Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 2


Recommended Posts

  • Отговори 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз предпочитам да си ги сънувам сънищата.

Но особено много ми се иска веднъж завинаги да спра да сънувам.

И това ще стане някой ден, само търпение и ще стане.

Линк към коментар
Share on other sites

Ха!Това не ми беше идвало наум!Благодаря ти.

Възстановяващ!:)сън.Да се доверим ли на природата си?!Или съзнателно да се преформираме,т.е. да я изменяме,чрез мислене.Струва си да се помисли:)ето пак анализ,въпреки,че е на "будност":)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво намерих в няколко съновника за деца , бебета , детски колички .

Детска количка-ако буташ масън , значи семейният ти живот е щастлив и спокоен .Ако в количката има дете , очаква те късмет и моменти на голяма радост .

Дете- в съня вещае грижи .

Ако го носиш на ръце ще получиш добра вест .Ако падне - безпокойство . Ако сънуваш , че вече порастналите ти деца са станали малки вероятно имаш нужда да се чувстваш важен и необходим ,за тях.

От друга страна децата в съня , ни карат да се върнем в миналото и да си спомним забравена мечта или желание .

По повод дъжда :

Дъжд, силен , напоителен , ако сънуваш богата реколта ,много постигнати желания .

Ситен , летен дъжд - голям успех или шанс в ново начинание .

Доскоро !

Благодаря, ви Мона и Донка :3d_046:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки си знае за себе си ,как да тълкува съня си.То се усеща интуитивно.Аз сънувам когато през деня нещо силно ме е развълнувало.Като сънувам събитието или човека,разбирам до къде ще ме доведе и какво ще стане след време.Никога не бъркам в това отношение.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят е отпреди десетина години.Сънувах,че в Земята ще се блъсне Ганимед.Помня само огромното ярко тяло,което криеше тъмното небе,ужаса и покорството пред неизбежността на случващото се.Нямам обяснение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ганимед е най-големият спътник в Слънчевата система. В митологичен аспект, той, Ганимед е виночерпецът на Зевс. Интересни асоциации за сблъсък. Защо точно Ганимед, а не Йо или Европа, за мен е най-интересният въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време,писах нещо ,което и аз самата не знам откъде ми "дойде"в главата.Най-странното е,че беше за орел възнасящ "юнак"на белия свят.Само дето там Орлицата беше мъж,но юнакът беше жена.Прочетох,че сам Зевс се е превърнал в орел за да отведе Ганимед при себе си."Юнак" имам както,като силен човек тъй и като младеж.Всъщност вече веднъж "изтълкувах" един друг сън,пак около виното,но там съзвездието беше "Виночерпец".Митът е друг.Сякаш има нещо общо,което ми се губи.

Линк към коментар
Share on other sites

В добавка на по-горния сън.Един от предците ми се е казвал Мавруди.Маврос на гръцки мисля е тъмен,но мавруд е едно от "черните"вина.

Моля за тълкуване на още един сън.От този следобед е.Донякъде само се справих.

В зала съм,в очакване за концерт на хор,в който пее много важен за мен човек.Той ми показа ,какво е ангажираност и отзивчивост.Не знам какво е неговото лично отношение към мен/беше професионално обязан/,но моето е признателност за всичкото време ,което ми отдели за да ме учи.Може би,поради тази причина се хващам в преклонение и към физическата му красота,което ме кара да се чувствам неловко и виновно и да избягвам всякак срещите ни.

Хорът е с гръб към публиката.Диригентът дава знак.Моят познат прави крачка напред и започва,но изпуска нотните листове и те се разпиляват на пода.Извинява се и казва,че му е невъзможно да продължи.Диригентът обявява на публиката,че концерта се отлага за утре в шест часа вечерта.

Натъжавам се много. На облегалките на столовете в салона са привързани ленти от целуфан.Ядосвам се и питам защо ги има.В същото време,в дясно от мен виждам сцена ,чиято форма е точно четвърт сфера -черна ,закрита с черни завеси.Човек от публиката ми казва: "Питай тях,те ще правят представлението."А "те"са войници излизащи иззад завесите.На главите си имат шлемове,но от плат,върху които са прикрепени снимки на лицата им в естествен размер.Не питам нищо.Момиче става и започва да чете нещо,което не ми е интересно.Бях в залата единствено за да чуя моят познат да пее.Болно ми е от тъга.Ставам и си тръгвам,но разбирам,че не мога да виждам защото очите ми са затворени и ми се спи неудържимо.Умирам за сън.Държа ръка на лявото си слепоочие и пипнешком вървя към изхода.Зад клепачите ми е съвсем черно.Единствената ми мисъл е:"Хората ще си помислят,че симулирам главоболие за да изляза по средата на доклада."Събуждам се въпреки непосилното желание да спя.

Тази сутрин си мислих,че не е важно да знаеш за кой те вземат другите ,а да узнаеш кой си.Интересното е,че свързвам моя познат с още един човек,с когото имат много важна прилика.Към двамата питая едни и същи чувства.Пренасям единия върху другия.И двамата ми обясниха немалко в една и съща област на знанието,но втория мъж не съм виждала./?!/Любопитна ми е черната сцена,както и войниците и лентите прилични на тиксо ,които в края на редовете бяха намотани на объркани кълбета.Останалата част като да ми е малко по ясна.Часове след съня ми мина през ум,че звездите са зад слънцето.Тук съвсем нямам идея какво имам наум в "слънце"и "звезди".И защо зад.

Ще се радвам на тълкувания.

Линк към коментар
Share on other sites

A-a-a, Shelter, джанъм, таз твойта история много сложна, много лична и символно мно-о-о-го "шифрирана".

Абе, жена, как може да вярваш в сънищата си, а да не вярваш в Бога и в себе си, т.е. в собствените си сили, та да искаш друг да ти ги изтълкува? - въпросът, естествено, е шеговито реторичен...но е достатъчно сериозен за размисъл, ама размисъл на сърцето и интуицията, а не на човекоумието. No offence, моля... То, не че няма изключения с тълкуването на чужди сънища, ама те са твърде редки - я, виж Йосиф в Египет, кава популярност само е спечелил младежа, ама и на него Бог му ги е изтълкувал.

Ако позволиш, една практична препоръка: помоли се на Бога за тълкуване, или най малкото го пожелай с чисто сърце, но не поставяй никакви условия, пазарлъци и т.н. - това е духовен език, насочен специфично към теб самата.

Преди дълги години, когато се бях "вторачил" амбициозно и интелектуално в собствените си сънища, подобно на мнозина, веднъж ми бяха разтълкувани/преведени, отново насън, 2 символа, вече достатъчно познати и повтарящи се - един мой съученик означаваше "твърдоста" - разбирай устойчивост на убежденията и способност за издържане на тежък психофизически натиск, а "плитката" значеше преданост, вярност, лоялност... има и още, но е безсмислено да продължавам, най-същественото е , че този език е интелектуално "неотключваем", т.к. сме прекъснали връзката със собствената си душа, но все пак достъпен и разбираем за нея самата. Права си ти, като усещаш, че именно себепознанието е целта на нашия път,а тук под себе разбирам онова, с което Бог ни е дарил - Душата, а не егоизма, който си е наше дело. В крайна сметка разбрах, че постепенното разтълкуване на духовния символен език е част от пътя и е въпрос на жив опит от всички падания и ставания, способността ни да правим личен избор, и е в съответствие с реалната ни готовност да възприемаме Истината, способността ни да обичаме и още доста качества, които не сме развили, но които всъщност са добродетелите на собствените ни души. Според мен, в най-добрия смисъл на думата, целта на нашите сънища е осъзнаването от душите ни и способността ни за пряко, интуитивно възприемане на действителността, вярата, силата на собствените ни добродетели и т.н. В този смисъл, сънищата имат помощен ефект, но определящата роля, активност, усилия и отговорност е наша собствена...Аз не бих могъл да зная какви семена си посяла в миналото, за да ти се отговаря с тези тъй загадъчни символи и ситуации, но съм уверен, че душата ти, както и душата на всеки човек, разбира и се стреми да осъзнае нещата на външен план...Според мен, основата на правилното осъзнааване е чистото ни сърце, а не яловите алгоритми и клишета, породени от сухия ни, студен и прагматичен интелект - би следвало да си забелязала, че именно когато умът ни е "заключен и неангажиран" нощем, тогава до нас на сън достигат преките послания на сънищата - в будно състояние, го удряме на анализи и умуване, ама ниц...В заключение ми се ще да споделя едно много близко до нагласите и предпочитанията ми стихотворение, надявам се, че то ще се окаже в хармония с твоите търсения.

Я попросил у Бога наказать моего врага — и Бог сказал мне:

«Нет. Ему суждено стать твоим лучшим другом».

Я попросил Бога даровать мне терпение — и Бог сказал мне:

«Нет. Терпение — результат испытаний. Его не даруют, ему учатся».

Я попросил у Бога забрать мою гордыню — и Бог сказал мне:

«Нет. Гордыню не забирают. От нее отказываются».

Я попросил Бога подарить мне счастье — и Бог сказал мне:

«Нет. Я даю Благословения, а будешь ли ты счастлив, зависит от тебя».

Я попросил Бога уберечь меня и близких от боли — и Бог сказал мне:

«Нет. Мы страдаем и побеждаем страдание вместе».

Я попросил у Бога духовного роста — но Бог сказал мне:

«Нет. Дух должен вырасти сам, а Я всегда подскажу».

Я попросил Бога помочь мне любить других так же, как Он любит меня — и Бог сказал:

«С радостью! О, наконец-то ты понял, о чем надо просить».

Я попросил сил — и Бог послал мне испытания, чтобы закалить меня.

Я попросил мудрости — и Бог послал мне проблем, над которыми нужно ломать голову.

Я попросил мужества — и Бог послал мне опасности.

Я попросил любви — и Бог послал мне нуждающихся в моей помощи.

Я попросил благ — и Бог дал мне возможности.

Я не получил ничего из того, что просил.

Я получил все, что мне было нужно.

Чао и леко по трасето...

Линк към коментар
Share on other sites

"Айвол"беше дума,която в детството си съм чувала от една от лелите си.:)И сега вече ми се потвърждава,а съм попитала "как" ,а съм разбрала.:)Рано сутринта съм с подарък.:)Та,снощи си мислих,колко двойки от познатите могат да заменят моят познат и другия.Теб също те включих в една от тях.Още повече,че спомена Своденборг.Миналата година четох за него,но тъй и не открих нищо повече.Само прочетох,че Юнг е бил впечатлен от него.Пък аз съм си "влюбена"в Юнг.:)И понеже се чудех за "слепоочието" и спомних,че на латински тази кост се нарича оs temporale,си рекох:какви ли въртележки ми прави чувството за време.Ама като гледам май наближава шест часа.Време за концерт.:)То горкото,дето е вътре в мен ,сигурно не знае какво е шест,да не говорим за сутрин и вечер.Много ти благодаря!Но си струва да се слушаме и будни.Понякога,/аз поне /с едно и също казвам много повече.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Помогнете ми с тълкуване

Сънувах следното:

Първо срещам приятелка от стария ми клас, с нея си говорим и пътуваме в трамвая, но тя открадна на един контрольор синьото елече и ни свалиха от трамвая. После видях един приятел, с който (наистина) говорих вчера, а в съня ми беше със или счупен или с нещо повреден крак. След това седях в автобус и се качи момичето, което обичам. Тя каза "Добър ден" на всички хора в автобуса, после ме видя и каза "Я, ти си тук". След малко седнахме един до друг и си говорихме, после не знам защо бяхме при баба ми и дядо ми в Костенец, където тя се запозна с тях и с братята ми (двама са и са по-малки и бяха там също). Тя имаше два телефона и каза за единия, че ще го носи в ръце, и аз и казах, че ще я нося в ръце и тя отговори "Стига де.." (нали се сещатате в какъв тон... от онзи "Айде престани с плоските си шеги" ...) Тръгнахме нанякъде, защото тя закъсняваше, иначе ми сподели че както тя мен заряза, така и новото й гадже я е зарязало и тя в момента се мъчи да си го върне. Тръгнах с нея да не е сама и пред вратата много познати бяха там. Имаше едно момче, Тони, който искаше да я докосне преди да си тръгне. Аз в началото не му давах но после си помислих "Защо да не я докосне" и той я докосна и си тръгна. Имаше и един циганин, който ми се ядосваше, че съм с нея, а на нея се ядосваше, че не получава внимание, но и той си тръгна. По пътя бяхме аз и тя и си говорихме разни работи и видяхме същия циганин седнал с приятели. Когато ни видя тръгна към нас. Аз я избутах от другата страна и останах сам със циганина и приятелите му, но тогава се събудих.

С нея бяхме заедно съвсем за кратко и то преди 4-5 месеца. Знам, че в очите и не съм се представил с безупречност, дори по-зле :) Да й се обадя ли? Какво да правя ...

Линк към коментар
Share on other sites

За пръв път ли сънуваш момичето оттогава, отпреди 4/5 месеца?

Сънят ти е фрагментарен, дълбоки пластове за тълкуване няма. Мисля, че много отдавна си осъзнал и разбрал какво искаш. Какво очакваш е нещо различно.

Ако имаш чувсвта, ако искаш да общуваш с нея - обади й се, потърси я, пък да става каквото ще. Никой не е безупречен и всеки греши. Но е въпрос на достойнство да направиш онова, което искаш и да преодолееш страховете си и притесненията си. А ако те отреже, светът няма да се свърши, само ти ще бъдеш по-силен. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Хей Jordan :)

тази бликаща чувственост не я потискай. Не си губи времето с мисли, а и се обади, дори да те "отреже" първия път, "брой" до 3 ПЪТИ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Съжалявам, че просто така "нахълтвам" във форума ви и пускам нова тема, но наистина съм притеснена и се надявам да ми помогнете. Днес приятелят ми сподели, че е сънувал нещо достра странно.

Сънувал е дядо си, който почина преди около 2 години от инфаркт. Моят приятел е сънувал тая нощ, че дядо му му казва " Ще дойда да те взема след 1 седмица", а моят приятел му отвърнал " Не, не искам". Тогава дядо му го целунал и си заминал. Какво ли може да значи това? Четох в един съновник, че ако сънуваш починал роднина и ако той ти говори, то това означава скорошна смърт. Много ме плаши и това, че дядо му е казал"Ще дойда да те взема след 1 седмица"...Моля ви, пишете какво мислите. Благодаря предварително и пак се извинявам, че пуснах нова тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се притеснявай за нищо. Изобщо не тълкувай този сън така фаталистично.

Кажи на твоя приятел просто да отиде на гроба на дядо си. До една седмица обаче. Има тук друго значение, някаква дата, спомен, обикновено потулен или забравен. Всичко ще бъде наред. Успокой се.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти. Аз ще го накарам да иде, няма проблем.

Дано наистина не се случи нищо лошо, доста плашещо звучи.

Аз по принцип не се плаша много от сънища, но това ме притесни. Сега се сетих, че преди време сънувах, че отивам при една гледачка и както съм изправена пред нея, тя ми вика"Ти ще умреш скоро" и аз й викам"Нищо ли не мога да направя, за да го предотвратя?" и тя каза"не". Това как може да се тълкува? От тея мрачни сънища ме побиват тръпки, дано повече не сънуваме такива...Благодаря пак :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Отново, не се притеснявай.

Аз не съм сънувала такава умна гледачка, а съм виждала на живо. И тя ми каза, бях на 13 години - "Ти, момиче няма да доживееш до 14-та си година!" Да, честно казано много се притесних, но оживях, преживях и както е видно пиша тук, значи не съм мъртва.

Не се впечатлявай от подобни "лоши сънища". приеми ги като припомняне, че сме смъртни, че времето лети и трябва да живеем пълноценно и сега.

Това е посланието - да бъдем живи сега. Не после. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Съжалявам, че просто така "нахълтвам" във форума ви и пускам нова тема, но наистина съм притеснена и се надявам да ми помогнете. Днес приятелят ми сподели, че е сънувал нещо достра странно.

Сънувал е дядо си, който почина преди около 2 години от инфаркт. Моят приятел е сънувал тая нощ, че дядо му му казва " Ще дойда да те взема след 1 седмица", а моят приятел му отвърнал " Не, не искам". Тогава дядо му го целунал и си заминал. Какво ли може да значи това? Четох в един съновник, че ако сънуваш починал роднина и ако той ти говори, то това означава скорошна смърт. Много ме плаши и това, че дядо му е казал"Ще дойда да те взема след 1 седмица"...Моля ви, пишете какво мислите. Благодаря предварително и пак се извинявам, че пуснах нова тема.

Здравейте! Съжалявам, че просто така "нахълтвам" във форума ви и пускам нова тема, но наистина съм притеснена и се надявам да ми помогнете. Днес приятелят ми сподели, че е сънувал нещо достра странно.

Сънувал е дядо си, който почина преди около 2 години от инфаркт. Моят приятел е сънувал тая нощ, че дядо му му казва " Ще дойда да те взема след 1 седмица", а моят приятел му отвърнал " Не, не искам". Тогава дядо му го целунал и си заминал. Какво ли може да значи това? Четох в един съновник, че ако сънуваш починал роднина и ако той ти говори, то това означава скорошна смърт. Много ме плаши и това, че дядо му е казал"Ще дойда да те взема след 1 седмица"...Моля ви, пишете какво мислите. Благодаря предварително и пак се извинявам, че пуснах нова тема.

Сънищата не се тълкуват буквално.дишай дълбоко.моля те.успокой се.Чувала съм че умрелите се опитват доколкото могат да помагат на живите.Може би приятелят ти някога не е обърнал внимание или не е разбрал какво му е казал дядото приживе и сега той иска да му го припомни с най-добри намерения.Нека приятелят ти се опита да си спомни някои пропуснати моменти.случки.напътствия от дядо му.И всичко това да бъде с добро чувство а не със страх.Убедена съм че нищо лошо няма да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Хората умират, когато те го пожелаят. Те и никой друг! Дори и като неосъзнатост, желанието за края си е тяхно решение, ничие друго. В случая с този сън - мисля, че не предвещава нищо лошо, а напротив.

Мона е права, напомняне е. За това, че всички сме смъртни. И че животът се случва сега, нищо повече.

До седмица приятелят ти може и да има някакво нестандартно преживяване, от рода на излизане от тялото или някакво силно интуитивно прозрение. Така тълкувам вземането от тук. Всичко, което се случва, е за израстване. А краят си го слагаме само ние.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти.

Някъде бях чела, че ако сънуваш починал роднина, то той се бил прехвърлял от едно астрално ниво в друго. Вярно ли е? Как мислите? А целувката преди да си тръгне, как може да се тълкува? Извинявайте за многото въпроси, просто ми е много интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

В подобен сън една целувка има смисъл на любов, доверие, поверяване на тайна. Да те целуне мъртвец не е прокоба, а благословия.

В много езотерични и окултни общества, целувката е символ на съпринадлежност; целувката свързва и е знак за договор, печат и клетва. Има древни ритуали (напр. Елевсинките мистерии), където целувката е знак за посвещаване на неофита.

Линк към коментар
Share on other sites

уважаеми потребители ,

Ще ви въда мното благодарна ако ми помогнете да разтълкувм един важен за мен сън.

И така :

Бях в шумна компания с пове4ето си приятели . Изведнъж аз и мом4ето което харесвам се озовахме пред входната врата на красива луксозна къща ( мисля, че беше тази на приятелката ми Стела, с която си съпернича за сърцето му) . Постояхме малко насаме и той ме попита:

_ Зара, би ли искала да станеш мое гадже?

_ Амии, не знам ( всъщност знаех, че искам да ми бъде гадже, но винаги ме е било страх да го призная). Добре де ! да!

В този момент той протегно дланта си кйм моята докосна я и ме целуна.Стана и каза:

_ иска ми се винаги да ми хареваш! Винаги !

В този момент сънят ми свърши и е събудих. Първото нещо, кото си помислих, беше, че не исках да се събуждам.

Моля Ви помгнете ми до разбера, какво означава този сън! Ще ве бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Здравейте !

Тук съм ,защото всичко ,което коментирате ме интересува!

И аз се стремя към ценностите ,които ви подкрепяте!

Много малко литература съм чела до сега,но с ваша помощ се надявам да доизясня и подредя в себе си всичко онова с което се чувствам изпълнена.

За сънищата- Сънумав много и винаги цветно.

Интересуваме вашето виждане за сънищата свързани с с моите близки починали хора.

Моето усещане е ,че когато телата умрат-душата/разбирам-топлината,обичта, светлината/ отпътуват некъде.

Внезапно почина моя сват. Още не беше минало погребението.

Сънувам-Разхождаме се сред руйните на старинен замък ,всичко е много красиво и много цветно,сякаш чувах и птича песен.Разговаряме - той имаше много развито чувство за хумор.Разговора е весел,но в мене започва да се надига усещане за тревожност.То епродиктувано от това ,че виждам ,усещам как пътеката по която вървиме, ни отвежда все по-надолу и по0надолу.В даден момент виждам ,че се намираме в дъното на кладенец над нас грее светлина .Виждам ,че има и три платформи по височината на кладенеца и към тях водят много стръмни и тесни стъпала.За себе си знаех , че мога да се справя,но много се притесних за него-той се придвижваше много трудно , такова беше заболяването му.И така както си гледахме нагоре към светлината усеетих как някъква сила /дори сякаш видях и смътни очертания на ръце/го поеха под мишниците , изтеглиха го последователно до платформите и после го извадиха на светлината. Аз останах долу ,не се страхувах, чувствах се радостна , че той е спасен.

До месец почина и моя любим татко.Много ми липсва.

Сънувам- пътувам в автобус ,раздрънкан/варненци знаят какви са овтобусита по линия20/Гледах през прозореца.Усещам , нечий поглед върху себе си.Обръщам се . Виждам татко седи на първата седалко до вратата." Татко "- казвам. Той става. Придвижвасе до вратата на автобуса. Усмихва ми се и казва " А съм до тук " или "Аз слизам тук" Вратата на автобуса се отваря.От вън стуй светлина. Тай потъва в нея.

Много ми е мъчно.

А между тези две загуби имаше и още една . Почина моя кум/ най добрия приятел на съпруга ми/През всички изминали години между двете семейства е имаше безкрай разбирателство , обич взаймопомощ.Обичах го като по-голям брат ,приятел ,на когото ВИНАГИ можеш да разчиташ.

Понеже е на нащте години ,много тежко понесах загубата. Но него не съм сънувала.Сякаш ме отделя дебела ,тъмна , тежка врата от него.

В очаква на вашето тълкуван!

Стремя се да живея в хармония и мир с душата си

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...