Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 2


Recommended Posts

О,Мона аз съм всеядна.Лошото ,че правя страхотни бъркотии,защото имам много повърхностни знания,но ми е хубаво ,когато научавам.Това вече е за в лични. :)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ти добре си всеядна, но подготвена ли е храносмилателната ти система? :D За всеки случай, ако някой се интересува от психоанализа, задължително трябва да почне с Фройд, това е базиса. Преди него има много добра френска школа, за която нищо не се говори или почти нищо. Но, той е пионера в тълкуването на сънищата, на систематиката имам предвид. Добре е и да се купи речник на символите, това е безценен наръчник. А за приказките, прочети трудовете на Александър Поуп.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Много ти благодаря.Преди минути чух за парапланеристка попаднала в буря и отървала се по чудо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Вече не знам,какво да мисля!!!!!!!!!!Ще потърся Поуп.

Линк към коментар
Share on other sites

shelter, Мона, благодаря ви от сърце :feel happy:

shelter, съвпаденията с теб ме карат да се чувствам "подкрепена". Странното е, че съм писала за Йо, Данай и Египет в книга, без да знам откъде иде тази "искричка".

Мона, даде ми толкова много за мислене, че не зная откъде да подхвана, наистина е много дълго, затова просто - благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

"Искричката" идва от самата теб. У всеки я има и никой не трябва да й пречи да се разгори.

Най-нещастни са хората, които не помнят сънищата си, за мен те са без съзнаваща душа, дори душата им не знае, че я има. Това е проклятие.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво сънувах снощи?

Бях на нещо като карнавал, където имаше различни същества, от други измерения. Аз изглеждах различно, тялото ми беше по-скоро прозрачно и бяло, имах си приятелка, същество също като мен (да уточня, че не бяхме човеци, каквито сме в земния живот).

На групички, тези от един и същ вид излизаха пред всички и отгоре множеството ги аплодираше и снимаше с камера.

Един мъж ни придружи, той приличаше външно на човек.Около нас нямаше никой друг. Казах на моята дружка, че съм притеснена, според нея нямаше от какво. И изведнъж мъжът до нас ни нападна. Едновременно видях поне четирима(не можах да ги разгледам), които скочиха едновременно и изчезнаха (нещо като скок в пространството).

Моята приятелка при нападението реагира веднага, скочи и изчезна. Аз се засилих и също скочих, мъжът ме беше хванал някак и ме дърпаше, не ме държеше, но се опитваше да намали моята сила, за да не мога да изчезна.

Напрегнах се, събрах всички сили и успях да се освободя от него и изчезнах. Тогава се събудих. Имах чувството, че продължавам да се въртя и преобръщам, толкова истинско беше всичко.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Това наистина е интересно.

Има много последователи на Петър Дънов има в този форум,но никой не се похвали с негово посещение.Много се хвалят с разбиране на писанията му, но никой не е получил неговото признание.Доколкото съм запознат любовта и хармонията са негови основни стълбове, и той ги е постигнал.

Дънов е посетил човек, който има буден и търсещ разум,човек който не се задоволява с нещо казано в миналото, а живее и търси в на стоящето.

Петър Дънов не се нуждае от последователи, там където е сега е добре и без тях.

Мисията му е била да пробуди съзнанието, а не да създава последователи ограничени в учение. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Рядко споделям сънищата си, но този е различен.

Тази нощ сънувах Петър Дънов. Разхождаше се в поле от слънчогледи. Беше сам и спокоен. Усмихнат.

това е много хубав сън

Линк към коментар
Share on other sites

Рядко споделям сънищата си, но този е различен.

Тази нощ сънувах Петър Дънов. Разхождаше се в поле от слънчогледи. Беше сам и спокоен. Усмихнат.

Мона, благодаря ти, че го сподели! :feel happy:

Искам да те попитам, почувства ли го по-близък?

Въобще, ако не е твърде лично, какво почувства?

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че сънят ми има връзка със самата мен. Не ми е станал нито по-близък, нито по-далечен. Приемам го без изумление и без емоционалност, както би било с вас, например. Слънцето е едно, но лъчите му са хиляди и един от тези лъчи е Дънов. Приемам го в чисто окултен смисъл, като приемник на познание, което и той самият е криел, че притежава.

В съня ми беше доста по-млад, на ок. 45/50 г. Силен, красив и усмихнат. Беше съсредоточен в усмивката си, главата му беше леко настрани; разхождаше се измежду слънчогледите, а ръцете му бяха леко встрани с разперени пръсти. Какво още, беше прекрасен слънчев ден, по пладне може би.

Почувствах се длъжна да споделя това с вас - аз никога няма да стана дъновист, но вие го обичате и този сън не е за мен, а за вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, още веднъж!

Колкото до възхищението - възхищавам се от Дънов, колкото и от всеки друг Учител - много. Но това идва от знанието (може би разбиране е по-точната дума), не от емоциите.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тази нощ сънувах как обсъждам темата за еволюцията с Дарвин.

Той ми обясняваше как всичко се развива бавно и постепенно в течение на много години.Попитах го какво трябва да направи човек(и като цяло човешкя род), за да полети като птица или да плува като риба.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ сънувах как обсъждам темата за еволюцията с Дарвин.

Той ми обясняваше как всичко се развива бавно и постепенно в течение на много години.Попитах го какво трябва да направи човек(и като цяло човешкя род), за да полети като птица или да плува като риба.

Отново се случва да помисля нещо,което е в голяма близост със съня на друг човек.Нямам обяснение!Във времето ,в което Вендор, си пускал темата,мислих макар и в друг контекст,че и рибите и птиците са в света.Сякаш моят метаезик е нечий сън!Или нечий сън е отговор на мои питания!Разбирам,че съвпаденията са възможни,но защо налитам на тях ?Озадачена съм .Напоследък много!? :unsure:

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Предполагам на всеки от вас ви се е случвало да сънувате интересни и силни сънища. Как ги тълкувате? Успявали ли сте да ги разтълкувате правилно? Как? Случвало ли ви се да сънувате пророчески сънища?

Имате ли някаква система за тълкуване на сънища? Каква?

Поздрави,

Иво

Напоследък започвам да мисля за представата като действително съществуваща реалност,иззета,от някакво "другаде"вмъкната в тази,в която съм.Чудя се на връзката между възприятие и представа.Все мисля сънят за екран върху,който е прожектиран лишеният от рационалното ни "обяснение"образ на света.Кой от двата е верен?:) Ако в съня сме всемогъщ бог ,т.е. създаващ реалността,наяве сме ...?:)Понякога "наистина":)се чувствам като отзвук:)Освен образа/възприятието/ много ми е любопитно словото, като означен образ.Снощният ми сън е някак в заедност с тази тема.Бях с близките си във вътрешна част,/най-висока/на сграда.Имаше отвор -врата,за която предположих,че води към тераса.Изоставих намерението си да изляза на нея и започнах да оглеждам отрещната стена от сградата.Помислих,че може да се направи помещение годно за използване,висящо под тавана.В същото време си казах,че не би било много приятно за обитаващите го,знаещи,че висят несигурно./Някъде бях мярнала,че е достатъчно да си представим под,когато сме във въздуха и той ще се появи.:)Това го чета в преносен смисъл./След това понечих да изляза от вече видяната врата в стената,която обаче беше изчезнала.Побутнах мястото й ,паднаха тухли,но от картон.С ужас разбрах че стената е бутафорна и вън от нея, където предположих терасата е само празно пространство.Разплаках се от ужас,разбирайки че съм можела да полетя надолу ,ако не бях погледнала отново,какво има зад вратата.Осъзнах,че и цялата сграда е от картон и хлипайки:)заобяснявах оправдавайки се ,на близките си,че имам фобия от високото ,но не съм си я признавала.Съпругът ми ,ми се присмя и остана невъзмутим а,аз хукнах със синът си/възръста му беше, доста под сегашната/към асансьор,което пък ми спомни друга фобия.Когато понечих да затворя вратата му,се появи проблясък като от "късо съединение"Отказахме си и стремглаво поехме надолу по стълбите.Е,излязохме успешно:)Сънят ми продължи с много,епизоди всеки за себе си,но един от тях се повтори с описания.В различно възприемане,друго гледане,"виждане"а той беше изключително красив,като усещане .В края на същият този сън виждах,но и бях момиче-момче,което тича в небето,по облаци-розово- жълто -оранжеви,самото то излъчваше същата светлина,но тя и идеше от другаде.Бях то,но и го гледах едновременно с туй ,сякаш беше филм.Знам,че пожелах да напиша нещо и го направих.Сега не съм съвсем сигурна,но част от него беше :Тичам в облаци от светлина. ?!:)Скоро си мислих,че светлината само избутва мрака.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, искам да питам за един сън, който сънувах тази вечер.

Сънувам, че с баба ми се разхождаме, тя е купила някакво питие в зелена бутилка и го носи в найлонова синя торбичка. Вървим дълго, за момент се изгубваме, между улиците има блокчета, къщи, наблизо минава рейс. Изведнъж отново вървим двамата с баба ми. Тя влиза в един магазин, за да купи някакви сушени плодове, след това влизаме заедно в някакъв магазин за кръстословици. Аз илзизам набързо, пак вървим, тя влиза в някакъв магазин за дрехи, аз чакам изнервен пред магазина и мисля, да си тръгна сам. Така и правя, тръгвам си, после се озовавам на един оживен площад с много хора. За миг виждам жена, която прилича на баба ми, но не е тя. След това сънувам, че гледам някаква тераса с паднала мазилка, мокър и полусъборен таван. Какво значат тези сънища? :sleeping::hmmmmm::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Красив ден ....

Нямах намерение да участвам в тази тема , но снощи сънувах Ошо !?

Аз все още го тълкувам.Интересно ми е как го тълкувате вие !?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сънувах голям(много голям) тъмно сив дъждовен облак, който виждах през прозореца си.

И освен това сънувах, че съм болна от неизлечима болест. В съня ми диагнозата беше рак на стомаха. Бях обречена, но исках да живея, не исках да умра.

Преди Мона тълкуваше сънищата ни. Толкова бих се радвала ако отново оживее тази тема с нейна помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата активизират мисълта ми.Тревога или радост, предчуствие или спомен...По-неприятно усещам липсата на сънища.От дълго време не сънувам.Заспивам и потъвам в "нищото"-само тъмнина и тишина.Събуждам се и съм с усещането, че идвам на гости при себе си?!

Линк към коментар
Share on other sites

Към Чудесна

Няма нищо по-голямо и по-страшно от самия страх. Нека прозореца ти си смени "дограмата". Успокой тревожността си и не очаквай лоши неща впоследствие на последните събития при теб. Каквито и да са те...

Гледай бистро. Няма нищо страшно.

Мрачният облак си самата ти - искаш да избягаш от ситуацията, искаш да я напусанеш. Ала оттърване няма, всичко е личен избор. Твое желание.

Имаш нужда от слънчево време. За всичко се чака обаче, всичко по реда си. Страшно няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Към Чудесна

Няма нищо по-голямо и по-страшно от самия страх. Нека прозореца ти си смени "дограмата". Успокой тревожността си и не очаквай лоши неща впоследствие на последните събития при теб. Каквито и да са те...

Гледай бистро. Няма нищо страшно.

Мрачният облак си самата ти - искаш да избягаш от ситуацията, искаш да я напусанеш. Ала оттърване няма, всичко е личен избор. Твое желание.

Имаш нужда от слънчево време. За всичко се чака обаче, всичко по реда си. Страшно няма.

Благодаря ти, принцесо!

Красива, екзотична и истинска!

Прости ми откровеността!

Усещам много топлина, знание, мъдрост и желание да ги споделиш.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...