Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Здравейте, от дълго време ви чета, но най-после и аз реших да се регистрирам във вашия сайт. Сънувам от малка и по много. Сънищата ми винаги са цветни и най-разнообразни и като едни дълъг екшън филм. Понякога всичко каквото е станало е толкова очевадно и се сбъдва, друг път просто може би аз не мога да го разтълкувам или се сбъдва по-късно, когато вече съм забравила за съня. Някои от сънищата ми обаче са толкова ярки, че дни наред не ме пуска настроението, което ме е обхванало след тях. След като започнах да си водя дневник на сънищата обаче, установих че прекалено често сънувам майка си. Някой може ли да ми каже какво точно означава това и с какво е свързано. Благодаря на всички предварително за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Незнам какво да мисля. Много искаме с мъжа ми да си имаме бебе, но не смятам,ч е така го преживявам, че чак да сънувам такива ужасяващи неща.

Моля ви кажете ми само много ли е лош съня и дали има някакво предвещание?

Иначе 98% от сънищата са ми весели, спокойни. Сънувам и светци. Например паднала в коленето на Господ, а той ме гали по главата и ми казва, че всичко е наред и ми се радва.

Не се наемам да тълкувам съня ти, но в написаното след него, личи някаква неясна и сякаш непризната тревога.

По себе си съдя/като си припомня как беше при мен/, че е възможно едновременно с желанието за дете, да се появи боязън.

Ти, сама казваш в последното изречение, как всъщност се чувстваш. Повярвай си! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вече имам нужда да поискам своето тълкуване и аз тук.

Преди месец сънувах дядото на мъжа ми как тръгва да ме намушква с нож по време на спор. Той по принцип е много горд и трудно приема чужда и по-различно мнение. Не ме наръга обаче или съм се събудила.

Вчера сънувах, че някакъв друг не познат човек отново тръгва да ме намушква с нож по същия начи, но не помня да го познавам или да спорим. Не помня ясно целия сън.

Как тълкуват това?????

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейате до сега не съм писала тук но сънувах цяла нощ един сън който ме накара да не спя спокойно ..пробуждах се поне 4-5 пъти и пак заспивайки го продължавах.

Сънувам че поглеждам един голям висок блок в моя град и той неочаквано за мен просто се срутва.. настава паника, хората се суетят и аз съм там ... опитвам се да помагам на който има нужда.... чувам от други хора че има пострадали но нито ги виждам нито съм сред тях.. суматоха е отивам в един салон говорим с хора там...

Може ли някой да ми каже какво значи това?

Линк към коментар
Share on other sites

Една приятелка ми каза че ме е сънувала как умирам,самоубивам се.Някой може ли да ми каже дали този сън,който не съм аз сънувала има нещо общо с мен,дали означава нещо важно за мене или само пък за този,който го е сънувал е от значение.Вие как мислите? :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах дъщеря си като малка. В различните съновници тълкуването е различно. Моля за мнение.

Означава ,че дъщеря ти не се чувства напълно уверена в момента , способна е да взема незрели решения ,а понякога и наивни .

Друга възможност е ти самата да имаш нужда от това да се чувстваш потребна малко повече за нейния живот , да и дадеш повече , да присъстваш по - активно в живота й . Разбира се това е моята непрофесионална интерпретация .

И аз ще разкажа един сън ,който сънувах преди два дни ,но все - още мисля за него . Някакси , изниква в главата ми постоянно .

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията . Моля за тълкувание . :3d_035:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Преди десетина дни сънувах, че съм на нещо като операционна маса, в светлина, и невидими същества извадиха от пъпа ми 6 пръста пъпна връв - черна и поизсъхнала,която се е намирала вътре в тялото ми. Звучи страшно, но нямаше болка, не беше неприятно, нищо не се виждаше, освен връвта, която видях ясно, че е отстранена от мен, и се събудих. В този момент усещах пъпа си леко разтворен като фуния, трябваше да го докосна, за да се убедя, че това съм аз. Усещането продължи още десетина минути, после затихна.

Общото чувство беше облекчение, известна благодарност и увереност, че това наистина се е случило.

Аз си имам своето тълкуване. А вашето?

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви разкажа за два мои съня. Единият се случи миналата седмица. Сънувах, че дъщеря ми е облечена в ярко червена рокля и си играе с друго момиче по една голяма тераса на апартамент на 3 етаж. Апартаментът приличаше на нашия, но беше и различен. Изведнъж дъщеря ми се покатери по перваза и скочи долу. Аз се разкрещях неистово, незнаех какво да правя, погледнах през парапета и я видях. До нея имаше две жени, които се бяха надвесили. Тя беше жива.

Когато се събудих на суртинта имах адски неприятни мисли в главата си, предстоеше ми пътуване до Пловдив, не знаех дали сънят предупреждава мене за евентуално произшествие или щеше да се случи нещо с детето в мое отсъствие. Дори мислех да се откажа от пътуването и да го отложа за другия ден. Понеже много мои сънища са се сбъдвали. Все пак тръгнах. От баба си знам, че ако се сънува нещо в ярко червен цвят, сънят ще покаже до обяд. Точно в 11.30 ме спряха полицаи за првеишена скорост, защото имало някакво ограничение, което аз знам, понеже много пъти пътувам по този път. И много пъти там е имало полицаи, но не са ме спирали. Този ден ме спряха, написаха ми акт, взеха ми талона и т.н. За 5 години, откакто съм шофьор и друг път са ме спирали полицаи, но това беше първият ми акт.

МОже би наистина трябваше да отложа пътуването.

Сега другият сън. Той се случи преди 7-8- години, но го помня съвсем ярко. Сънувах, че аз, мъжа ми и двете ми деца сме на едно летище. Имаше много хора в голямата чакалня. Изведнъж от небето долетя летяща чиния и кацна на поляната пред чакалнята. Всички хора се разкрещяха и започнаха да бягат и да се крият. Аз стоях, в мен нахлу чувство за необикновено спокойствие и радост, усещах, че те идват от моя истински дом. От чинията слязоха 3 мъже, необикновено красиви и облечени в много ярки и лъскави дрехи. Знаех, че идват за мене, да ме отведат у дома и ми стана мноооого хубаво, не мога да го обясня с думи. Стоях там и ги гледах. Наистина те прекосиха поляната, дойодха право при мене и ми казаха, че идват да ме заведат у дома. Исках да тръгна с тях, о, колко исках. Но не го направих. Казах им, че съм нужна тук на децата си. Така се събудих.

Сънят ми може би има някакво тъкуване. Две седмици преди това бях подала документи за работа в една фирма. Точно на деня след съня, се обадиха от там да ме викат за интервю. Не отидох.

Въпреки това някак си не мога да се съглася с такова елементарно обяснение на този сън , донякъде и поради факта, че след толкова години го помня така ясно.

Още от малка не ме напускаше чувството, че живея в сън, че реалният ми и истински живот е на друго място, с други хора, и че всеки момент ще се събудя и ще се върна на мястото си. После в пубертета и студентските год

не знам какво се получи, но последните изречения от поста ми не излизат. Писах ги два пъти и пак така. Да не би да имате ограничения за брой символи или какво?

Тогава ще довърша в нов пост. Мисълта ми беше, че живея с усещане, че не съм на мястото си и, че това не е истинският ми живот. Но нямам идея какво е объркано. Интересно ми е дали има и други хора като мене. Може би това не е првилната тема. Не съм чела всчико от вашия форум.. Попаднах на него снощи, докато четях информация за индиговите деца, хареса ми какво пишете и как го пишете, затова прочетох и някоя и друга тема, а днес реших и да се регистрирам.

МНого от нещата,които вие пишете аз ги споделям, макар, че не съм почерпила знания от Петър Дънов

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

не знам какво се получи, но последните изречения от поста ми не излизат. Писах ги два пъти и пак така. Да не би да имате ограничения за брой символи или какво?

Тогава ще довърша в нов пост. Мисълта ми беше, че живея с усещане, че не съм на мястото си и, че това не е истинският ми живот. Но нямам идея какво е объркано. Интересно ми е дали има и други хора като мене. Може би това не е првилната тема. Не съм чела всчико от вашия форум.. Попаднах на него снощи, докато четях информация за индиговите деца

Снощи, малко преди да заспя пред очите ми беше индиговият цвят. Затова, сега решавам да ти пиша.

Забелязала съм едно съ-отнасяне в сънищата, на мен самата към ставащото в и вън от мен.

Моята /!?/:)идея е, че човек е неразривно, но непълно осъзнато свързан, с което е в и вън от него.

Самата аз, от няколко години се опитвам да се разгадая в сънищата си. Сравнявам случилото се през деня с разказа им и собствените си интерпретации.

Сънят има често буквален изказ. Трябва само да се науча да го "чувам". Забелязвам повтарящи се символи. Изглежда има такива само мои и които съвпадат с тези на други хора.

Случвало се е да се подведа по сънуваното предната вечер. Това сякаш е неотменимо споразумение на същинските ми, но неосъзнати желания, които из-явявам /осъществявам/.

Сега пиша от мое име, но напоследък като да се уверявам, че в повечето случаи говоря сякаш от мястото, на който е срещу ми. Не е рядко намирането на паралелна еднаквост.

Изглежда човек се сънува как живее, а и живее съня си.:)

Дълго ми се струваше, че някои от сънищата ми са големи, т.е. със значения касаещи не само мен. Вече разбирам, че са съвсем обикновени.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм нова в сайта и бих искала някой да ми помогне с разтълкуването на съня ми..

Сънувах, че съм в училище с мои двама учители ото и изведнъж стената стана като магнитно поле и от нея се издигна лицето на смърта, беше очертано от дим. Стаята стана кръгла и това магнитно поле започна да тече като река и да затваря кръга, в същото време погълна двамата учители и малко преди да затвори кръга успях да изчезна. Озовах се в стаята си и започнах да се мъча да събуждам тялото си с всички сили и докато правих отчаяни опити, смърта дойде в стаята ми и ми остави две кофи с 5 или 6 неща вътре като подарък. Всички бяха черни и маркирани с нейното лице..Много се уплаших :rolleyes: ще съм благодарна някой да ми разтълкува съня :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и аз.

Май се отплеснахме от темата за сънищата .

Може ли някой да пробва да разтълкува съня ми с вълците ???

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията .????

Линк към коментар
Share on other sites

Ина, сънят ти е повече от показателен.

В какъв смисъл , показателен ?

Защо аз не мога да се досетя . :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ина, аз се прекланям пред сънищата, като пред творец. Още първият път се сетих за това тълкуване, но сега вече съм сигурна./!?/:)

Когато бях малка гледах "Руслан и Людмила", мисля беше руски филм-приказка /като че ли имаше и по-нов/. Тия дни ми е в главата видяният там мост над бездна, през който трябваше да премине Людмила. Люлеещи се каменни плочи на разстояние една от друга. Много страшно беше да гледаш, как всяка погрешна/то и как ли да се преценеше предварително/можеше да залюлее смъртоносно плочата.

Посочвам ти примера с моста, защото въпреки че тълкуването на сънищата не е смъртоносно занимане, би могло да се оприличи на преминаване по такъв мост.

Самите тях/сънищата/имам за брод към несъзнаваното. И понеже то е хаотична съвкупност, връзката към него не е пряка, а трудно преминима/преводима/ енигма.

Понякога образът в съня и думата на пръв поглед нямат общо.Ти казваш: навързани вълци. Две думи събрани в образ, който е далечен от тяхното значение. Въл-/нени/ /кон/-ци. :)Навързани.

Още една идея ми се върти, но нямам всичко на Фройд у дома, а много вяра на паметта си нямам. Остава да се надяваме на по-знаещите за отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Ина, сънят ти е повече от показателен.

В какъв смисъл , показателен ?

Защо аз не мога да се досетя . :D

Ето моето тълкуване. Дългите интерпретации винаги са ме изморявали. Затова ще бъда кратка.

Ти имаш много чистота в себе си, Ина. Дори инстинктите ти са бели - вълкът символизира подсъзнателните атавизми.

Ти си вече овладяла своите, макар и бели. Те вече са вързани и ти се чувстваш господар.

И все пак - ето тук е важността на съня ти - ключът му - във вързаните вълци.

Те са твоите вълци, Ина, те ще ти служат вярно и няма да ръмжат, а ще се умилкват около теб като паленца и ще изпълняват всяка твоя поръчка на мига. Само ако ги отвържеш. Защо не го направиш, Ина, това са твоите вълци - красиви, големи и бели. Те няма да те изядат, защото ти си господарят, без теб за къде са. Тогава само - когато ги оставиш на свобода, когато ги отвържеш и ги приучиш да ти се подчиняват, ще си истински и пълен техен господар. И ръмженето ще спре.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията .????

Сънищата са съставени от символи - за всяко съзнание те носят свой собствен смисъл.

символът е заредена с емоция представа; без емоцията той се превръща в знак или алегория.

За да разберем символа на фотографа, трябва добре да познаваме самия човек.

Такъв е основният принцип при тълкуването на сънищата - всеки символ трябва да бъде анализиран в съответствие с личността на сънуващия.

Пиер Дако - "Тълкуване на сънищата"

Какво в живота си би нарекла "вълк"?

Какво наричаш "бяло"?

Какво можеш да наречеш "красиво"?

Какви са нещата, които могат да ти "служат" и как могат да го правят?

Какво и защо имаш нужда да "връзваш", за да се чувстваш силна и да владееш живота си?

Когато успееш да си отговориш на тези въпроси, се доверяваш на съвета, който ти дава позитивната емоция в съня - усещането за сила и спокойствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен сън с тези бели вълци. Прилича на един мой сън,отпреди 1-2 години. Само че аз сънувах , че съм заобиколена от огромни кучета, и те бяха с различни цветове, бели, черни, кафяви. Някои стояха само и ме гледаха, но други ръмжаха много злобно срещу ми. Но стояха около мен и ръмжаха, сякаш всеки момент ще ме нападнат, но не го правеха. Не ме нападаха. Аз в съня си не се плашех изобщо, бях си съвсем спокойна и знаех, че няма да ми направят нищо лошо, и че мога да ги контролирам.......В близките до съня ми дни не се случи нищо интересно. Но го запомних.

Сега, докато четох вашите разяснения за вълците, ми просветна какво е означавал този сън. В дългосрочен аспект явно. Тц,тц,тц

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време сънувах ето този сън:

В един заграден двор съм и си бера сливи от едно дърво, което беше израсло на голяма височинка като хълмче в двора. Набрах много, напълних си джобовете и тръгнах да излизам през една врата в оградата. Но трябваше да мина и да прекося цялата голяма площ, а на пътя ми стояха, по-точно лежаха млад красив и огромен лъв и голямо златистокафяво куче порода немска овчарка. Реших, че не се страхувам от тях и продължих, без да им обръщам внимание, те се доближиха до мен и кучето замаха с опашка весело, а лъвът се отърка в краката ми и бавно се оттегли. Поспрях се да им се полюбувам малко и продължих. Като минах първата врата, се озовах в едно по-малко дворче. Там ме чакаше друга врата, по-тясна от първата, промуших се някак през нея и попаднах в една територия заградена от висока каменна стена, в която нямаше врата. Наложи се да се катеря по стената и така да премина. След като направих и това, се озовах на една полянка постлана с трева, заградена от телена мрежа. На едно място в мрежата имаше нещо като отвор, от където можех да излеза, а навън зеленееше безкрайна и прекрасна райска градина от цветя и разцъфтели овошки и грееше ярко слънце. Но някакви хора бяха запалили голям огън отвън точно пред този отвор и ако исках да излеза, трябваше да премина през него и през дима, някак в съня си знаех, че там се намира свободата. Изобщо не се двоумих, реших, че и да изгоря жива, ще мина оттатък и го направих, озовах се на вълшебно място и тъкмо вдишах уханен въздух с пълни гърди и сънят свърши.

Аз си имам свое тълкуване. Интересно ми е да чуя вашите.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще напиша моето тълкувание с риск да се изложа много яко:)

Според мене ти предстои или вече е минало......да постигнеш нещо. Свързано е с доста трудности и препятствия, но ти не се отказваш, много силно го желаеш и затова го извеждаш до успешен край.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз първо искам да благодаря на Шелтър , Силвия и Донка за интерпретациите ,чудесни са ,много искрени и много истински ,верни за мен . И трите ме насочвате чудесно .

По една случайност ми попадна един съновник ,в който пишеше следното :

ВЪЛК - видиш ли в съня си ,ще срещнеш приятел .Сънуваш ли бял вълк , ще получиш помощ от високопоставен приятел .

Наскоро открих изложба ,нещеш ли се появиха един куп много известни личности от нашия град , лидери в различни области ,които помежду се трудно се понасят , но бяха изключително полезни с присъствието си за мен . Направих много важни контакти . Може да се каже ,че пожънах сериозен успех в средите на елита . И изключително добре владеех ситуацията ,направо се учудих от себе си .

А сега за Силвия .

Силвия ,според мен съня ти е свързан с много емоционални, любовни отношения .

Лъвът в съня ти е твоя любим /това е определено много шедър, силен и любвеобилен човек .Такъв ,който шедро показва емоциите си .

Кучето в съня ти , това си ти ,твоето аз , твоят най- добър приятел . Отношенията ти с въпросния човек са в много добра хармония със самата тебе и себеусещането ти .

Но ,един момент , пътуването през вратите ,които минаваш и новата реалност ,до която достигаш ми дават информацията , че това все - още не се е случило , или ти по някакъв начин мечтаеш за този "въображаем " любим ,който да бъде щедър, силен , силно - емоционален човек , който да бъде в хармония и приятелство с твоето аз , твоето его . Би минала през всякакви изпитания , би имала търпението и смелостта да изчакаш да го срещнеш .

А включително и би се опознала много добре себе си , пътувайки към себе си ,врата след врата ,ново дълбоко вдишване навътре ,във вътрешното ти аз.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Обикновено не споделям сънищата си, въпреки че съм и модератор на форума:-)))

Сънувах обаче много интересен сън и въпреки моите познания за света на несъзнаваното, митологичните препратки и т.н., той все още не ми е "осветлен".

Сънувах, че Небето и Земята са разменили местата си; по средата им имаше пространство земя (твърда почва). На нея имаше кутия (като ковчеже), а зад кутията стоеше мъж (конкретен човек), който ми каза - "В кутията има отрова, изпий я, за да ме освободиш, тогава Небето и Земята ще се върнат в първоначалното си положение."

Аз отворих кутията и видях вътре розов блестящ прах, опитах го - беше сладък. Не умрях, не ми стана нищо, бях щастлива. Мъжът само ми се усмихна и въздъхна облекчен. Добави - "Няма значение дали Небето е горе, а Земята е долу. Просто трябваше да отвориш и да видиш - сега и ти си свободна."

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...