тя принципно обича да си записва. Аз исках определено да разбера какво е станало и извадих моята касета - дадох я на единия човек в стаята - ленатата й беше поизлязла и вече завързана на места да не се разпилява. Имаше разни PC чаркове вентилатори в устройството.

1 Преди съм сънувал асансьори, в разни по-мрачни сгради подземни етажи, разнообразни асансьори.

2 Главното поради което пиша е че знам - имам 4 планети в 10-ти дом. И в асансора се колебаех м/у 8,9,10,11 някъде.

Ами това е :)

Линк към коментар
Share on other sites

целувка с мъртвец

Здравейте! Много ми е спешно някякво разумно тълкование на един сън. На моя близка и предстои операция на полип, при който лекарите дават много малка(почти никаква, но все пак съществува) мероятност образованието да се окаже злокачествено. Снощи лелята на това момиче сънува за първи път сина си, който почина преди една година. В съня той прегръща радостно племенничката и и я целува. Моля Ви, имате ли някаква идея съня дали предвещава нещо лошо или напротив?

Линк към коментар
Share on other sites

Предвещава трудност и изпитание. Много е важно дали този, който я е целувал с какъв цвят на кожата е бил и изобщо атмосферата на съня като цяло. Липсват подробности.

Линк към коментар
Share on other sites

Предвещава трудност и изпитание. Много е важно дали този, който я е целувал с какъв цвят на кожата е бил и изобщо атмосферата на съня като цяло. Липсват подробности.

Благодаря за мнението! Атмосферата е била ведра. Целувката е по бузата. Имало е и преградка, като на приятели, които не са се иждали отдавна. Лицето на покойника е било нормално като на жив човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...