Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 2


Recommended Posts

Чудя се на кой етаж живея - да натисна. Преди във сънища често съм сънувал асансьори. Решавам на 10-ти етаж. << никога не съм живял на 10-тия етаж, но знаех че там трябв да натисна. Във асансора миришеше на изпраж****я малко. Явно бях в някаква особена сграда, защото знаех че има някакви изложби и други работи в нея. Можеше да се види над кабинката какво има наоколо малко. Т.е. кабинката беше отворена отгоре а кабели нямаше(които да теглят). С момичето понякога се споглеждахме, минахме през етажа с галерията с картини. После започнах да се чудя кога ще пристигна на 10-тия етаж. Тогава започнахме да пробиваме таваните със кабинките- (един брой таван мисля). След което пробихме го единия таван, и се озовахме в стая с като че ли окачен бял таван, голяма и обширна стая с някаква група хора, където беше доста високо самото пространство. Кабинката ми пак се насочи към тавана, но явно аз си казах -стигаааа - няма да излитам я . тя започна да слиза и се насочи към кабинката на момичето в крайчеца на стаята където нейната се беше "приземила" и там имаше като много шкафове.

За мен този абзац от съня ти е най-важен и най-смислово зареден и носещ послания. Подчертах важните акценти, според мен.

Има няколко момента: не знаеш къде живееш - изкачваш асансьори, изкачването е свързано с колебание къде да спреш и най-вече с несигурност и страх. Знаеш, че трябва да идеш на 10 етаж, но не знаеш защо; но незсъзнаваното ти знае. Числото 10 съдържа в себе си всички числа, следователно всички възмжности; освен това 10 е числото на съвършенството и най-важното: 10 е числото на завършека на всяко Пътуване! (Одисей странства 9 години и се завръща на десетата.)

Вероятно от дълго време търсиш адекватен изход за колебанията си относно избора (социален, емоционален, общожитейски изобщо); бих нарекла съня ти в търсене на изгубеното равновесие... Фактът, че стигаш до тавана и пробиваш (въображаема стена, разбирай твоя страх и безверие), оначава, че ще се освободиш и ще "прогледнеш" живота и самия себе си. И едва тогава ще стигнеш до бялата с тая с другите хора и ти трябва да спреш там, не да полетиш, затова си казаш - стига. Дори и насън имаш високо ниво на азов контрол, което за едно ти пречи, за друго ти помага. Трябва да разбереш кое ти пречи и защо да реализираш пълноценно личността си, да освободиш енергийния си потенциал и .... да се "приземиш" изкачвайки се до 10.

Момичето е част от твоята Анима, която в този случай се явява в ролята на психопомп, водач и помощник.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря ти Мона :)

Малко съм се занимавал с осъзнато сънуване, дори имам няколко спомена как се осъзнавам в съня и започвам съзнателно да правя някои неща но за кратко- следва събуждане. Други пъти като се осъзная и се събуждам. Спрях с осъзнатото сънуване защото започна да разширява толко представите ми и погледа в/у всичко че щях да стана още по-странен за околните и по-важното за себе си, явно не съм бил готов за подобна промяна -много ми дойде.

Тълкуването на съня ми има доста сходство с живота ми във физическият свят. Мисля че на някои от търсенията намерих отговор. Останалото трябва да се осъзнае. Ех сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах че аз и синът ми сме на река или язовир с още хора и той се гмурна със шнорхел.после отидохме в училище и той лежеше на земята и аз му говорех нещо,а той се инатеше.По късно се разхождахме с моя приятелка и аз и разказвах за мой сън който съм сигурна че е ПРОРОЧЕСКИ.След което отидох при една гледачка,но преди да ми гледа ми се обадиха и ми казаха че синът ми е изчезнал.Побягнах изпълнена със страх и ужас да го търся и точно като прескача една ограда видях група цигани ,уплаших се,но те изобщо не ме закачаха.Обадих се на една гледачка и тя ми каза,че се е случило нещо лошо.Събудих изтръпнала от ужас. Много ви моля който може да ми помогне да го разтълкувам,сигурна съм че значи нещо.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

помощ за тълкуване

кошмар

Сънувах че аз и синът ми сме на река или язовир с още хора и той се гмурна със шнорхел.после отидохме в училище и той лежеше на земята и аз му говорех нещо,а той се инатеше.По късно се разхождахме с моя приятелка и аз и разказвах за мой сън който съм сигурна че е ПРОРОЧЕСКИ.След което отидох при една гледачка,но преди да ми гледа ми се обадиха и ми казаха че синът ми е изчезнал.Побягнах изпълнена със страх и ужас да го търся и точно като прескача една ограда видях група цигани ,уплаших се,но те изобщо не ме закачаха.Обадих се на една гледачка и тя ми каза,че се е случило нещо лошо.Събудих изтръпнала от ужас. Много ви моля който може да ми помогне да го разтълкувам,сигурна съм че значи нещо.

тази нощ,значи неделя срещу понеделник

Линк към коментар
Share on other sites

Опиши ми с три думи какви са твоите чувства и усещания по отношение на съня ти, само с три думи - непосредствено след събуждането и по-късно, това е важно за тълкуването.

Линк към коментар
Share on other sites

ОК, ще ти пиша на лични, това не е за публиката.

незная дали успях на лични да ти отговоря,днес намерих този сайт и още не мога да се ориентирам за което се извинявам

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже не мога да тълкувам сънища, като сънувам нещо странно отварям съновника и той ме осветлява по въпроса :feel happy:

Да, но различни фрагменти от съня могат да имат различно тълкуване(значение) , мисля си че е важно какво точно от съня да се тълкува , в съновника са дадени само общи неща . Истинското тълкуване си е доста сериозно и отговорно занимание .

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ отново сънувах лош сън.Сънувах че гледам синът ми как си играе на криеница и изведнъж побягна и пресече шосето като мина под един спрял тир.След това се качи на един вагон и се скри там.След това брат му ми каза,че е в болница със счупен крак и му е сложен пирон при операцията.отидох там и го видях да лежи.След това се видях че с много хора сме в един двор на учреждение и шефа ми ,много странно облечен ми даде да направя списък за получаване на някакви допълнителни пари.

Мона ако си тук моля отговори ми ако можеш да разтълкуваш съня ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен този "сън" не си го сънувала, имам такава интуиция. По-скоро си го представяш в т.нар. дневен сън или "сънуване наяве".

НО, ако си го сънувала, няма никаква връзка с действителността. Ти си изнервена, изтощена, стресирана, потисната, депримирана. Това се отразява на несъзнаваното ти, което рисува страшни катастрофични образи и ситуации. Не виждам нищо страшно. Намери начин да се успокоиш или да поговориш с психолог.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен този "сън" не си го сънувала, имам такава интуиция. По-скоро си го представяш в т.нар. дневен сън или "сънуване наяве".

НО, ако си го сънувала, няма никаква връзка с действителността. Ти си изнервена, изтощена, стресирана, потисната, депримирана. Това се отразява на несъзнаваното ти, което рисува страшни катастрофични образи и ситуации. Не виждам нищо страшно. Намери начин да се успокоиш или да поговориш с психолог.

Може и така да е сега като се замисля като че ли осъзнавах че сънувам.може би съм под напрежение защото не успях миналия вторник да мина на фетална кардиоехография и утре ще трябва да ида и съм много разтревожена дали всичко е наред.Много лоши неща ми се случиха в миналото и вчера беше рожденият ден на съпруга ми който почина преди 6 г. и след него почина и баба му и свекър ми които много обичах.Дано е така и повече да не се случват лоши неща,че още не мога да се съвзема.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Джули, я се усмихни.

Остави ги тези сънища, върни се в живота. Целувам те.

:thumbsup2: Опитвам се и да ти кажа ми се удава,но незная защо напоследък на моменти се чувствам като в дупка.По принцип съм весел човек със силна вяра ,че ми предстоят много хубави неща.Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах,че имам проблеми и един кон ми помогна и ме подкрепи.Разговаряхме и той се оказа много мъдер кон,затова днес си смених аватара:)

Целувки за всички :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте!снощи имах доста странен и плашещ сън сънувах баба ванга.не знам защо я питах дали ще се излекувам от болестта си(а аз не знам да имам някаква болест) и тя ми каза че няма никога да се излекувам и после я попитах дали ще умра от тази болест и тя ми отговори да на 30 години сега съм на 16 ако някои знае какво значи този сън дали може да се сбъдне дали това означава че съм болна от нещо или ще се разболея хвана ме доста срах снощи и реших да спра цигарите незнам помогнете ми

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм веща в тълкуването. Възможно е сънят ти да носи доста повече информация и то важна. Обикновено след съня умувайки върху посланието му, хората стигат/по мои наблюдения/ сами до извод, който е продиктуван в някаква степен от сънуваното. Ти казваш, че не знаеш да имаш болест, но се плашиш от казаното в съня. Искаш да спреш цигарите. Според мен съня просто ти съобщава, че изобщо не искаш да пушиш и си напълно наясно с последиците от тютюнопушенето и защото инак "не можеш"/слагам го в кавички, защото човек често може повече, отколкото предполага/да се накараш да проумееш, какви ги вършиш, предупреждението е като казано от баба Ванга.

Поздрав! Има толкова по-хубави неща за правене, когато си на шестнайсет години, от пушенето на цигари! Нали!? :) И най -вероятно на трийсет години ще бъдеш и ще знаеш много повече.

Линк към коментар
Share on other sites

помощ за разтълкуване

отново раждане

Тази нощ отново сънувах,че раждам.Родих много бързо, но в 7 месец. Когато го родих ми казаха,че е момиче,аз се бях подготвила за момче и много се зарадвах.Показаха ми го за малко,но по късно като го поисках не ми го дадоха.тръгнах да го търся и в кухнята на болницата ми показаха в нещо стъклено бебе.Аз малко по късно тръгнах отново да го търся и тогава ми показаха в една стая бебета едно,но то беше момче, аз им казах че съм родила момиче и тогава ми отвориха един шкаф с кухнески прибори и оттам ми извадиха едно бебе мъртво и казаха че е мое, но то беше някак особено, казаха ми че е по добре че е починало. Много плака и се мъчих. Много ме притеснява този сън защото наистина съм бременна и влизам в 7 месец.Много ще съм благодарна ако някой знае какво значи сънят ми.

Линк към коментар
Share on other sites

помощ за разтълкуване

отново раждане

Тази нощ отново сънувах,че раждам.Родих много бързо, но в 7 месец. Когато го родих ми казаха,че е момиче,аз се бях подготвила за момче и много се зарадвах.Показаха ми го за малко,но по късно като го поисках не ми го дадоха.тръгнах да го търся и в кухнята на болницата ми показаха в нещо стъклено бебе.Аз малко по късно тръгнах отново да го търся и тогава ми показаха в една стая бебета едно,но то беше момче, аз им казах че съм родила момиче и тогава ми отвориха един шкаф с кухнески прибори и оттам ми извадиха едно бебе мъртво и казаха че е мое, но то беше някак особено, казаха ми че е по добре че е починало. Много плака и се мъчих. Много ме притеснява този сън защото наистина съм бременна и влизам в 7 месец.Много ще съм благодарна ако някой знае какво значи сънят ми.

Според мен djuli сте неспокойна и вашите притеснения се отразяват на сънищата ви. Успокойте се, разходете се сред природата или в някой красив парк и изпълнете сърцето си с най-красиви чувства. Мислете си най-хубавите неща за вашето бебе и се усмихвайте.

Всичко ще бъде така хубаво, както си го представяте!

Линк към коментар
Share on other sites

помощ за разтълкуване

Сънищата могат да не означават нищо. Има 5 вида сънища:

-случило се е нещо в миналото

-ще се случи нещо в бъдещето

-някакви наши стремежи, подтиснати и най-често подсъзнателни, намират отреагиране в съня

-впечатления от ново място, нова случка, които са се запечатали в съзнанието ни

-смесица от всички тези видове и се получава миш-маш

Така че най-разумно е да не си губим времето в тълкуване на сънища, защото е трудно да определим от кой вид е съня, а в четири от разновидностите тълуването е ненужно. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

помощ за разтълкуване

отново раждане

Тази нощ отново сънувах,че раждам.Родих много бързо, но в 7 месец. Когато го родих ми казаха,че е момиче,аз се бях подготвила за момче и много се зарадвах.Показаха ми го за малко,но по късно като го поисках не ми го дадоха.тръгнах да го търся и в кухнята на болницата ми показаха в нещо стъклено бебе.Аз малко по късно тръгнах отново да го търся и тогава ми показаха в една стая бебета едно,но то беше момче, аз им казах че съм родила момиче и тогава ми отвориха един шкаф с кухнески прибори и оттам ми извадиха едно бебе мъртво и казаха че е мое, но то беше някак особено, казаха ми че е по добре че е починало. Много плака и се мъчих. Много ме притеснява този сън защото наистина съм бременна и влизам в 7 месец.Много ще съм благодарна ако някой знае какво значи сънят ми.

Това първо раждане ли ти е? Защото и аз като wonderful мисля, че съня ти е израз на страховете ти. Мисли положително и не допускай отрицателни мисли в главата си. Всичко ще бъде наред.

Линк към коментар
Share on other sites

помощ за разтълкуване

Сънищата могат да не означават нищо. Има 5 вида сънища:

-случило се е нещо в миналото

-ще се случи нещо в бъдещето

-някакви наши стремежи, подтиснати и най-често подсъзнателни, намират отреагиране в съня

-впечатления от ново място, нова случка, които са се запечатали в съзнанието ни

-смесица от всички тези видове и се получава миш-маш

Така че най-разумно е да не си губим времето в тълкуване на сънища, защото е трудно да определим от кой вид е съня, а в четири от разновидностите тълуването е ненужно. :thumbsup1:

благодаря на всички за отговора.Сигурно сте прави, наистина съм много притеснена за бебето и може би това се отразява на сънищата ми. Не ми е първо раждане ,но бях по млада, а сега съм на 40 г. и може би затова съм притеснена. Постоянно мисля за бебето и се моля всичко да е наред. Отново много ви благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

преди 2 вечери сънувах сън, който по някакъв начин ме притеснява, а не мога да разтълкувам.

не зная дали е важен или не, но не ми дава мира. ако може някой да ми помогне, ще съм мн благодарна.

та, сънувах следното: аз съм в родният си дом. виждам майка си гола до кръста, но гърдите и са отрязани. тя е усмихната и не я притеснява този факт и ми казва, че не иска да има никакви мъже до себе си и поради тази причина се е оперирала.

аз плача, гледката ме ужасява и се чувствам зле.

същата вечер сънувах още две неща, които са незначителни случки, но ги преживях на другият ден.

благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...